ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

LEXAPRO (Escitalopram-Elicea,Depralin)

przez Ahmed 06 maja 2011, 09:36
Margolka, ale przy Twojej dawce to kartonik starczy na 2 miechy co daj 18 zł na miesiąc.
Chyba że podniesie Ci dawkę. U ojego lekarza wszechobecne sa ulotki xanaxu , długopisy , plakty itp :) A i tak lekarz mi go nie zapisał.

miko84, mi poprawił nastrój a biore tylko 8 tygodni ... i to 10 mg.
Poczatkowo nie chciał zmniejszyć lęków ale teraz zmniejszył je do akceptowalnego poziomu - na każdego działa inaczej widac. Może faktycznie tobie moze tylko parogen pomóc.
Ja tu jeszcze wrócę ;))))))))))))))))))))))))))))))))
K.
Kwadratullah

przez Margolka 06 maja 2011, 09:44
Allah, ja tak na zaś, skąd mogę wiedzieć do jakiej dawki dojdę? A zresztą, co pojęczeć sobie troszkę nie można ? :mrgreen:
och życie czemu tak pędzisz?
nie dajesz sercu oddechu
czy kiedyś za tobą nadążę?
czy umrę nawet w pośpiechu?

przez yoasia 06 maja 2011, 09:55
No i znowu ja... Jakiś czas temu pisałam, że Escitil mi pomaga, ale jakoś niewystarczająco. Potem było lepiej, ale nie idealnie. Jakąś godzinę po zażyciu pojawiały się takie lekkie lęki i uczucie niepokoju przez jakieś 2 godziny. Wkurzało mnie to, bo w pracy (nowej) itp. to nie jest przyjemne. Lekarz poradził mi, żebym spróbowała Lexapro jako oryginalne, bo generator (Escitil) może powodować takie skutki jeśli ogólne samopoczucie się poprawiło no i... zaczęłam zażywać Lexapro i jest gorzej. Zarzywam 4 dni. Nie wiem czy przy tym samym składniku także muszę czekać na przyzwyczajenie się organizmu? Czy jeszcze kiedyś będzie normalnie?? Czekam z utęsknieniem na ten dzień...

Aha i wiem, że teraz jak się skontaktuje z lekarzem to kolejnym krokiiem będzie zwiększenie dawki do 15mg, bo tak mi ostatnio mówił. I znów pewnie organizm oszaleje...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez into the void 06 maja 2011, 12:54
mnie też prawdopodobnie czeka podwyższernie dawki.. od kilku dni znaczne pogorszenie nastroju.. mam wrażenie, że lek przestał działać

p.s. miałam dzisiaj - drugi raz przy braniu esci - mdłości z zawrotami głowy, uczuciem gorąca i wrażeniem, że się zaraz przewróci?
i mdlości takie, że już chciałam do toalety isc.. a nic nie jadłam, bo to było po porannym prysznicu
i po 10 minutach leżenia minęło

miałam też kiedyś podobnie na Moklobemidzie...

zdarzyło sie Wam cos podobnego?

przez miko84 06 maja 2011, 17:14
Marek77 wiem, ale myślałem, że jak biorę lek tak długo to po podniesieniu dawki (2 tygodnie na 20 mg) będzie szybciej ok. A tak pozatym to na 10 mg też nie było różowo :f
miko84

przez Zenonek 06 maja 2011, 18:50
miko84, Zeby odpowiedziec na pytanie czemu lek jeszcze nie poprawil Ci nastroju nalezaloby troche pogmerac w podlozu Twojej depresji.

Musisz okreslic (przeciez na pewno juz to robiles) czy wiazesz depresje z jakims wydarzeniem/wydarzeniami, z jakas strata czegos. Czy laczysz depresje z czyms z czym sie przewlekle nie mozesz pogodzic ? Cos Cie "gryzie" ? Nie pozwala wyluzowac, cieszyc sie z zycia ?

Trzeba sie zastanowic i okreslic czy sa takie rzeczy. Chyba, ze masz raczej stosunkowo rzadka depresje endogenna.

Przy psychogennych przewleklych obnizeniach nastroju poprawa nastepuje jednak w dluzszym okresie. Czesto potrzebna jest psychoterapia jako dodatek do farmakoterapii.

Czasami najlepszym lekarstwem jest tez zmiana swojej sytuacji (na ile sie da) czy pogodzenie sie z danymi faktami (wiem latwo sie mowi).

A moze oprocz depresji masz jeszcze nerwice , lęki , obsesje ? To tez utrudnia leczenie.

przez Ahmed 06 maja 2011, 19:18
Margolka, Pojęczeć ...zawsze można :) ...Ale po co tak na zapas :)
yoasia, Lexapro to chyba najdroższa odmiana tego leku . Ja biore Depralin i działa świetnie.
ALe to takie rozkojazenie jakie się pojawiało po zażyciu Depralinu znika dość późno i obawiam sie że w przypadku Lexapro będzie taki sam efekt.
Ja przez pierwsze dni czułem się jakby mnie non stop ktoś wstrząsał (nie miałem żdnych drgawek tylko czułem sie taki wsztrzasnięty)
To chyba jako ostatnie ustąpiło u mnie.
A powiedz mi ile łącznie czasu przyjmujesz juz esci ???
K.
Kwadratullah

przez miko84 06 maja 2011, 19:41
Zenonek mam wszystko po trochu. Wiem, że to potrzeba czasu, ale SSRI od razu wykazało pewne pozytywne działanie, dlatego nie będę z nich rezygnował na rzecz innego leku. Plusy to mniejsza wrażliwość na ból/zimno i emocjonalna. Mam więcej energii i mniej agresji, wydaje mi się, że mam więcej pozytywnych uczuć do innych. Jakby do tego doszła poprawa nastroju i optymizm to byłbym w 7 niebie :) No cóż, pozostaje mi czekać.

A co do rzeczy z którymi np nie mogę się pogodzić to SSRI są świetne w tym. Niszczą wręcz wszystkie "zapętlenia", kompulsywne zachowania. To leki które sprawiają, że "nic nie muszę" ale to jest dobre. Czuję się wolny.
miko84

przez robert_53 07 maja 2011, 10:13
Marek77 - a jaki lek indukuje wydzielanie dopaminy. Można by próbować go dołożyć do ESCI.

przez Ahmed 07 maja 2011, 18:35
hej mam ważne pytanie ...dzisiaj rano wziąłem ostatnia tabletke z opakowania ...a wizyte mam w czwartek moge se zrobić taka długą przerwę od esci bez szkody dla siebie czy musze iść do rodzinnej i jej zrobić coś fajnego (np pod biurkiem :mrgreen:) w zamian za receptę ??
K.
Kwadratullah

przez Ahmed 07 maja 2011, 18:38
no ale ona taka troche przystara jak na mnie .....naprawde będę musiał sie do tego zmuszac ????
K.
Kwadratullah

przez Ahmed 07 maja 2011, 18:58
no to jak mus to mus .....bede potem dezynfekował usta spirytusem :)
K.
Kwadratullah

przez miko84 08 maja 2011, 02:02
Ech, czego to się nie robi dla zdrowia :mrgreen:
miko84

przez Ahmed 08 maja 2011, 09:58
dobrze że mój lekarz rodziny to nie facet .....wtedy to bym miał zagrychę ..... :)

-- 08 maja 2011, 16:00 --

no i po bólu. byłem w izbie przyjęć szpitala psychiatrycznego :D opowiedziałem im całą historię i dali mi zaległą tabletke i recepte na nowe pudełko. A pani doktorka nie dość że mnie wypytała o wszystko - nawet czy nie słyszę głosów z gniazdek elektrycznych ...to jeszcze była tak urodziwa...że bym wjechał pod to biurko nawet za dopłatą z mojej strony :))
A tak na serio ...naprawde fajne babki były na izbie przyjęć. Sympatyczne , inteligentne i do tego naprawdę ładniusie.
Suma sumarum mam swoje nowe pudełko Depralinu :)
K.
Kwadratullah

Sortuj wg