ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

LEXAPRO (Escitalopram-Elicea,Depralin)

przez depresyjny 24 kwi 2011, 13:55
Człowiek może być też zdrów trochę szybciej. Raczej nie ma co generalizowac.
depresyjny

przez depresyjny 24 kwi 2011, 15:32
Ja po 2 miesiącach miałem falowanie i nie była to kwestia źle obranych neuroprzekaźników. Jak by na to nie patrzec to nie kfalifikuje się do powyższej definicjii.
depresyjny

przez robert_53 24 kwi 2011, 16:22
Marek77 - A jak ESCI działa to jak długo można go brać ?

-- 26 kwi 2011, 15:28 --

Czy jeśli się nie weżmie ESCI przez jeden dzień to mogą wystąpić jakieś objawy abstynenckie ??????????

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez into the void 28 kwi 2011, 10:14
biore juz Elicee 1,5 miesiąca.. jakąś poprawę zauważyłam.. lekką w ogólnym nastroju..
a od kilku dni czuje się znów jak bym nic nie brała.. nie chce mi się iść nawet wykąpać, ubrać.. wyjście z domu to tylko z konieczności.. bałagan w domu, ciuchy walają się po całym mieszkaniu.. już nie wspomnę, że wczoraj od 13:00 miałam wolny dzień i nawet jednego zdania nie napisałam w mojej pracy dyplomowej.. od 2 miesięcy prawie nic nie napisałam.. nóż na gardle a ja albo śpie albo oglądam najgłupsze rzeczy w TV...
15 maja termin oddania a ja mam z 16 stron :|
co za syf
a i jeszcze waga w góre... :evil:

przez Zenonek 28 kwi 2011, 10:18
Marek77 napisał(a):pewnie ze nie ma co generalizowac-25 mg esci to końska dawka a czas w którym lek w pełni zaczyna działac i zarazem najsilniej poprawia nastrój to statystycznie okres ok. 2 miesięcy od podania pierwszej dawki leku... a wazna jest i dawka i czas brania ale i odpowiednio dobrany lek do konkretnych potrzeb pacjenta,jesli po 1-2 miewsiacach poprawa jest mierna mozna domniemac ze system neuroprzekaźników które dany lek stymuluje jest błędnie obrany.

Absolutnie sie z tym nie zgadzam. Leczenie depresji trwa wiele miesiecy i czesto potrzeba nawet ponad 6 miesiecznej stabilizacji bio chemicznej zeby zaczac odczuwac stabilizacje nastroju.

Sa ludzie co reaguja szybko...ale wiele osob potrzebuje dluzszego czasu...Gdyby zmieniali leki np po dwoch miesiacach to nigdy mogliby nie osiagnac istotnej poprawy.

przez Adamo 28 kwi 2011, 10:59
Coś słabo klepie ten esci ;)
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez miko84 28 kwi 2011, 11:22
Esci jest dobry ale jak już wyżej napisano niektórzy potrzebują brać go znacznie dłużej. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że wszyscy tu piszący powinni go brać przynajmniej 4 miesiące. Ja jestem na 20 mg od tygodnia i nadal mam objawy podwyższenia dawki ale wiem, że to minie.
miko84

przez Adamo 28 kwi 2011, 14:28
Myślałem, że się najszybciej z SSRI rozkręca.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

ELICEA (Escitalopram-Depralin,Lexapro).

przez barwita 28 kwi 2011, 15:04
Witam serdecznie.Ja z uprzejmym pytaniem do kogoś kto miał przyjemność brać Lexapro.Biorę ten lek dopiero od 4 tygodni w dawce 5 mg rano i już od początku jego brania odczuwam bardzo silną potliwość,zwłaszcza nóg,rąk i pleców,wystarczy,że przejdę kilkadziesiąt metrów od razu jestem cały mokry.Wiem,że w ulotce jednym z działań niepożądanych jest nadmierne pocenie,ale myślałem,że po jakimś czasie ustępuje.U mnie niestety nie,cały czas jest tak samo średnio.Proszę o uwagi na wyżej wymieniony problem.Z góry dziękuję
Ostatnio edytowano 28 kwi 2011, 17:32 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na zbliżoną problematykę dotyczącą Lexapro

przez Zenonek 28 kwi 2011, 15:57
W ciagu 8-12 tygodni moga zostac zredukowane pewne objawy uniemozliwiajace funkcjonowanie jak :

- gonitwa mysli
- ciezkie napiecie nerwowe
- bezsennosc
- ciezkie lęki

I pewnie pare innych...

Natomiast realna poprawa nastroju, pogodzenie sie z czyms itp itd to proces dlugotrwaly na ktory musi sie skladac wielomiesieczne leczenie farmakologiczne majace na celu utrzymanie odpowiedniego poziomu neutransmiterow...i dzieki temu moze sie nam stopniowo polepszac nastroj oraz mamy na niego coraz wiekszy wplyw.

Malo kto tak ma, ze lek przywroci mu nastroj np po 3-8 tygodniach.

Czesto tez sam lek nie wystarcza i trzeba dolaczyc wiele rzeczy :

- terapia
- hobby
- zmuszanie sie do wysilku fizycznego itp itd

przez miko84 28 kwi 2011, 16:47
Dokładnie. Lek może zacząć działać po 4-8 tygodniach ale zmiany będą trwały dużo dłużej. Tak jak długo trwała depresja/nerwica itd. Wychodzenie z depresji to zmiana naszego zachowania/przyzwyczajeń/myśli które powodowały u nas depresję. Lek w tym pomaga ale dużo zależy od czasu i naszych poczynań.
miko84

przez Adamo 28 kwi 2011, 17:09
Na początku czerwca kolejna wizyta, zobaczę jak się do tego czasu sprawuje wenlafaksyna, jeżeli nie będzie dobrze działać to zapytam o esci. A może jeszcze zaskoczy ;)
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez Zenonek 28 kwi 2011, 20:27
Marek77, Szczel sobie czasami ze 4 piwka w szybkim tempie :), powinienes miec ulge na chwilke.

przez barwita 28 kwi 2011, 21:12
Biore lexapro dopiero od 4 tygodni,bardzo małą dawke (5 mg),poniewaz jest to juz chyba 5 lek,ktory dostalem od lekarza a pierwsza wizyta byla 4 stycznia.Mam pytanie.Czy przy braniu tego leku wystepuje nadmierne pocenie,uczucie goraca itp.poniewaz te objawy wystepuja od samego poczatku brania leku i niestety nie przemijaja.Staje sie to coraz bardziej uciazliwe,mialem juz ochote to odstawic,ale acisnalem zeby i biore dalej mimo skutkow ubocznych.Myslicie,ze to jest kwestia dawki(za mala) czy po prostu moj organizm nie toleruje tego leku?Prosze o wszelkie uwagi.Bede wdzieczny za kazdy post pozdrawiam

Sortuj wg