ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

LEXAPRO (Escitalopram-Elicea,Depralin)

przez khali 22 kwi 2011, 15:53
czy lexapro jest naprawdę lepszy od innych ssri? jak czytam to ten ma najwięcej pozytywów,czy jak zwykle zależy od człowieka?
who owns my heart?

przez Adamo 22 kwi 2011, 16:33
Zależy od człowieka.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez khali 22 kwi 2011, 16:37
miko84, , przeczytałem wiele Twoich postów na temat leków, podziwiam zasób wiedzy , i mam takie pytanko, w dużym skrócie mam
-depresję ( chad) i nerwice
-leki deprexolet, setaloft, doxepin, zolafren,perazyna, zomiren (dorażnie -u mnie codziennie)
-5 miesięcy leczenia (w tym półtora miecha na ami)

lęki i objawy nerwicowe prawie ustały czasem ale rzadko coś mi się do łba przyczepi ale szybko mija, gorzej z depresją mam dosłownie kilka chwil w ciągu dnia kiedy mam inny ale nie lepszy nastrój reszta dnia to taka stłumiona(stępiona )depresja
Jaki zestaw leków byś mi polecił?
who owns my heart?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 22 kwi 2011, 16:38
Escitalopram jest bardzo selektywny - działa tylko na serotoninę, więc jest można powiedzieć czystym lekiem. Rzeczywiście w moim przypadku bardzo długo się rozkręca. Jestem od wczoraj na 20 mg i chyba odnotowałem coś jakby podniesienie nastroju po zwiększeniu dawki.

-- 22 kwi 2011, 15:40 --

Widzę, że brałeś z SSRI tylko sertralinę. Zaroponuj lekarzowi escitalopram albo paroksetynę (z czasem wejdź na wysokie dawki) - bierz jak najdłużej się da i wytrzymaj efekty uboczne - miną. Do tego możesz dorzucić mirtazapinę (działa inaczej niż mianseryna) - z 15 albo 30 mg lub zolafren w małej dawce.
miko84

przez khali 22 kwi 2011, 16:57
czy któryś z tych leków wpływa negatywnie na sen bo mam spore kłopoty z przespaniem nocy bez kilku przebudzeń?
who owns my heart?

przez miko84 22 kwi 2011, 18:35
Wszystkie SSRI mogą początkowo pogarszać sen, ale z czasem go poprawią - trzeba to wytrwać, innego wyjścia nie ma.
miko84

przez cytrynka84 22 kwi 2011, 18:57
Adamo, 225 wenli,czuje sie w miare dobrze,na pewno mi pomaga,gdyby nie wenla,nie wytrzymalabym ,duzo stresu teraz mam :(
Trzymaj sie,Zycze,zeby sie Tobie polepszylo.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Adamo 22 kwi 2011, 22:00
cytrynka84, dzięki, również życzę powodzenia.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez robert_53 23 kwi 2011, 08:53
Wszystkim z okazji Świąt Wielkanocnych Życzę DUUUUUŻO RADOŚCI, SPOKOJU I NADZIEI ŻE BĘDZIE LEPIEJ BO MUSI BYĆ LEPIEJ. :papa:
Do PINKI - Pinkii ty chyba masz najdłuższy staż w braniu ESCI. Ja takie napady miałem już wcześniej kiedy jeszcze nie brałem ESCI tak że nie łączę tego z ESCI tymbardziej że dawniej miałem częściej a najczęściej po gwałtownym przebudzeniu. Teraz to był sporadyczny incydent.
Do MIKO84 - wydaje mi się że jesteś trochę niecierpliwy na 15 mg byłeś chyba bardzo krótko ale ślij nam informacje jak się czujesz na tych 20 mg. Bardzo mnie to interesuje bo mamy podobną reakcję po ESCI 10 mg. Jest dużo lepiej niż na początku kuracji ale jeszcze nie super tak jak to było gdy było się zdrowym.

przez miko84 23 kwi 2011, 10:36
robert_53 może i jestem, ale czuję się lepiej na 20 mg teraz - myślę, że to dla mnie będzie optymalna dawka. Co ważne chce mi się pracować, czytam też sporo, chodzę do biblioteki, łaknę wiedzy, co mnie cieszy. Nastrój też mam lepszy na 20 mg. 15 mg to była dla mnie tylko dawka przejściowa, większość osób jest albo na 10 albo na 20 mg.

Wesołych i zdrowych świąt i Wam. Zawsze miejcie nadzieję, bo warto.
miko84

przez robert_53 23 kwi 2011, 11:03
MIKO - jak długo jesteś na 20 mg i jak oceniłbyś poprawę w odniesieniu do dawki 10 mg w skali od 1 do 10. Pozdrawiam

przez Ahmed 23 kwi 2011, 11:13
a ja dzisiaj sie czuje jakbym działał jak w zwolnionym filmie..... jestem jakis ocięzały , powolny, rzeczy które zjmuja mi normalnie 5 minut teraz zjamują 15 .....a do tego rozmyślam nad nimi czy wogóle ma sens je rozbić .... kurde mam nadzieje że to przejściowe ale mam tak 2 dzień
miko84, czyli odczuwasz róznice ??? naprawde dostałes kopa....bo mi sie nadal nic niechce. nie mam juz depresji, lęki tez maleją.....ale skupienie sie na czymś to nadal spore wyzwanie dla mnie .... czuję się tak że mam ochote sie skupić na 30 rzeczach równoczesnie .....a na finale nie skupiam sie na żadnej.
Ja tu jeszcze wrócę ;))))))))))))))))))))))))))))))))
K.
Kwadratullah

przez miko84 23 kwi 2011, 11:40
Pare dni jestem na 20 mg, ale od paru tygodni na 10 mg odczuwałem jakbym się do tej dziesiątki przyzwyczaił. Teraz na 20 mg jest lepiej, trudno to ocenić w skali od 1 do 10 ale jest inaczej. Myślę, że jak się dość długo bierze 10 mg i nadal są jakieś "ale" to powinno się podnieść na 20 mg.
miko84

przez depresyjny 24 kwi 2011, 13:15
No to witam wszystkich . Może nie zaskoczę nikogo tym co powiem ale chyba najważniejszy w tym wszystkim jest czas brania. Oczywiście dawka jest indywidualna zależna od reakcjii na lek przez te poszczególne miesiące brania( powiedzmy)
Ja nie wiem ile w tym wszystkim u mnie robii dobrego dawka , a ile długośc brania. Ciężko to określic, ale jestem na 25 mg, a w maju upłynie 8 miesięcy brania i jest coraz lepiej i coraz stabilniej, natomiast do 20 mg było falowanie. Na 20 mg zjechało ostro i jedynee co mogłem zrobic w tamten czas to zwięekszyc.. Czuje jak by dopiero teraz się stabilizowało.
Ale czy jest to kwestia upływu czasu czy porządnej dawki to nie wiem...
Życze wszystkim dużo woli walki i woli przetrwania. Bo nie ważne czy się wygrywa. Ten kto walczy jest zwycięzcą...
depresyjny

Sortuj wg