ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

LEXAPRO (Escitalopram-Elicea,Depralin)

przez małaMI25 15 kwi 2011, 22:18
ja go biorę od grudnia,po 1 tabletce rano.Też widzę lekkie efekty...A jakie Ty widzisz?
Po ile go kupujesz w swojej aptece?
Przyjaciel- to osoba przy której można myśleć głosno

przez Ahmed 16 kwi 2011, 11:18
cena miedzy 45 a 51 zależy od apteki
pojawiły sie podwyzszony humorek....wiecej rzeczy mnie cieszy ..... mniej rzeczy mnie wkurza. Usmiecham się do ludzi.. dogaduje się z nimi bez kłótni nawet w sytuacjach stresowych .
Lęki sie niestety nie zmniejszyły i czasem wspomagam się benzo
pozatym raczej pozytywnie działa !!!
Ja tu jeszcze wrócę ;))))))))))))))))))))))))))))))))
K.
Kwadratullah

przez małaMI25 16 kwi 2011, 11:20
Też zauważyłam większą otwartość na ludzi,taką odwagę jakiej kiedyś nie miałam.
Cena u mnie to ok.42 zł-też zależy od apteki.
Przyjaciel- to osoba przy której można myśleć głosno

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez muzyk 16 kwi 2011, 11:38
2 tygodnie na lexapro. Na razie poprawa niewielka. Bywają dobre momenty, ale i lęki (z nadcisnieniem). Allah, podobnie jak Ty, wspomagam się benzo - cloranxen 5mg. A Ty czego używasz? Cały czas wiążę swoje złe samopoczucie ze zmianami w pogodzie. Żaden lekarz w to nie wierzy. Nie wiem, jakiś doktorat na swoim przypadku chyba popełnię... ;-)

przez Ahmed 16 kwi 2011, 12:13
lekarz zapisał mi Sedam....ale to badziewo jest i tylko mnie usypia - wiec nie biore tego . Nadal łykam doraźnie Afobam !! ale tak raz na kilka dni musze ...a wiec jest ogólna poprawa....kiedys musiałem 2xdziennie
K.
Kwadratullah

przez muzyk 16 kwi 2011, 12:21
No ja też staram się brać doraźnie, średnia wyszłaby mi ok. 1x na 10 dni. Bywało, że przez miesiąc nic nie wziąłem (co nie znaczy, że samopoczucie było ok). Z tym, że to u mnie trwa ładnych parę lat. Sie zastanawiam czy tak długo rozciągnięte w czasie branie benzo nie wpływa na jakiś ogólny rozstrój organizmu i stąd np. moja wrażliwość na zmiany pogody?

przez Ahmed 16 kwi 2011, 12:33
myśle że za rzadko bierzesz.....nawet jakbyś dziś odstawił całkowicie to myślę że jakichś fizycznych skrętów byś nie miał.
K.
Kwadratullah

przez Margolka 17 kwi 2011, 09:19
Mały raporcik ze stanu ogólnego :smile: Osiemnasty dzień Esci. Humor mi dopisuje dość mocno, jakieś łobuzerskie myśli mnie nachodzą :twisted: .
Szkoda, że wraz z humorem i brakiem senności nie wrócił mocny zapał do pracy. Wczoraj pogrzebałam wprawdzie trochę w ogródku ale brakuje jeszcze tego "motorka". Co ciekawe przestały mnie zniechęcać trudności np.moje pogięte widły amerykańskie, z których już nic nie będzie. Pogięły się no to trudno, nie zrobiło mi się od razu niedobrze, nie opadły mi ręce jak zazwyczaj i nie umknęłam do domu tylko znalazłam sobie inne zajęcie. Taki mały sukces, ale mam nadzieję, że przyjdą i następne. Wrodzone lenistwo zapewne będzie przeszkadzało ale się nie dam i tyle :P
och życie czemu tak pędzisz?
nie dajesz sercu oddechu
czy kiedyś za tobą nadążę?
czy umrę nawet w pośpiechu?

przez miko84 17 kwi 2011, 12:27
Podnoszę na 15 mg escitalopram.
miko84

przez Pinkii 17 kwi 2011, 12:54
miko84 napisał(a):Podnoszę na 15 mg escitalopram.

A 10 mg nie działa? Ile czasu już bierzesz?

Ja ciągle cisnę na 10mg i tak już zostanie. Zaraz mija rok.
Obrazek
zbanowany

przez robert_53 17 kwi 2011, 18:12
Dzisiaj mija miesiąc i 11 dni na ESCI 10 mg. Moja opinia :
od początku zero zauważalnych objawów ubocznych
stany napięcia nerwowego i roztrzęsienia ustąpiły
napady lęku uogólnionego wyrażnie się zmniejszyły
lęk sytuacyjny pozostał ale próg się obniżył
brak poprawy motywacji do robienia czegokolwiek poza paroma dniami kiedy było super
nastrój zauważalnie się nie poprawił.
Doczekam do dwóch miesięcy i podnoszę na 15 mg a póżniej na 20 mg. Jeśli i to nic nie da został mi jeszcze Seroxat którego nigdy nie brałem.
Pozdrawiam wszystkich

przez miko84 17 kwi 2011, 19:09
Pinkii 10 mg biorę 7 i pół tygodnia - swoje zrobiło po części - mam więcej energii, lepiej śpię i nie zamartwiam się tak, ale nie mam poprawy nastroju ani choćby krzty pozytywnego myślenia jakie mi się czasami przytrafiało...możliwe, że podniesienie dawki coś da - zobaczę. Zostanę na 15 mg na jakiś czas a później jakby co podniosę do 20 mg. Gdy to nie da przez dłuższy czas efektu przejdę na paroksetynę (nasilniejszy inhibitor wychwytu serotoniny z SSRI) - i pewnie zacznę od 5 mg bo to dużo silniej działający na mnie lek niż escitalopram - później będę zwiększał po 5 mg aż dojdę do 20. Tak więc plan działania jest :)

robert_53 teraz dopiero doczytałem Twojego posta - mamy taki sam plan działania z tym, że ja brałem kiedyś paroksetynę, tylko zaczęłem od dużych dawek i nie wytrzymałem efektów ubocznych. Ty też pamiętaj, że to dużo silniejszy lek od escitalopramu i lepiej go stopniować od mniejszych dawek. Powodzenia.

PS. Przeskakuję sertralinę, która siłą wychwytu serotoniny mieści się gdzieś między escitalopramem a paroksetyną bo brałem ją już kiedyś w dawce 50 mg przez dłuższy czas bez większych efektów.
miko84

przez Adamo 17 kwi 2011, 22:38
Brałem ostatnio po 100 mg lub 150 mg sulpirydu 2 x dziennie -> niezauważalne działanie raczej, a może przy tak dużej dawce wenlafaksyny niezauważalne. Może amisulpiryd byłby lepszy, no i słynny Fluanxol (Flupentiksol).

To wszystko powinny być raczej dodatki do SSRI/SNRI/TCAs. Nikt jeszcze dopaminą się nie wyleczył z depresji na stałe. To tylko chwilowe maskowanie objawów (tak jak benzo na lęki). Natomiast jako dodatek: bardzo dobry pomysł.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez miko84 18 kwi 2011, 08:00
Zgadzam się z Adamo - masa osób ma po samych SSRI podniesienie nastroju. Moim zdaniem to kwestia dawki i czasu. Też brałem kiedyś sulpiryd i zamiast jakiegokolwiek podniesienia nastroju miałem watę z mózgu - nic tak dobrze nie poprawia mi koncentracji jak SSRI stosowane dłużej. Może amisulpiryd byłby lepszym wyjściem ale jeśli samo SSRI nie zadziała to raczej dołożę jakiegoś antagonistę 5-ht2c - mirtazapinę, amitryptylinę albo olanzapinę.
miko84

Sortuj wg