ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

LEXAPRO (Escitalopram-Elicea,Depralin)

przez Ahmed 08 kwi 2011, 11:19
into the void, problemy ze snem miałem jakos tak po 2 tygodniach ale u kazdego może być inaczej. A przez pierwsze dni spałem jak dziecko. Teraz też pojawiły sie malutkie problemy z zasnieciem ale nie ma tragedii - po prostu krece sie ok godziny zanim zasnę.
Ale sny fakt ...czasem sa zajebiaszcze po Esci :D
Ja tu jeszcze wrócę ;))))))))))))))))))))))))))))))))
K.
Kwadratullah

przez miko84 08 kwi 2011, 11:37
Ja miałem dziwny sen dziś. Śniło mi się, że wymyślono czołg na kołach od monser trucka, który osiągał prędkość do 160 km na godzinę.
miko84

przez cytrynka84 08 kwi 2011, 12:05
Sprawdzcie ceny w aptece internetowej Escitalopramu Dbam o zdrowie kosztuja niecale 40zl ,potem odbieracie sami w aptece w swoim miescie(jest po kilka,czasem kilkanascie aptek,zalezy od wielkosci miasta)

Mnie esci nie przekonuje jakos,bralam kiedys cital 20 i nic nie dal musialabym,brac 40,a cital wtedy jeszcze byl drogi ponad 60 zl za 1 op.,ale tobylo kilka lat temu teraz cital stanial do ok 20 zl,spac mi sie chcialo po citalopramie i nic wiecej

Dlatego na esci tym bardziej nie dam sie namowic
To tylko moja opinia,nie sugerujcie sie .
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pinkii 08 kwi 2011, 12:14
Ja wczoraj byłam po Eliceę, dałam 44zł, trochę staniała u mnie bo było 47zł, ale co apteka to obyczaj. Depralin stoi tak samo cenowo i można te leki brać dowolnie na receptę- jak się ma Depralin wypisany to można wziąć Eliceę i zamiennie.

Margolka
- jesteś bardzo ładna, zobacz w mój podpis, kliknij w link i zapisuj się do naszej zabawy! :105:
Obrazek
zbanowany

przez Adamo 10 kwi 2011, 17:28
I jak?

Z waszego doświadczenia: Zaproponować lekarzowi zmianę z wenli na esci, czy coś innego?
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez cytrynka84 10 kwi 2011, 21:38
Nie ja bym nie proponowala esci.(z tego ,co czytam malo komu ten lek pomogl)na mnie citalopram wogole nie dzialal,spac mi sie chcialo nic wiecej,esci.jest podobny do citalu.Zobacz co Ci lekarz zaproponuje.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Adamo 10 kwi 2011, 21:45
Pewnie sertralinę :mrgreen:
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez miko84 11 kwi 2011, 08:51
No sertralina jest bardzo popularna. Ja biorę esci już prawie 7 tygodni i mam mieszane uczucia - z jednej strony jest więcej energii i nastrój nie spada za bardzo, ale z drugiej nie ma poprawy nastroju i pozytywnego myślenia, brak motywacji i nadal pewna potliwość.. ech... jak escitalopram nie wypali to zmienię na sertralinę albo na paroksetynę.
miko84

przez Zenonek 11 kwi 2011, 08:55
miko84, Daj temu lekowi jeszcze co najmniej z 5-6 tygodni i najwyzej zapodaj 15 mg.

przez Margolka 11 kwi 2011, 09:13
A u mnie jakby lekka poprawa. Dwunasty dzień brania Esci. Po dwóch dniach załamania nastroju i kłopotów z zaśnięciem nawet sobie podśpiewuję od wczoraj :lol:. I nie myślę z przerażeniem o czekających mnie obowiązkach. Wprawdzie zapału do pracy nie za wiele ale... zaczynam cokolwiek planować. Ustąpiło to uczucie porażenia, niechciejstwa wstania z fotela albo łóżka, jakoś więcej energii. Świetnie mi się jeździ autkiem. Oby tak dalej :D
och życie czemu tak pędzisz?
nie dajesz sercu oddechu
czy kiedyś za tobą nadążę?
czy umrę nawet w pośpiechu?

przez Ahmed 11 kwi 2011, 09:37
Margolka, no grunt że idzie na dobre. Bedziesz oczywiście miała jeszcze wahania nastrojów i okresy nasilania sie objawów ubocznych. Ale jak czujesz się dobrze to znaczy że jednak leki działaj.
No ja mam podobnie jak miko84, działa , jestem ustabilizowany ale kopa na zapęd brak - z tym że ja chyba w genach mam lenistwo :D

Zapomniałem w sobote z rańca wziąć tabletki Esci .....olać to czy dobrać tą jedna extra do dziennej dawki ???
K.
Kwadratullah

przez Margolka 11 kwi 2011, 09:40
Allah ja bym już nie dokładała, to było w sobotę czyli dawno :D
och życie czemu tak pędzisz?
nie dajesz sercu oddechu
czy kiedyś za tobą nadążę?
czy umrę nawet w pośpiechu?

przez Ahmed 11 kwi 2011, 09:55
Margolka, no w sumie to było dawno i nawet jeszcze żyje ...teraz przed chwila sie doliczyłem że ma o jedna za dużo .... i przypomniało mi się że w sobote wtałem o 12:30 :D i pierwszym moim posiłkiem był obiad ...a tablete zawsze biore przy sniadaniu :D
K.
Kwadratullah

przez miko84 11 kwi 2011, 12:08
No ja dam jeszcze temu lekowi sporo czasu. Maksymalna dawka na jaką się godzę to 20 mg, ale następne będzie 15 mg. Na razie nie podnosze i czekam. Dziś było pare momentów spokoju w sytuacji w jakiej normalnie bym się stresował, a to wielki plus. Wiem już na pewno, że dobrze reaguję na SSRI tylko muszę im dać dużo więcej czasu niż inni i stopniowo podnosić dawki.

-- 11 kwi 2011, 11:37 --

Aaa, no i właśnie, mi też (to pewnie przez poprawę koncentracji) dużo lepiej jeździ się samochodem. Jeżdżę lepiej i sprawia mi to większą radość.
miko84

Sortuj wg