ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez edytka1976 12 paź 2016, 06:43
Kalbex wiem.tylko na innym wątku mało kto pisze. A cito i esci są bardzo podobne
Paroksetyna od sierpnia 2011 obecnie 15mg i perazin 12,5 mg doraźnie
25.09.16 odstawienie paroksetyny
27.09 16 10mg citalopram
01.10.16 20mg citalopram
Depresja mieszana.

"Przestań się zamartwiać-zacznij żyć "

przez krista 12 paź 2016, 19:17
witam wszystkich
Dawno mnie tu nie było ale czytam wpisy. U mnie w tym miesiącu minie trzy lata jak biorę Elicea 10mg i muszę przyznać,że jak do tej pory było okey tak teraz czuję niepokój być może to z powodu pogody,. W piątek mam wizytę . A tak na koniec to mam nerwicę lękową Pozdrawiam.

przez NoMoreDepression 14 paź 2016, 17:49
Czy duża jest różnica między dawką 10mg a maksymalną 20? Mój lekarz upiera się, że większą się stosuje tylko w wyjątkowych sytuacjach, a mi się wydaję, że przydałoby się coś więcej. Może ktoś powiedzieć z własnego doświadczenia albo podać linka do jakichś badań?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Grabarz666 14 paź 2016, 18:36
NoMoreDepression napisał(a):Czy duża jest różnica między dawką 10mg a maksymalną 20? Mój lekarz upiera się, że większą się stosuje tylko w wyjątkowych sytuacjach, a mi się wydaję, że przydałoby się coś więcej. Może ktoś powiedzieć z własnego doświadczenia albo podać linka do jakichś badań?

Ciekawy opis kazuistyczny pacjenta zażywającego 100 mg (sic!) cytalopramu:

http://old.ipin.edu.pl/fpn/aktualne/3-4/t22z34_7.pdf

przez NoMoreDepression 14 paź 2016, 19:45
Rzeczywiście ciekawe. Niestety jestem teraz na oddziale dziennym i tutaj na eksperymenty nie mam co liczyć, stosuje się zasadę minimalnej dawki dającej jakikolwiek efekt i unikanie miksów. Za wolno to wszystko idzie. Jak się poczuję lepiej to się chyba wypiszę i wybiorę do poprzedniego dr.

przez Pan1karz 15 paź 2016, 12:54
NoMoreDepression napisał(a):Czy duża jest różnica między dawką 10mg a maksymalną 20?

U mnie była spora różnica między 10mg, a 15mg.
Może nie wynika to z żadnych badań, może było to placebo, ale czułem się zdecydowanie lepiej.
Moim zdaniem nie zaszkodzi spróbować. Jeśli nie poczujesz się lepiej zawsze możesz wrócić do mniejszej dawki.

przez NoMoreDepression 15 paź 2016, 19:09
Chętnie spróbuję większej dawki, ale będę musiał się namęczyć, żeby się na to zgodzili. Wczoraj wziąłem samowolnie 15 mg (5 mg wieczorem) i samopoczucie dużo lepsze zarówno wieczorem, jak i rano.

przez seba17 17 paź 2016, 09:23
krista napisał(a):witam wszystkich
Dawno mnie tu nie było ale czytam wpisy. U mnie w tym miesiącu minie trzy lata jak biorę Elicea 10mg i muszę przyznać,że jak do tej pory było okey tak teraz czuję niepokój być może to z powodu pogody,. W piątek mam wizytę . A tak na koniec to mam nerwicę lękową Pozdrawiam.

Witaj krista
Ja też mam nerwicę lękową. Tylko ja biorę esci dopiero od 2,5 miesiąca.
Ja za każdym razem czuję niepokój jak zapowiada się deszcz. Dwa dni przed trzęsę się i czuję lęk.
Trzymam kciuki :D

przez Grabarz666 17 paź 2016, 09:52
NoMoreDepression napisał(a):Chętnie spróbuję większej dawki, ale będę musiał się namęczyć, żeby się na to zgodzili. Wczoraj wziąłem samowolnie 15 mg (5 mg wieczorem) i samopoczucie dużo lepsze zarówno wieczorem, jak i rano.

Różnica pomiędzy dawką 10 mg a 15 mg, jest bardzo niewielka, tym bardziej, że praktycznie jedynym mechanizmem działania escytalopramu (w przeciwieństwie do reszty SSRI) jest inhibicja SERT. Dawka 10 mg hamuje SERT w ok. 80%. Okupacja SERT pomiędzy w/w dawkami wynosi zaledwie kilka %.

przez Vengence 17 paź 2016, 10:12
NoMoreDepression napisał(a):Rzeczywiście ciekawe. Niestety jestem teraz na oddziale dziennym i tutaj na eksperymenty nie mam co liczyć, stosuje się zasadę minimalnej dawki dającej jakikolwiek efekt i unikanie miksów. Za wolno to wszystko idzie. Jak się poczuję lepiej to się chyba wypiszę i wybiorę do poprzedniego dr.
Po to się idzie do szpitala by testować duże dawki lub mixy leków, których psychiatra bałby się zapisać do domu bez możliwej całodobowej obserwacji, kto cię tam leczy studenci I roku?? :mrgreen:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez NoMoreDepression 17 paź 2016, 14:22
Grabarz666 napisał(a):
NoMoreDepression napisał(a):Chętnie spróbuję większej dawki, ale będę musiał się namęczyć, żeby się na to zgodzili. Wczoraj wziąłem samowolnie 15 mg (5 mg wieczorem) i samopoczucie dużo lepsze zarówno wieczorem, jak i rano.

Różnica pomiędzy dawką 10 mg a 15 mg, jest bardzo niewielka, tym bardziej, że praktycznie jedynym mechanizmem działania escytalopramu (w przeciwieństwie do reszty SSRI) jest inhibicja SERT. Dawka 10 mg hamuje SERT w ok. 80%. Okupacja SERT pomiędzy w/w dawkami wynosi zaledwie kilka %.

A jeśli np. mam szybki metabolizm i t 1/2 jest mniejszy niz standardowy, czy w takich przypadkach nie sa potrzebne wyzsze dawki, zeby utrzymac odpowiednie stezenie w ogranizmie?
Vengence napisał(a):
NoMoreDepression napisał(a):Rzeczywiście ciekawe. Niestety jestem teraz na oddziale dziennym i tutaj na eksperymenty nie mam co liczyć, stosuje się zasadę minimalnej dawki dającej jakikolwiek efekt i unikanie miksów. Za wolno to wszystko idzie. Jak się poczuję lepiej to się chyba wypiszę i wybiorę do poprzedniego dr.
Po to się idzie do szpitala by testować duże dawki lub mixy leków, których psychiatra bałby się zapisać do domu bez możliwej całodobowej obserwacji, kto cię tam leczy studenci I roku?? :mrgreen:

No wlasnie tak myslalem, ale po pierwsze przypadkowo trafiłem na oddział leczący psychozy, a po drugie jacyc tacy niechetni sa do eksperymentow. Nawet benzo nie chca za bardzo dawac.

przez Grabarz666 17 paź 2016, 15:13
NoMoreDepression napisał(a):A jeśli np. mam szybki metabolizm i t 1/2 jest mniejszy niz standardowy, czy w takich przypadkach nie sa potrzebne wyzsze dawki, zeby utrzymac odpowiednie stezenie w ogranizmie?

Szybki metabolizm nie ma tutaj nic do rzeczy.
Żeby T1/2 (i AUC, ale już nie koniecznie inhibicja SERT) escytalopramu były różne musiałbyś mieć polimorfizm cytochromu p-450 (a dokładnie CYP2C19):

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19404631

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17625515

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16418702

przez deoodeoo 18 paź 2016, 09:19
co najmocniejsze paro anafranil czy esci ?

przez kofel 18 paź 2016, 18:17
Ale na co? Wszystkie trzy są mocne. Anafranilu nie brałem, ale paro bardziej zwarzywia od esci i moim zdaniem jest bardziej przeciwlękowe.
Pogłaszcz to podam Ci łapę. ;)

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie
Klorazepat, diazepam, klonazepam, oksazepam - doraźnie

'Know your body, know your mind, know your substance.'

Sortuj wg