ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez nowakowski84 29 wrz 2016, 11:05
Witam, biorę Elicea 10mg ale potrzebuję do tego jakiegoś stabilizatora. I tak się zastanawiam nad zestawem
Elicea + Lamotrix ewentualnie Ketrel. Ktoś coś w tym temacie? jak działa jakie dawki stabilizatorów?
Z góry dzięki za opinie i odpowiedz.

przez kofel 29 wrz 2016, 13:25
Lamotrygina zdecydowanie. Kwetiapina to neuroleptyk. Senność, apatia i te sprawy. Lamotrygina jak ostrożnie wchodzisz na dawkę jest bardzo delikatna i bezpieczna. Tylko wkręca się bardzo długo, bo około 3 miesiące, ale warto.
Pogłaszcz to podam Ci łapę. ;)

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie
Klorazepat, diazepam, klonazepam, oksazepam - doraźnie

'Know your body, know your mind, know your substance.'

przez Sheriff 29 wrz 2016, 20:14
Nikt nie jest w stanie doradzić co mógłbym zasugerować lekarzowi?

Trocheszczescia napisał(a):
Sheriff napisał(a):Trocheszczescia i jak tam, jest poprawa?

Ja jestem po wizycie u lekarza. Zwiększył mi dawkę do 15mg, po 3 tygodniach mam ewentualnie zwiększyć do 20mg. Marnie to widzę gdyż poprawa jest mizerna. Jeśli na 20mg będzie słabo ma dołożyć pregabaline albo mianseryne albo trittico. Co byście polecili z tego? Druga opcja to zamiana na paroksetyne lub wenlafaksyne. Proszę o sugestie. Leczę się na lęk uogólniony i fobie społeczną.

Cześć sherif! Byłam u lekarza i trochę mnie uspokoił. Powiedział ze lek jeszcze może zalapac. Widze ze mam lekką poprawę ale to jeszcze nie to co bym chciała odczuwać. Noce trochę lepsze a poranki takie sobie. W ciagu dnia tez czuje taką niepewność. Teraz we wtorek będę szła do lekarza i powiedział ze opcja jest zwiększenia dawki do 20mg. Bo teraz biorę 15mg. A jak to fajnie nie zadziała to wracam do paroksetyny czyli seroxat. A hhh wszystkiego juz się obawiam. Straszne to. Dużo zdrowka życzę!

-- 29 wrz 2016, 10:31 --

Ja jestem po wizycie u lekarza. Zwiększył mi dawkę do 15mg, po 3 tygodniach mam ewentualnie zwiększyć do 20mg. Marnie to widzę gdyż poprawa jest mizerna. Jeśli na 20mg będzie słabo ma dołożyć pregabaline albo mianseryne albo trittico. Co byście polecili z tego? Druga opcja to zamiana na paroksetyne lub wenlafaksyne. Proszę o sugestie. Leczę się na lęk uogólniony i fobie społeczną.

Ale nadal masz lęki? Bo ja trochę mniejsze. Ale napięcie wewnątrz mnie jeszcze siedzi niestety.

Mi mówił podobnie, szczególnie w kontekście dawki - na kogoś może zadziałać np. dopiero 15 mg czy 20 mg. A jak długo bierzesz piętnastkę? Trzymam kciuki za poprawę.

Cały czas mam napięcie, choć jest minimalnie mniejsze.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 29 wrz 2016, 20:46
Witam, biorę Elicea 10mg ale potrzebuję do tego jakiegoś stabilizatora.

nowakowski84, TYLKO Lamotrygina ,,, i cała reszta jak napisał kofel,
Kwetaplina to syf , zombi do sześcianu , zdecydowanie odradzam , jeśli tylko nie cierpisz na schizofrenię .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Trocheszczescia 29 wrz 2016, 21:18
Sheriff napisał(a):Nikt nie jest w stanie doradzić co mógłbym zasugerować lekarzowi?

Cześć sherif! Byłam u lekarza i trochę mnie uspokoił. Powiedział ze lek jeszcze może zalapac. Widze ze mam lekką poprawę ale to jeszcze nie to co bym chciała odczuwać. Noce trochę lepsze a poranki takie sobie. W ciagu dnia tez czuje taką niepewność. Teraz we wtorek będę szła do lekarza i powiedział ze opcja jest zwiększenia dawki do 20mg. Bo teraz biorę 15mg. A jak to fajnie nie zadziała to wracam do paroksetyny czyli seroxat. A hhh wszystkiego juz się obawiam. Straszne to. Dużo zdrowka życzę!

-- 29 wrz 2016, 10:31 --

Ale nadal masz lęki? Bo ja trochę mniejsze. Ale napięcie wewnątrz mnie jeszcze siedzi niestety.

Mi mówił podobnie, szczególnie w kontekście dawki - na kogoś może zadziałać np. dopiero 15 mg czy 20 mg. A jak długo bierzesz piętnastkę? Trzymam kciuki za poprawę.

Cały czas mam napięcie, choć jest minimalnie mniejsze.

Sheriff chyba mamy podobny problem zaburzenia lękowe.
Sheriff ja biorę juz 7 tydzień Eliceę . Z tym ze 15mg biorę od ok.2 tygodni chyba . Szkoda ze to tak wolno idzie. Cały czas mam nadzieje że lek rozkręci się i będzie super bo narazie to jeszcze jakieś głupie napięcie wewnątrz mnie siedzi, pozatym jestem jakaś taka przyćmiona taka jakby śpiąca i trochę otępiała. Trudno to opisać. Boje się ze na 20mg będę tylko spała. Ale właściwie ja to zawsze bałam się wszelkich leków. Ogólnie to jestem smutna ze musze się męczyć z tymi okropnymi lękami i z tymi zaburzeniami. Boje się ze z tego nie wyjdę. Choć wiem ze są na to leki i dużo ludzi z tym żyje. Musimy się sheriff trzymać i walczyć. Te leki może jakoś się rozkręcą. Duuuuzo zdrówka! !!z ciekawości ile masz lat? Jeśli to nie problem dla ciebie by odpowiedzieć. Ja 34. I mam doła bo kurde jak bym miała z 50 czy 60 to rozumiem zaczynają się choroby a ja jeszcze chce cieszyć się życiem i przeżyć fajne chwile a te zaburzenia mi tylko w tym przeszkadzają.

przez nowakowski84 30 wrz 2016, 18:46
Kalebx3 napisał(a):
Witam, biorę Elicea 10mg ale potrzebuję do tego jakiegoś stabilizatora.

nowakowski84, TYLKO Lamotrygina ,,, i cała reszta jak napisał kofel,
Kwetaplina to syf , zombi do sześcianu , zdecydowanie odradzam , jeśli tylko nie cierpisz na schizofrenię .[/quote
Dzięki za info no właśnie jadę już drugi tydzień na lamo, od paru dni 50mg. Wszystko ok oprócz ciągłego braku apetytu i biegunek no i bezsenność
ale jest już ta lekka stabilizacja. Tak się zastanawiam czy nie odpuścić escitalopramu na rzecz mirty albo miansy( tylko to tycie...) no ale muszę też jakoś spać....
co sądzicie? nie chciałbym brać trzech leków bo to już trochę dużo najlepiej się czuję na jednym góra dwa.
A i jeszcze wchodzi w grę rano Abilify w małej dawce 7,5 podobno aktywizuje a wieczorem ta mirta miansa....?Jakieś dalsze rady opinie
z góry dzięki.

przez TomoS 02 paź 2016, 18:31
Od piątku biorę Escitil 10mg i mam mdłości, dziwne objawy lęku, szybkiego bicia serca, drgawki czasami. Psychiatra mówił mi że 2-3 dni do max 7 miną te objawy i mam się tym nie przejmować. Biorę pół tabletki rano i wieczorem, pod tygodniu mam zwiększyć do 1 tabletki rano i wieczorem i teraz nie wiem czy iść do niego spytac czy mogę pół bo nawet po pół mam dziwny odlot.

przez Sheriff 02 paź 2016, 21:45
Trocheszczescia, napiszę bez cytatu żeby nie robić bałaganu w temacie.

Tak, problem podobny. Ja biorę 15mg od około tygodnia i nie chcąc zapeszać pojawiły się przebłyski spokoju. Mam nadzieję, że to się utrzyma.
Miałem to samo co Ty, czyli napięcie, otępienie, senność. Do tego często bolała mnie głowa + sensacje żołądkowo jelitowe. Myślę że to skutki uboczne, które powinny minąć.
Mam 33 wiosny.

przez Trocheszczescia 02 paź 2016, 22:43
Sheriff napisał(a):Trocheszczescia, napiszę bez cytatu żeby nie robić bałaganu w temacie.

Tak, problem podobny. Ja biorę 15mg od około tygodnia i nie chcąc zapeszać pojawiły się przebłyski spokoju. Mam nadzieję, że to się utrzyma.
Miałem to samo co Ty, czyli napięcie, otępienie, senność. Do tego często bolała mnie głowa + sensacje żołądkowo jelitowe. Myślę że to skutki uboczne, które powinny minąć.
Mam 33 wiosny.

Witaj! Oj ciężki jest powrót do normalności. Ale jak widać trzeba uzbroić się w cierpliwość. Czekać i jeszcze raz czekać. Damy radę! Sheriff życzę szybkiego wydobrzenia!!! Mi jeszcze poranki troszkę przeszkadzają, bo budzę się ok. 5 godziny troszkę mam lęków i juz nie śpię głęboko tylko tak lekko przysypiam. A za dnia staram się robić coś żeby tylko zapomnieć o tym co złe. Pozdrowionka! !!!

-- 02 paź 2016, 22:58 --

TomoS napisał(a):Od piątku biorę Escitil 10mg i mam mdłości, dziwne objawy lęku, szybkiego bicia serca, drgawki czasami. Psychiatra mówił mi że 2-3 dni do max 7 miną te objawy i mam się tym nie przejmować. Biorę pół tabletki rano i wieczorem, pod tygodniu mam zwiększyć do 1 tabletki rano i wieczorem i teraz nie wiem czy iść do niego spytac czy mogę pół bo nawet po pół mam dziwny odlot.

Cześć Tomas! Oj skąd ja znam te okropne objawy. Niestety trzeba to przetrwać. Niestety te leki tak się rozkręcają. U niektórych szybko mijają działania uboczne, a u niektórych trzeba troszkę dłużej poczekać. Tak jest właśnie w moim przypadku że u mnie ten lek rozkręca się pomału i na początku miałam bardzo dużo działań ubocznych m.in. mdłości, słabo mi było, bolała mnie głowa i kręciło mi się w głowie, czułam się tak dziwnie oszołomiona i wiele innych.... Biorę Eliceę juz 7 tydzień, zaczynam jutro 8 tydzień i widzę poprawę, no nie jest to jeszcze super extra ale jakieś pozytywy są. Także początki naprawdę są ciężkie ale trzeba to przetrwać i słuchać się swojego lekarza. On wie co robi. Ja też po tygodniu bralam 10mg choć nie czułam się kolorowo. Nie było lekko ale dałam radę. Ty też dasz!!! Pozdrawiam i pamiętaj ze nie jesteś sam z takim problemem o cierpieniem. Sam widzisz ile nas tu jest. Życzę wytrwałości!

-- 02 paź 2016, 23:00 --

Sheriff napisał(a):Trocheszczescia, napiszę bez cytatu żeby nie robić bałaganu w temacie.

Mam 33 wiosny.

Witaj! Oj ciężki jest powrót do normalności. Ale jak widać trzeba uzbroić się w cierpliwość. Czekać i jeszcze raz czekać. Damy radę! Sheriff życzę szybkiego wydobrzenia!!! Mi jeszcze poranki troszkę przeszkadzają, bo budzę się ok. 5 godziny troszkę mam lęków i juz nie śpię głęboko tylko tak lekko przysypiam. A za dnia staram się robić coś żeby tylko zapomnieć o tym co złe. Pozdrowionka! !!!

-- 02 paź 2016, 22:58 --

TomoS napisał(a):Od piątku biorę Escitil 10mg i mam mdłości, dziwne objawy lęku, szybkiego bicia serca, drgawki czasami. Psychiatra mówił mi że 2-3 dni do max 7 miną te objawy i mam się tym nie przejmować. Biorę pół tabletki rano i wieczorem, pod tygodniu mam zwiększyć do 1 tabletki rano i wieczorem i teraz nie wiem czy iść do niego spytac czy mogę pół bo nawet po pół mam dziwny odlot.

Cześć Tomas! Oj skąd ja znam te okropne objawy. Niestety trzeba to przetrwać. Niestety te leki tak się rozkręcają. U niektórych szybko mijają działania uboczne, a u niektórych trzeba troszkę dłużej poczekać. Tak jest właśnie w moim przypadku że u mnie ten lek rozkręca się pomału i na początku miałam bardzo dużo działań ubocznych m.in. mdłości, słabo mi było, bolała mnie głowa i kręciło mi się w głowie, czułam się tak dziwnie oszołomiona i wiele innych.... Biorę Eliceę juz 7 tydzień, zaczynam jutro 8 tydzień i widzę poprawę, no nie jest to jeszcze super extra ale jakieś pozytywy są. Także początki naprawdę są ciężkie ale trzeba to przetrwać i słuchać się swojego lekarza. On wie co robi. Ja też po tygodniu bralam 10mg choć nie czułam się kolorowo. Nie było lekko ale dałam radę. Ty też dasz!!! Teraz biorę już 15mg. Pozdrawiam i pamiętaj ze nie jesteś sam z takim problemem o cierpieniem. Sam widzisz ile nas tu jest. Życzę wytrwałości!

przez TomoS 03 paź 2016, 09:52
Też macie dziwny dyskomfort w brzuchu (mrowienie, uciski, pulsowanie brzucha), pulsowanie w pośladkach i uczucie bicia serca w plecach gdy się o coś opieracie?
Dodam że uczucie bicia serca zaczelo się 27 maja a reszta po ok 2 miesiącach. Męcze się z tym wszystkim od 4 miesięcy a od piątku wlasnie przyjmuje Escitil.

-- 03 paź 2016, 11:46 --

Nie widzę tutaj opcji edycji postu ale chciałbym dodac że te uczucie kołatania serca mam jak jeszcze nie brałem żadnych leków czyli od momentu gdy się to wszystko zaczęło (27 maja br.). Czuje też takie pulsowanie w dolnej częsci odbytu (powiązane z tym pulsowaniem, mrowieniem i uciskiem w brzuchu)

przez Trocheszczescia 03 paź 2016, 22:26
TomoS napisał(a):Też macie dziwny dyskomfort w brzuchu (mrowienie, uciski, pulsowanie brzucha), pulsowanie w pośladkach i uczucie bicia serca w plecach gdy się o coś opieracie?
Dodam że uczucie bicia serca zaczelo się 27 maja a reszta po ok 2 miesiącach. Męcze się z tym wszystkim od 4 miesięcy a od piątku wlasnie przyjmuje Escitil.

-- 03 paź 2016, 11:46 --

Nie widzę tutaj opcji edycji postu ale chciałbym dodac że te uczucie kołatania serca mam jak jeszcze nie brałem żadnych leków czyli od momentu gdy się to wszystko zaczęło (27 maja br.). Czuje też takie pulsowanie w dolnej częsci odbytu (powiązane z tym pulsowaniem, mrowieniem i uciskiem w brzuchu)

No niestety, nerwica czy zaburzenia lękowe mają dużo różnych objawów fizycznych. Wiem, nie jest to miłe. Też mam różne objawy. Bierz leki, a za jakiś czas powinny minąć te nieprzyjemne doznania. Choć wiem ze początki nie są łatwe. Pozdrawiam i wytrwałości życzę!

przez TomoS 04 paź 2016, 09:12
Też macie duszności i kluche w gardle po Escitilu? Ja dzisiaj rano nie mogłem nabrać powietrza a jak ziewam to mam mdłości w gardle

przez seba17 04 paź 2016, 14:19
TomoS napisał(a):Też macie duszności i kluche w gardle po Escitilu? Ja dzisiaj rano nie mogłem nabrać powietrza a jak ziewam to mam mdłości w gardle

Też tak mam czasami, chociaż ja lepiej czuję się rano niż po południu. A teraz przez te pogody boli mnie głowa i czuję ciągły niepokój. Staram się nie analizować za każdym razem jak gorzej się czuję. Tabletki dosyć długo się rozkręcają. Będzie lepiej :smile:

przez TomoS 04 paź 2016, 15:27
Zastanawiam się nad zmianą leku bo mam straszne duszności. Czuje się jakbym się dusił. Dzisiaj rano się zaczęlo a biorę pół tabletki 5mg dwa razy dziennie od piątku (rano i wieczorem o 9:00)

Sortuj wg