ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Anna86 22 sie 2016, 20:42
Grabarz666 napisał(a):
Anna86 napisał(a):Tak więc zostaje na mixie wenla 75 plus esci 25 - 30.

To kombo jest bez sensu, dublowanie tego samego, podstawowego mechanizmu działania tych dwóch leków.

Anna86 napisał(a):Zasugerował że zwiększenie escitslopram da efekt przeciwlękowy. Mam nadzieję że to prawda.

Jak nie wystąpił przy 20 mg, to na pewno nie wystąpi przy 25-30 mg.

Anna86 napisał(a):Tęskno mi do paroksetyny, super się po niej czułam. Czasami lęk przed niektórymi rzeczami mnie tak paraliżuje że wręcz panikuje... na parowe tego nie było.

To wróć do niej. Ja wróciłem do pierwszego leku, który wyciągnął mnie z depresji - fluwoksaminy, mimo, że w badaniach statystycznie lepiej wypada escytalopram. Czuję się lepiej, nie jestem zobojętniony, odczuwam więcej przyjemności, mam wyższe libido, i co najważniejsze zacząłem szukać pracy, czyli tego co najbardziej mnie przerażało w obecnym życiu. Obecnie czuję się najbliżej tego, co było przed chorobą.

Anna86 napisał(a):Jak nie pomoże dawka większą escitslopram to mocniej zasugeruje pregabaline...

Pregabalina to najlepszy wybór jeśli o przewlekłe leczenie lęku wolnopłynącego, doraźnie benzodiazepiny (klonazepam, alprazolam).

Grabarz666
No to mnie pocieszyłeś. Już niestety próbowałam wrócić do paroksetyny, ale mimo działania przeciwlękowy go nie zadziałała antdepresyjnie. Miałam na niej po powrocie słaby nastrój ataki płaczu itd. Próbuję więc niestety z czymś innym, choć esci jest dużo słabsze, nawet w połączeniu z wenla.

-- 22 sie 2016, 20:53 --

Może jest coś podobnego w działaniu do paroksetyny że swoim działaniem antdepresyjnie i przeciwlękowym?? Nie mam leku uogólnionego tylko bardziej napadowy.

przez kofel 22 sie 2016, 21:44
Tak sobie myślę... Miks pregabaliny/ewentualnie jakiś stabilizator z fluoksetyną/escitalopramem byłby sensowny. Ta pierwsza zadba o zmniejszenie bądź całkowite wyeliminowanie lęków. Fluoksetyna jest bardzo skuteczna na depresję mimo teoretycznie najsłabszego działania z SSRI, lub właśnie zostać na escitalopramie.
Pogłaszcz to podam Ci łapę. ;)

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie
Klorazepat, diazepam, klonazepam, oksazepam - doraźnie

'Know your body, know your mind, know your substance.'

przez Anna86 22 sie 2016, 22:03
Próbowałam wrócić do paroksetyny. Nie odpaliłem za dobrze za drugim razem. Mimo że działała przeciwlękowo, to miałam na niej po powrocie nawrót depresji. Co z antydepresantow działa podobnie do paroksetyny przeciwlękowo ale i antydepresyjnie?

-- 22 sie 2016, 22:10 --

Fluoru się trochę boję, bo słyszałam że zwiększa lęki. Zresztą mocno też pobudza, a mam problemy ze snem, więc odpada. Dlatego nie zwiększamy orivenu, bo już kiedyś próbowałam 150 i miałam problemy ze snem i nadmierne pobudzenie, co też mi nie odpowiada. Próbuję większej dawki esci, jak nie zatrybi, to namawiam na pregabalinę.

-- 22 sie 2016, 22:13 --

P.S dziękuję za dobre rady :smile:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kofel 22 sie 2016, 23:42
Wenlafaksyna jeszcze mocniej pobudza niż fluoksetyna. :) Bo wychwytuje też noradrenalinę.

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie

przez Grabarz666 22 sie 2016, 23:50
Anna86 napisał(a):Grabarz666
No to mnie pocieszyłeś.

To są fakty.

Anna86 napisał(a):Już niestety próbowałam wrócić do paroksetyny, ale mimo działania przeciwlękowy go nie zadziałała antdepresyjnie. Miałam na niej po powrocie słaby nastrój ataki płaczu itd. Próbuję więc niestety z czymś innym, choć esci jest dużo słabsze, nawet w połączeniu z wenla.

Moja sugestia to:
a) wenlafaksyna w dawkach powyżej 150 mg (na depresję) + pregabalina 300 mg (na lęk wolnopłynący i sen)
b) paroksetyna 20 mg (na lęk) + augmentacja (bupropion 150-300 mg na depresję lub mirtazapina 15-30 mg na depresję i sen)

Anna86 napisał(a):Może jest coś podobnego w działaniu do paroksetyny że swoim działaniem antdepresyjnie i przeciwlękowym?? Nie mam leku uogólnionego tylko bardziej napadowy.

Wenlafaksyna, również inhibitor NET, ale silniejszy.

Jeśli chcesz wszystko powyższe w jednym leku, to najlepsze rozwiązanie to klomipramina 75-150 mg (Anafranil SR) wysoce skuteczna depresję, lęk (napadowy, wolnopłynący).

przez Anna86 23 sie 2016, 10:31
Za Martę dziękuję, użyłam na niej 11 kg. Teraz po 5 ciut miesiącach zarzuciła, ale nie było łatwo.
Paro 20 tka nie wystarcza na lęki. Najlepiej czułam się na 40 tu.
Kusi mnie ta pregabalina i zmiana na anafranil w takim razie jeśli podobny do paro w działaniu.

-- 23 sie 2016, 10:54 --

Za mirte. ... oczywiście i utyłam... Nowy telefon robi mi psikusy.

przez Grabarz666 23 sie 2016, 11:33
Anna86 napisał(a):Kusi mnie ta pregabalina i zmiana na anafranil w takim razie jeśli podobny do paro w działaniu.

Uważam, że klomipramina jest nawet lepsza od paroksetyny jeśli chodzi o działanie przeciwdepresyjne.
Jeśli chodzi natomiast o tycie to zarówno na paroksetynie, klomipraminie jak i pregabalinie można utyć, choć co prawda nie tak bardzo jak po NaSSA (mirtazapina, mianseryna).

przez Anna86 23 sie 2016, 16:59
Tacie na paro nie jest mi obce, ale jest do opanowania- dieta, aktywność. Na mircie niestety,mimo diety, nie da rady schudnąć. Obiecałam sobie, że nigdy do niej nie wrócę.
Osz, nie kuście anafranilem. Od 6 ciu
miesięcy męczęści się z doborem antydepresanta. Była paro powtórnie, paro w kombinacji z wenla, samo esci, teraz esci z wenla. Ta kombinacja się sprawdza przeciwdepresyjnie ale nie dość przeciwlekowo i znowu zmieniać. Gdzieś czytałam, że przy częstej zmianie antydepow gorzej działają.

-- 23 sie 2016, 17:01 --

Tacie na paro nie jest mi obce, ale jest do opanowania- dieta, aktywność. Na mircie niestety,mimo diety, nie da rady schudnąć. Obiecałam sobie, że nigdy do niej nie wrócę.
Osz, nie kuście anafranilem. Od 6 ciu
miesięcy męczęści się z doborem antydepresanta. Była paro powtórnie, paro w kombinacji z wenla, samo esci, teraz esci z wenla. Ta kombinacja się sprawdza przeciwdepresyjnie ale nie dość przeciwlekowo i znowu zmieniać. Gdzieś czytałam, że przy częstej zmianie antydepow gorzej działają.

przez fobik123 23 sie 2016, 17:07
Anna86, Co za konował Ci każe łączyć wenle z esci ?Albo się bierze to albo to,nie łączy się tych leków.
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez Pabluś 23 sie 2016, 17:09
Esci jest moim zdaniem przereklamowanym "graczem" wśród antydepów. Bardziej to lek na jakieś nerwice lękowe. Na depresje jednak potrzeba też noradrenaliny też więc wybór jest clomi lub SNRI... chociaż ja osobiście biorę teraz Dulsevia 4 tydzień i głowy nie urywa, dalej siedze w apatii. A wogóle to esci nie rusza dopaminy w korze przedczołowej , sama serotonina.

przez Grabarz666 23 sie 2016, 17:28
Pabluś napisał(a):A wogóle to esci nie rusza dopaminy w korze przedczołowej , sama serotonina.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20730799
Therefore, we here studied the effects of escitalopram, citalopram, and R-citalopram on dopamine cell firing in the ventral tegmental area, using single-cell recording in vivo and on NMDA receptor-mediated currents in pyramidal neurons in the medial prefrontal cortex using in vitro electrophysiology in rats.
Escitalopram (40-640 μg/kg i.v.) increased both firing rate and burst firing of dopaminergic neurons [in mPFC], whereas citalopram (80-1280 μg/kg) had no effect on firing rate and only increased burst firing at high dosage.
Escitalopram, but not citalopram, improved recognition memory. Our data suggest that the excitatory effect of escitalopram on dopaminergic and NMDA receptor-mediated neurotransmission may have bearing on its cognitive-enhancing effect and superior efficacy compared to other SSRIs in major depression.

przez Anna86 23 sie 2016, 21:19
Off topic, może zna ktoś dobrego psychiatra na Lubelszczyźnie?

-- 23 sie 2016, 21:38 --

Fobik123
To dr nauk med., którya zajęcia ze studentami. Uchodzi za dobrego lekarza. ..

-- 25 sie 2016, 00:02 --

Po jakim czasie esci ujawnia swoje pełne działanie?

przez seba17 26 sie 2016, 12:18
Cześć wszystkim

Od tygodnia biorę Nexpram 10 na noc plus afobam 0,5. żeby przyzwyczaić organizm do esci. Mimo afobamu budzę się w nocy i mam ataki leku i paniki. Po jakim czasie zacznie działać Nexpram, żebym mógł odstawić Afobam?
Pozdrawiam

przez kofel 26 sie 2016, 12:59
Po 3 tygodniach powinny zniknąć te najgorsze uboki, a po miesiącu powinna nastąpić już poprawa. To też kwestia osobnicza i może się to wahać, ale najczęściej są te przedziały, które napisałem. To bierz afobam po prostu jak masz ataki paniki i tyle. Afobam jest doraźnie.

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie

Sortuj wg