ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez mirunia 18 sie 2016, 20:30
Acilya, te kołatania serca i tachykardia, to typowe objawy nerwicy lękowej i lekarz dał Ci Nexpram na to schorzenie. Po tym leku kołatania mijają, bo nerwica i lęki są wyciszone. Większość nas nerwicowców miewa takie kołatania, ale po lekach ustępują.
Na początku brania leku trochę gorzej będziesz się czuła, ale po 2-3 tyg. będzie poprawa. Powodzenia.

przez Acilya 19 sie 2016, 13:47
kofel napisał(a):A przyjmowałaś kiedyś inne leki? Antydepresanty, stabilizatory, neuroleptyki? Też mam kołatania i przyjmuję, np. Lakozamid czy sertralinę, które mają to samo przeciwwskazania.

Tak, sertralinę. Dokładniej Asertin, ale nie było w ulotce w "środkach ostrożności" nic o przeciwwskazaniach związanych z sercem, a tu jest...

mirunia napisał(a):Acilya, te kołatania serca i tachykardia, to typowe objawy nerwicy lękowej i lekarz dał Ci Nexpram na to schorzenie. Po tym leku kołatania mijają, bo nerwica i lęki są wyciszone. Większość nas nerwicowców miewa takie kołatania, ale po lekach ustępują.
Na początku brania leku trochę gorzej będziesz się czuła, ale po 2-3 tyg. będzie poprawa. Powodzenia.

Zdaję sobie sprawę, że moje kołatania to głównie skutek lęku. Ale nie jestem pewna, czy TYLKO lęku, czy na pewno wszystko z moim sercem ok. Czasem np., i w okresach poprawy w związku z nerwicą, mam więcej skurczów dodatkowych serca, czasami taki dziwny, nienormalny rytm serca... Stąd umówiłam się do kardiologa i mam nadzieję, że każe mi zrobić Holtera, bo już dawno powinnam była to zrobić (nigdy nie miałam). I stąd też mam wątpliwości co do tego leku ;)

przez Kropelek 20 sie 2016, 00:44
Cześć. Mam pytanie. Byłem na 20 mg Mozarinu, niestety z powodu wyjazdu za granicę, który się przedłużył miałem około półtora miesięczny rozbrat z lekami. Na początku były zawroty itd, potem minęły. Teraz depresja wróciła, nie z takim nasileniem, jak na początku, ale wróciła. Czy mogę liczyć na to, że po takiej przerwie z lekami, lek pomoże nieco szybciej, czy znów będę musiał czekać te 2 miechy w męczarniach?
Pozdrawiam!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vengence 20 sie 2016, 12:16
Kropelek napisał(a):Cześć. Mam pytanie. Byłem na 20 mg Mozarinu, niestety z powodu wyjazdu za granicę, który się przedłużył miałem około półtora miesięczny rozbrat z lekami. Na początku były zawroty itd, potem minęły. Teraz depresja wróciła, nie z takim nasileniem, jak na początku, ale wróciła. Czy mogę liczyć na to, że po takiej przerwie z lekami, lek pomoże nieco szybciej, czy znów będę musiał czekać te 2 miechy w męczarniach?
Pozdrawiam!
Trudno powiedzieć, a ile czasu brałaś esci(tj.Mozarn)?
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Kropelek 20 sie 2016, 15:30
Jakieś 7 miesięcy. I wyciągnął mnie. Od tygodnia wszystko wróciło i mimo, iż wróciłem do leków, to znów nie chce mi sie żyć zupełnie...
Wtedy pamiętam, że rozbujał się po jakichś dwóch miesiącach dopiero. Jak sobie pomyśle, że znów mam tyle ewentualnie cierpieć, to chce mi się wyć.
Do tego czytałem, że lek raz odstawiony, może nie pomóc kolejny raz.
Zastanawiam się, czy te zawroty głowy, które miałem, to nie było obniżanie się poziomu tego czegoś tam w mózgu, a jak już zawoty ustały tzn, że poziom wrócił do normy i lęki wróciły. Mogło tak być?

przez Vengence 20 sie 2016, 15:45
Kropelek napisał(a):Jakieś 7 miesięcy. I wyciągnął mnie. Od tygodnia wszystko wróciło i mimo, iż wróciłem do leków, to znów nie chce mi sie żyć zupełnie...
Wtedy pamiętam, że rozbujał się po jakichś dwóch miesiącach dopiero. Jak sobie pomyśle, że znów mam tyle ewentualnie cierpieć, to chce mi się wyć.
Do tego czytałem, że lek raz odstawiony, może nie pomóc kolejny raz.
Zastanawiam się, czy te zawroty głowy, które miałem, to nie było obniżanie się poziomu tego czegoś tam w mózgu, a jak już zawoty ustały tzn, że poziom wrócił do normy i lęki wróciły. Mogło tak być?

Czasem tak jest, że za drugim razem, lek nie pomaga, ale spokojnie, to nie jest takie częste, co wcześniejszego pytania, to te 7 miesięcy ma z pewnością znaczenie, sądzę, że lek zadziała i będzie mniej skutków ubocznych, może trzeb będzie zwiększyć dawkę,
nie wiem ile brałaś za pierwszym razem!? co do zawrotów to jest normalne po odstawieniu ssri, zwłaszcza gwałtownie, potrafi kilka dni, może kilkanaście.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Kropelek 20 sie 2016, 16:05
Brałem 20mg. Teraz zrobiłem tak, że przez 5 dni wziąłem 10 i znów wskoczyłem na 20. Nie ma tego, co było za pierwszym razem, czyli mdłości. Tzn. były, przez pierwsze dwa dni, wtedy były chyba bardzo długo. Dlatego zacząłem się bać, że może nie zadziała. Półtora miesięczna przerwa, to dużo, kurcze, już było tak dobrze...
Najgorsze są poranki, zupełnie nie mogę wystartować. Dziś jeszcze nie jadłem śniadania, bo mam motywacji, żeby wstać. Mam benzo, ale biorę i momentalnie zasypiam. Chętnie w ogóle bym się nie budził, chwile po przebudzeniu są najgorsze...

-- 20 sie 2016, 16:17 --

Myślicie, że jest szansa, że zadziała szybciej, niż na początku?

przez Vengence 20 sie 2016, 21:13
Kropelek napisał(a):Brałem 20mg. Teraz zrobiłem tak, że przez 5 dni wziąłem 10 i znów wskoczyłem na 20. Nie ma tego, co było za pierwszym razem, czyli mdłości. Tzn. były, przez pierwsze dwa dni, wtedy były chyba bardzo długo. Dlatego zacząłem się bać, że może nie zadziała. Półtora miesięczna przerwa, to dużo, kurcze, już było tak dobrze...
Najgorsze są poranki, zupełnie nie mogę wystartować. Dziś jeszcze nie jadłem śniadania, bo mam motywacji, żeby wstać. Mam benzo, ale biorę i momentalnie zasypiam. Chętnie w ogóle bym się nie budził, chwile po przebudzeniu są najgorsze...

-- 20 sie 2016, 16:17 --

Myślicie, że jest szansa, że zadziała szybciej, niż na początku?
To pytanie, jest w stylu, czy wydra wygra? :mrgreen:
To jest nawet poza kompetencjami Dr.House, bierz i czekaj innej opcji nie ma, pozdro

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Anna86 22 sie 2016, 14:49
Biorę elicee 4 tygodnie w połączeniu z orivenem. Po 3 tyg było już lepiej z moją depresja. Licząc na lepsze efekty kupiłam lexapro. Brałam go w identycznej dawce, co elicee i.... miałam takie pogorszenie nastroju i atak depresji przez czas kiedy ja bralam, że myślałam już o elektrowstrzasach albo skończeniu że sobą. Nikt mi nie powie, że te leki oryginalny i genetyki. Liczyłam że lexapro będzie lepsze a tu... Co można dodać do elicei żeby był lepszy efekt przeciwlękowy podobny do paroksetyny która tym razem nie zaskoczyła u mnie...??

przez kofel 22 sie 2016, 15:08
Pregabalina do elicei będzie cacy. U mnie elicea powodowała totalny zanik głodu, za to u większości prega delikatnie zwiększa apetyt.
Pogłaszcz to podam Ci łapę. ;)

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie
Klorazepat, diazepam, klonazepam, oksazepam - doraźnie

'Know your body, know your mind, know your substance.'

przez Anna86 22 sie 2016, 15:31
A co to pregabalina? Jakiś stabilizator? Myślałam o sulpirydzie czy fluanoxolu. Pregabalina lepsza?

-- 22 sie 2016, 15:35 --

Ja po elicei mam apetyt. Głównie mi chodzi o lęki, bo elicee nie do końca działa przeciwlękowo jak bym chciała. Czy ktoś tak miał ze po oryginalnym lexapro czuł się gorzej niż po genetyku. Wcześniej po seroxacie było super a genetyki o d... e poluc.

-- 22 sie 2016, 15:49 --

Kurcze wpisałam do dr Google pregabalina - lek przeciwpadaczkowy. Nigdy nic takiego nie brałam. Czy to bezpieczne i zdrowych osób. Spróbuję zasugerować lekarzowi. Ciekawe, co powie. Może mnie nie wygodnie z gabinetu :roll:

przez kofel 22 sie 2016, 17:03
Dla mnie escitalopram nie ma działania przeciwlękowego. Teraz jestem na sertralinie i czuję, że się rozkręca i działa przeciwlękowo.
Pregabalina ma szerokie spektrum działania. Prędzej działa przeciwlękowo niż przeciwpadaczkowo. Przyjemny lek (przynajmniej dla mnie). Delikatnie wycisza, uspokaja.
To nowy lek. Praktycznie niemetabolizowany z małą ilością działań ubocznych. Leki przeciwpadaczkowe to również stabilizatory nastroju. Szeroko stosowane w psychiatrii jak i również ludzi z tego forum.
Pogłaszcz to podam Ci łapę. ;)

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie
Klorazepat, diazepam, klonazepam, oksazepam - doraźnie

'Know your body, know your mind, know your substance.'

przez Anna86 22 sie 2016, 18:15
Tak więc doktor zaordynował zwiększenie elicei do 2,5 -3 tabletki. Nie chciał mi wprowadzić kolejnego leku. Tak więc zostaje na mixie wenla 75 plus esci 25 - 30. Zasugerował że zwiększenie escitslopram da efekt przeciwlękowy. Mam nadzieję że to prawda. Tęskno mi do paroksetyny, super się po niej czułam. Czasami lęk przed niektórymi rzeczami mnie tak paraliżuje że wręcz panikuje... na parowe tego nie było. Jak nie pomoże dawka większą escitslopram to mocniej zasugeruje pregabaline... Czy ktoś był na kombi esci i wenla? U mnie się sprawdza antdepresyjnie ale mało przeciwlękowo.

przez Grabarz666 22 sie 2016, 19:48
Anna86 napisał(a):Tak więc zostaje na mixie wenla 75 plus esci 25 - 30.

To kombo jest bez sensu, dublowanie tego samego, podstawowego mechanizmu działania tych dwóch leków.

Anna86 napisał(a):Zasugerował że zwiększenie escitslopram da efekt przeciwlękowy. Mam nadzieję że to prawda.

Jak nie wystąpił przy 20 mg, to na pewno nie wystąpi przy 25-30 mg.

Anna86 napisał(a):Tęskno mi do paroksetyny, super się po niej czułam. Czasami lęk przed niektórymi rzeczami mnie tak paraliżuje że wręcz panikuje... na parowe tego nie było.

To wróć do niej. Ja wróciłem do pierwszego leku, który wyciągnął mnie z depresji - fluwoksaminy, mimo, że w badaniach statystycznie lepiej wypada escytalopram. Czuję się lepiej, nie jestem zobojętniony, odczuwam więcej przyjemności, mam wyższe libido, i co najważniejsze zacząłem szukać pracy, czyli tego co najbardziej mnie przerażało w obecnym życiu. Obecnie czuję się najbliżej tego, co było przed chorobą.

Anna86 napisał(a):Jak nie pomoże dawka większą escitslopram to mocniej zasugeruje pregabaline...

Pregabalina to najlepszy wybór jeśli o przewlekłe leczenie lęku wolnopłynącego, doraźnie benzodiazepiny (klonazepam, alprazolam).

Sortuj wg