ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez agia 27 cze 2016, 10:15
Witaj pingwin75 , na m,nie escitalopram jeszcze dziwniej działa, rano 5 mg lek się rozpuszcza i źle się czuję, po 7 godzinach całkowicie spuszcza i znowu 5 mg po południu i o 23 godzinie znowu całkowicie spuszcza. Jeszcze takiego dziwa nie widziałam. Spróbuj coś mocniejszego pingwin. Asentry nie polecam na nerwicę natręctw, u mnie zwiększyła natręctwa zwłaszcza po południu do granic możliwości.
agia

przez Kalebx3 27 cze 2016, 14:43
pingwin1975, ja mam podobnie z Paroksetyną( po 4 latach jakby przestała działać lub działanie jej znacznie osłabło ) , dlatego dołozyłem do niej dodatkowo Esci .
Z Esci zaczynałem od 2,5 mg , potem było długo 5 mg , 7,5 , obecnie idealna dawka po 14 miesiącach jest 10 mg .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez agia 27 cze 2016, 22:27
Kolebx3 napisz jak stosujesz escitalopramum, czy dawka raz na dzień, czy podzielona? Ja po południu dostawałam dziwnych lęków i bicia serca i samo minęło a spociłam się jak szczur i myślałam że to koniec ze mną, co za dziwny lek.
agia

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez rolosz 04 lip 2016, 12:32
Sam już nie wiem, czy jestem tak zamulony, że escitalopram nie działa, czy właśnie dlatego, że działa.
Now I feel I'm growing older
And the songs that I have sung
Echo in the distance (...)

przez Vengence 04 lip 2016, 12:36
rolosz napisał(a):Sam już nie wiem, czy jestem tak zamulony, że escitalopram nie działa, czy właśnie dlatego, że działa.
No a przed lekiem jak było?, to że ssri zamulają to nie ma w tym nic dziwnego w sumie, stary ja nie biorę ssri już ze 3 tygodnie i nadal odczuwam zamulenie, masakra, te leki są kurewsko silne i wcale nie są takie bezpieczne, jak to wszędzie je kur.. reklamują.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Grabarz666 04 lip 2016, 12:42
Vengence napisał(a):to że ssri zamulają to nie ma w tym nic dziwnego w sumie, stary ja nie biorę ssri już ze 3 tygodnie i nadal odczuwam zamulenie, masakra, te leki są kurewsko silne i wcale nie są takie bezpieczne, jak to wszędzie je kur.. reklamują.

Obrazek

przez rolosz 04 lip 2016, 13:03
Vengence, wydaje mi się, że to po escitalopramie jestem bardziej zamulony. Poobserwuję siebie jeszcze do czasu następnej wizyty u lekarza. Esci fajnie działa na mnie przeciwlękowo, lepiej niż sertralina, więc choćby z tego powodu chciałbym trwać przy tym leku.

przez Vengence 04 lip 2016, 13:14
rolosz napisał(a):Vengence, wydaje mi się, że to po escitalopramie jestem bardziej zamulony. Poobserwuję siebie jeszcze do czasu następnej wizyty u lekarza. Esci fajnie działa na mnie przeciwlękowo, lepiej niż sertralina, więc choćby z tego powodu chciałbym trwać przy tym leku.
No ale co ci z braku lęku, jak będziesz zamulony, a im dalej tym gorzej, ja im dłużej brałem ssri tym było coraz gorzej.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez rolosz 04 lip 2016, 13:42
Vengence, jednak n.lękowa dała mi wcześniej popalić, ale zamulenie na dłuższą metę też niedobre. Znalazłeś sobie coś alternatywnego względem SSRI czy zrezygnowałeś całkowicie z prochów?

przez Bonifacy 04 lip 2016, 14:06
Też jestyem zamulony ale nie biorę tego escitalopram jak wy.
F 20.6
Zeldox,Depakine Chrono,Olanzin,Alventa

przez Vengence 04 lip 2016, 15:10
rolosz napisał(a):Vengence, jednak n.lękowa dała mi wcześniej popalić, ale zamulenie na dłuższą metę też niedobre. Znalazłeś sobie coś alternatywnego względem SSRI czy zrezygnowałeś całkowicie z prochów?
Testuje afobazol i różaniec górki, jest trochę opcji, ale /cenzura/ trzeba kasy sporo, dużo wiedzy trzeba zdobyć no i cierpliwości, ale nie wiem co to będzie za długo siedziałem na ssri, trzeba było pobrać max 2 lata i odstawić, te leki zmieniają wrażliwość receptorów, /cenzura/ wie co jeszcze robią, ja czuje się otępiony po rzuceniu ssri, boje się, że mi tak zostanie, nie mam już /cenzura/ siły do tego wszystkiego, leczyłem depresje prawie 4 lata i tak naprawdę nie dość, że jej nie wyleczyłem to jeszcze ssri rozjebały mi głowę, nie chce do nich wracać, ale jeżeli mi to nie minie to będę musiał je zacząć brać, bo czuje się jak by mi wyjebało połowę IQ, mam problemy z pamięcią potężne i koncentracja też leży, masakra, ja odradzam te leki, chyba, że krótko max rok czasu i odstawka, mozg ma problemy bo nie ma wspomagacza w postaci ssri, dochodzenie do siebie może zając wiele miesięcy, w skrajnych przypadkach, to lata nawet. :pirate:

-- 04 lip 2016, 15:13 --

Bonifacy napisał(a):Też jestyem zamulony ale nie biorę tego escitalopram jak wy.
Ja nie biorę Esci, brałem kiedyś!

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez rulonnpk 10 lip 2016, 17:32
Koło godziny 12h wziołem 2 tabletki hydroxyzinium wracam po dłuższej przerwie do pracy strasznie się stresuje czy mogę zaznaczam doraźnie wziąść Lorafen 1mg (chodzi mi o to czy nie zachodzi żadna interakcja między tymi lekami)

przez cytrynka84 10 lip 2016, 17:42
rulonnpk, możesz.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez ladywind 11 lip 2016, 00:24
Vengence napisał(a):mam problemy z pamięcią potężne i koncentracja też leży, masakra, ja odradzam te leki, chyba, że krótko max rok czasu i odstawka, mozg ma problemy bo nie ma wspomagacza w postaci ssri, dochodzenie do siebie może zając wiele miesięcy, w skrajnych przypadkach, to lata nawet. :pirate:

Nie uważasz, że to mogą byc objawy depresji, a nie żazywania SSRI?

Sortuj wg