ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez kammm 25 maja 2016, 19:22
agia napisał(a):Moi kochani escitalopram dzisiaj rozłożył mnie na łopatki, dzisiaj dopadły mnie wszystkie skutki uboczne naraz, zawroty głowy, ból głowy, natrętne myśli, tiki, myśli destrukcyjne, śmiech a teraz chce mi się płakać, teraz to dopiero czuję chorobę, do tego serce odzywa się co jakiś czas, mdli mnie, ledwo daję radę siedzieć, takie wrażenie mam jakbym miała poważne zaburzenia hormonalne, jak ktoś brał kiedyś antykoncepcyjne tabletki to zrozumie. Do tego jeszcze pół dnia chodziłam i myslałam że już kończę swój żywot na padole ziemskim, że jestem tak ciężko chora. Czyli jedno wynika z tego, że jedni złapią skutki uboczne na początku brania a ja złapałam po równo 2 tygodniach brania dopiero, kto mocniejszy to wcale nie złapie.

-- 22 maja 2016, 14:50 --

Tak, dzisiaj mam potężną zamułkę.

agia napisał(a):Pół tabsa 5-tkę? To wielkie nic, malutko i tylko raz? heheh, to nie powoduje żadnych mdłości po 1 daweczce, jem to już 3 tydzień. Przy większej dawce to bym się zgodziła.

No i jak się ma ta wątpliwość do Twojego wcześniejszego postu???
Mogłam mieć podobne uboki ja Ty???
A może mi wystarczyło 5 mg żeby przeżyć horror?
Dla jednych "daweczka", dla innych wiadro .... sama się dziwie tej reakcji, ale to było od tego leku!

Oby Ci pomógł....

-- 25 maja 2016, 19:31 --

Kalebx3 napisał(a):
Pół tabsa 5-tkę? To wielkie nic,

agia, a nie przyszło Ci do głowy ,że każdy organizm jest inny i że dla jednego 5mg to tyle co dla innego 20 mg .
Dla mnie osobiście i obecnie 5mg Esci to duża dawka .
jakby nie było jeszcze ważniejsze od dawki jest to ,że lek dobrze działa ,,, dawkę zawsze można zmodyfikować , dobrać .

Zgadza się, a jednak jest to możliwe ....... :uklon:

przez rulonnpk 25 maja 2016, 21:02
Do esc 20mg spokojnie mogę dorzucić miansaryne na noc 20-30mg nie obawiając się zespołu serotoninowego????

przez cytrynka84 25 maja 2016, 21:16
rulonnpk, możesz bez obaw.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agia 25 maja 2016, 22:46
Ach Wy mnie tu cytujecie i po co, nie zrozumieliście, że ja zażywam to już 3 tygodnie i miałam takie objawy, na początku pierwszy tydzień to codziennie po 5 mg nawet nic nie czułam, dopiero teraz jak jestem już na 7,5 mg to czuję porządnie. Pierwszy dzień to nic nie było.
agia

przez kammm 25 maja 2016, 23:00
agia napisał(a):Ach Wy mnie tu cytujecie i po co, nie zrozumieliście, że ja zażywam to już 3 tygodnie i miałam takie objawy, na początku pierwszy tydzień to codziennie po 5 mg nawet nic nie czułam, dopiero teraz jak jestem już na 7,5 mg to czuję porządnie. Pierwszy dzień to nic nie było.

Rozumieliśmy, próbujemy dowieść, iż branie leków to b. induwidualna sprawa i na każdego leki mogą działać inaczej, rodzaj, dawka, czas i wiele innych czynników ma kolosalne znaczenie. Tobie pierwszy raz nic nie było, a ja mało nie "zeszłam"po 5 mg i nie możesz poddawać w wątpliwość, a tym bardziej negować możliwości wystąpienia innych reakcji niż u Ciebie.
Podzieliłam się swoją indywidualną opinią o tym leku i tyle.

przez agia 25 maja 2016, 23:08
Po głębszym zastanowieniu przyznaję Ci rację, faktycznie to zależy od reakcji organizmu na lek, kiedyś mój lekarz mi powiedział, że facet przede mną chwali sobie lek a ja tu narzekam, szkoda tylko że ten świat jest dziwnie urządzony, że wszyscy jednakowo nie reagujemy na leki.
agia

przez kammm 25 maja 2016, 23:36
agia napisał(a):Po głębszym zastanowieniu przyznaję Ci rację, faktycznie to zależy od reakcji organizmu na lek, kiedyś mój lekarz mi powiedział, że facet przede mną chwali sobie lek a ja tu narzekam, szkoda tylko że ten świat jest dziwnie urządzony, że wszyscy jednakowo nie reagujemy na leki.

Pomaga Ci już ten lek po 3 tyg brania? czy przeżyte męki warte były efektu? to docelowa dawka?

przez agia 26 maja 2016, 19:49
Witam kammm jest za wcześnie żeby ocenić ten lek, powiem wprost, 18 dzień zażywania i myśli natrętne minęły, dzisiaj latałam po mieście, miałam chęci na wszystko ale za to jestem nerwowa, zauważyłam że dostałam tiki, które mi potężnie przeszkadzają dzisiaj. Czuję, że dawka leku jest za słaba chyba. Ale lekarz kazał czekać. Co do tików ocznych to jutro skontaktuję się z lekarzem.

-- 26 maja 2016, 20:48 --

Minęło trochę czasu i lek osłabł i już wiem, że te tiki wywałuje lek, parę godzin temu myślałam, że mam poważną chorobę tikową a teraz to osłabło, czyli jeszcze są działania uboczne leku, trzeba dalej czekać na działanie.
agia

przez Pholler 27 maja 2016, 20:51
Mnie esci sponiewierało lękowo wyśmienicie. Dwa pierwsze tygodnie to dół jakich mało, nawet myśli samobójcze się pojawiły ❕ potem się wyrównało i nic nie ruszyło do przodu, wróciłem do punktu wyjscia. Psycho kazał odstawić po miesiącu, bo zerowy efekt to żaden efekt. Żelazna logika wygrała.

przez dopamine 27 maja 2016, 20:57
Zaczynam ponownie przygodę z esci od dawki 40 mg docelowo będę brał 50 mg.
Od 04.11. 2016 r.
Pramipeksol- jednorazowo dwie tabletki 1,05 mg o przedłużonym działaniu

przez benzowiec84 27 maja 2016, 22:03
dopamine napisał(a):Zaczynam ponownie przygodę z esci od dawki 40 mg docelowo będę brał 50 mg.

twoj nick nie pasuje do brania esci :)
od takiej dawki zaczynać , żeby ci łba tylko nie przewierciło :P

przez kammm 27 maja 2016, 22:07
agia napisał(a):Witam kammm jest za wcześnie żeby ocenić ten lek, powiem wprost, 18 dzień zażywania i myśli natrętne minęły, dzisiaj latałam po mieście, miałam chęci na wszystko ale za to jestem nerwowa, zauważyłam że dostałam tiki, które mi potężnie przeszkadzają dzisiaj. Czuję, że dawka leku jest za słaba chyba. Ale lekarz kazał czekać. Co do tików ocznych to jutro skontaktuję się z lekarzem.

-- 26 maja 2016, 20:48 --

Minęło trochę czasu i lek osłabł i już wiem, że te tiki wywałuje lek, parę godzin temu myślałam, że mam poważną chorobę tikową a teraz to osłabło, czyli jeszcze są działania uboczne leku, trzeba dalej czekać na działanie.

Też miałam coś takiego jak tiki po tym jedynym niefortunnym razie,kiedy wzięłam 5 mg, ale myślałam, że to brak magnezu (też akurat wtedy...)nawet zastanawiałam się w pracy, czy ktoś to widzi .... eeeeech te leki....
Oby Ci przeszły te uboki i lek wreszcie zaczął spełniać swoją funkcję.... daj znać za jakiś czas czy Ci lepiej, bo jestem ciekawa jak u kobiet, bo tu praktycznie sami faceci.... :oops:

-- 27 maja 2016, 22:13 --

dopamine napisał(a):Zaczynam ponownie przygodę z esci od dawki 40 mg docelowo będę brał 50 mg.

40 mg????? na początek? brrrrrr...... mi lekarz zalecił 5 mg na początek na noc i przeżyłam horror po wzięciu, nie dam mu już szansy, boję się już .... :(

przez dopamine 27 maja 2016, 23:30
Brałem już esci przez 6 tyg w dawce 60 mg.
Od 04.11. 2016 r.
Pramipeksol- jednorazowo dwie tabletki 1,05 mg o przedłużonym działaniu

przez kammm 28 maja 2016, 09:43
dopamine napisał(a):Brałem już esci przez 6 tyg w dawce 60 mg.

A to powinieneś dać radę .... oby .... dlaczego zaczynasz ponownie brać ? dlaczego wcześniej przerwałeś? pomagał w ogóle?
Dzięki za info.

Sortuj wg