ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez erka333 03 maja 2016, 19:50
Odnoszę wrażenie że po 3 miesiącach esci osłabiło swoje działanie

przez Vengence 03 maja 2016, 20:23
erka333 napisał(a):Odnoszę wrażenie że po 3 miesiącach esci osłabiło swoje działanie
To niezle, teoretycznie teraz powinno być najmocniejsze działanie, jaką dawkę przyjmujesz??
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez erka333 03 maja 2016, 21:05
Vengence byłam na 10 , potem ponad 3 tygodnie na 15 ale nie dałam rady funkcjonować i powrót do 10

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vengence 03 maja 2016, 22:29
erka333 napisał(a):Vengence byłam na 10 , potem ponad 3 tygodnie na 15 ale nie dałam rady funkcjonować i powrót do 10
No 10 to jeszcze jakoś ujdzie, jak brałem kiedyś większe dawki to mulil mnie ten lek konkretnie.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Beruszka 04 maja 2016, 11:23
Błagam powiedzcie, że to minie, bo doszło do tego, że boję się spać :-P

Brałam escitalopram przez ponad 7 miesięcy, depresja, dawka 10 mg. czułam się już dobrze, więc po wcześniejszej konsultacji z psychiatrą zeszłam na połowę dawki, po tygodniu 5 mg co drugi trzeci dzień. Esci nie biorę już ponad trzy tygodnie i czuję się bosko! Energia powróciła, człowiek rano wstaje, a nie zmartwychwstaje, sex przestał być walką o orgazm! No żyć nie umierać jest pięknie :-)
W moim życiu akurat tyle się teraz działo ( spontaniczny pierwszy w życiu wyjazd za granicę - tydzień w Paryżu u ukochanej przyrodniej siostry, której nie widziałam 10 lat, maraton w pracy itd) że w zasadzie nie skojarzyłam, mojego dobrego samopoczucia, od razu, z odstawieniem esci. Nawet nie wzięłam pod uwagę tego, że w sumie czas, w którym odstawiłam leki zkorelował się z moim PMS, które zawsze mega ciężko przechodzę, a tu poszło jak po maśle ;-)
Ponad tydzień temu do mnie dopiero dotarło, że czuję się świetnie, bo odstawiłam leki!
Jest jednak mały minus: po południu przez około 2 h mam zawroty głowy, ale minimalne, doczytałam, że to jeden z objawów odstawienia, więc w ogóle się tym nie przejmuję, musi minąć ;-)
Natomiast od około tygodnia każda noc to czysta mordęga :-/ Mam takie intensywne sny, że czuję się jak po kinowym maratonie! Jedna noc spoko, druga no ok, ale żeby tydzień? Nawet każda mała drzemka w ciągu dnia obfituje w taką ilość snów, że mam już dosyć :-( Mimo ogromnej energii i pozytywnego nastawienia, jestem okropnie zmęczona, bo sen nie zapewnia mi odpoczynku, na szczęście nie mam koszmarów, ale mimo to sny są tak intensywne, z wartką akcją, ilością szczegółów, kolorów miejsc, mnogością wątków i skomplikowanych sytuacji.... Chyba Zacznę pisać scenariusze filmowe :-P Niemniej jestem wykończona i mam już dosyć :-/
Dziś mam wolne, a nie śpię już od 7 ( zazwyczaj wyleguje się do 10,11) jestem mega zmęczona, ale jak pomyślę, że gdy tylko zamknę oczy i znów będę grała główną rolę w filmach akcji to wolę Zmęczyć się sprzątaniem :-(

Czy ktoś z was miał takie objawy?
Minie?

przez ladywind 04 maja 2016, 11:56
Ja mam podobnie intensywne sny, ale po mirtzapinie. Po obudzeniu sie mam wrazenie jakbym oglądała film. Lecz u mnie jest to efekt brania tego leku, natomiast u Ciebie odstawienia. Napewno Ci to przejdzie.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez jakub358 04 maja 2016, 21:14
Ja też mam niesamowite sny, a biorę 15mg escitalopramu i 1mg risperidonu; a do tego śpię strasznie długo, nawet po 16h.

A mam takie pytanie. Czy nikotyna ma jakieś nasilone działanie przy braniu tych leków? Bo ostatnio zacząłem dużo palić i bardzo mnie ciągnie do papierosów
Wenlafaksyna [225mg] + Abilify [7,5mg] + Trittico [150mg] +
Chloroprotiksen [doraźnie] + czasami Lorafen, lub Haloperidon

przez Vengence 04 maja 2016, 21:22
Beruszka napisał(a):Błagam powiedzcie, że to minie, bo doszło do tego, że boję się spać :-P

Brałam escitalopram przez ponad 7 miesięcy, depresja, dawka 10 mg. czułam się już dobrze, więc po wcześniejszej konsultacji z psychiatrą zeszłam na połowę dawki, po tygodniu 5 mg co drugi trzeci dzień. Esci nie biorę już ponad trzy tygodnie i czuję się bosko! Energia powróciła, człowiek rano wstaje, a nie zmartwychwstaje, sex przestał być walką o orgazm! No żyć nie umierać jest pięknie :-)
W moim życiu akurat tyle się teraz działo ( spontaniczny pierwszy w życiu wyjazd za granicę - tydzień w Paryżu u ukochanej przyrodniej siostry, której nie widziałam 10 lat, maraton w pracy itd) że w zasadzie nie skojarzyłam, mojego dobrego samopoczucia, od razu, z odstawieniem esci. Nawet nie wzięłam pod uwagę tego, że w sumie czas, w którym odstawiłam leki zkorelował się z moim PMS, które zawsze mega ciężko przechodzę, a tu poszło jak po maśle ;-)
Ponad tydzień temu do mnie dopiero dotarło, że czuję się świetnie, bo odstawiłam leki!
Jest jednak mały minus: po południu przez około 2 h mam zawroty głowy, ale minimalne, doczytałam, że to jeden z objawów odstawienia, więc w ogóle się tym nie przejmuję, musi minąć ;-)
Natomiast od około tygodnia każda noc to czysta mordęga :-/ Mam takie intensywne sny, że czuję się jak po kinowym maratonie! Jedna noc spoko, druga no ok, ale żeby tydzień? Nawet każda mała drzemka w ciągu dnia obfituje w taką ilość snów, że mam już dosyć :-( Mimo ogromnej energii i pozytywnego nastawienia, jestem okropnie zmęczona, bo sen nie zapewnia mi odpoczynku, na szczęście nie mam koszmarów, ale mimo to sny są tak intensywne, z wartką akcją, ilością szczegółów, kolorów miejsc, mnogością wątków i skomplikowanych sytuacji.... Chyba Zacznę pisać scenariusze filmowe :-P Niemniej jestem wykończona i mam już dosyć :-/
Dziś mam wolne, a nie śpię już od 7 ( zazwyczaj wyleguje się do 10,11) jestem mega zmęczona, ale jak pomyślę, że gdy tylko zamknę oczy i znów będę grała główną rolę w filmach akcji to wolę Zmęczyć się sprzątaniem :-(

Czy ktoś z was miał takie objawy?
Minie?
Minie!!

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Luxor 04 maja 2016, 22:44
Witam ludziska w tym temacie...
Dostałem dzisiaj escitalopram i 30mg mianseryny na sen. Wcześniej brałem Trittico, ale nie udało mi się dość do dawek przeciwdepresyjnych (na sen też nie poszło po mojej myśli).

Pytanie moje, czy Esci sprawdzi się na dystymię? Nie mam ciężkiej depresji tylko przewlekle obniżony nastrój, również nie mam lęków napadowych.
Chodzi mi głównie o leczenie objawów nerwicowych takich jak rozchwianie emocjonalne, niepokój, przewlekły stres i fobia społeczna.

Poza tym, czy mogę się spodziewać że ten lek nie będzie tak silny jak paroksetyna? I nie chodzi mi o skutki uboczne tylko o to że rok temu jak brałem paroksetynę to bardzo spłyciła moje emocje i wykasowała libido, czułem się jak robot (na sertralinie którą też kiedyś brałem tego tak mocno tego nie odczułem).

przez Ashton 05 maja 2016, 06:45
Luxor napisał(a):Witam ludziska w tym temacie...
Dostałem dzisiaj escitalopram i 30mg mianseryny na sen. Wcześniej brałem Trittico, ale nie udało mi się dość do dawek przeciwdepresyjnych (na sen też nie poszło po mojej myśli).

Pytanie moje, czy Esci sprawdzi się na dystymię? Nie mam ciężkiej depresji tylko przewlekle obniżony nastrój, również nie mam lęków napadowych.
Chodzi mi głównie o leczenie objawów nerwicowych takich jak rozchwianie emocjonalne, niepokój, przewlekły stres i fobia społeczna.

Poza tym, czy mogę się spodziewać że ten lek nie będzie tak silny jak paroksetyna? I nie chodzi mi o skutki uboczne tylko o to że rok temu jak brałem paroksetynę to bardzo spłyciła moje emocje i wykasowała libido, czułem się jak robot (na sertralinie którą też kiedyś brałem tego tak mocno tego nie odczułem).

Brałem escitalopram i moim zdaniem na dystymie słabo, dobrze przeciwlękowo. Na dystymie musisz ruszyć dopaminę i lekko noradrenaline(silnie może wywołać lęki).

przez Luxor 05 maja 2016, 11:17
dzięki za info. a czy ewentualnie w przypadku niewystarczających efektów będzie można dołożyć jakiś lek na dopaminę (i jaki) ? Bo jeśli chodzi o no noradrenaline to nie oddziałuję na nią przypadkiem mianseryna którą też mam brać na noc ?

przez Ashton 05 maja 2016, 11:25
Luxor napisał(a):dzięki za info. a czy ewentualnie w przypadku niewystarczających efektów będzie można dołożyć jakiś lek na dopaminę (i jaki) ? Bo jeśli chodzi o no noradrenaline to nie oddziałuję na nią przypadkiem mianseryna którą też mam brać na noc ?

Mianseryna odziałuje na noradrenalinę, ale w wyższej dawce. Im wyższa tym mocniej, ja biorę 60mg.
Na dopaminę mam dołożony Sulpiryd w małej dawce 2x50mg i jestem z niego zadowolony. Szybko zaczął działać i jest praktycznie za darmo.
Ogólnie ssri i NaSSa to dobry wybór.

przez Grabarz666 05 maja 2016, 11:37
Ashton napisał(a):Na dopaminę mam dołożony Sulpiryd w małej dawce 2x50mg i jestem z niego zadowolony. Szybko zaczął działać i jest praktycznie za darmo.

Dla osób, którym zależy na libido żaden neurolep, nawet w małych dawkach nie jest dobrym wyborem z powodu podwyższania poziomu prolaktyny, a tym samym obniżania libido.
Zdecydowanie lepsze są (jak dla mnie pod każdym względem) agoniści dopaminy, np. pyribedil, pramipeksol, ew. ropirinol.

Ashton napisał(a):Ogólnie ssri i NaSSa to dobry wybór.

Tutaj trudno się nie zgodzić.

przez Ashton 05 maja 2016, 11:50
Brałem Sulpiryd w dawkach do 200mg i nie czułem się wykastrowany. Dopiero po dołożeniu fluoksetyny co jest oczywiste.
Za do brałem escitalopram i było po libido.

Sulpiryd ma ten plus że oprócz działania na dopaminę, działa antydepresyjnie i to znacznie szybciej niż SSRI. Ja szczerze polecam ten lek.
Wenlafeksyna 150mg
Mirtazapina 30mg

Sortuj wg