ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

LEXAPRO (Escitalopram-Elicea,Depralin)

przez Pinkii 22 mar 2011, 20:27
Robert- no nie sama, bo nie mam prawka. Byłam tylko pasażerem :smile: Ale sama też bym mogła, nawet bardzo chętnie. U mnie też było krucho z podróżami, ale teraz na lekach jest naprawdę dobrze. Akurat do Niemiec (nie Niemczech, źle napisałam! haha) mam blisko bo jakieś 20km do granicy, a jechałam trochę w głąb więc razem jakieś 70km w jedną stronę, blisko. Ale jednak jakiś lekki lęk mnie złapał. Tak do 150km nie mam problemu jechać, choć teraz chcę się przełamać i jechać w góry, może na Majówkę. No i mam plan jechać na któryś weekend teraz do Berlina, bo mam tylko 120km a jakoś ciągle nie mogę się wybrać.

Allah
- a ten poprzedni nie był ładny? :mrgreen: :pirate: A mieszkam w Szczecinie, moje miasto graniczy z Niemcami właściwie :smile:
Obrazek
zbanowany

przez Ahmed 22 mar 2011, 20:36
Pinkii, dama z pingwinem (czy co ona tam trzymała) nie była fajna .....wczesniejsze były OK :)
Ja tu jeszcze wrócę ;))))))))))))))))))))))))))))))))
K.
Kwadratullah

ELICEA (Escitalopram-Depralin,Lexapro)

przez halucynogenny 23 mar 2011, 00:03
Witam wszystkich.

Ja również stosuję eliceę - od dwóch tygodni. Moja diagnoza to depresja i nerwica lękowa. W lek "wchodzę" powoli, pierwsze 5 dni - 5mg, następne pięć dni - 10 mg, teraz czwarty dzień - 15 mg, za ok. dwa tygodnie zacznę 20 mg. Jak na razie lek działa głównie uspokajająco. Zapewne zależy to od diagnozy i samego pacjenta, ale zauważyłem drastyczne spadki samopoczucia, nastroju, ogólnego zniechęcenia, dziwny ból głowy, lekkie otępienie momentami czyli wszystko tak, jak zapisane w ulotce. Boję się trochę, co może być przy 20 mg, bo to już spory zastrzyk. Fizycznych dolegliwości nie zauważyłem, choć przy większym stresie powraca ból ramienia (następstwo nerwicy). Ogólnie działanie leku pewnie będzie widoczne tak konkretnie po kilku miesiącach. Pozdrawiam...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 24 mar 2011, 10:41
4 tydzień na escitalopramie - nie chcę zapeszać ale ta nerwowość zaczyna mijać :great: Allah gdzie Twoja wstrzemiężliwość muzułmańska? : P
miko84

przez Ahmed 24 mar 2011, 13:40
Kurde Marek77, próbowałem to czytać 2 razy :) ale nie zrozumiałem ani słowa taki strasznie specjalistyczny ten jazgot .... jakieś konkluzje po przeanalizowaniu tych arykułów w związku z naszym lekiem ??
K.
Kwadratullah

przez miko84 24 mar 2011, 14:08
Marek i co, bierzesz teraz coaxil?
miko84

przez Ahmed 24 mar 2011, 14:11
Marek77, no dzięki za wyjaśnienie!
ja zacząlem sie strasznie pocić przy minimalnym wysiłku momentalnie jestem mokruśki. No ale niby takie skutki uboczne sa normalne.
K.
Kwadratullah

przez Zenonek 24 mar 2011, 14:37
Marek77,

Chyba sproboje ten Coaxil tez.

-- 24 mar 2011, 14:45 --

lol ten lek wyglada na bardzo ciekawy, nigdy sie nim nie interesowalem, poniewaz uchodzi za niesktucznye.

Tymczasem z opracowan wynika, ze moglby to byc bardzo dobry lek dla mnie.

Ten Citalopram chyba pogorszyl moj stan. Mialem dobra stabilizacje, a teraz przez to zamulenie znowu jakies dołki mnie dopadaja, oczywisciem wiem, ze przez pierwsze 3-6 tygodni tak moze byc, ale jakos nie chce mi sie brac tego leku dlugo.

Mysle o Fluo , malej dawce Paro lub Esci...ale teraz to chyba najblizej mi do Coaxilu.

przez Zenonek 24 mar 2011, 19:58
No tak bom czytal, ze ten lek mozna brac nawet rekreacyjnie, wiec jest w nim potencjal poprawiajacy nastroj,

przez Miniu_25 24 mar 2011, 20:13
Od dzisiaj biorę Eliceę na dużą depresję. Lekarka powiedziała, że mam brać 1 rano. Tylko własnie niewiem jak to będzie z moją bezsennością. Bo lekarka mi powiedziała, że dzieki Elicei nie będę miał bezsenności ( a mam taką, że jak już zasnę to budzę się po 3 godzinach nie mogąc, wiecej zasnąć i do tego zmęczony i niewyspany oczywiście). Wcześniej brałem od androloga Pramolan, dzięki któremu spałem z 7-8 godzin, ale rano i tak się źle czułem. Psychiatra kazała mi odstawić Pramolan, a jak będę miał dalej duże problemy ze snem to mam brać Imovane, który ma lepiej pomagać na spanie.
U was może sama Elicea wystarczała na bezsenność ??
Pozdrawiam

przez Badziak 24 mar 2011, 21:40
Zależy czy Twoje problemy z bezsennością wynikają z depresji. Jeśli masz tak od zawsze to pewnie Ci nie pomoże. A jeśli zaburzenia snu nabyłeś odkąd jesteś w depresji to Elicea, poprzez zlikwidowanie podłego nastroju, przywróci także dobry sen. Przynajmniej powinna. No, bo w końcu bezsenność/nadmierna senność to też objawy depresji.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez Miniu_25 24 mar 2011, 23:41
Moja bezsenność wynika na pewno z depresji , bo nigdy przed depresją jej nie miałem, ale mimo to jest bardzo dokuczliwa bo mam tylko bardzo krótki płytki sen, już nie mówiąc o tym jak się czuję po przebudzeniu strasznie. Mam nadzieje, że Elicea pomoże jak najszybciej.

przez miko84 25 mar 2011, 09:39
Cześć Miniu_25. Na początku Elicea może pogorszyć Twój sen, ale się tym nie zrażaj. Tak było u mnie i dopiero teraz po ok 4 tyg stosowania mój sen się znacznie poprawił. Wstaję rano rześki i wyspany.

Marek77 coaxil ostatnio zdrożał, kiedyś był dużo tańszy.

Zenonek lek ma potencjał do nadużyć, czego przykładem jest Rosja (ale oni tam wszystko ćpają...), gdzie lek był ćpany i został tam zbanowany, całkowicie zakazany. Rosja to duży rynek i pewnie stąd cena leku musiała skoczyć w górę...a szkoda bo to lek o zupełnie innym mechaniźmie działania. I jak ktoś źle toleruje SSRI to są właśnie leki jak coaxil/wellbutrin czy mirtazapina.
miko84

przez Ahmed 25 mar 2011, 14:31
Miniu_25, ja poczatkowo jak zaczałem brać ESCI to non stop bym spał ...potem przyszły 4 dni totalnej bezsenności 4 doby i 3 godziny snu tylko ....teraz wróciło do normy wszystko .
K.
Kwadratullah

Sortuj wg