ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

Re: Lexapro.

przez linka 19 paź 2008, 18:15
Jest jeszcze fluoksetyna :smile:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez namiestnik 19 paź 2008, 19:25
A jakie dawki brałeś i jak długo?

przez BirdyNamNam 19 paź 2008, 20:04
no z tych co mi jeszcze zostaly, po ktorych sa dobre rezultaty to fluoksetyna, escitalopram (lexapro) i fluwoksamina (fevarin), sa jeszcze te starej generacji trojpierscieniowe jak klomipramina (anafranil), ale za nie nie zamierzam sie brac no chyba, ze psychiatra poda super argumenty pod moj przypadek : p

sertraline max 150mg kolo 2 miesiecy
paroksetyne max 40mg kolo 2 miesiecy
moklobemid max 600mg ponad 2 miesiace
wenlafaksyna max 150mg kolo 2 miesiecy

ktos mi powie ze moze za krotko, no niby leki do 2 miesiecy maja pokazac przynajmniej poczatek dzialania, u mnie nie bylo choc jednego malego plusiku, wiec po co brac dalej ta chemie? : p

jutro ide juz do 4 psychiatry, kilka wizyt u jednego i zmieniam, wiecie szukam jakiegos ciekawego, z ktorym mozna pogadac, a nie tylko - "no i jak tam, jest jakas poprawa?", recepta i do domu... : p

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez namiestnik 19 paź 2008, 21:21
w sumie brałeś spore dawki... może w ogóle grupa SSRI/SNRI jest nie dla Ciebie?

Fevarin jest refundowany w przeciwieństwie do lexapro (na receptę, ale pełnopłatny) no i do tego tańszy więc jak myślisz o kasie to może od niego spróbuj.

A citalopram czy podobne?

Lexapro

przez colinn211 27 paź 2008, 11:42
Witam czy ktos moze brał ten lek jesli tak to prosze o opinie i ewentualny kontakt gg 688150
"Zostawmy to i chodźmy na spacer, bo dzisiaj świat wygląda inaczej..."

przez pati ;) 09 lis 2008, 14:52
WITAM WSZYSTKICH :smile:ja tez zaczelam brac lexapro dwa tygodnie bralam 5 mg a od wczoraj biore juz 10 mg i mam pytanie do was bolaly was tez tak bardzo na poczätku miesnie bo mnie caly czas bola jak by w maratonie biegala i nie wiem czy to tak na poczatku jest i przechodzi no i ja tez mam hustawki nastrojöw raz jestem spokojna a za chwile nerwowa ale to jest do wytrzymania tylko te miesnie bolace. :roll: I jeszcze jedno pytanko ja lecze nerwice lekowa po jakim czasie poczuliscie sie lepiej wolni od lenkow po lexapro mam nadzieje ze wytrzymam ten poczatek bo bardzo bym chciala wyjsc z tych lenköw i nerwicy z ktöra walcze juz 3 lata podrawiam wszystkich i z göry dziekuje za pomoc :lol:
wszystko w zyciu ma swöj sens dlatego uwierz w siebie

przez fobia 09 lis 2008, 23:35
lexapro dziala stosunkowo wolno. Ja tak srednio po 2-3 miesiacach jestem w stanie znowy sie usmiechac i dobrze czuc ale tak naprawde to zalezy od organizmu. Ostatnim razem odstawilam lexapro po ponad roku- bylam pewna ,ze juz jest ok a nerwica wrocila znowu...

przez pati ;) 11 lis 2008, 13:51
a udalo wam sie sie wyjsc z lenköw i nerwicy po lexapro czy stosowaliscie do tego tez terapie bo ja mieszkam wa niemczech i nie mam mozliwosci terapi i prubuje tylko z lexapro pozdrawiam :o

przez fobia 11 lis 2008, 14:02
jest mozliwe tylko przy odpowiednio dlugiej terapi , a ta juz zalezy od czlowieka, na kazdego dziala inaczej. nie stosowalam zadnej terapi. tylko nie koncz leczenia za szybko bo wszystko wroci -tak jak u mnie :?

przez mloda12 11 lis 2008, 23:23
witam Was miło:) dawno nie zaglądałam na forum bo niewiele tu się działo ale widzę że jest "poprawa":)))
To nasze nieszczęsne lexapro...:))) ja biorę od marca i powiem Wam że jest duuużo duuuużo lepiej! nieporównywalnie. Mój przypadek to nerwica lękowa + objawy somatyczne, męczyłam się straszliwie i muszę przyznać że lexapro prawie mnie z tego wyciągnęło, czuję się świetnie, chce mi się żyć, zaistniała przyszłość bo przed leczeniem był tylko czas teraźniejszy i niepewność co będzie jutro, ba ! jakie jutro ...co będzie za chwilę nawet tego nie byłam pewna, po prostu czuję się sobą coraz częściej jak sprzed paru lat!! a z nerwicą zmagałam się ok 5 lat i bezskutecznie, a nawet nie do końca świadomie bo wmawiano mi wiele innych chorób aż trafiłam do świetnej pani psychiatry. ale widzę że czas leczenia jest długi, moja psychiatra ma w planach jeśli będzie tak jak dotychczas- leczenie do czerwca przyszłego roku, czyli w sumie będzie 15 miesięcy. Ale uważam że warto podjąć takie leczenie i to do wszystkich którzy boją sie " leków: nie bójcie się, naprawdę , są po to aby nam pomóc!!
jedyna rzecz która mnie niepokoi to nawet teraz kiedy jestem już podleczona zdarzają mi się dni takiego dziwnie gorszego samopoczucia, nie trwa to długo- parę godzin, czasem jeden dzień ale jednak jest i to mnie martwi. czy Wy tez tak macie i mieliście w trakcie leczenia? że choroba się "przypominała"??
i tutaj mam wrażenie że nawet lek nie pomaga, muszę sama zmagać się w tych momentach z podnoszeniem się do góry........
[Strach przed cierpieniem jest gorszy od samego cierpienia. /alchemik/.

przez fobia 12 lis 2008, 03:08
mloda12- powiem Ci,ze takie "przypominanie sie" choroby jest normalne, dlatego Twoje leczenie konczy sie w czerwcu - do tego czasu powinno ustac zupelnie jezeli nie, nie boj sie powiedziec o tym swojej psychiatrze- wtedy leczenie potrwa troche dluzej ale przerwanie za wczesnie nie ma sensu bo to wroci wczesniej czy poniej wiec lepiej jest sie przemeczyc odrobine dluzej. Ale jestem dobrej mysli i trzymam kciuki. pozdrawiam

przez pati ;) 12 lis 2008, 14:28
mloda 12 moja choroba identycznie przebiegala jak u ciebie od 3 lat latalam po lekarzach i szukali mi choröb ale nic nie znalezli bo najpierw cos podejrzewali i mnie straszyli a potem sie okazywalo ze to nie to i tak w kölko az wreszcie jedna pani doktor wpadla na to ze to jest nerwica lekowa z fobia spoleczna i ja tez mialam te straszne objawy somatyczne i te lenki w sklepie autobusie itp... a jak gdzies z domu musialam wyjsc to juz tak sie przygotowywalam do wjscia jak bym na rok z domu wychodzila i mam juz tego dosc bo juz prawie nigdzie nie wychodze tylko praca.NO a teraz walcze z lexapro bo mam troche skutki uboczne ale to dopiero poczätek leczenia ja biore lexapro 3 tygodnie i wierze ze moze juz niedlugo bedzie lepiej.A TY Fobia masz bardzo pozytywne nastawienie fajnie SZKODA TYLKO ZE NAS TAKIE GLUPIE CHORUPSKO DOPADA ALE MOZE LEXAPRO NAM POMOZE Z TEGO CALKIEM WYJSC POZDRAWIAM

---- EDIT ----

mloda 12 moja choroba identycznie przebiegala jak u ciebie od 3 lat latalam po lekarzach i szukali mi choröb ale nic nie znalezli bo najpierw cos podejrzewali i mnie straszyli a potem sie okazywalo ze to nie to i tak w kölko az wreszcie jedna pani doktor wpadla na to ze to jest nerwica lekowa z fobia spoleczna i ja tez mialam te straszne objawy somatyczne i te lenki w sklepie autobusie itp... a jak gdzies z domu musialam wyjsc to juz tak sie przygotowywalam do wjscia jak bym na rok z domu wychodzila i mam juz tego dosc bo juz prawie nigdzie nie wychodze tylko praca.NO a teraz walcze z lexapro bo mam troche skutki uboczne ale to dopiero poczätek leczenia ja biore lexapro 3 tygodnie i wierze ze moze juz niedlugo bedzie lepiej.A TY Fobia masz bardzo pozytywne nastawienie fajnie SZKODA TYLKO ZE NAS TAKIE GLUPIE CHORUPSKO DOPADA ALE MOZE LEXAPRO NAM POMOZE Z TEGO CALKIEM WYJSC POZDRAWIAM

przez mloda12 12 lis 2008, 19:12
pati:) - ja po 3 tygodniach nie czułam jeszcze dużej poprawy, u mnie to było po ok 6 tygodniach ale każdy organizm jest inny i reaguje inaczej. pierwszy miesiąc dosłownie przespałam z niewielkimi przerwami tak mnie rozłożyło lexapro. teraz jest już bardzo dobrze w porównaniu z tym co było.
A co do lęków związanych z wychodzeniem z domu to rozumiem Cię jak najbardziej, dla mnie to był horror- dosłownie, i uważam że ktoś kto nie przeżył tego nie zrozumie....zwykłego wyjścia na zakupy, pocztę itd...najgorszym moim objawem były mocne zawroty głowy, arytmia i wrażenie że zaraz zemdleję.straszne powiem Wam i jeszcze teraz kiedy jest już ok czasem się łapię na tym że jakbym czekała kiedy coś się będzie działo. tez tak mieliście?
mam wspomagająco zalecony sympramol ale unikam brania, dla mnie to zbyt silny srodek- mam po nim kłopoty z porannym wstawaniem choć nie ukrywam że bardzo dobrze znosi lęki.
pozdrawiam i ......już nie marudzę...ale lubię pogadać i posłuchać innych w tym temacie a w moim otoczeniu takowych nie ma:)) a ci którzy sa i mnie słuchają to zdaję sobie sprawę że nie mogę im przesadzać z opowieściami:)))))
[Strach przed cierpieniem jest gorszy od samego cierpienia. /alchemik/.

przez fobia 12 lis 2008, 22:43
taa ja mam pozytywne nastawienie bo akurat mam lepsze dni, ale i te gorsze jeszcze tez bywaja. A biore lexapro ponad 3 miesiace...

Sortuj wg