ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez mirunia 29 kwi 2016, 20:18
erka333, tak niestety czujemy się na esci. Brak energii i motywacji, ospałość, zmęczenie i nicniechcenie. :(
Ale z czasem, po kilku miesiącach to się zmienia i jest trochę lepiej, chociaż codzienne czynności potrafią jeszcze męczyć.
Nie zniechęcaj się, będzie dobrze... a dołki czasami nachodzą falami, zdrowi też je mają.

przez Ashton 29 kwi 2016, 20:22
Zdrowi ludzie też łapią doły. Nie oczekuj od leku który jest najbardziej selektywnym ssri energii i aktywizacji. Od tego są inne pigułki.
Wenlafeksyna 150mg
Mirtazapina 30mg

przez rolosz 29 kwi 2016, 20:24
mirunia napisał(a):erka333, tak niestety czujemy się na esci. Brak energii i motywacji, ospałość, zmęczenie i nicniechcenie. :(
Ale z czasem, po kilku miesiącach to się zmienia i jest trochę lepiej, chociaż codzienne czynności potrafią jeszcze męczyć.
Nie zniechęcaj się, będzie dobrze... a dołki czasami nachodzą falami, zdrowi też je mają.

No właśnie, potwierdzam. Ja od kilku dni czułem się naprawdę nieźle. Do dzisiaj. Niedługo stukną 2 miesiące na esci. Ale cóż, trzeba to przetrzymać. Jutro, pojutrze labo za parę dni powinno być lepiej.
erka333 ja mam dziś straszną zamułę i lęki mi wracają na wieczór.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez erka333 30 kwi 2016, 08:29
Mirunia wiem że esci niestety tak działa, są dni bardzo fajne a potem zwrot o 180 stopni, najgorszy jest stan pod tytułem" nic mi się nie chce":(

rolosz widzę że mamy to samo eh.....

przez rolosz 30 kwi 2016, 08:37
erka333 napisał(a): są dni bardzo fajne a potem zwrot o 180 stopni,

I ja tak mam. Lekarz mi potwierdził, że esci długo się rozkręca, ale też powiedział, że jak jest odpowiedź na lek, to że będzie lepiej. Coś w ten deseń mówił.

przez erka333 30 kwi 2016, 13:37
Męczy mnie ta zmuła, zastanawiam się nad zejściem z 15 do 10, chodzę jak zombie, jak bym dostała w łeb czymś ciężkim

przez Vengence 30 kwi 2016, 13:54
erka333 napisał(a):Męczy mnie ta zmuła, zastanawiam się nad zejściem z 15 do 10, chodzę jak zombie, jak bym dostała w łeb czymś ciężkim
Niestety, ale ssri tak działają i nic tego nie zmieni.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez sebo001 30 kwi 2016, 14:27
Zamuła to efekt samej choroby, zaburzenia. Czy esci pogłębiło u mnie zamułę? Nie, wyczuwam raczej delikatne działanie w drugą stronę. Wczoraj miałem rozmowę telefoniczną z lekarzem i stwierdziliśmy, że jest poprawa ale nie satysfakcjonuję ona zarówno lekarza jak i przede wszystkim mnie samego. Nie udało się uzyskać poprawy snu co jest ogromnym problemem. Nawet osobą zupełnie zdrowa po nie przespanej nocy czy przespanych 2-4 godzinach jest totalnie rozwalona. Lekarz chce mi zmienić esci na lek działający dodatkowo na noradrenalinę plus lek antydepresyjny poprawiający sen i działający w inny sposób więc czeka mnie zapewne zmiana na Wenlę + Mirte, czyli słynne CRF. Jestem 6 tygodni na esci i chyba nie mam co liczyć na lepsze działanie leku, które jest, nie da się zaprzeczyć ale baaaaardzo subtelne. Dni całkiem niezłe, przeplatane są fatalnymi.

przez fobik123 30 kwi 2016, 14:37
sebo001, 6 tygodni to dopiero początek.Te leki potrafią zaskoczyć nawet do 6 miesiąca,jak czytam to forum to były i takie osoby,Więc poczekaj jeszcze długi okres czasu,bo podobnie możesz mieć na innym leku i tak se testować po 2 miesiące możesz do usranej śmierci.Wal pół roku i z czystym sumieniem wypierdol lek do śmietnika i bierz coś innego.Ale rób jak chcesz ja Ci tylko doradziłem.
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez Ricah 30 kwi 2016, 14:37
Nie prosciej po prostu dolozyc wieksza dawke mirtazapiny (45-60mg)? Nie bedziesz mial ubokow schodzenia i wchodzenia na nowy SRI, do tego dostaniesz lepszy sen i po jakims czasie pewnie aktywizacje.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez Ashton 30 kwi 2016, 14:39
Mirte trzeba było dołożyć od początku. Przez problemy z bezsennością trudniej zauważyć poprawę.
Pamiętaj że CRF jest stosowane w dużych dawkach.

przez Vengence 30 kwi 2016, 15:24
fobik123 napisał(a):sebo001, 6 tygodni to dopiero początek.Te leki potrafią zaskoczyć nawet do 6 miesiąca,jak czytam to forum to były i takie osoby,Więc poczekaj jeszcze długi okres czasu,bo podobnie możesz mieć na innym leku i tak se testować po 2 miesiące możesz do usranej śmierci.Wal pół roku i z czystym sumieniem wypierdol lek do śmietnika i bierz coś innego.Ale rób jak chcesz ja Ci tylko doradziłem.
Do 6 miesiąca, hehe dobre, skąd czerpiesz te rewelacyjne informacje, od psychiatry?? :P
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez erka333 30 kwi 2016, 15:52
Vengeance wiesz co leczę się w zasadzie od kilkunastu lat z przerwami i chyba po raz pierwszy albo mi ten stan przeszkadza albo jest inaczej hmmn....

przez Vengence 30 kwi 2016, 15:57
erka333 napisał(a):Vengeance wiesz co leczę się w zasadzie od kilkunastu lat z przerwami i chyba po raz pierwszy albo mi ten stan przeszkadza albo jest inaczej hmmn....
Nie bardzo wiem, co masz na myśli, coś słabo dzisiaj kontaktuje. :P

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Sortuj wg