ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez rolosz 17 kwi 2016, 22:07
erka333 dzięki. Całkiem możliwe, że zwiększy dawkę na maks. Mi już wyżej podnieść teoretycznie nie może.

ladywind 4 tygodnie w Twoim przypadku, u mnie 5 z kawałkiem to chyba ciągle mało :bezradny: Chciałbym przeczekać chociaż te pełne 2 miesiące i wtedy ostatecznie ocenić działanie leku.
Now I feel I'm growing older
And the songs that I have sung
Echo in the distance (...)

przez ladywind 17 kwi 2016, 22:26
rolosz napisał(a):erka333

ladywind 4 tygodnie w Twoim przypadku, u mnie 5 z kawałkiem to chyba ciągle mało :bezradny: Chciałbym przeczekać chociaż te pełne 2 miesiące i wtedy ostatecznie ocenić działanie leku.

Tak, wydaje mi sie, że powinnismy byc cierpliwi bardzo. Choć wiadomo jak z tym jest.... Człowiek się meczy w swoim złym stanie i chciałby bardzo, żeby to odeszło :(

przez rulonnpk 18 kwi 2016, 11:28
Nerwica lękowa z somatyzacjami ponad 6 tygodni na esci (elice) obecnie 15mg i już sam nie wiem czy jeszcze trochę poczekać czy zmieniać na paroksetyne ??????????????????
Ostatnio edytowano 18 kwi 2016, 11:35 przez rulonnpk, łącznie edytowano 1 raz

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sebo001 18 kwi 2016, 11:32
Lęk towarzyszy ci cały czas ? Jaką masz tą somatyke ? Funkcjonujesz jakoś w ciągu dnia ?

przez Grabarz666 18 kwi 2016, 11:45
Skąd to przekonanie, że skoro escytalopram nie pomaga, to nagle paroksetyna pomoże?

Skoro SSRI nie dają rady na GAD w monoterapii to należałoby dołączyć pregabalinę, ewentualnie dodać jeszcze opipramol, dopiero w razie niepowodzenia zamienić na zestaw: SNRI + pregabalina + opipramol.
Grabarz Rocket Fuel:
Fluwoksamina 50 mg (1-0-0)
Mirtazapina 30 mg (0-0-½)
Pregabalina 150 mg (0-0-1)

http://naukowy.eu/

"Głupota jest sprawą prywatną, lecz jej skutki są społeczne." - autor nieznany

przez sebo001 18 kwi 2016, 12:01
4 tygodnie na esci, bez zmian z nasilonymi objawami. Jutro idę do lekarza.

przez rulonnpk 18 kwi 2016, 12:28
sebo001 napisał(a):Lęk towarzyszy ci cały czas ? Jaką masz tą somatyke ? Funkcjonujesz jakoś w ciągu dnia ?

Mi akurat esci bardzo pomogło na lęki mój główny problem to nakręcenie się przed pójściem spać po prostu jak leże w łóżku zaczynam się bardzo denerwować że nie zasnę tysiące natrętnych myśli, robię się strasznie spięty i już po spaniu czytałem że paro działa bardziej uspokajająco stąd pomysł na zmianę ssri

przez sebo001 18 kwi 2016, 12:53
Szybko odczułeś działanie p/lękowe esci ? Zastanawiam się czy jeszcze czekać dłużej niż 4 tygodnie.

przez Zmierzchun 18 kwi 2016, 13:14
Słaby ten lek. Biorę już 10 mg od dłuższego czasu i niewiele pomaga. A do tego mam jeszcze alvente 2 x 75 mg, trittico 100 mg i chlorprotchixen na noc
I really tried. I did my time

przez ladywind 18 kwi 2016, 19:08
rulonnpk napisał(a):
sebo001 napisał(a):Lęk towarzyszy ci cały czas ? Jaką masz tą somatyke ? Funkcjonujesz jakoś w ciągu dnia ?

Mi akurat esci bardzo pomogło na lęki mój główny problem to nakręcenie się przed pójściem spać po prostu jak leże w łóżku zaczynam się bardzo denerwować że nie zasnę tysiące natrętnych myśli, robię się strasznie spięty i już po spaniu czytałem że paro działa bardziej uspokajająco stąd pomysł na zmianę ssri

Mnie paro na dobry sen nie pomaga. Męczą mnie nieprzespane noce i do tego koszmary jeśli juz uda mi sie zasnąć.

przez erka333 19 kwi 2016, 17:25
rolosz ja póki co zostaje przy 15 mg bo tą dawkę mam od tygodnia ponieważ jest progres, u mnie esci działa ale powoli się rozkręca, generalnie rozmawiałam z lekarką i sprawa wygląda tak że na daną dawkę potrzeba 8 tygodni aby można było sprawdzić czy lek działa , jeżeli jest poprawa jakakolwiek można zwiększyć dawkę, jeśli nic nie daje wtedy po 3 miesiącach następuje zmiana leku więc niestety potrzeba dużo czasu :)

sebo nie gniewaj się na mnie ale moim zdaniem oczekujesz cudu po bardzo krótkim czasie, według mnie za szybki skok na 15, trzeba było dać czas a przynajmniej 4 tygodnie 10 mg na wkręcenie się leku a potem powoli wchodzić na wyższy level, stąd takie samopoczucie, biorąc pod uwagę Twój stan potrzebujesz kilku miesięcy na jakikolwiek efekt, zmiana leku Ci nic w chwili obecnej nie da a może być gorzej, dostałeś wspomagacze więc nie kumam czemu nie bierzesz przecież chodzi o to żeby sobie pomóc.

przez rolosz 19 kwi 2016, 17:53
erka333 dzięki, że pamiętałaś :smile: Ja zaczynałem od 5 mg i co tydzień zwiększałem o kolejne 5 mg, aż do 20 mg. A jeszcze nie minęły nawet 2 miesiące leczenia. Skoro trzeba przyjąć, że sprawdzamy daną dawkę po 8 tyg., to tym bardziej jeszcze poczekam, nawet do tych trzech miesięcy i wtedy zrobię rozrachunek z esci. Zostaje obserwować działanie leku i odczekać swoje.

przez sebo001 19 kwi 2016, 18:16
Dawka zwiększona na 20mg, zostaje przy Depakinie 500mg na wieczór. Pani doktor co raz bardziej mi sie podoba " rozumiem, że chce pan wrócić do pracy a chce pan żyć? " albo lepsze "nie chce panu dodawać kolejnych leków które zwiększą pana zamulenie choć pozwolą lepiej spać. Oczywiscie są różne kombinacje, nawet mają fajne amerykańskie nazwy", "życiorys to Pan ma tragiczny". Generalnie dajemy jeszcze szanse esci. Pani doktor znowu widzi poprawę, dziewczyna, terapeuta ja ni /cenzura/. Robiłem dzisiaj test MMPI-2, rozwiązywał ktoś ?

przez agia 19 kwi 2016, 22:26
Grabarz to pytanie do Ciebie - mam niskie stężenie serotoniny we krwi, poniżej normy, gdy jem antydepresanty to czuję się lepiej, ale gdy dali mi olanzapinę w wysokości 2,5 mg to obniżył mi się nastrój, dlaczego leki na schizofrenię obniżają nastrój, czym to jest spowodowane? Proszę wytłumacz mi to w miarę w prosty sposób.
agia

Sortuj wg