ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez sebo001 09 kwi 2016, 19:08
Nie ma nic na temat odrealnienia. Może być tak Grabarz, że mój organizm będzie tak reagował na każdy lek ?

przez Grabarz666 09 kwi 2016, 19:17
sebo001 napisał(a):Nie ma nic na temat odrealnienia. Może być tak Grabarz, że mój organizm będzie tak reagował na każdy lek ?

Tego Ci nie powiem, bo nie wiem. W każdym razie ja odczuwałem derealizację podczas bardzo silnego lęku wolnopłynącego, gdy minął najsilniejszy lęk derealizacja ustąpiła. Masz benzo, ratuj się nimi do czasu zaskoczenia SSRI. Do maksymalnie 4 tygodni możesz spokojnie brać nawet codziennie, bez obawy o uzależnienie, wtedy powinien pojawić się efekt przeciwlękowy escytalopramu.

przez sebo001 09 kwi 2016, 19:22
Dzisiaj 18 dzień na esci a ja dalej czuję nasilone objawy choroby. Zastanawiam się nad zmianą na paroksetyne. Mi odrealnienie towarzyszy cały czas a esci tylko to zwiększyło.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Grabarz666 09 kwi 2016, 19:50
sebo001 napisał(a):Dzisiaj 18 dzień na esci a ja dalej czuję nasilone objawy choroby. Zastanawiam się nad zmianą na paroksetyne. Mi odrealnienie towarzyszy cały czas a esci tylko to zwiększyło.

To dopiero 2 tygodnie! Te leki nie działają tak szybko. Zmiana na paroksetynę nic nie pomoże w tej kwestii. Escytalopram, to najszybciej działający SSRI. Pełne działanie SSRI zaobserwować można ok. 6. tygodnia, tak było i u mnie. Lęk wolnopłynący odczuwałem przez 2.5 miesiąca mojej choroby od początku jej trwania, mimo iż nastój był bliski normalnego (tylko 50 mg fluwoksaminy!) po ok. 1.5 - 2. miesiąca na leku. Ratuj się pregabaliną i benzo inaczej będziesz cierpiał i żadne słowa otuchy tutaj nie pomogą.
Poza tym przypomnij sobie użytkownika tictac, codziennie narzekał na paroksetynę, minął prawie miesiąc i już pisze, że jest znacznie lepiej.

przez sebo001 09 kwi 2016, 20:01
Działanie po ok. 6 tygodniach rozumiem. Tylko, że ja po tych prawie 3 tygodniach nadal zmagam się z byciem naćpanym, dlatego wydaję mi się, że jest coś nie tak. Ty 2,5 miesiąca ja 5 miesięcy codziennego leku i niepokoju a esci jeszcze to zwiększyło. Nadal jest gorze niż przed zastosowaniem leku. O to mi chodzi a nie o to, że już powinno mi się poprawiać. Być może będę lepiej tolerował paroksetyne.

przez Grabarz666 09 kwi 2016, 20:14
sebo001 napisał(a):Być może będę lepiej tolerował paroksetyne.

Nie sądzę, Paroksetyna dodatkowo blokuje receptory muskarynowe, hamuje syntazę tlenku azotu. Decyzja należy do Ciebie.
Nadal nie rozumiem dlaczego nie chcesz wspomagać się pregabaliną i benzo, gdybym ja miał taką możliwość na początku leczenia to uniknąłbym bardzo wiele cierpienia.

przez Vengence 09 kwi 2016, 20:25
sebo001 napisał(a):Działanie po ok. 6 tygodniach rozumiem. Tylko, że ja po tych prawie 3 tygodniach nadal zmagam się z byciem naćpanym, dlatego wydaję mi się, że jest coś nie tak. Ty 2,5 miesiąca ja 5 miesięcy codziennego leku i niepokoju a esci jeszcze to zwiększyło. Nadal jest gorze niż przed zastosowaniem leku. O to mi chodzi a nie o to, że już powinno mi się poprawiać. Być może będę lepiej tolerował paroksetyne.
Ja bym poczekał do 4 tygodni, jak po miesiącu, będzie nadal tak samo, czyli skutki uboczne będą takie same, to wtedy ja bym zmienił lek.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez mirunia 09 kwi 2016, 20:27
sebo001, oto skutki uboczne z ulotki Esci:

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić?
Jak każdy lek, również Elicea może powodować działania niepożądane, chociaż nie wystąpią one u wszystkich chorych stosujących ten preparat. Pamiętaj, że oczekiwane korzyści ze stosowania leku są z reguły większe, niż szkody wynikające z pojawienia się działań niepożądanych.
Bardzo często mogą wystąpić nudności.
Często mogą wystąpić: zmniejszenie łaknienia, zwiększenie łaknienia, zwiększenie masy ciała, niepokój, niepokój psychoruchowy, nieprawidłowe marzenia senne, zmniejszenie popędu płciowego, brak orgazmu u kobiet, bezsenność, senność, zawroty głowy, parestezje, drżenie, zapalenie zatok, ziewanie, biegunka, zaparcia, wymioty, suchość w jamie ustnej, zwiększone pocenie się, bóle stawów, bóle mięśni, zaburzenia wytrysku, impotencja u mężczyzn, zmęczenie, gorączka.
Niezbyt często mogą wystąpić: zmniejszenie masy ciała, bruksizm, pobudzenie, nerwowość, napady panicznego lęku, stany splątania, zaburzenia smaku, zaburzenia snu, omdlenie, rozszerzenie źrenic, zaburzenia widzenia, szumy uszne.

przez sebo001 09 kwi 2016, 20:32
Rozumiem, po prostu te skutki uboczne powinny ustępować powoli a tu dupa...

przez rulonnpk 09 kwi 2016, 20:39
Witam biorę elicea od ponad miesiąca w dawce 10mg tak średnio na mnie działa, jak mogę bezpiecznie włączyć dodatkowe 5mg (poprostu dołączyć do rannej dawki)czy dodatkowe 5mg brać popołudniem???

przez Vengence 09 kwi 2016, 20:40
sebo001 napisał(a):Rozumiem, po prostu te skutki uboczne powinny ustępować powoli a tu dupa...
Prawie, zawsze jest tak, że skutki uboczne trwają do momentu, aż lek nie zacznie działać i najczęściej po prostu z dnia na dzień jest poprawa, gdzie jeszcze dzień wcześniej pacjent umierał.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez rolosz 09 kwi 2016, 21:02
Biorę esci dokładnie miesiąc ... w tygodniu obserwowałem pewną poprawę - działanie przeciwlękowe, chwilami wręcz bardzo dobre samopoczucie, raz nawet miałem zwiększony napęd tak przez jakieś 2 godziny, co nie powiem, było nawet fajne. A dziś się czuję tak jakbym w ogóle nie brał tego leku. Żadnych uboków, ale też żadnej poprawy. Dołek od wczorajszego wieczora, lęk uogólniony, smutek. Nie wiem co o tym myśleć.
Now I feel I'm growing older
And the songs that I have sung
Echo in the distance (...)

przez sebo001 09 kwi 2016, 21:08
Myślę, że po prostu trafiłeś na gorszy okres i to minie a może po prostu jeszcze musisz zaczekać na pełnię mocy. Super, że po 3 tygodniach, jak dobrze pamiętam, już odczułeś poprawę.

przez rulonnpk 09 kwi 2016, 21:10
rulonnpk napisał(a):Witam biorę elicea od ponad miesiąca w dawce 10mg tak średnio na mnie działa, jak mogę bezpiecznie włączyć dodatkowe 5mg (poprostu dołączyć do rannej dawki)czy dodatkowe 5mg brać popołudniem???

Podbijam

Sortuj wg