ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez mirunia 08 kwi 2016, 14:05
sebo001, no to fajnie, że chociaż pospałeś. Kilka dni dobrego snu i poczujesz się lepiej, nabierzesz sił.
A te 2-3 tyg. o których piszesz, że inni... to są wyjątki. Na esci trzeba z miesiąc, by odczuć poprawę. Na początku minimalną, ale lęki zmniejszą się.
Ja się czułam wyciszona, spokojna, chociaż depresja w minimalnym stopniu też zmniejszyła się. To dało mi trochę lepsze funkcjonowanie, wróciłam do pracy.
Teraz jestem w trakcie odstawiania esci, biorę co drugi dzień. Niby nie odczuwam tego, ale samopoczucie bywa różne... są i dołki i napięcie bywa, w zależności od sytuacji życiowych.
Teraz to 15mg znowu musi się wkręcać i możesz to poczuć, ale bądź cierpliwy. Masz dobrego lekarza, za parę dni zadzwonisz i zdasz relację. Pani doktor dała Ci nadzieję na lepsze dni, ale to musi trochę potrwać. Masz dużą depresję i trzeba czasu.
Jesteś jeszcze na zwolnieniu?

przez Grabarz666 08 kwi 2016, 14:07
erka333 napisał(a):Grabarz666 mam do Ciebie pytanie ponieważ widzę że znasz się na rzeczy :smile: , przełom 6/7 tygodnia escitil 10 mg, działa w ten sposób że kilka dni fajnych kolejne kilka dół, napięcie, rozbiegane myśli oprócz tego od kilku tygodni zamuła, wstaje rano i do popołudnia czuję się jak po kilku głębszych, zawroty głowy, nogi jak z waty, na leżenie sobie nie mogę pozwolić a nawet nie chce ale dokucza mi ten stan, dziś mam zacząć wchodzić na 15 i obawiam się jeszcze większej zmuły :cry:
Przepraszam miało być od kilku dni nie tygodni, kurczę myślałam że będzie dobrze i do przodu :(

Ciężko mi coś Tobie doradzić, escytalopram nie jest raczej lekiem "zmulającym", również w moim przypadku, być może jego większa dawka podziała aktywizująco.
Mogę dodać tylko, że najbardziej aktywizująca z SSRI jest sertralina, a z SNRI wenlafaksyna i duloksetyna.

przez sebo001 08 kwi 2016, 14:14
mirunia, tak jestem na zwolnieniu, nie byłem zdecydowany ale w sumie lekarka naciskała abym się zgodził. Nie liczę na razie na poprawę a jedynie na to abym nie czuł się gorzej niż przed lekiem.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Reynevan 08 kwi 2016, 14:55
Czy escitalopram obniża libido? Jak skuteczny jest w walce z fobią społeczną i nerwicą (n. i l.)?
Reynevan

przez erka333 08 kwi 2016, 15:34
Dziękuję za odpowiedź, brałam kiedyś wenlafaksynę ale chodziłam po niej strasznie pobudzona.

przez rulonnpk 08 kwi 2016, 15:47
Kurde tak się zastanawiam nad na zmianą ssri biorę esc od 5 marca w dawce 10mg i tak średnio na mnie działa mam ostrą nerwice czytałem że najlepsza na nerwica jest paroksetyna w poniedziałek mam wizytę u swojego lekarza i chyba poproszę o zmianę . Mój główny problem to bezsenność. Co o tym myślicie ????????????

przez Ashton 08 kwi 2016, 16:05
rulonnpk napisał(a):Kurde tak się zastanawiam nad na zmianą ssri biorę esc od 5 marca w dawce 10mg i tak średnio na mnie działa mam ostrą nerwice czytałem że najlepsza na nerwica jest paroksetyna w poniedziałek mam wizytę u swojego lekarza i chyba poproszę o zmianę . Mój główny problem to bezsenność. Co o tym myślicie ????????????

Zostań na esci i dorzuć na sen mirtazapine/mianseryne/trazodon.

przez rulonnpk 08 kwi 2016, 16:43
Ashton napisał(a):
rulonnpk napisał(a):Kurde tak się zastanawiam nad na zmianą ssri biorę esc od 5 marca w dawce 10mg i tak średnio na mnie działa mam ostrą nerwice czytałem że najlepsza na nerwica jest paroksetyna w poniedziałek mam wizytę u swojego lekarza i chyba poproszę o zmianę . Mój główny problem to bezsenność. Co o tym myślicie ????????????

Zostań na esci i dorzuć na sen mirtazapine/mianseryne/trazodon.

Przez miesiąc przed snem mam na wyciszenie i natretne myśli brać olenzpine 5 mg . Myślicie że ta olenzapina to zły pomysł mojego lekarza strasznie się boje tych neuroleptyków???????

przez Ashton 08 kwi 2016, 16:51
Wolę NaSSA na sen niż neuroleptyki. Brałem Promazin wieczorem i się u mnie nie sprawdził, a po Mianserynie śpię dobrze(czasem koszmary senne)
Bać się nie ma czego, zależy czy będzie Cię dobrze usypiał.
Ostatnio edytowano 08 kwi 2016, 16:55 przez Ashton, łącznie edytowano 1 raz

przez rulonnpk 08 kwi 2016, 16:55
Ashton napisał(a):Wolę NaSSA na sen niż neuroleptyki. Brałem Promazin wieczorem i się u mnie nie sprawdził, a po Mianserynie śpię jak dziecko.

Mi akurat dobrze się śpi po olanzapinie myślisz że 1-1,5 miesiąca oprócz wzrostu wagi może mi jakoś zaszkodzić ta olanzapina?????

przez sebo001 08 kwi 2016, 17:07
17 dzień na esci a ja dalej totalnie naćpany. Dziwnie patrzy się na świat.

przez rolosz 08 kwi 2016, 17:09
mirunia napisał(a):sebo001,
A te 2-3 tyg. o których piszesz, że inni... to są wyjątki. Na esci trzeba z miesiąc, by odczuć poprawę. Na początku minimalną, ale lęki zmniejszą się.
Ja się czułam wyciszona, spokojna, chociaż depresja w minimalnym stopniu też zmniejszyła się. To dało mi trochę lepsze funkcjonowanie, wróciłam do pracy.

mirunia, ja po trzech tygodniach zaobserwowałem pierwsze działanie przeciwlękowe leku (od tygodnia byłem już na dawce 15 mg). Zaczęło się właśnie od stonowanego wyciszenia i uspokojenia. Dzisiaj mija miesiąc jak biorę lek i to działanie przeciwlękowe dostrzegam coraz wyraźniej. Do tego dziś od wielu miesięcy byłem bardzo spokojny w pracy i nic, naprawdę nic mnie nie wyprowadziło z równowagi.

sebo001, nie ma co się porównywać z innymi. Każdy organizm jest odmienny i tylu ilu jest użytkowników forum tyle różnych historii choroby i reakcji na lek. Jestem przekonany, że niedługo wrócisz do pracy. Przez parę kolejnych dni pewnie nie będzie za fajnie, ale dasz radę. Masz ten komfort psychiczny, że dostałeś Afobam, chociaż z nim też uważaj. Trzymam kciuki.

przez sebo001 08 kwi 2016, 17:17
Nie powiem czuję efekt uspokajający ale mam ogromne zaburzenia psychomotoryczne, postrzegania otoczenia, derealizacje czy wrażenie bycia naćpanym...jak zwał tak zwał. Jeśli to nie minie to dupa z leczenia. Nawet nie wykupiłem Afobamu :smile: czuję, że bardzo by mnie to wciągnęło :smile: dzieki Rolosz.

przez Reynevan 08 kwi 2016, 17:21
Reynevan napisał(a):Czy escitalopram obniża libido? Jak skuteczny jest w walce z fobią społeczną i nerwicą (n. i l.)?

podbijam
Reynevan

Sortuj wg