ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

LEXAPRO (Escitalopram-Elicea,Depralin)

przez Zenonek 15 mar 2011, 19:12
Pinkii,

Przeciez mowilismy o tym. To, ze lek nie dziala na malej dawce (np 10 mg Esci, 50 Sertry, 20 Citalopram, 20 Fluo, 20 Paro) to absolutnie NIE znaczy, ze nie zaskoczy na dawce sredniej/wyzszej/wysokiej....

Zeby pelnoprawnie odstawic dany lek nalezy go brac az do maksymalnej dawki. Jezeli wtedy nie bedzie efektu to sie zmienia.

Taka zmiana lekow branych na minimalnych dawkach nie ma duzego sensu.

przez Adamo 15 mar 2011, 21:32
Czasem lek zaskakuje w zwiększonej dawce dość solidnie, fakt.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez karakan 19 mar 2011, 13:52
biorę eliceę juz rok (dawka 15mg), dziala ok, probowalem odstawiac, bylo źle, jak długo można to brać?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ahmed 19 mar 2011, 16:47
9dzień i nie jest źle .... trudno wykrzesać z siebie odrobinę uczuć czy wrażliwości jakiejkolwiek ale nie jest to niemożliwe.
senność przeszła pozostało łaskotanie w całym ciele tak ze 2 godziny po zażyciu.
Marek77, wow jak wyładniałeś :D
Ja tu jeszcze wrócę ;))))))))))))))))))))))))))))))))
K.
Kwadratullah

przez robert_53 19 mar 2011, 17:35
Witam wszystkich. 14 dzień na 10 mg Esci . Jest sporo lepiej ale lęki się jeszcze mnie trzymają szczególnie w godzinach popołudniowo wieczornych. Nie są już takie silne jak na początku ale są.

przez miko84 19 mar 2011, 17:37
Ja jestem 3 tyg i 3 dni na 10 mg i dziś jest kiepsko, nie mam motywacji i czuję ciągłe napięcie (nie jest to lęk ale taka "skoczność", wykonywanie wszystkiego szybko), z innych objawów ubocznych to utrzymuje się silna potliwość pod pachami i wieczorne problemy z zaśnięciem (ale jak już zasnę to śpię do rana i budzę się wypoczęty). Poprawy nastroju nie ma, jest jak na razie pustka. Czekam cierpliwie, nie chcę zwiększać za wcześnie na 20 mg.
Ostatnio edytowano 19 mar 2011, 17:37 przez miko84, łącznie edytowano 1 raz
miko84

przez Ahmed 19 mar 2011, 17:37
robert_53, ano to jest fakt ....lęki nie ustępują ale deprecha se gdzies poszła :D
K.
Kwadratullah

przez robert_53 19 mar 2011, 17:37
P.S - czy was też przeraża np. samotny wyjazd na drugi koniec miasta ? U mnie już sama myśl że muszę to zrobić wywołuje lęk.

przez Ahmed 19 mar 2011, 17:38
na drugi koniec miasta ...nie koniecznie ...ale na drugi koniec Polski juz tak

miko84, potliwośc u mnie znikła a zasypiam prawie natychmiast jak kamień
Ostatnio edytowano 19 mar 2011, 17:39 przez Ahmed, łącznie edytowano 1 raz
K.
Kwadratullah

przez miko84 19 mar 2011, 17:39
Robert ja mam nasilenie lęków takich jak piszesz, dlatego długo nie wychodzę z domu. Mam nadzieję, że to się zmieni na plus, bo bez tego nie ma leczenia depresji. A teraz po prostu nie mogę się zmusić do wyjścia przez to dzwine uczucie niechęci i lęku. Ale to osłabło od początku brania, więc jestem dobrej myśli.

Ale wielki plus leku muszę odnotować - silnie poprawienie koncentracji, pamięci i ogólnie myślenia. To tak jakby ktoś mi włączył myślenie. Dopiero teraz zdaję sobię sprawę jakie miałem ubytki intelektu przez deprechę. I brałem kiedyś nawet metylofenidat, który poprawia koncentrację ale to nie to. Jak się ma depresję to żadne stymulanty i inne jak piracetam, nic nie dadzą.
miko84

przez robert_53 19 mar 2011, 17:43
Ja też miewałem takie okresy że wyjście z domu było niemożliwe czasa,i siedziałem po kilka miesięcy zanim mnie nie wykopało pozytywnie. Zawsze mi pomagała Imipramina ale przestała i mój lekarz zalecił mi Esci.

-- 19 mar 2011, 17:45 --

Allah to z Tobą nie jest tak żle. Ale życzę żeby było lepiej.

-- 19 mar 2011, 17:48 --

Miko - z tą koncentracją masz w 100% rację odczuwam to samo.

przez Ahmed 19 mar 2011, 17:48
Ja akurat lubie sie włóczyć za to siedzenie w domu mnie przybija. Tak że mamy troche inne źródła depresji. Ale dziękuje za życznia i odwzajemniam je !! :D
K.
Kwadratullah

przez miko84 19 mar 2011, 18:58
Pewnie tak ale ja lubię wychodzić ale odkąd biorę escitalopram (lub inne SSRI) to mam niechęć do wychodzenia. Liczę na to, że to efekty uboczne i minie z czasem.
miko84

przez Badziak 19 mar 2011, 21:09
Marek77 napisał(a):Umnie nie ma tak silnego pobudzenia na esci jak było na paro nie wspominając juz o sertralinie mimo ze to 2 dzień moge juz takie porównanie pocznic jako ze pisze o objawach nieporządanych..na nastrój rzecz jasna jeszcze nie działa choc przebłyski "serotninowego luzu" sie pojawiają...

To raczej placebo. Aż mi się nie chce wierzyć, że 5mg może na kogoś działać i to po dwóch dniach brania.

Wiecie może coś o refundacji tego cudownego leku? Dwa miesiące brania postawiły mnie na nogi, ale wypłukały kieszenie. Liczę, że w końcu będzie tańszy. Wiecie może czy rząd pracuje nad refundacją tegoż? I dlaczego inne leki są refundowane, a esci nie? :?
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

Sortuj wg