ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Ashton 07 kwi 2016, 16:41
Poproś o Sulpiryd w małej dawce.Działaniem, nawiązuje do stymulantów, które przy depresjach, szczególnie tych długotrwałych są niesamowicie skuteczne. Pacjenci doceniają często również fakt, że sulpiryd działa o wiele szybciej niż standardowe antydepresanty, oraz silniej niż one wpływa na motywację, oraz energię chorego.dopaminę. Zdziała na początku cuda.

przez Vengence 07 kwi 2016, 16:50
Ashton, Miałeś jakieś skutki uboczne na początku stosowania sulpirydu??
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez rulonnpk 07 kwi 2016, 16:55
Grabarz666 napisał(a):
rulonnpk napisał(a):Myślice że lepiej zamienić esc na paro czy może zwiększyć dawkę esc bardzo proszę o pomoc???????????????????

Escytalopram to dobry lek, mało prawdopodobne, żeby zamiana na paroksetynę sprawiła poprawienie działania w zakresie natręctw.
Porozmawiaj z lekarzem, zasugeruj zwiększenie dawki, ewentualnie poproś o lek poprawiający sen w małych dawkach (trazodon 75 mg, mianseryna 30 mg, mirtazapina 7.5 - 15 mg).

Rozmawiałem dziś telefonicznie ze swoim lekarzem poprosiłem o miansaryne na sen ale moja Pani doktor powiedziała że nie można łączych antydeprentów o takim samym działaniu elicea + miansaryna bo z doświadczenia wie że sporo osób po takim mixie trafia do jej szpitala z zespołem serotoninowym...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Grabarz666 07 kwi 2016, 17:06
rulonnpk napisał(a):Rozmawiałem dziś telefonicznie ze swoim lekarzem poprosiłem o miansaryne na sen ale moja Pani doktor powiedziała że nie można łączych antydeprentów o takim samym działaniu elicea + miansaryna bo z doświadczenia wie że sporo osób po takim mixie trafia do jej szpitala z zespołem serotoninowym...

SSRI (Elicea czyli escytalopram)+ NaSSA (mianseryna) to najczęstsze połączenie jeśli chodzi o antydepresanty i ich mechanizm działania jest całkiem odmienny. Oczywiście, że może przytrafić się zespół serotoninowy, ale zazwyczaj tylko przy bardzo dużych ich dawkach.
Sam jestem na połączeniu 5 mg escytalopramu i 30 mg mirtazapiny i nie mam zespołu serotoninowego.

przez Ashton 07 kwi 2016, 17:08
Vengence napisał(a):Ashton, Miałeś jakieś skutki uboczne na początku stosowania sulpirydu??

Żadnych. Brałem na początku 2x100, bo miałem duże lęki i niepokój przy starcie fluo. Działanie praktycznie od pierwszego cukierka.
Teraz 2x50mg i jest git.
Uważam, że sulpiryd powinien być dodawany do ssri na dopaminę, tak jak mirta /miensa na sen.

przez Grabarz666 07 kwi 2016, 17:29
Ashton napisał(a):Uważam, że sulpiryd powinien być dodawany do ssri na dopaminę, tak jak mirta /miensa na sen.

A możesz mi wyjaśnić jak blokowanie receptorów D2, D3, D4 ma zwiększać dopaminę?

przez Ashton 07 kwi 2016, 17:47
Grabarz666 napisał(a):
Ashton napisał(a):Uważam, że sulpiryd powinien być dodawany do ssri na dopaminę, tak jak mirta /miensa na sen.

A możesz mi wyjaśnić jak blokowanie receptorów D2, D3, D4 ma zwiększać dopaminę?

Małe dawki powodują, że lek jest przede wszystkim antagonistą autoreceptorów dopaminowych, więc w istocie powoduje większą produkcję i wyrzut dopaminy. W dużych dawkach (powyżej 600mg) jest antagonistą receptorów dopaminowych i wtedy właśnie wykazuje działanie antypsychotyczne przydatne przy leczeniu schizofrenii i zaburzeniach dwubiegunowych.

przez Grabarz666 07 kwi 2016, 17:48
Możesz podać jakąś literaturę do poczytania w tym temacie?

przez Ashton 07 kwi 2016, 18:06
Grabarz666 napisał(a):Możesz podać jakąś literaturę do poczytania w tym temacie?

Mój psychiatra tak twierdzi. Sulpiryd w małych dawkach pobudza (-> stosowanie w depresji) a w dużych uspokaja (-> leczenie psychoz). Skąd ta rozbieżność?
Sulpiryd blokuje receptory dopaminowe. Małe dawki, do 200mg na dobę blokują autoreceptory dla dopaminy, stąd jej produkcja wzrasta. No i jest pobudzenie.
Duże dawki, a duże zaczynają się od ~600mg na dobę, blokują już normalne receptory dopaminowe i pacjęt się pacyfikuje.

przez Vengence 07 kwi 2016, 18:08
Grabarz666 napisał(a):Możesz podać jakąś literaturę do poczytania w tym temacie?
Tu masz coś o tym http://www.psychiatrist.com/jcp/article ... n0606.aspx

-- 07 kwi 2016, 18:09 --

Tam jest o amisulpirydzie, ale zasada ta sama.

-- 07 kwi 2016, 18:10 --

Ashton napisał(a):

Mój psychiatra tak twierdzi. Sulpiryd w małych dawkach pobudza (-> stosowanie w depresji) a w dużych uspokaja (-> leczenie psychoz). Skąd ta rozbieżność?
Sulpiryd blokuje receptory dopaminowe. Małe dawki, do 200mg na dobę blokują autoreceptory dla dopaminy, stąd jej produkcja wzrasta. No i jest pobudzenie.
Duże dawki, a duże zaczynają się od ~600mg na dobę, blokują już normalne receptory dopaminowe i pacjęt się pacyfikuje.
Tak, ale to działanie się kończy najczęściej po kilku tygodniach.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Grabarz666 07 kwi 2016, 18:36

http://www.psychiatrist.com/jcp/article/Pages/2013/v74n06/v74n0606.aspx

Both (sulpiride and amisulpiride) low and high doses raise serum prolactin levels.

Zgodnie z w/w publikacją, to dla mnie wystarczający argument do tego, żeby nie augmentować terapii SSRI sulpirydem. Kastracja przez SSRI + kastracja sulpirydem. Ja dziękuję za takie coś.
Zdecydowanie lepszym pomysłem jest augmentacja SSRI agonistami rec. dopaminowych: pyrybedil lub pramipeksol.
Ostatnio edytowano 07 kwi 2016, 18:41 przez Grabarz666, łącznie edytowano 1 raz

przez smaug100 07 kwi 2016, 18:41
3 dzień bez Mozarinu. Odstawiłam z dnia na dzień, bardziej z przymusu niż z własnej woli, bo zwyczajnie nie mam kasy na nowe opakowanie. Nie czuje żadnych skutków odstawiennych. Obniżone samopoczucie, myśli s i chęci samookalecznia przypisuje bardziej ostatnim wydarzeniom niż 3dniowemu "głodowi". Na razie dobrze i oby tak zostało.
"being a girl is great bc i was thinking about sex today and no one could tell"

przez Ashton 07 kwi 2016, 19:07
Grabarz jeśli ktoś zarzuca dawki 600 wzwyż, to może i libido leży. Przy 200, czy 100mg z fają było wszystko ok.
Do tego lek jest praktycznie za darmo na "P" więc dla mnie bomba.
Wyciągnął mnie z niezłego bagna więc śmiało go polecam.

przez sebo001 07 kwi 2016, 19:09
Wróciłem z wizyty. Zwiększona dawka esci na 15mg(mam dzwonić po 7 dniach), dodatkowo dekapina chrono na wieczór i doraźnie afobam. Z mirta się wstrzymujemy na razie. Pani doktor powiedziała, że celem jest nie podleczenie mnie a wyleczenie. Poprosiła o kontynuowanie terapii i poważne podejście do sprawy bo nasilenie moich objawów nie definiuje zaburzenia lękowego a ciężką depresję. Rokowanie jest dobre. Nie chce mi mieszać w lekach bo potem nie wiadomo co jest czym spowodowane. Poprosiła abym nie szarpał się z depresją bo to nie równa walka a mam zadbać o siebie i zbierać siły a gdy objawy będą mniej nasilone wtedy będę się starał. Stwierdziła, że tak naprawdę leczę się dopiero od 2 tygodni bo wcześniejsze totalne mieszanie lekami nie było żadnym leczeniem. Pani doktor oceniła, że wyglądam dużo lepiej niż ostatnim razem chociaż ja twierdzę, że nic się nie zmieniło. Poprosiła o cierpliwość. Zaskoczyło mnie pytanie o to jak dziewczyna radzi sobie z tym wszystkim. Pani doktor nie ogranicza się do wypisania recepty i odesłania pacjenta po 10 minutach.

Sortuj wg