ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez agia 07 kwi 2016, 12:25
rulonnpk napisał(a):czy po odstawieniu olenzapiny wszytko wraca do normy głównie chodzi mi o to łaknienie i tycie ?????????????

Wszystko wróci do normy raz dwa, odstawiłam po miesiącu stosowania i nie ma obaw, bez niczego, nie miałam po takim czasie nawet ataków obżarstwa, nie przytyłam nic.
agia

przez sebo001 07 kwi 2016, 12:27
Polecacie trittico na sen a nie mirte ? Why ? Dzisiaj do lekarza muszę sobie dobrze ułożyć wypowiedź aby niczego nie pominąć. Również u mnie chlor nie działał.

przez Vengence 07 kwi 2016, 12:29
Trazadon jest okey, ale nie każdego usypia i nie na każdego działa, jak każdy lek przeciwdepresyjny, jeden będzie spał pół doby po 50 trazadonu a inny nie zaśnie w ogóle.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agia 07 kwi 2016, 12:29
sebo001 napisał(a):Polecacie trittico na sen a nie mirte ? Why ? Dzisiaj do lekarza muszę sobie dobrze ułożyć wypowiedź aby niczego nie pominąć. Również u mnie chlor nie działał.

Ponieważ mirta to tycie niesamowite.
agia

przez Vengence 07 kwi 2016, 12:35
agia napisał(a):
sebo001 napisał(a):Polecacie trittico na sen a nie mirte ? Why ? Dzisiaj do lekarza muszę sobie dobrze ułożyć wypowiedź aby niczego nie pominąć. Również u mnie chlor nie działał.

Ponieważ mirta to tycie niesamowite.
No na mircie nie przytyć to jest wyczyn, bardzo ciężko jest opanować głód, a nawet jak będziesz mało jadł w co osobiście wątpię, tym bardziej w twoim stanie, to i tak napuchniesz, pominę może zamułę początkową :P
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Grabarz666 07 kwi 2016, 12:41

Na sam sen uważam, że trochę lepszy jest trazodon niż mirtazapina.
Z tym, że w Twoim przypadku (epizod ciężki depresji) uważam, że mirtazapina to najlepsze wyjście. Nie dość, że jest skuteczniejsza przeciwdepresyjnie od trazodonu, efekt przeciwdepresyjny występuje szybciej, to skuteczniej niweluje kastrację po SSRI.
W moim przypadku 30 mg mirtazapiny okazało się znacznie skuteczniejsze przeciwdepresyjnie niż escytalopram 20 mg + trazodon 150 mg.
Mirtazapina powoduje tycie, ale przy odpowiedniej diecie problem ten może w ogóle nie wystąpić. Ja zrzuciłem 5 kg z 15 kg przytycia, a moja waga jest teraz najbardziej optymalna.
A jak ktoś nie potrafi pohamować się z żarciem, to już problem nie leży tylko po stronie leku...

przez sebo001 07 kwi 2016, 12:54
Miesiąc stosowałem mianseryne w dawce 15mg i 30mg. Nie odczułem jej działania przeciwdepresyjnego czy przeciwlękowego a wręcz przeciwnie, lęk był nasilony. Nie przytyłem a nawet straciłem na wadze ale to było spowodowane tym, że po prostu bardzo mało jadłem, nie odczuwałem większego apetytu.
Obawiam się, że po mircie zwiększy mi się jeszcze zamuła a i tak już jestem w trybie zombie.
Trittico poprzedni lekarz wycofał mi po...tygodniu. Pierwsza dawka rewelacja, sen jak za starych dobrych czasów. Drugi dzień zwiększenie dawki i znowu dobry sen. Trzeci dzien kolejne zwiększenie dawki i dobry efekt. 4 dzień i każdy kolejny bezsenności. Pisałem gdzieś, że swego czasu miałem taką nerwice, że kombinacja minasy, ketrelu, hydroksozyny i pregabaliny nie byla mnir w stanie uśpić.

przez Grabarz666 07 kwi 2016, 13:08
Pozostaje więc podkręcenie dawki escytalopramu i/lub opipramol. Próbowałeś ten drugi? Być może właśnie agonizm rec. sigma-1 opioidowych spowoduje poprawę w zakresie lęku.
Zawsze masz też pregabalinę.

przez sebo001 07 kwi 2016, 13:25
Tak, próbowałem Pramolan również miesiąc i nie poprawił mojego stanu. Jeśli nir miansa to może mirta da radę.

przez Grabarz666 07 kwi 2016, 13:31
sebo001 napisał(a):Jeśli nir miansa to może mirta da radę.

Myślę, że warto spróbować. Mimo iż mianseryna i mirtazapina to ta sama grupa leków (NaSSA), to jednak ich działanie różni się.

przez sebo001 07 kwi 2016, 13:45
Przy zwiększaniu dawki i dodawaniu kolejnego leku martwi mnie możliwość większej derealizacji i zaburzeń psychomotorycznych.

przez Grabarz666 07 kwi 2016, 13:54
sebo001 napisał(a):Przy zwiększaniu dawki i dodawaniu kolejnego leku martwi mnie możliwość większej derealizacji i zaburzeń psychomotorycznych.

Ale i silniejszego i szybszego (w przypadku dodaniu mirtazapiny) efektu przeciwdepresyjnego i przeciwlękowego.
Może poproś lekarza o benzodiazepiny, np. alprazolam 0.5 mg lub klonazepam 0.5 mg, na czas zaskoczenia SSRI.

przez sebo001 07 kwi 2016, 16:12
Zbieram się za chwile do lekarza. Poproszę o benzo zwłaszcza w kontekście powrotu do pracy i o mirte, choć miansy nie wspominam rewelacyjnie. /cenzura/ czekanie na wizytę jak na zbawienie...

przez Grabarz666 07 kwi 2016, 16:20
sebo001 napisał(a):Poproszę o benzo zwłaszcza w kontekście powrotu do pracy...

Z benzo proś o alprazolam (0.5 mg), klonazepam (0.5 mg), lorazepam (1 mg) lub bromazepam (6 mg), długodziałające benzo takie jak diazepam lub klorazepan działają słabiej przeciwlękowo, o czym sam się przekonałem.

Sortuj wg