ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez sebo001 05 kwi 2016, 21:52
Zaczekam jeszcze a wizytę mam w czwartek, więc obgadam sprawę.

przez dilajla13 05 kwi 2016, 22:49
Mi zaczęło działać dopiero po miesiącu, ale teraz czuję się duuużo lepiej, normalnie niebo a ziemia. Jestem dużo spokojniejsza, zaczynam (powoli) odczuwać jakąś tam radość życia i cieszę się, że nie przestałam brać tabletek (mimo ze wiele razy miałam ochotę rzucić je w cholerę, bo nie wierzyłam, że jakkolwiek mi pomogą). Jedyny skutek uboczny to że bardziej mi się chce spać w ciągu dnia i od czasu do czasu ucinam sobie drzemkę, co nigdy mi się nie zdarzało.

Wcześniej natomiast brałam fluoksetynę i te leki zdecydowanie pogorszyły mój stan i wpędziły mnie w jeszcze większą depresję, pojawiły się też myśli s. mimo że wcześniej ich nie miewałam. Psychiatra, który mi to przepisał miał gdzieś moje wątpliwości co do leku, dopiero następna lekarka natychmiast kazała mi go zmienić na escitalopram właśnie. Tak więc duże znaczenie ma dobranie leku indywidualnie, na każdego działa inaczej, choć o escitalopramie krążą lepsze opinie niż o fluo.

przez Vengence 05 kwi 2016, 22:56
dilajla13 napisał(a):Mi zaczęło działać dopiero po miesiącu, ale teraz czuję się duuużo lepiej, normalnie niebo a ziemia. Jestem dużo spokojniejsza, zaczynam (powoli) odczuwać jakąś tam radość życia i cieszę się, że nie przestałam brać tabletek (mimo ze wiele razy miałam ochotę rzucić je w cholerę, bo nie wierzyłam, że jakkolwiek mi pomogą). Jedyny skutek uboczny to że bardziej mi się chce spać w ciągu dnia i od czasu do czasu ucinam sobie drzemkę, co nigdy mi się nie zdarzało.

Wcześniej natomiast brałam fluoksetynę i te leki zdecydowanie pogorszyły mój stan i wpędziły mnie w jeszcze większą depresję, pojawiły się też myśli s. mimo że wcześniej ich nie miewałam. Psychiatra, który mi to przepisał miał gdzieś moje wątpliwości co do leku, dopiero następna lekarka natychmiast kazała mi go zmienić na escitalopram właśnie. Tak więc duże znaczenie ma dobranie leku indywidualnie, na każdego działa inaczej, choć o escitalopramie krążą lepsze opinie niż o fluo.
Miesiąc to działanie książkowe.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sebo001 06 kwi 2016, 09:32
Mam nadzieję, że u mnie również zaskoczy. Dzisiaj pobudka i lęk. Mam wrażenie jakby wycieli 3/4 mózgu.

przez Vengence 06 kwi 2016, 09:38
sebo001 napisał(a):Mam nadzieję, że u mnie również zaskoczy. Dzisiaj pobudka i lęk. Mam wrażenie jakby wycieli 3/4 mózgu.
Oby ja umieram dzisiaj odstawiam duloksetyne i wchodze na fluoksetyne i bupropion oj będzie bolalo :roll: :mrgreen:

-- 06 kwi 2016, 09:40 --

Ssri to taka współczesna lobotomia :P
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez sebo001 06 kwi 2016, 09:46
Nastrój jeszcze poleciał w dół, zawsze może być gorzej, jak się okazuje.

przez Vengence 06 kwi 2016, 09:50
sebo001 napisał(a):Nastrój jeszcze poleciał w dół, zawsze może być gorzej, jak się okazuje.
Dzisiaj jeszcze nastrój poszedł w dół u ciebie?

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez sebo001 06 kwi 2016, 09:52
Tak. /cenzura/ jak czytam, że ludzie na tych lekach w miarę normalnie funkcjonują- pracują, chodzą na siłownie, studiują to jest jakaś abstrakcja.

przez Vengence 06 kwi 2016, 10:00
sebo001 napisał(a):Tak. /cenzura/ jak czytam, że ludzie na tych lekach w miarę normalnie funkcjonują- pracują, chodzą na siłownie, studiują to jest jakaś abstrakcja.
Mi na tych lekach najlepiej to się leży, ale da się zmusić do czegoś, tyle tylko, że to działanie nie ma celu tam cie nic nie cieszy czy sprawia przyjemnosci, wszystko jest chujowe i działasz z automatu.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez mirunia 06 kwi 2016, 10:05
sebo001, ale ci ludzie nie czynią tego w początkowej fazie brania esci, tylko później, jak miną te cholerne uboki i poczują się lepiej.
Jesteś jeszcze na początku, lek się wkręca, stąd takie samopoczucie. Ja zaczęłam lepiej żyć jakoś po 1-2 miesiącach, na początku też było gorzej i nie wierzyłam, że może się to zmienić.
Wytrzymaj! Taka piękna pogoda, idź na spacer i nie wsłuchuj się w objawy.

przez Vengence 06 kwi 2016, 10:07
mirunia, Piękna pogoda?? Gdzie tak jest?

-- 06 kwi 2016, 10:08 --

Mirunia dobrze ci mowi te uboki mina a przynajmniej powinny na mnie ten lek zaczal dzialac pod koniec 2 miesiaca.
Ostatnio edytowano 06 kwi 2016, 10:10 przez Vengence, łącznie edytowano 2 razy

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez mirunia 06 kwi 2016, 10:08
Vengence, u mnie, w centrum, bliżej Wisły. :D

przez Vengence 06 kwi 2016, 10:09
mirunia napisał(a):Vengence, u mnie, w centrum, bliżej Wisły. :D
Fajnie masz.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez sebo001 06 kwi 2016, 10:51
Czekam i czekam. Najgorsze jest to, że jestem w takim stanie, że nie dam rady chodzić do pracy i jest to opinia psychiatry i terapeuty i tak 5 miesiąc. Dużo złego narobił mi poprzedni psychiatra eksperymentując na mnie pół apteki w ciągu 2 miesięcy. 3 tygodnie temu na wizycie u psychiatry, pani doktor powiedziała, że jest pełna podziwu, że w ogóle się widzimy przy takim nasileniu moich objawów.
Nadal towarzyszy mi to okropne wrażenie upojenia alkoholowego, mam na myśli postrzeganie otoczenia.

Sortuj wg