ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Vengence 04 kwi 2016, 20:36
sebo001 napisał(a):Spadek libido jest u mnie konsekwencją samej depresji i jego spadek odczułem wyraźnie jeszcze przed lekiem. Wszystko funkcjonuje jak trzeba ale po prostu nie mam ochoty na sex. Esci mnie nie wykastrowało. Paroksetyna dla porownania już w pierwszych dniach mnie wykastrowała.

Waldziuu serio nie bierz psychotropów na problem z sikaniem w miejscach publicznych bo to bzdura a nir poważny problem, serio. Sikaj w domu.
:mrgreen:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez sebo001 04 kwi 2016, 20:52
Mnie się tu życie sypie na maluczkie kawałeczki a ten mi o sikaniu.

przez rolosz 04 kwi 2016, 21:27
Cześć. U mnie się powoli wszystko normuje, dziś miałem spokojny dzień, dobry nastrój, łatwiej radziłem sobie z natręctwami. Tylko dwa razy w ciągu dnia miałem takie gwałtowne, około półgodzinne momenty w pracy, żebym usnął na stojąco. Było to strasznie nienaturalne. Mnie esci też nie wykastrowało. Miła odmiana po wcześniejszej sertralinie.
Now I feel I'm growing older
And the songs that I have sung
Echo in the distance (...)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sebo001 04 kwi 2016, 22:56
Jak lęk i depresja? Długo już stosujesz esci ?

-- 04 kwi 2016, 23:08 --

Coś jeszcze dodatkowo stosujesz do esci ? Również jestem senny na esci ale nie ma szans abym zasnął w ciągu dnia.

przez rolosz 04 kwi 2016, 23:09
sebo001 napisał(a):Jak lęk i depresja? Długo już stosujesz esci ?

Biorę esci 24 dni. Na lęki działa świetnie. Jestem dużo spokojniejszy. Efekt antydepresyjny przyszedł trochę później, nastrój się poprawia. Tylko napęd nie taki jaki bym chciał. I miałem taki moment przejściowy, że bardzo nasiliły mi się natręctwa. Ale teraz jest ok.

Obecnie biorę tylko esci.

przez sebo001 04 kwi 2016, 23:14
Fajnie, że tak szybko lek zaczął działać. Biorę 14 dni odczuwam delikatny efekt uspokajający ale lęk nadal szarpie. Martwi mnie tylko ten pijany stan. Nie masz problemów ze snem ? Nadal budzę sie po 3h snu w środku nocy. Aktywność słabo no i zamuła ale to akurat efekt samej depresji.

-- 05 kwi 2016, 14:55 --

Pytanie do osób które stosują lub stosowały esci. Czy po 2 tygodniach powinienem oczekiwać jakiś pozytywów ze stosowania leku czy to za krótki okres czasu ?

przez erka333 05 kwi 2016, 16:50
Dwa tygodnie to bardzo krótki okres aby poczuć konkretne działanie bo proces leczenia następuje stopniowo, ostatnio na wizycie moja pani doktor tłumaczyła że każde kolejne wchodzenie w lek trwa dłużej bo receptory już nie są tak wyczulone na działanie leku jak to jest za pierwszym czy drugim razem, ja do esci wróciłam drugi raz i wkręcanie leku jest dużo dłuższe niemniej jednak jest to jeden z lepszych a brałam różne cuda, obecnie biorę 6 tydzień i jest mega poprawa aczkolwiek jeszcze mam czasem dołki albo odczuwam napięcie, początki miałam mega ciężkie, zaczęłam się bać noży bo chwilami myślałam że sobie ulżę gdzie nigdy wcześniej takich myśli nie miałam ale co moim zdaniem jest najważniejsze w całym tym gównie to wychodzić do ludzi, nawet się zmuszać i łapiesz się na tym że na sekundę było normalnie i tak w kółko.

przez sebo001 05 kwi 2016, 17:02
Wejście miałem również masakryczne. Lek dosłownie mnie rozłożył i właściwie nie wchodziłem z łóżka. W ciągu tych 5 miesięcy nie pamiętam jednego dnia bez dołka czy bez napięcia całodobowego. Lekarka mnie przekonuję do cierpliwości. Wizytę mam w czwartek. Muszę wrócić do pracy a jest nadal fatalnie.

przez Vengence 05 kwi 2016, 17:07
erka333 napisał(a):Dwa tygodnie to bardzo krótki okres aby poczuć konkretne działanie bo proces leczenia następuje stopniowo, ostatnio na wizycie moja pani doktor tłumaczyła że każde kolejne wchodzenie w lek trwa dłużej bo receptory już nie są tak wyczulone na działanie leku jak to jest za pierwszym czy drugim razem, ja do esci wróciłam drugi raz i wkręcanie leku jest dużo dłuższe niemniej jednak jest to jeden z lepszych a brałam różne cuda, obecnie biorę 6 tydzień i jest mega poprawa aczkolwiek jeszcze mam czasem dołki albo odczuwam napięcie, początki miałam mega ciężkie, zaczęłam się bać noży bo chwilami myślałam że sobie ulżę gdzie nigdy wcześniej takich myśli nie miałam ale co moim zdaniem jest najważniejsze w całym tym gównie to wychodzić do ludzi, nawet się zmuszać i łapiesz się na tym że na sekundę było normalnie i tak w kółko.
Tak im dalej stefy komfortu tym lepiej, choć jest to kurewsko trudne, ja codziennie gdzieś wyłażę choć nie mam ani siły ani ochoty, nieraz łażę bez celu jak jakiś pojebany, w ogóle to nic nie ma sensu. :evil:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez sebo001 05 kwi 2016, 17:18
Tak im dalej stefy komfortu tym lepiej, choć jest to kurewsko trudne, ja codziennie gdzieś wyłażę choć nie mam ani siły ani ochoty, nieraz łażę bez celu jak jakiś pojebany, w ogóle to nic nie ma sensu. :evil:

Dokładnie. Robię zakupy zawsze na jeden dzień, nie więcej aby codziennie wyjść chociaż do sklepu. Jeśli tylko poczuje się lepiej to oczywiście powrót do pracy. Wyjście na piwo jest abstrakcyjne bo siedzę i milcze. Mam nadzieję, że Esci pomoże mi na ten ciągły lęk wolnoplynacy, napięcie bo to mnie rozpierdala całkowicie. Dobra, ide na fajkę i do apteki po ziółka.

przez rolosz 05 kwi 2016, 19:50
A ja dziś czułem się dobrze, miałem zwiększony napęd do południa. Ale po 17 znowu mnie położyło do łóżka... Tak jakoś nagle przyszło. I jakoś ciężej na duszy.
Now I feel I'm growing older
And the songs that I have sung
Echo in the distance (...)

przez sebo001 05 kwi 2016, 20:34
/cenzura/ 2 tygodnie a ja dalej się czuję gorzej niż przed lekiem, masakryczny lęk i zaburzenia postrzegania.

przez Vengence 05 kwi 2016, 21:00
sebo001 napisał(a):/cenzura/ 2 tygodnie a ja dalej się czuję gorzej niż przed lekiem, masakryczny lęk i zaburzenia postrzegania.
Jeszcze trochę i powinno być lepiej.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez rolosz 05 kwi 2016, 21:21
sebo001 napisał(a):/cenzura/ 2 tygodnie a ja dalej się czuję gorzej niż przed lekiem, masakryczny lęk i zaburzenia postrzegania.

Daj jeszcze radę z tydzień. Przetrzymasz to i na pewno stopniowo będziesz dostrzegał jakieś działanie leku. Dzwoniłeś do lekarki, informowałeś o tych ubokach. Ona wie co robi. Będzie lepiej, zobaczysz :D

Sortuj wg