ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Vengence 31 mar 2016, 19:01
sebo001 napisał(a):mirunia, nie mam innego wyjścia jak darowanie sobie prowadzenia samochodu. Poza tym w pracy odpowiadam za bezpieczeństwo dużej ilości osób. Jestem na L4 od tygodnia. Nie mogę jednak siedzieć bez końca na L4, wiadomo jak pracodawcy do tego podchodzą nawet w budżetówce. Wiem, muszę się uzbroić w cierpliwość tylko jak to wytłumaczyć najbliższej osobie.
A komu masz się tłumaczyć??
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez sebo001 31 mar 2016, 20:21
Vengence, chodzi o moją narzeczoną, która ma już dość tego wszystkiego, jest zmęczona, przybita. Nie wiem jak długo Jeszce wytrzymie. 8 lat była z innym facetem zupełnie nie podobnym do tego który teraz z nią mieszka.

przez Vengence 31 mar 2016, 20:27
sebo001 napisał(a):Vengence, chodzi o moją narzeczoną, która ma już dość tego wszystkiego, jest zmęczona, przybita. Nie wiem jak długo Jeszce wytrzymie. 8 lat była z innym facetem zupełnie nie podobnym do tego który teraz z nią mieszka.
Aha no tak ona tego nie zrozumie, jak każdy kto nie miał depresji, nie ma się co dziwić.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sebo001 01 kwi 2016, 11:55
Dokładnie. Tylko wiesz mam dość ciągłych pytań co mi jest i tego jak na mnie patrzy.
Odczuwam odrobine więcej energii niż na początku brania Esci.

przez Grabarz666 01 kwi 2016, 12:23
sebo001 napisał(a):Vengence, chodzi o moją narzeczoną, która ma już dość tego wszystkiego, jest zmęczona, przybita. Nie wiem jak długo Jeszce wytrzymie. 8 lat była z innym facetem zupełnie nie podobnym do tego który teraz z nią mieszka.

To jest właśnie to. Nikt, kto nie miał depresji tego nie zrozumie, a potrafi się tylko dziwić i mówić: weź się w garść. Myślę, że to czy ona to zaakceptuje twoją chorobę, czy nie, będzie dobrą weryfikacją tego, czy naprawdę jej na Tobie zależy. Właśnie bycie z kimś w najtrudniejszych chwila powinno być czym co jest esencją i oddaniem w związku.

przez sebo001 01 kwi 2016, 15:54
Grabarz666, nie sposób się z Tobą nir zgodzić. Jednak to całe choróbsko sprawiło, że oddaliśmy się od siebie, nie jest szczęśliwa a po prostu zmęczona. Ciężko żyć z osobą z ciężką depresją, tym bardziej jeśli przez 5 miesięcy nie ma poprawy i panuje cisza.

przez Vengence 01 kwi 2016, 16:26
sebo001 napisał(a):Grabarz666, nie sposób się z Tobą nir zgodzić. Jednak to całe choróbsko sprawiło, że oddaliśmy się od siebie, nie jest szczęśliwa a po prostu zmęczona. Ciężko żyć z osobą z ciężką depresją, tym bardziej jeśli przez 5 miesięcy nie ma poprawy i panuje cisza.
Spróbuj coś na siłę zrobić, daj dziewczynie kwiatka, albo wez ją do kina, nie masz siły na to, ale jak dasz radę to zrobić, to mózgu zapali się lampka, /cenzura/ ja się jeszcze do czegoś nadaje, ja się zmuszam do wszystkiego od 4 lat, z czasem jest coraz lepiej. :mrgreen:

-- 01 kwi 2016, 17:05 --

Jeżeli ktoś chcę to niech sobie przeczyta:
http://www.hcplive.com/medical-news/ant ... s-too-much

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez rolosz 01 kwi 2016, 17:13
Trzy tygodnie na esci. Obecna dawka: 15 mg. Od kilku dni odczuwam momentami nieprzyjemne odrealnienie. Mam wrażenie, że częstotliwość tego odrealnienia się ciągle zwiększa. W zasadzie pod tym względem czuję się coraz gorzej. 15 mg leku biorę od soboty (rozłożone w 2 dawkach: 10 mg i 5 mg) więc wydawałoby się, że organizm powinien się przyzwyczajać i po tych 6 dniach powinno być lepiej, a nie gorzej. Tymczasem moja głowa jest strasznie ciężka, czuję cholerne zmęczenie. Fakt, jestem spokojny. I k**wa jeszcze jak. Wszystko po mnie spływa. O taki efekt poniekąd też mi chodziło. Ale i to ma swoje wady. Czytałem kiedyś wypowiedź któregoś z Forumowiczów (wybaczcie, nie pamiętam którego, i nie pamiętam, czy dotyczyła ona akurat escitalopramu), że po leku traci poczucie obowiązku (czy coś w tym stylu). To prawda, i to akurat nie jest za fajne.
Efektu antydepresyjnego na razie nie widzę (w sensie nastroju, motywacji). Na lęki działa nieźle. Chociaż nasila mi natręctwa (sic!).

Zmęczenie na tym leku jest straszne. Pod tym względem czuję się gorzej niż przed łykaniem leku. W zasadzie to się zastanawiam teraz - jutro powinienem wejść na 20 mg. Ale nie wiem, może lepiej nie szarżować z tą dawką, brać 15 mg i po weekendzie skontaktować się z lekarzem. Fakt faktem na wizycie, na której zapisano mi Mozarin nie byłem w zbyt dobrym stanie. Ale widzę po Waszych wcześniejszych wpisach, że wielu z Was pomogły mniejsze dawki tego leku lub kombinacje z innymi lekami.

sebo001 napisał(a):Grabarz666, nie sposób się z Tobą nir zgodzić. Jednak to całe choróbsko sprawiło, że oddaliśmy się od siebie, nie jest szczęśliwa a po prostu zmęczona. Ciężko żyć z osobą z ciężką depresją, tym bardziej jeśli przez 5 miesięcy nie ma poprawy i panuje cisza.

sebo001, nie pisałeś wcześniej przypadkiem, że jesteście ze sobą 8 lat? Czy Ty zachorowałeś pierwszy raz, jak już byliście razem? To trochę przykre, jak bliska osoba nas nie rozumie i nie rozumie naszych zaburzeń. Wierzę jednak, że esci Ci pomoże i jak już napisano wyżej, pójdziecie sobie na randkę i będzie jak dawniej. Bądź dobrej myśli. Ja trzymam kciuki :smile:

mirunia, apetyt mi chyba dziś zaczął powracać :lol:

przez sebo001 01 kwi 2016, 18:11
rolosz tak, jesteśmy 8 lat i nigdy nie miałem problemów tego typu, to pierwszy raz. Zaburzenie wystąpiło po samobójstwie matki, która miała chad.
W moim przypadku jest bardzo podobnie. 10 dzień na Esci i dalej jest gorzej niż przed lekiem pod każdym względem - nasilony lęk, przygnębienie, sedacja, zamuła, odrealnienie, problemy ze spaniem.

Vengence oczywiście, że chodzimy do kina i są również kwiatki ale to mało jeśli nie ma rozmowy.

przez rolosz 01 kwi 2016, 18:30
Sebo001, bardzo mi przykro. Myślę też, że te 5 miesięcy na tle 8 wspólnych lat to zaledwie kropla. Kino jest, kwiatki są, leczysz się to i rozmowa w końcu będzie. Ona na pewno to widzi.
Now I feel I'm growing older
And the songs that I have sung
Echo in the distance (...)

przez sebo001 01 kwi 2016, 18:39
rolosz dzięki. Pisałeś o odrealnieniu. Dokucza mi to od samego początku cały czas, natomiast teraz po Esci bardzo mi sie nasiliło.

Nie wiem, może za mało daje od siebie. Jak to wygląda u Was, jak funkcjonujecie ?

przez rolosz 01 kwi 2016, 19:30
sebo001 napisał(a):rolosz dzięki. Pisałeś o odrealnieniu. Dokucza mi to od samego początku cały czas, natomiast teraz po Esci bardzo mi sie nasiliło.

Nie wiem, może za mało daje od siebie. Jak to wygląda u Was, jak funkcjonujecie ?

Wysłałem Ci pw.

przez mirunia 01 kwi 2016, 19:32
sebo001 napisał(a): 10 dzień na Esci i dalej jest gorzej niż przed lekiem pod każdym względem - nasilony lęk, przygnębienie, sedacja, zamuła, odrealnienie, problemy ze spaniem.

Sebo, identyczne objawy miałam na początku, trwało to ok. 3tyg. Najgorszy był nasilony lęk, niepokój, szczególnie rano. Od południa do popołudnia sedacja - siedziałam i tępym wzrokiem gapiłam się w krzyżówki (ćwiczyłam pamięć), które na początku sprawiały mi trudność. Po kilku dniach takiego gapienia i usilnego myślenia, ruszyła pamięć i zaczęłam rozwiązywać. Wieczorem z kolei strach przed niespaniem - to była moja zmora, mimo brania mirtazapiny. Aż któregoś wieczoru, po ponad 2tyg. padłam i usnęłam. Od tamtej pory sypiam dobrze, po 2h od wzięcia mirty.
Kilka nocy dobrego snu i zaczęłam wychodzić na prostą, wróciłam po L4 do pracy i zaczęłam lepiej funkcjonować. Oto moje "przeboje" z esci.

przez sebo001 01 kwi 2016, 21:01
Mam nadzieję, że również i mnie Esci z Mirtą postawi na nogi.

Sortuj wg