ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

LEXAPRO (Escitalopram-Elicea,Depralin)

przez Ahmed 15 mar 2011, 16:25
A no to git ... po jak biore z rańcza to ze 3 godziny mam wyciete z życiorysu .... teraz jest np w miare Ok ale 3 godziny temu zasypiałem na siedząco przed komputerem .
Thanx
Ja tu jeszcze wrócę ;))))))))))))))))))))))))))))))))
K.
Kwadratullah

przez Pinkii 15 mar 2011, 16:30
zaqzax napisał(a):Lexapro najlepiej działa w dawce 30mg, tylko nie brany dłużej niż 3 miesiące w tej dawce - potem obniżyć do 20-25mg.
Na Lexapro warto wchodzić zaczynając od dawki 10mg branej 3-4 dni a potem wskoczyć na max ;)
sam sprawdzalem, idealnie.

:shock: Ale masz dawki, jak koń ;) :mrgreen:
Ja zaczynałam od 5mg i jadę na 10mg. Lekarz mi mówił że jeśli 10mg totalnie nie daje rady to lepiej zmienić lek niż się faszerować chemią w większej ilości- kopa dostaje i organizm i portfel.
Obrazek
zbanowany

przez paradoksy 15 mar 2011, 16:37
zaqzax napisał(a):Lexapro najlepiej działa w dawce 30mg, tylko nie brany dłużej niż 3 miesiące w tej dawce - potem obniżyć do 20-25mg.
Na Lexapro warto wchodzić zaczynając od dawki 10mg branej 3-4 dni a potem wskoczyć na max ;)

dlaczego nie napisałeś, że WG Ciebie, albo NA CIEBIE najlepiej działa w takich dawkach? :roll:
No chyba, że masz wykształcenie w kierunku psychiatrii stosowanej, to wtedy zwracam honor.
paradoksy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ELICEA (Escitalopram-Depralin,Lexapro)

przez miko84 15 mar 2011, 16:39
Ciągłe nasilenie lęków, potliwość, problemy ze snem i ciągła nerwowość/brak cierpliwości oraz amotywacja.
miko84

ELICEA (Escitalopram-Depralin,Lexapro)

przez Pinkii 15 mar 2011, 16:49
Nie róbcie bałaganu, już mamy swój temat o Esci!:
lexapro-escitalopram-elicea-depralin-t452.html
Obrazek
zbanowany

przez Adamo 15 mar 2011, 16:54
Pinkii napisał(a):Lekarz mi mówił że jeśli 10mg totalnie nie daje rady to lepiej zmienić lek niż się faszerować chemią w większej ilości- kopa dostaje i organizm i portfel.

20 mg to dobra dawka, na pewno nie szkodzi i jest określona w ulotce. Dużo ludzi tyle bierze i sobie chwali.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez robert_53 15 mar 2011, 17:03
PINKII - dzięki za odpowiedż, rzeczywiście totalny brak chęci do czegokolwiek przeszedł. Jestem od 11 dni na 5 mg i ostatnie 9 dni na 10 mg. Czuję poprawę ale jeszcze nie taką jakiej bym chciał. Stan permanentnego napięcia nerwowego ustąpił, lęki się znacznie zmniejszyły ale jeszcze występują. Dla porównania i obrazowo w przenośni przed rozpoczęciem kuracji nie mogłem i nie chciałem w obawie przed lękiem wejść do wody teraz mogę pływać 100 m od brzegu ale ja bym chciał móc wypływać dalej. Zastanawiam się czy jeszcze poczekać na tej dawce czy zwiększać a może za wiele wymagam. Jak myślisz ? :zonk:

-- 15 mar 2011, 17:05 --

ALLAH - podziwiam ze dajesz rade bez benzo. Ja jestem od poczatku uzalezniony od Lorazepamu i biorę 2 mg dziennie juz od lat ani nie zwiekszam ani nie zmniejszam dawki ale musze zazyc codziennie.

-- 15 mar 2011, 17:07 --

Ta sennosc Ci przejdzie tez tak mialem i ustapilo. Moze spruboj zmienic na ELICEA ma lepsze opinie od Depralinu choc podobno to samo.

przez Pinkii 15 mar 2011, 17:12
Robert- zgadzam się z Tobą że wiele osób bardziej sobie chwali Eliceę, ja także. Niby to samo a widzę dużą różnicę. Co do Twoich dawek- bierz tak jak kazał lekarz. Bierzesz 10mg a to jest optymalna dawka. Jeśli cztery miesiące-pół roku nie będziesz się czuć jeszcze lepiej to wtedy zapytaj lekarza czy zwiększać.
Pocieszę Cię że czułam się tak samo jak Ty (z tym że jest lepiej, ale chcesz więcej itd) ale po pół roku lek się ustabilizował i już było całkiem dobrze. Cierpliwości, bierzesz tak krótko że i tak cud że jest poprawa, mogłyby być same skutki uboczne ;) Pamiętaj że to nie Apap, nie działa od razu- tu potrzeba czasem długich miesięcy. I dobrej wiary.
Obrazek
zbanowany

przez zaqzax 15 mar 2011, 17:20
paradoksy napisał(a):

dlaczego nie napisałeś, że WG Ciebie, albo NA CIEBIE najlepiej działa w takich dawkach? :roll:
No chyba, że masz wykształcenie w kierunku psychiatrii stosowanej, to wtedy zwracam honor.

to prosty fakt, u osób które biorą dłużej SSRI to przy nasileniu objawów trzeba stosować większe dawki
ze względu na zwykłą tolerancję - stępienie/znieczulenie receptorów serotoninowych.

wiec chodzilo mi o to ze jak na kogos za slabo dziala 20mg lub efekt nie jest zadowalający to
trzeba walić wieksza dawke a nie zmieniac lek co jest najwiekszym bledem popierdolonych lekarzy,
swoje doswiadczenie czerpie z zagranicznych for, z artykułów naukowych, z rozmów z kompetentymi psychiatrami.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Zenonek 15 mar 2011, 17:58
Adamo napisał(a):
Pinkii napisał(a):Lekarz mi mówił że jeśli 10mg totalnie nie daje rady to lepiej zmienić lek niż się faszerować chemią w większej ilości- kopa dostaje i organizm i portfel.

20 mg to dobra dawka, na pewno nie szkodzi i jest określona w ulotce. Dużo ludzi tyle bierze i sobie chwali.

Dokladnie. Z reszta w USA gdzie maja najprawdopodobniej najlepsza psychiatrie na swiecie lecza na porzadku dziennym do 40 mg Escitalopramu.

20 mg to najlepsza dawka Esci. 10 mg to malo.

przez Pinkii 15 mar 2011, 18:05
zaqzax napisał(a):efekt nie jest zadowalający to
trzeba walić wieksza dawke a nie zmieniac lek co jest najwiekszym bledem popierdolonych lekarzy,
swoje doswiadczenie czerpie z zagranicznych for, z artykułów naukowych, z rozmów z kompetentymi psychiatrami.

Rujnując swój organizm i portfel ? Nie warto. Albo coś działa albo nie i tyle. Leków jest taki wybór że nie trzeba upierać się na jeden. Jeśli Twój lekarz się upiera to dla mnie to jest jasne- ma profity od tego że Ci wciska leki.
I nie obraź się (bo wiem że masz dużą wiedzę), ale jednak studia i doświadczenie lekarza sugerują aby mu bardziej ufać niż zagranicznym forom.
Obrazek
zbanowany

przez Zenonek 15 mar 2011, 18:09
Pinkii,

Chodzi tutaj troche o cos innego.

Bo lek nalezy zmieniac wtedy jak wystepuja nieakceptowalne skutki uboczne.

Jezeli takowych nie ma to w pierwszej kolejnosci powinno sie podnosic dawke , nawet powyzej ulotkowych, dlatego, ze rozni ludzie maja rozna wrazliwosc danych receptorow. Czasami tez z pewnych powodow niektorzy maja bardzo niski poziom substancji czynnej w surowicy i tez trzeba podnosic dawki. Ewentualnie dodaje sie drugi lek, nawet drugi SSRI.
Tak mowi moj lekarz.

przez miko84 15 mar 2011, 18:52
I ma racje, za szybka zmiana leków jest zła. W książce "pharmacology of depression", w dziale o SSRI pisze, że lek należy stosować nawet 8-12 tyg.
miko84

przez Pinkii 15 mar 2011, 18:58
Jak nie działa po pół roku to po co zwiększać skoro nie działa?
Obrazek
zbanowany

Sortuj wg