ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez sebo001 30 mar 2016, 21:56
Zgodnie z zaleceniami zostaję na dawce 10mg. Objawy depresyjne nadal nasilone do granic a że startowałem z bardzo ciężkiego stanu, nie ma lekko. Odrealnienie nadal bardzo duże, spanie po 2h dziennie. Biorę dopiero 7 dni, więc daje jeszcze czas. Pani doktor poprosiła mnie o choć odrobinę zaufania to nirch będzie :P

przez mirunia 31 mar 2016, 10:29
erka333, daj jeszcze szansę tej 10-tce, to dobra, terapeutyczna dawka i skoro działa i jest postęp, to jesteś na dobrej drodze. Masz jeszcze czas na zwiększenie dawki, nie ma co ładować tej chemii na grubo.
A takie chwile załamania zdarzają się podczas leczenia nawet kilkumiesięcznego, różne dni bywają i jest to normalne. Zdrowi też mają słabsze chwile.

sebo001, rolosz, a Wam Panowie "zaleciłabym" dodatkowo mirtazapinę na te kłopoty ze snem i brak apetytu. Grabarz666 jako znawca tematu -dobrze podpowiada. Mirta jest "błogosławieństwem" przy bezsenności i dodatkowo podbija działanie antydepresyjne.
Sama mam ten zestaw Esci 10 + Mirta 15 i jest ok.

przez Grabarz666 31 mar 2016, 10:39
mirunia napisał(a): Grabarz666 jako znawca tematu -dobrze podpowiada. Mirta jest "błogosławieństwem" przy bezsenności i dodatkowo podbija działanie antydepresyjne.
Sama mam ten zestaw Esci 10 + Mirta 15 i jest ok.

Dziękuję ;)
Mój zestaw to esci 5 mg i mirta 30 mg, czyli inne proporcje, bo nie ukrywam, że mechanizm działania p/depresyjnego samej mirtazapiny jest dla mnie korzystniejszy, ale dla osób z silnym lękiem i myślami obsesyjnymi i kompulsjami Twoje proporcje mogą być lepsze.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sebo001 31 mar 2016, 10:47
Jestem u lekarza we wtorek, zobaczymy co zaproponuje. Póki co jest fatalnie.

przez mirunia 31 mar 2016, 10:59
Grabarz666, :D brałam ponad pół roku Mirtę 30, od kilku m-cy lekarz zmniejszył na 15.
Miałam silne lęki i depresję, bez obsesji i kompulsji - więc esci 10 załatwiło temat. Jeszcze czasami chwytają mnie lęki, obawy, zamartwianie się, ale to już nie to co było.

sebo001, będzie lepiej, wytrzymaj ten trudny okres wkręcania się esci, to minie. A o mircie wspomnij lekarzowi.

przez Grabarz666 31 mar 2016, 11:02
mirunia napisał(a):Grabarz666, :D brałam ponad pół roku Mirtę 30, od kilku m-cy lekarz zmniejszył na 15.

Na 30 mg mirty brałaś dodatkowo esci?
Dlaczego zmniejszyłaś mirtę na 15 mg?

przez mirunia 31 mar 2016, 11:16
Grabarz666, tak, brałam wówczas też esci 10. A zmniejszył dawkę mirty lekarz, chyba z powodu przytycia i ogólnej poprawy mojego stanu. Teraz już schodzę z esci - biorę co drugi dzień. Mirta nadal 15.

przez Grabarz666 31 mar 2016, 11:27
mirunia napisał(a):Grabarz666, tak, brałam wówczas też esci 10.

Byłaś wtedy w remisji? Jak czujesz się teraz (na 15 mg mirty)?

mirunia napisał(a):A zmniejszył dawkę mirty lekarz, chyba z powodu przytycia i ogólnej poprawy mojego stanu.

Większa dawka mirtazpainy to większe działanie adrenergiczne,a więc mniejsze tycie...

mirunia napisał(a):Teraz już schodzę z esci - biorę co drugi dzień. Mirta nadal 15.

Masz zamiar pozostać. tylko na mircie?
Mogę spytać jak w Twoim przypadku działa na libido połączenie mirty i esci?

przez sebo001 31 mar 2016, 11:35
mirunia oby tak było bo mam dość gnicia przed tv i wegetacji nieustannej. Chciałbym normalnie wyjść do sklepu czy pracy, pogadać ze znajomymi czy narzeczoną.

przez mirunia 31 mar 2016, 12:32
Grabarz666, można tak powiedzieć, że następowała remisja i mój stan był dużo lepszy, byłam pogodniejsza i stąd decyzja lekarza o zmniejszeniu mirty. Śpię na 15 mirty równie dobrze jak na 30 (bo tu był wielki kłopot na początku). Jestem jakby mniej otumaniona, spowolniona, mam więcej energii.
Apetyt nie zmienił się, po wieczornej dawce kolacja smakuje równie dobrze, ale już nie tyję. :D
Masz zamiar pozostać. tylko na mircie?

Jeżeli będę umiała spać bez niej, to też powoli wycofam. Na razie "pracuję" nad odstawianiem esci. Mirta mi się podoba póki co.

Co do libido, to nie wypowiem się, bo ten temat jest mi akurat obojętny. :bezradny:

sebo001, jeszcze będzie dobrze... początki są trudne i trzeba to przebrnąć. Mobilizuj siły. Dasz radę.

przez Grabarz666 31 mar 2016, 12:40
Mirunia, z mirtazapiną tak jest, że tyje się do pewnej wagi, później tycie zatrzymuje się, nie zależy to od dawki, jak byłem kilka dni na 45 mg mirty, to miałem problemy z zaśnięciem, mniejszy apetyt i rano większy napęd, większą nerwowość oraz bardzo nieznacznie lepszy nastrój.
Ad vocem: dawki nasenne mirtazapiny to 7.5 mg - 15 mg.
Dobrze słyszeć, że udało wyjść Ci się z tego bagna, tym bardziej na tym (dobrym, a jakże:D ) połączeniu esci + mirta :)
Grabarz Rocket Fuel:
Fluwoksamina 50 mg (1-0-0)
Mirtazapina 30 mg (0-0-½)
Pregabalina 150 mg (0-0-1)

http://naukowy.eu/

"Głupota jest sprawą prywatną, lecz jej skutki są społeczne." - autor nieznany

przez mirunia 31 mar 2016, 13:17
Grabarz666, tak, masz rację... utyłam na mircie 10kg i już od dawna waga stoi w miejscu. Ale tu akurat spodobało mi się to utycie, bo byłam zbyt szczupła (w pewnym wieku krągłości to zaleta), i lekarz widział tę moją "marność" i cielesną i duchową. Podratował mnie mirtą i nie mógł wyjść z zachwytu jak zmieniłam się na korzyść. :D ;)

Długo już jesteś na tym połączeniu i czy widzisz znaczną poprawę samopoczucia?

przez sebo001 31 mar 2016, 13:26
Cieszę się, że poprawiło się Wam. Jednocześnie zastanawiam się czy jestem jakimś beznadziejnym przypadkiem.

mirunia mam wielką nadzieję, że Esci pomoże i po 5 miesiącach wegetacji, chodzenia do pracy i L4, ciszy w mieszkaniu, bycia ciągle zmarnowanym coś się ruszy do przodu.
Zresztą jestem trochę do tyłu bo to co zrobił ze mną poprzedni lekarz.. wszyscy są pełni podziwu, że jeszcze nie znalazłem się na tamtym swiecie.
Towarzyszyło Ci odrealnienie ?
Mirta również pod względem tycia będzie u mnie na +.
Ostatnio edytowano 31 mar 2016, 13:28 przez sebo001, łącznie edytowano 1 raz

przez rulonnpk 31 mar 2016, 13:26
Witam biorę Elice od 4 tygodni na nerwice z bezsennością przez pierwsze 6 dni w dawce 5mg od trzech tygodni w dawce 10 mg, na noc olanzapina w dawce 5mg . Czy Elicea powinna mi pomóc na bezsenność bo jak na razie wydaje mi się że jest jeszcze gorzej?????

Sortuj wg