ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
157
59%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 268

przez Pablo5HT1 06 lut 2016, 14:03
Kot_ napisał(a):Ja po fluo dostałem tak silnego napadu lęku uogolnionego, że byłem na granicy obłędu. Nawet 4mg alpry, przyjętej w jednej dawce na niewiele się zdało. Musiałem odstawić ten lek po kilku dniach i boje się robić kolejne podejście. Ciekawe co dokladnie w tym leku odpowiada za to lękotworcze działanie przy wprowadzaniu.

Nie wiadomo co ale po co ci to wiedzieć od czego szkodzi fluo, to takie schematyczne, dociekać od czego, tylko co to zmieni? Fluo to agresywny SSRI i jego działanie prolękowe jest udowodnione, poza tym nie musi być to związane z jednym mechanizmem, może ich być kilka. Ja bym fluoksetyny nikomu na lęki nei zapisał.

przez mateuszzzz90 06 lut 2016, 17:58
Po jakim czasie ten lek zaczyna działać czy wy też na początku mieliści tak straszne efekty uboczne ? jestem na 3 dniu i jest tragicznie zapisalem sie na jutro do innego lekarza może przepisze mi cos do tego leku coś doraznego jak uważacie ?

przez Ashton 06 lut 2016, 18:11
Mnie oprócz suchości w ustach i braku apetytu było ok. Tak jak piszesz, weź coś doraźnego i spróbuj wytrzymać, bo z dnia na dzień powinno być OK.
Wenlafeksyna 150mg
Mirtazapina 30mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez 35szopen 06 lut 2016, 18:26
mateuszzzz90 napisał(a):Po jakim czasie ten lek zaczyna działać czy wy też na początku mieliści tak straszne efekty uboczne ? jestem na 3 dniu i jest tragicznie zapisalem sie na jutro do innego lekarza może przepisze mi cos do tego leku coś doraznego jak uważacie ?

nasennie hydroxyzyna. Cital zacznie działąć po 2-3 tyg a po mieś w pełni się rozkreci

przez vlad76 06 lut 2016, 22:15
Po jakim czasie ten lek zaczyna działać czy wy też na początku mieliści tak straszne efekty uboczne ? jestem na 3 dniu i jest tragicznie zapisalem sie na jutro do innego lekarza może przepisze mi cos do tego leku coś doraznego jak uważacie ?

Kilka stron wstecz opisałem, moje doświadczenia z tym lekiem. Dziś jestem 5 miesięcy od zaczęcia przyjmowania leku i jest wszystko w porządku.

przez mateuszzzz90 07 lut 2016, 04:28
Brak apetytu ,nasilone objawy nie chęć do wszystkiego jutro boje się brać ten lek ale nie mam wyboru w poniedziałek do pracy a ja musze funkcjonować jest 3 w nocy a ja sie wybudziłem z lękiem czy to normalne podczas brania tego leku ?

przez 35szopen 07 lut 2016, 16:46
mateuszzzz90 napisał(a):Brak apetytu ,nasilone objawy nie chęć do wszystkiego jutro boje się brać ten lek ale nie mam wyboru w poniedziałek do pracy a ja musze funkcjonować jest 3 w nocy a ja sie wybudziłem z lękiem czy to normalne podczas brania tego leku ?

:hide: A lekarz Ci nie wspomniał ,że albo zwolnienie L4 albo coś na uspokojenie do pói nie zacznie działąć? :hide: Jak można pracować w takim stanie bez chcby hydroxyzyny? :shock:

przez mateuszzzz90 07 lut 2016, 18:29
dzisiaj bylem u innego lekarza dopisał spamilan 3 x 2 tab 5mg i trittico na noc ? ja nie wiem jak to wytrzymam a to kilka dni dopiero czy to zadziała ? czy rzucic te leki w cholere jestem trenerem personalnym i musze pracowac z ludzmi a ja nawet nie mam ochot wyjsc z domu nic nie jem czy to normalne ?

przez Ricah 07 lut 2016, 18:40
mateuszzzz90, leki ktore dostales moga zmniejszyc lęk (chociaz niekoniecznie od razu). Leki serotoninowe moga zmniejszyc apetyt, to jeden z mozliwych skutkow ubocznych, tak samo jak mniejsza motywacja/chec socjalizowania sie, to raczej sie nie zmieni na tych lekach. Sertralina jest lekiem SSRI, ktory jest bardziej aktywizujacy, stad bardziej celowalbym w ten lek. Jako cos doraznego powinienes dostac jakies slabsze benzo, a nie te leki.
Agomelatyna 25mg
some shit

przez 35szopen 07 lut 2016, 20:20
mateuszzzz90 napisał(a):dzisiaj bylem u innego lekarza dopisał spamilan 3 x 2 tab 5mg i trittico na noc ? ja nie wiem jak to wytrzymam a to kilka dni dopiero czy to zadziała ? czy rzucic te leki w cholere jestem trenerem personalnym i musze pracowac z ludzmi a ja nawet nie mam ochot wyjsc z domu nic nie jem czy to normalne ?

Od takich problemów jest zwolnienie L4

przez mateuszzzz90 07 lut 2016, 20:43
nie mam l4 pracuje na wlasnej działalnosci która i tak jest na kolege chyba zostane tylko na esci i tym na noc ja sie wykoncze normalnie

-- N lut 07, 2016 8:17 pm --

Juz nie wiem co robić przecież nie bede latał co 5 minut do lekarza taka specjalistka warszawska mi przpisala takie gówno juz nie wiem co robić

przez mirunia 07 lut 2016, 21:39
mateuszzzz90, weź na noc trittico w dawce jaką Ci przepisano, a rano ok. 10ej esci. Jeżeli w ciągu dnia będą lęki, to weź jedną tabl. 5mg spamilanu i zobaczysz jak zareagujesz. Musisz wytrzymać ten okres "wkręcania" się esci, początki są trudne, ale później jest coraz lepiej. Wróci apetyt i sen. Też tak miałam na początku, ok. 2-3 tyg. się męczyłam i z dnia na dzień zaczęło być lepiej.
Tylko, że ja na noc biorę mirtę 15mg i śpię.

przez mateuszzzz90 07 lut 2016, 22:05
Czyli zostać przy esci i dać mu szansę miałem juz powroty nerwicy ale takiego sie nie spodziewalem to jakiś koszmar nie daje sobie rady :/ czy na pewno zostać przy tym leku ?

przez 35szopen 08 lut 2016, 00:06
mateuszzzz90 napisał(a):Czyli zostać przy esci i dać mu szansę miałem juz powroty nerwicy ale takiego sie nie spodziewalem to jakiś koszmar nie daje sobie rady :/ czy na pewno zostać przy tym leku ?

A Tobie nerwica wróciła bo za wcześnie leki odstawiłes czy jak to było?

Sortuj wg