ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez lunatic 15 sty 2016, 10:53
moze nie minąć, mi po sertralinie coś takiego nie minęło

przez Pablo5HT1 15 sty 2016, 13:37
absolulu, to skoro chwalisz sertre i wenle to po co odstawiałeś?

przez absolulu 15 sty 2016, 15:10
Sertra była ok, ale po prawie roku brania było gorzej i chciałem spróbować czegoś innego. Być może to był błąd, ale wiadomo jak to jest, każdy szuka dla siebie najlepszego leku lub kombinacji. Wenla w moim przypadku to była kupa, tzn zmula totalna. Nie wiem dlaczego tak odebrałes mojego posta
Odstąpię leki (WWa) - priv. Uprzedzam pytania - żadnych benzo.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pablo5HT1 15 sty 2016, 18:33
absolulu, po prawie roku to ty powinieneś zapomnieć o chorobie przy "dobrym wietrze". A nie tylko lepiej.

przez Umpero 15 sty 2016, 20:56
achino napisał(a):Dominik_wot, jeszcze wrócisz na forum jak pies z podkulonym ogonem, kiedy zaczną się późne uboki po wenli.

Co to znaczy późne uboki od wenli ? Czy uboki nie występują w okresie wprowadzania leku i ewentualnie podczas odstawiania?
achino możesz rozszerzyć swoją myśl ?

Kalebx3 napisał(a): Ricah, o 13 wziąłem 5 mg Esci ,,, i po godzinie jakbym zmartwychwstał .
TERAZ JUŻ WIEM , JAK WIELKIE ZNACZENIE W LECZENIU MA JAKIEJ FIRMY GENERYKIEM SIĘ LECZYMY !!!!
W póżnym wieku do tego doszedłem . Nigdy już nie uwierzę ,że każde Esci jest takie samo . NIGDY .
Odradzam Pralex dr. Oriona i każde inne gówno tej firmy!!!!!!!!!!!
Schodze z Paroxinoru na coś- Xetanor lub Paxtin . Podejrzewam ,że fińczycy to już chińczycy !

A które esci polecasz? Możesz podać swoich faworytów ?

Panowie i Pań o ile się tu udzielają...
Wcinam esci od 5 lat i ciągle 10mg, miałem ze dwa, trzy epizody tygodniowe, że zwiększałem na 15 mg.
Czy jest sens zwiększyć dawkę na 15mg aby przywrócić efekt znieczulenia na sytuacje lękowe czy po prostu ten lek już nie zadziała i szukać innego ?
Ewentualnie czy jest sens przechodzić na citalopram ? Czy to jest to samo co esci, tylko, że starszy brat? Jest szansa, że citalopram zaskoczy gdy esci już nie działa?

przez Ricah 15 sty 2016, 21:07
Umpero, najprosciej chyba bedzie mi odeslac Ciebie do posta Dark Passenger'a:

escitalopram-lexapro-lenuxin-depralin-mozarin-escitil-elicea-t19594-3220.html#p1255202

Co do poznych ubokow, mysle, ze mogl miec na mysli PSSD, apatie czy anhedonie, aczkolwiek najlepiej by bylo, gdyby autor sie wypowiedzial.
Jezeli escitalopram zmniejsza Twoje stany lękowe, to zwiekszenie dawki moze polepszyc jego dzialanie, zatem warto sprobowac. Tylko nie skakac z dawki na dawke, a utrzymac sie na 15'tce.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez Umpero 15 sty 2016, 21:48
Od około pół roku nie czuję żeby działał niestety. W przypadku wprowadzania innych leków bardzo boję się uboków, a w szczególności bezsenności więc chciałbym jeszcze popróbować z esci. Jest szansa, że przy zwiększonej dawce coś załapie ?

przez Ricah 15 sty 2016, 21:54
Umpero, mowiac, ze od pol roku, masz na mysli, ze brales go wczesniej dluzej (co najmniej 2 miesiace) i dzialal? Jezeli tak, to owszem, jest szansa. W przeciwnym razie marnujesz czas na tym leku.

Bezsennosc mozna zawsze zniwelowac lekami (ktore przy okazji moga tez wykazywac dzialanie przeciwlękowe, 2 w 1), np. trazodon lub mirtazapina.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez absolulu 15 sty 2016, 22:16
Pablo5HT1 napisał(a):absolulu, po prawie roku to ty powinieneś zapomnieć o chorobie przy "dobrym wietrze". A nie tylko lepiej.

Dlatego psychiatra chce mi za 2 tyg. wrzucić Anfaranil, jeśli te uboki sie utrzymają, bo wg niej "już czas na zmianę grupy leków".

przez Umpero 16 sty 2016, 12:51
Ricah napisał(a):Umpero, mowiac, ze od pol roku, masz na mysli, ze brales go wczesniej dluzej (co najmniej 2 miesiace) i dzialal? Jezeli tak, to owszem, jest szansa. W przeciwnym razie marnujesz czas na tym leku.

Bezsennosc mozna zawsze zniwelowac lekami (ktore przy okazji moga tez wykazywac dzialanie przeciwlękowe, 2 w 1), np. trazodon lub mirtazapina.

Biorę esci od 5 lat. Wcześniej byłem jako tako stabilny, zasypiałem normalnie. Teraz mam z tym problem. W tym rzecz, że bardzo chciałbym się obejść bez leków nasennych. Trittico dobrze na mnie działa nasennie w małej dawce. Brałem przez ostatnie 4 miesiące. Trzy razy próbowałem odstawić i dopiero za trzecim mi się udało. Za każdym razem gdy wracam do trittico na noc to w głowie rodzi mi się myśl, że odniosłem porażkę i że znów kiedyś tam będzie mi ciężko ten lek odstawić.
Ogólnie rzecz biorąc sen w całej mojej psychice to kluczowa kwestia. Jeśli śpię to jest ok, jeśli śpię bez leków nasennych to jest super ok.

przez Ricah 16 sty 2016, 13:50
Moze Twoje aktualne problemy nie leza w leku, a psychice? Jakies wieksze stresy ostatnio? Jakas wieksza zmiana w trybie zycia?

Sprobuj zwiekszyc dawke i posiedziec na niej troche, jezeli nie zadziala, to najlepiej byloby zmienic. Raczej nie slyszalem, by ktos mial problemy z odstawieniem mirtazapiny, zatem moze warto sprobowac w ta strone? Na sen polecam jeszcze magnez.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez Umpero 16 sty 2016, 21:26
Ricah napisał(a):Moze Twoje aktualne problemy nie leza w leku, a psychice? Jakies wieksze stresy ostatnio? Jakas wieksza zmiana w trybie zycia?

Sprobuj zwiekszyc dawke i posiedziec na niej troche, jezeli nie zadziala, to najlepiej byloby zmienic. Raczej nie slyszalem, by ktos mial problemy z odstawieniem mirtazapiny, zatem moze warto sprobowac w ta strone? Na sen polecam jeszcze magnez.

Miałem raz podejście do mirtazapiny. Na drugi dzień byłem tak otumaniony i miałem problem z koncentracją, że kolejnego dni nie wziąłem.

przez Lu_80 16 sty 2016, 21:35
Mi Mirta sperniczyła wątrobę. Anafranil też dał popalić - piekła mnie skóra.
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

przez achino 16 sty 2016, 23:28
Umpero napisał(a):
achino napisał(a):Dominik_wot, jeszcze wrócisz na forum jak pies z podkulonym ogonem, kiedy zaczną się późne uboki po wenli.

Co to znaczy późne uboki od wenli ? Czy uboki nie występują w okresie wprowadzania leku i ewentualnie podczas odstawiania?
achino możesz rozszerzyć swoją myśl ?

Wenlafaksyna poczatkowo wywolala u mnie szereg objawow ubocznych, takich jak bezsennosc, suchosc w ustach itd. Pozniej one minely i dzialala efektywnie. Nastepnie po kilku (pieciu chyba) miesiacach pojawila sie niemozliwa do wytrzymania ospalosc. Nie bylem w stanie funkcjonowac w ciagu dnia, bylem tak bardzo senny i zmeczony, ze bez przerwy musialem ucinac sobie drzemki. Zostalem zmuszony do odstawienia tego leku i sennosc minela.

Sortuj wg