ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez szaraczek 16 gru 2015, 15:16
Umpero, Nie oceniaj innych ludzi zbyt pochopnie. Powodów dla których prowadzą tzw. życie nocne może być cała masa. Może mają wykupioną taryfę nocną i dlatego piorą w nocy bo wtedy jest po prostu znacznie taniej. Wytłumaczeń tego typu sytuacji może być bez liku. Co innego gdyby w nocy odbywały się regularnie jakieś imprezy czy inne awantury, ale o takich nic nie wspomniałeś więc podejrzewam, że nie mają one miejsca. Próbowałeś zasypiać z zatyczkami do uszu? Na początku dość trudno się do nich przyzwyczaić, ale po czasie wejdzie to w nawyk. Pomyśl nad tym, bo to może być jakieś rozwiązanie ;)
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez Umpero 16 gru 2015, 15:31
Od 22 jest cisza nocna i koniec kropa :nono: ;) Zatyczki nic nie dają bo co chwilę je wyjmuje i sprawdzam czy to co mi przeszkadza już się skończyło.
To, że ktoś kończy pracę późno to nie znaczy, że musi dzień w dzień trzaskać pranie od 22 wzwyż, a ja muszę być skazany na wirującą pralkę, która mnie wyrywa ze snu. Mogą to robić jak wstaną. W ciągu dnia nie mam z tym problemu.
Mam dwójkę dzieci i żona nie wstawia tak często prania. Jak już to robi to robi to w dzień. Czasem mam wrażenie, że oni tam pralnie mają.

przez szaraczek 16 gru 2015, 17:08
Umpero, Czy Ty aby czasem trochę nie przesadzasz? Bądź trochę bardziej wyrozumiały dla Tych Ludzi. Kiedy Oni mają zrobić pranie kiedy pracują w dzień. A co jeśli rzeczywiście mają wykupione coś takiego jak taryfa nocna (jeśli to w ogóle jeszcze istnieje bo nie mam pojęcia)? Nie wiem. Może Ty masz rację. Ja staram się zrozumieć to, że cierpisz na bezsenność i na pewno jest to dla Ciebie strasznie męczące fizycznie i psychicznie, ale czy to nie jest trochę tak, że starasz się znaleźć winnych tego stanu rzeczy? A może po prostu porozmawiałbyś z sąsiadami skoro uważasz, że to przez robienie przez Nich prania po części nie możesz spać w nocy? Choć sam wcześniej napisałeś, że to escitalopram spowodował Twoją bezsenność, wcześniej bywało lepiej ze snem. Czy więc wcześniej Twoi Sąsiedzi nie robili prania w nocy? Sam odpowiedz sobie na te pytanie ;)
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Umpero 16 gru 2015, 18:53
Może przesadzam, może nie. Nie wiem. Wiem, że z kobietą za ścianą nie da się rozmawiać. Jest to furiatka, która potrafi o 4 w nocy/rano wyklinać swoją matkę i drzeć chałapę na cały blok. Raz poprosiłem to nie dało skutku. Drugi raz wydarła mordę. Za kolejnymi razami napierniczałem w ścianę i tymczasowo był efekt. Później znów się rozbestwiła. Obecnie nie mam siły i energii by znów z ludźmi wojować. Kobieta wraca o 22 z pracy, śpi do 13 (tak, zachowuje się tak głośno, że wiem kiedy wraca i wstaje). Gdy jako tako działał escitalopram to jakoś mi to w pewnym momencie przestało przeszkadzać. Teraz gdy mam rozstrojony sen i marzę by zasnąć bez tego całego trittico to akcje typu pranie w nocy zapewniają mi rozstrojenie i dodatkowe lęki co równa się temu, że już chyba nawet nie zamierzam podejmować prób odstawienia trittico.
Escitalopram nie działa, ale prawdopodobnie rozstroił mi sen ? Czy może to jeszcze poparoksetynowa bezsenność? Czy może mój organizm nie potrafi spać bez trittico ? Dać jeszcze raz szansę dla paroksetyny ?
To takie pytania bez odpowiedzi, ale jak ktoś je zna to z chęcią wysłucham :roll:

przez achino 20 gru 2015, 02:03
No coz, odstawilem escitalopram i nic sie nie zmienilo. Bylem dnem i jestem nim nadal. Elo.
Fevarin 100, Trittico 15 mg (okruszek), Alpragen 0,5
Zolpidem, Phenibut
(to jest tragedia ! jeszcze po łbie mu chodzą GBL , kodeiny i inne odrdzewiacze ! Szok !Wóda go za mało niszczy. )

przez Dominik_wot 20 gru 2015, 20:27
ok zapytam inaczej - co powoduje / może powodować zaburzenia koncentracji i pamięci otepienie przy stosowaniu ssri np. podczas esci ?

przez achino 20 gru 2015, 20:56
A skad wiesz, ze to ten lek jest winny? Moze taki po prostu jestes, taka masz chorobe i tyle.
Zolpidem, Phenibut
(to jest tragedia ! jeszcze po łbie mu chodzą GBL , kodeiny i inne odrdzewiacze ! Szok !Wóda go za mało niszczy. )

przez Dominik_wot 21 gru 2015, 00:32
achino napisał(a):A skad wiesz, ze to ten lek jest winny? Moze taki po prostu jestes, taka masz chorobe i tyle.

czytaj ze zrozumieniem :) napisałem powoduje / może powodować :D zresztą skąd wiem - bo wcześniej tak nie miałem :P a pozatym sam to napisałeś kilka-kilkanaście postów wyżej - poszukać i przypomnieć Ci :) czy może masz problemy z pamięcią i koncentracją :D

przez achino 21 gru 2015, 01:26
Nie ma żadnego rozwiązania. Nie ma żadnego wyjścia. Nie ma żadnych leków. Jest tylko jeden lek i nazywa się SSRI. I nigdy żadnego innego nie będzie, A jak taki kiedyś opracują i wypuszcza na rynek, to będziesz miał 65 lat, będziesz łysy, tłusty i cale twoje życie będzie czasem minionym, przegranym, straconym, skończonym.
Zolpidem, Phenibut

przez Dominik_wot 21 gru 2015, 09:53
achino napisał(a):Nie ma żadnego rozwiązania. Nie ma żadnego wyjścia. Nie ma żadnych leków. Jest tylko jeden lek i nazywa się SSRI. I nigdy żadnego innego nie będzie, A jak taki kiedyś opracują i wypuszcza na rynek, to będziesz miał 65 lat, będziesz łysy, tłusty i cale twoje życie będzie czasem minionym, przegranym, straconym, skończonym.

miałeś iść na terapię i przestać pić - byłeś zrobiłeś to ?

przez Kropelek 21 gru 2015, 10:46
Może mi ktoś powiedzieć, czy strasznie złe skutki dla mojego leczenia będzie miał fakt, że się wczoraj upiłem? Wiem, że to źle, ale czy teraz muszę czekać jakieś czasy, zanim lek zacznie działać od nowa, czy coś?

przez Ricah 21 gru 2015, 17:40
Kropelek, nikt Ci tego nie powie na 100%. Jedyne co jest pewne, to to, ze mogles przeszkodzic/popsuc sobie leczenie. Leki SSRI (ktorym jest escitalopram) powoduja "zwiekszenie poziomu serotoniny", mowiac łopatologicznie, zas alkohol obniza jego poziom. Nie mowiac juz o innych szkodliwych dzialaniach alkoholu - np. niszczeniu komorek mozgowych.
Nie chce straszyc, mozliwe nic sie nie stalo, mozliwe, ze cala kuracja wziela w leb, nie wiadomo. Staraj sie tego nie robic, ot co.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez Dominik_wot 21 gru 2015, 18:23
Kropelek napisał(a):Może mi ktoś powiedzieć, czy strasznie złe skutki dla mojego leczenia będzie miał fakt, że się wczoraj upiłem? Wiem, że to źle, ale czy teraz muszę czekać jakieś czasy, zanim lek zacznie działać od nowa, czy coś?

aaatam nic się pewnie nie stało jak raz sb chlapnales nie jest to zabronione ale raczej nie jest wskazane ;)

krótko mówiąc albo leczenie albo picie :P

przez achino 21 gru 2015, 21:25
Aha, koledze mówisz, ze może się sponiewierać alkoholem. A mnie pouczasz.

Alkohol niweluje skutki terapeutyczne leków, prowadzi do straszliwych konsekwencji zdrowotnych, finansowych, psychicznych, rodzinnych, towarzyskich, społecznych. Dlatego należy promować substancje zastępcze, takie jak starannie dobrane narkotyki, np. GHB, mj.
Zolpidem, Phenibut

Sortuj wg