ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

ELICEA (Escitalopram-Depralin,Lexapro)

przez miko84 09 mar 2011, 17:11
Hej. Mirtor jest innym lekiem i możesz mieć inne efekty uboczne na początku ale to będzie raczej senność. Nie czujesz pozytywnego działania elicei? Ten lek potrzebuje u niektórych dłuższego czasu by zadziałać a efekty uboczne zazwyczaj przechodzą z czasem. To lek podwyższający poziom serotoniny a ta może podnosić temperaturę ciała. Ja np zazwyczaj marzłem a teraz (jestem na pramatisie, odpowiedniku elicei) jest mi dużo cieplej.
miko84

przez Zenonek 09 mar 2011, 17:15
miko84,

Sa juz jakies pozytywt brania Esci ? W koncu to naprawde dobry lek...

przez Shadowmere 09 mar 2011, 17:22
Bo ja wiem.. :lol:
Shadowmere

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zenonek 09 mar 2011, 17:31
Shadowmere,

ooo witam ;) , dawno Cie nie bylo :smile: .

Co do Esci to zmienilem zdanie na temat tego leku...teoretycznie to najlepszy SSRI obok Paroksetyny, ale jest znacznie lepiej tolerowany.

przez Shadowmere 09 mar 2011, 18:15
Ńie zgadzam się-to tylko taki sobie citalopram,tylko selektywny.
A czy to zaleta?Hmm..Silą wielu innych bardzo skutecznych leków jest wlasnie ich nieselektywnosc. :D
Shadowmere

przez Zenonek 09 mar 2011, 18:23
Shadowmere,

Esci jest tez mocnym inhibitorem, ale to mozna zalatwic dawka...

Ja przechodze teraz na Cipramil...mysle, ze dobrze zareaguje na ten lek.

przez miko84 09 mar 2011, 21:52
Pozytywy są jak w przypadku wszystkich SSRI w postaci mniejszej wrażliwości i większej energii, ale jak na razie nie ma poprawy nastroju.
miko84

przez Zenonek 10 mar 2011, 17:20
miko84,

Nie wiem jaki jest stopien skomplikowania Twojej depry, ale jezeli masz zawiłą psychogenna depresje to trza czekac sporo czasu na poprawe nastroju....Ja po wielu miesiacach poczulem ta prawdziwa stabilizacje....

przez miko84 10 mar 2011, 18:31
Zdaję sobie z tego sprawę, dlatego cierpliwie czekam. Moja depresja trwa już bardzo długo i pewnie dużo czasu potrzeba by odczuć poprawę w moim przypadku. Pocieszam się skoro SSRI z początku pogarszają mój stan, to może zadziałają pozytywnie z czasem.
miko84

przez Zenonek 10 mar 2011, 18:49
miko84,

No tak, uzbroj sie w cierpliwosc...bedzie dobrze. Mozna dolozyc jeszcze do kuracji troche sportu , diety itp co kto to lubi. To tez na pewno nie zaszkodzi.

LEXAPRO (Escitalopram-Elicea,Depralin)

przez Dave38 10 mar 2011, 20:28
Cześć Miko ! Jak tam u Ciebie z esci . Pamiętam , że w jednym czasie zmienialiśmy . U mnie źle - duloksetyna 3 tydzień leki bez zmian , objawy depresji się powiększyły a agomelatyna ( od 10 dni ) jako środek do regulacji dobowej organizmu zadziałała o ironio tak że od 3 dni wybudzam się o 4 i przewracam się z boku na bok do 6-7 nad ranem zmagając się z natrętnymi i czarnymi myślami . Dużo wariantów mi nie zostało i jestem zmuszony już mysleć o czymś innym ,dlatego pytam . Właściwie inne opcje to paroksetyna , escitaloparm , lub fluwoksamina . O trzech dni nie chodzę do pracy - dramat . 0,5 mg benzo też nic nie daje . Już braki mi sił i wiary . Pozdro
Melisa , spacer , basen ;)

Na pewno każdy choć raz
Utracił wiarę jak ja .
Obym nie bliżej stał
Sennego dnia w królestwie mroku....

przez miko84 10 mar 2011, 21:47
Cześć. No ja nadal czekam na zadziałanie escitalopramu. Biorę 2 tyg i wiem, że to za krótko by zadziałał. Ale jestem dobrej myśli. Jesli cymbalta nie wypali to może zadziała escitalopram u Ciebie. Ten lek ma wysoką skuteczność.
miko84

przez Ahmed 11 mar 2011, 10:00
a ja mam pytanie.... biorę to od wczoraj czy mieliście od razu problemy ze snem ...niby śpie ale jakos tak niespokojnie...budze sie co 15-20 minut, wiercę i zaraz potem zasypiam i tak w kółko.
a i jeszcze .... można po tym prowadzic auto ??? Bo czuje się jakoś dziewnie.Mam lekkie zawroty głowy i czuje lekkie mrowienie w całym organiźmie.
Ja tu jeszcze wrócę ;))))))))))))))))))))))))))))))))
K.
Kwadratullah

przez miko84 11 mar 2011, 10:41
Ja miałem takie coś na początku, strasznie się wierciłem i nie mogłem zasnąć gdy cokolwiek mnie rozpraszało. Ale to z czasem przeszło i pozostały tylko dziwne sny. Ja normalnie prowadzę samochód.
miko84

Sortuj wg