ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez achino 03 lis 2015, 22:15
Mnie polepszyl sie nastroj i zmniejszyly sie leki po podniesieniu esci do 15 + sulpiryd + spamilan. Mam nadzieje, ze nie grozi mi ZS po esci, spam, trazo.

-- 04 lis 2015, 06:36 --

Strasznie mało osób tu się udziela, odkąd skończyły się wakacje! Gdzie się podział Dominik?
Fevarin 100, Trittico 15 mg (okruszek), Alpragen 0,5
Zolpidem, Phenibut
(to jest tragedia ! jeszcze po łbie mu chodzą GBL , kodeiny i inne odrdzewiacze ! Szok !Wóda go za mało niszczy. )

przez Umpero 04 lis 2015, 12:05
Po czym można poznać, że ma się zespół serotoninowy ?
Chcę wrócić do esci. Brałem kilka lat esci, ostatnio wskoczyłem na paro ponad miesiąc i nie wytrzymałem. Wszedłem na sertralinę, ale ona mnie upośledza umysłowo. Ból, głowy, niemożność skupienia się itp. Wejść od razu na 10mg esci ?

przez Pablo5HT1 04 lis 2015, 13:52
Umpero napisał(a):Po czym można poznać, że ma się zespół serotoninowy ?
Chcę wrócić do esci. Brałem kilka lat esci, ostatnio wskoczyłem na paro ponad miesiąc i nie wytrzymałem. Wszedłem na sertralinę, ale ona mnie upośledza umysłowo. Ból, głowy, niemożność skupienia się itp. Wejść od razu na 10mg esci ?

A jakie uboki miałes po paro?że po miesiącu rzuciłeś

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Umpero 04 lis 2015, 14:06
Problem ze snem. Nagle dostałem ataku paniki, byłem jak małe dziecko. U mnie brak snu potęguje lęki. Cała moja psychika kręci się wokół snu. Dla mnie nieprzespana jedna noc to koniec świata.

przez Pablo5HT1 04 lis 2015, 14:11
Umpero napisał(a):Problem ze snem. Nagle dostałem ataku paniki, byłem jak małe dziecko. U mnie brak snu potęguje lęki. Cała moja psychika kręci się wokół snu. Dla mnie nieprzespana jedna noc to koniec świata.

trzeba było się posiłkować doxepiną- znosi niektóre uboki ssrii. A napęd miałeś? tzn aktywizację czy zmułka po paro?
Bo ja teraz biore paro bo esci mnie zmula strasznie, siedze i nic nie robię. Totalna apatia.

przez kacperostrogniew 04 lis 2015, 15:23
a mnie escitalopram tylko zamulił oglupił i wykastrował ...

przez Umpero 04 lis 2015, 15:26
Ta doxepina to doraźnie ? Jak to działa?

Ja ogólnie przeszedłem z escitalopramu na którym byłem w miarę stabilny, spałem bez dodatkowych leków, zdarzały się epizody lęków, ale mijały. Lekarz zasugerował żeby przejść na paro więc podchwyciłem. Gdy przeszedłem na paro to zarzuciłem w dawce 75mg trittico i mnie usypiało. Gdy po ponad miesiącu brania paro i trittico odstawiłem ten drugi lek to się okazało, ze nie mogę spać. Wtedy się zaczęła moja gehenna, która trwa do dziś. Obecnie próbuje wrócić do escitalopramu. Na paro dopóki brałem trittico czułem się w miarę dobrze więc ciężko stwierdzić czy był efekt aktywizacyjny. Gdy nie mam lęków to jestem ogólnie aktywną osobą i mam pełno pomysłów więc nie wiem za bardzo co to znaczy ta cała aktywizacja. Co do paro to słyszałem, że na tym leku jest większa zamuła niż na esci.

przez Pablo5HT1 04 lis 2015, 15:54
Trudno mi powiedzieć, na którym większa zamuła czy paro czy esci, prawdopodobnie podobnie zamulają. Co do doxepiny, to dawki rzędu 10-25 spokojnie można brać doraźnie. Z reguły 10 mg wystarcza. Triitico- nie lubie tego leku.

przez Umpero 04 lis 2015, 16:31
A co ten lek daje i jakie jest jego działanie ? Nasennnie czy po prostu w okresie wkręcania się nowego ssraja codziennie w określonej dawce ?

przez Pablo5HT1 04 lis 2015, 18:15
Umpero, jedno z działań doxepiny to blokowanie 5HT2c i 2a (oraz 5HT1a antagonizm), które są pobudzane przez SSRi- w pierwszej fazie leczenia skutkuje to lękiem i pogorszeniem deprechy. Ale ma też inne działania, nie wszystkie ciekawe ale lepsze to niż branie benzo.

-- 04 lis 2015, 17:17 --

[quote="Pablo5HT1"]Umpero, jedno z działań doxepiny to blokowanie 5HT2c i 2a (oraz 5HT1a antagonizm), które są pobudzane przez SSRi- w pierwszej fazie leczenia skutkuje to lękiem i pogorszeniem deprechy. Ale ma też inne działania, nie wszystkie ciekawe ale lepsze to niż branie benzo. a działanie- nasenne, przeciwlękowe. mozę otumanić ale po 12-15 godzianach przechodzi.

przez Lu_80 04 lis 2015, 23:25
Co mi tak wysysa energię i siły? Esci czy trittico? Ja już nie mam sił do tego leczenia :/
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

przez lunatic 04 lis 2015, 23:43
Lu_80 napisał(a):Co mi tak wysysa energię i siły? Esci czy trittico? Ja już nie mam sił do tego leczenia :/

jedno i drugie może

przez achino 04 lis 2015, 23:45
Na pewno escitalopram. Jak Trittico bralem solo, albo z Fevarinem, to nic mnie nie wysysalo. Poza tym pewnie napiecie nerwowe Cie oslabia.

przez beza 05 lis 2015, 00:41
Ja wczoraj i dziś lepiej. Nie ma senności ani lęków. Samochodem swobodnie jeździłam, choć i z tym miewalam problemy. Jutro wizyta u lekarza ( nie psychola), co normalnie wywołuje u mnie lęki. Zobaczymy. Na razie zostałam przy 10mg bo nie wiem czy by mi starczyło tabletek do wizyty. Dlaczego kilka dni było kiepskich a teraz znów lepiej? Może to przez alkohol, który popijalam ostatnio w małych ilościach (piwo dziennie, raz trzy)? Zobaczymy co dalej będzie. Ale rano dalej długo śpię jak mogę. .

Sortuj wg