ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Pablo5HT1 02 lis 2015, 00:36
Lu_80 napisał(a):Taką dawkę to od czerwca.

to już sporo, czas sie przeżućić na inny chyba.

-- 01 lis 2015, 23:36 --

Pablo5HT1 napisał(a):
Lu_80 napisał(a):Taką dawkę to od czerwca.

to już sporo, czas sie przerzucić na inny chyba.

przez Lu_80 02 lis 2015, 00:38
Już chyba brałem wszystko. Opcje się kończą.
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

przez Pablo5HT1 02 lis 2015, 00:45
Lu80, ja podobnie, ale od benzo nie jesteś uzależniony mam nadzieję?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez achino 02 lis 2015, 02:38
To jakas komedia chyba... Myslalem, ze skoro bierzecie ten escitalopram, to jezdzicie autobusem, pociagami. I ze jedynie ja jestem w tak beznadziejnym polozeniu. Sorry, ale jesli ktos zażywa SSRI, a nawet nie moze sie przejechac autobusem miejskim, to znaczy, ze te leki to ZWYKLE PLACEBO. Zreszta ja tak samo przyjmuje 10 mg escitalopramu (a wczesniej 100 Fevarinu) i rowniez egzystuje tylko dzieki benzo. Jak czytam tutaj, ze niektorzy biora nawet 20 mg escitalopramu i przejazdzka busem jest dla nich wyzwaniem to chce mi się wołać..... BOŻE CZY TY TO WIDZISZ? To po co w ogole to brac? Efektow brak, skutkow ubocznych mnostwo. Gdzie my, /cenzura/, w ogole jestesmy?

-- 02 lis 2015, 02:41 --

Pablo5HT1 napisał(a):Lu80, ja podobnie, ale od benzo nie jesteś uzależniony mam nadzieję?

Nie, on nie jest uzależniony, to ja jestem uzależniony. I to od coraz wyższych dawek ://///

Kiedys, wieki temu, dobrze na mnie dzialala wenlafaksyna. Facet mi mowil, ze stalem sie zupelnie inny, wesoly i pelen zycia. Czulem, ze ten lek dziala silniej od zwyklych SSRI. Ale wtedy nie mialem silnej nerwicy lekowej, teraz balbym sie strasznie tych wszystkich ubokow zwiazanych z noadrenalina.

-- 02 lis 2015, 02:47 --

Ricah napisał(a):. Jednak zapytalbym lekarza na Twoim miejscu o sertraline. Rowniez ma dzialanie przeciwlękowe, a do tego lepszy profil aktywizujacy, nie powodujac przy tym PSSD.

Nie klam.

przez bmwfan 02 lis 2015, 13:04
żegnam się z tym lekiem doszedłem do 20 mg i na pewno odbiegało znacznie od 20 mg paro(do tego często muszę brać benzo), teraz jestem na 10 mg jeszcze, za kilka dni całkowicie odstawiam i przechodzę na 20 mg paro

przez Lu_80 02 lis 2015, 13:06
Pablo5HT1, na szczęście nie. Zero benzo.

-- 2 listopada 2015, o 13:08 --

achino, no komedia. Do kwadratu..

przez oliwia1234 02 lis 2015, 13:33
Czy przy esci można brać ketonal? Męczy mnie potworny ból zęba. http://bil.aptek.pl/servlet/interakcje/ nie wskazuje żadnych interakcji, w internetach piszą o możliwym wylewie :/

Dopisek:
seks po sertralinie - u mnie to brzmi jak słaby żart. Po sertrze seks dla mnie może nie istnieć, po esci jest trochę lepiej, ale i tak jest tragedia. Kiedyś miałam ochotę praktycznie non stop, teraz od dwóch tygodni nic i wcale za tym nie tęsknię.

Trazodon potrafi mnie trochę rozkręcić, ale tylko czasami.

Chciałabym też niejako na pocieszenie dla innych powiedzieć, że póki co czuję się na tym leku bardzo dobrze. Jest mi lżej na duszy :) Lek wydaje mi się lepszy niż sertralina.
Ostatnio edytowano 02 lis 2015, 13:41 przez oliwia1234, łącznie edytowano 1 raz

przez Lu_80 02 lis 2015, 13:39

przez Vengence 02 lis 2015, 13:45
Jak dla mnie to najgorszy z ssri, już chyba citalopram jest lepszy, choć to prawie to samo, gówno na maxa, jak z reszta jak wszystkie ssri :papa:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez achino 02 lis 2015, 21:41
Ja chyba podniosę do 15 mg, aby sprawdzić, czy pozwoli to chociaż trochę ograniczyć benzo :( Jeżeli to nic nie da, to wyrzucę do śmietnika.
Fevarin 100, Trittico 15 mg (okruszek), Alpragen 0,5
Zolpidem, Phenibut
(to jest tragedia ! jeszcze po łbie mu chodzą GBL , kodeiny i inne odrdzewiacze ! Szok !Wóda go za mało niszczy. )

przez beza 03 lis 2015, 00:03
Ja nie wierzę żeby jakikolwiek lek poza dużymi dawkami benzo, był w stanie od tak wykasowac głęboko zakorzenione schematy myślowe, powodujące te największe lęki typu autobus. Nie chciało mi się wierzyć, zanim zaczęłam brać leki, że z dnia na dzień zmieni mi się totalnie myślenie i się nie pomyliłam. Nie mam już takiego napiecia w sobie non stop, minęły te mniejsze lęki ( poza ostatnim małym nawrotem ) ale z lękami kolosami, pielegnowanymi przez 4-letnie konsekwentne unikanie konfrontacji z wywolujacymi je sytuacjami to tylko psychoterapia wygra albo w końcu zmuszenie się do konfrontacji. Nie wierzę, że jakikolwiek dlugoterminowy lek temu podoła. Także nie wiem czy mogę powiedzieć, że mozarin mi w ogóle nie pomogl. Jest postęp ale cudów się nie spodziewam. Podwyzsze dawkę do 15 i zobaczę czy jest lepiej czy nie.

przez achino 03 lis 2015, 00:56
Ja wlasnie podnioslem do 15. Do tego biore Sulpiryd, Spamilan i Trittico. I obiecalem sobie, ze nie wezme wiecej niz 1 mg alpry na dobe i ze powoli z niej schodze. Zazywanie codzienne benzo jest bezsensem, chocby z prymitywnego, egoistycznego powodu - zmniejsza sie w ten sposob skutecznosc tego leku, przestaje z czasem dzialac. To tak jak z alkoholem - dobrze sobie dac na dluzszy czas na wstrzymanie, po to by potem moc cieszyc sie bania juz po wypiciu jednego piwka. Bez kaca. Umiar we wszystkim. Nie zamierzam calkowicie rozstawac sie z benzo, ani z niczym innym. Nie chce po prostu zyc jak menel.

przez Pablo5HT1 03 lis 2015, 08:26
Lu_80, a Ty też miałeś zmęczenie po esci ? W dawce 20 mg miałeś tą uproczywą apatię?

przez Lu_80 03 lis 2015, 10:58
Tak, przy 20 mega apatia. Zszedłem na 15...

Sortuj wg