ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Blondie 21 paź 2015, 15:10
Kalebx3 trittico biorę od roku i nigdy nie miałam problemów z pamięcią, więc wiążę to z esci. Uważasz, że esci nie powinna tak działać?
Najbardziej drażni mnie ten spadek koncentracji i to, że nie pamiętam ważnych spraw. Energetycznie też zjechałam...ale to sprawa drugorzędna.

Pozdrawiam :)

przez achino 21 paź 2015, 17:22
Trittico nie upośledza zdolności intelektualnych, za to escitalopram niestety tak. Przez cały czas na esci czuję się, jakby mnie ktoś walnął w głowę, pamięć szwankuje, ogólne otępienie. Na Fevarinie jest inaczej.

przez bmwfan 21 paź 2015, 18:37
Czy brak emocji też jest zaliczane do grupy zaburzeń afektywnych(nastroju)?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 21 paź 2015, 19:21
bmwfan,
-mi się wydaje ,że zdecydowanie zalicza się do zaburzeń afektywnych , związanych z nastrojem .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Blondie 22 paź 2015, 07:04
Achino a jak porównujesz działanie Fevarinu do Esci?

przez Vengence 22 paź 2015, 09:09
bmwfan napisał(a):Czy brak emocji też jest zaliczane do grupy zaburzeń afektywnych(nastroju)?

Może być!!, ale równie dobrze, możeb być, shizofrania! :roll: :pirate:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Lord Kapucyn 22 paź 2015, 10:55
bmwfan napisał(a):Czy brak emocji też jest zaliczane do grupy zaburzeń afektywnych(nastroju)?

Może to być spektrum zab. afektywnych, ale równie dobrze objawy negatywne(deficytowe) w przebiegu psychoz schizofrenicznych.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Pablo5HT1 23 paź 2015, 03:27
Blondie napisał(a):Achino a jak porównujesz działanie Fevarinu do Esci?

Nie jestem achino ale.... dla mnie esci to kompletny niewypał, zamula, nie mam napędu, a więc działania antydepresyjnego. Biore to gów... 6 tydzień i mam dość, powoli schodzę i myślę na co zmienić. Fevarin u mnie działał lepiej choć po jakims czasie zaczął mulic niemiłosiernie także.... ale jednak wyżej go oceniam od esci- szitu.

przez Blondie 23 paź 2015, 11:56
Dzięki za odpowiedź.

Zmniejszę na razie dawkę i wybiorę się w przyszłym tygodniu do lekarza. Niech coś wymyśli...
Zaczęłam bać się jeździć autem, taka śnięta i zdekoncentrowana jestem...

przez achino 24 paź 2015, 00:31
Blondie napisał(a):Achino a jak porównujesz działanie Fevarinu do Esci?

O czym tu w ogóle mówić. Jestem na esci i nie uprawiam seksu, onanizmu, niczego. Nie jestem w stanie. Wszystko mi jedno. Jestem otępiony emocjonalnie. Nie spotykam się z ludźmi, nie wychodzę z domu. Na Fevarinie przynajmniej myślę o seksie, chce mi się rozmawiać. Mam wrażenie, ze kiedy jestem na escitalopramie, to cale życie przecieka mi przez palce.

przez Blondie 27 paź 2015, 15:10
Byłam dziś u lekarza. Raczej nie był przekonany, że to esci tak wpłynęło na moją koncentrację...
Jestem na esci od 41 dni, do tego biorę trittico 100mg nasennie. Czuję się senna cały boży dzień, do tego ogromne osłabienie pamięci i koncentracji. Lekkie odizolowanie społeczne.
Lekarz kazał mi odstawić trittico, sugerując, że może za dużo sedacji w tej kombinacji. Pytanie, czy to pomoże i zmniejszy moje otępienie, a jednocześnie czy bezsenność nie wróci po odstawieniu trittico. Czy to, że po esci tak się czuję może się jeszcze zmienić?
W razie czego mam przejść na sertraline - mam wypisaną już receptę, w razie czego.

Jak uważacie, sertra bedzie lepsza? Z tego co czytam nie działa tak usypiająco... Pytanie jak będzie z pamięcią lękami i bezsennością.
Czy ktoś z Was brał te dwa leki i jest w stanie je porównać?

przez oliwia1234 27 paź 2015, 18:15
Ja mam odwrotną sytuację, po sertralinie przechodzę na esci...

Jestem ciekawa co to będzie. Szczerze mówiąc dziś nie czuję żadnej nadziei. Najbardziej boję się zaburzeń koncentracji i spadku nastroju - czyli tego co doświadczam po Setalofcie.

Czy jest tu ktoś kto zmienił sertralinę na escitalopram (elicea)?

przez Vengence 27 paź 2015, 18:44
oliwia1234 napisał(a):Ja mam odwrotną sytuację, po sertralinie przechodzę na esci...

Jestem ciekawa co to będzie. Szczerze mówiąc dziś nie czuję żadnej nadziei. Najbardziej boję się zaburzeń koncentracji i spadku nastroju - czyli tego co doświadczam po Setalofcie.

Czy jest tu ktoś kto zmienił sertralinę na escitalopram (elicea)?

Brałem wszystkie ssri i szczerze powiem ci, że wszystkie działają podobnie z niewielkimi różnicami, nie na każdego dany lek działa,
na mnie działa paroksetyne, escitalopram, a np: fluoksetyna nie działa, teraz próbuje sertraliny, ale coś nie jestem przekonany, ogólnie
to mam dość tego pseudo leczenia/zaleczania, po odstawieniu i tak w zasadzie wszystko wraca, jak ktoś poważną depresje, to raczej
jest skazany na te leki do końca swoich dni, przykre, ale prawdziwe, też wierzyłem, że wyleczę, ale im dalej tym gorzej, kiedyś nie dam
rady i palne se w łeb. :evil:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez achino 27 paź 2015, 19:03
Biore esci 10 + Trittico 100 i to jest po prostu tragedia. Depresja, otępienie, brak motywacji, nerwowość . Gdyby nie benzo, sulpiryd, propranolol tobym oszalał. Poza tym lykam ibuprom, bo z nerwów stale boli mnie głowa... Psychiatra sugerowala podniesienie dawki esci do 15, ale nie robię tego, bo nie wierze, ze będzie lepiej - raczej przyjdzie jeszcze większe otumanienie.

Moj lekarz rodzinny wyśmiał escitalopram, powiedział, ze jest to lek nieskuteczny. Zmienie wkrótce na Fevarin lub wenlafaksyne, tylko ze wstyd mi tak czesto chodzic po lekarzach - maja mnie pewnie juz za totalnego psychola :/
Fevarin 100, Trittico 15 mg (okruszek), Alpragen 0,5
Zolpidem, Phenibut
(to jest tragedia ! jeszcze po łbie mu chodzą GBL , kodeiny i inne odrdzewiacze ! Szok !Wóda go za mało niszczy. )

Sortuj wg