ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez bmwfan 18 paź 2015, 16:25
lunatic napisał(a):no więc skoro nie miałeś tego wcześniej to jest to wina leków, ja miałem to samo, ale dawno temu posłuchałem lekarza, który twierdził, że te leki mają przywrócić normalność jeżeli chodzi o emocje, może u kogoś rzeczywiście przywracają, u mnie tak silnego działania zobojętniającego nie miała sertralina, praktycznie w ogóle nie miała, moze nieznacznie nasilone po kilku miesiącach, ale bez porównania z paroksetyną, pewnie też z escitalopramem, jakbym ją dobrze tolerował to brałbym ją a nie taki esci czy paro

Sertralina u mnie w ogóle nie działa...

przez AleksandrA111 18 paź 2015, 20:46
miałam kilkudniową przerwę w braniu leku i czułam się okropnie(ogólnie biorę już 2lata Nexpram). Teraz znowu biorę i nie mogę sobie poradzić z tym co we mnie siedzi. Mogę to porównać z lwem,który chce się wydostać z klatki (agresja, wszelki niepokój, drażliwość, pobudzenie, czuję jakbym zaraz miała wybuchnąć, rozwalić coś, porozjeżdżać ludzi). Czy ma na to wpływ ten antydepresant?

przez Vengence 18 paź 2015, 20:55
AleksandrA111 napisał(a):miałam kilkudniową przerwę w braniu leku i czułam się okropnie(ogólnie biorę już 2lata Nexpram). Teraz znowu biorę i nie mogę sobie poradzić z tym co we mnie siedzi. Mogę to porównać z lwem,który chce się wydostać z klatki (agresja, wszelki niepokój, drażliwość, pobudzenie, czuję jakbym zaraz miała wybuchnąć, rozwalić coś, porozjeżdżać ludzi). Czy ma na to wpływ ten antydepresant?

Z tego co napisałaś to tak wychodzi, że jest to wina leku, ja brałem kiedyś esci i nie miałem takich akcji przy braniu i przy odstawianiu, ale każdy inaczej reaguje, za to miałem agresje po tianeptynie, to był hardcore. :mrgreen: :pirate:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez AleksandrA111 18 paź 2015, 21:37
Vengence napisał(a):
AleksandrA111 napisał(a):miałam kilkudniową przerwę w braniu leku i czułam się okropnie(ogólnie biorę już 2lata Nexpram). Teraz znowu biorę i nie mogę sobie poradzić z tym co we mnie siedzi. Mogę to porównać z lwem,który chce się wydostać z klatki (agresja, wszelki niepokój, drażliwość, pobudzenie, czuję jakbym zaraz miała wybuchnąć, rozwalić coś, porozjeżdżać ludzi). Czy ma na to wpływ ten antydepresant?

Z tego co napisałaś to tak wychodzi, że jest to wina leku, ja brałem kiedyś esci i nie miałem takich akcji przy braniu i przy odstawianiu, ale każdy inaczej reaguje, za to miałem agresje po tianeptynie, to był hardcore. :mrgreen: :pirate:

zechcesz opisać? :D

przez lunatic 18 paź 2015, 21:42
agresja moze byc przy odstawianiu i przy zaczynaniu, ogolnie te leki są nieobliczalne, dziwie sie ze są tak powszechnie stosowane w leczeniu ambulatoryjnym, pamiętam jak po reboksetynie mialem ataki agresji bardzo trudne do opanowania, jakby takie cos trafiło na inną osobę mogłoby to się skonczyc tragedią albo dla niej albo dla otoczenia, ja jedynie co zrobiłem to stłukłem szybę w domu z napadu złości
lekarz coś takiego zapisuje i do widzenia, nic go nie obchodzi jak pacjent sobie poradzi z czymś takim

-- 18 paź 2015, 20:45 --

kiedyś z tego powodu nie potrafiłem odstawić sertraliny, wściekłosć nie do opanowania jak próbowałem

przez Lord Kapucyn 18 paź 2015, 21:53

Można to takim ładnym obrazkiem z painta łopatologicznie przedstawić. :P
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Vengence 18 paź 2015, 22:02
AleksandrA111 napisał(a):
Vengence napisał(a):

zechcesz opisać? :D

Nie ma co opisywać, chodziłem zdenerwowany cały czas, darłem się na domowników, cały czas byłem jakiś ponapinany, jak nie ja,
cokolwiek ktoś do mnie powiedział to ja się unosiłem od razu, tragedia po prostu
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez achino 19 paź 2015, 16:23
Haha Dark Passenger jest debeściak <3
Fevarin 100, Trittico 15 mg (okruszek), Alpragen 0,5
Zolpidem, Phenibut
(to jest tragedia ! jeszcze po łbie mu chodzą GBL , kodeiny i inne odrdzewiacze ! Szok !Wóda go za mało niszczy. )

przez Martiszon 20 paź 2015, 22:29
Witajcie,

Od 3 lat biorę paroksetynę. W chwili obecnej 60mg plus 15mg mirtazapiny. Lekarka coś przebąkuje o zmianie na esci. Czy ktoś miał podobną historię do mojej i przeszedł z paro na esci? Jak to u Was wyglądało? Rzeczywiście jest lepszy od paroksetyny? U mnie zawsze zaczyna się od zawrotów głowy a po jakimś czasie, jak zaczynam się tym przejmować, powraca depresja. Tak jest i tym razem :( w piątek mam wizytę i czeka mnie pewnie albo podwyższenie dawki paro do maksymalnej albo jej zmiana na esci.
Bardzo Was proszę o pomoc i wszelkie wskazówki.
Podobno lepiej płakać u psychoterapeuty niż śmiać się u psychiatry :)

przez Pan1karz 21 paź 2015, 00:02
Witam,
Escitalopram pod postacią Escipramu biorę od 4 miesięcy. Dawka wejściowa 5mg, po tygodniu 10mg, obecnie 15mg (po 2 miesiącach od rozpoczęcia kuracji) i wydaje się skuteczna. Leczę się na zaburzenia somatyzacyjne. Dodatkowo wspieram się psychoterapią, która pomaga pracować nad źródłem problemu. Antydepresant ma tłumić negatywne emocje, co faktycznie robi. Niestety tłumi także te pozytywne. Niemniej w ten sposób prościej jest pracować nad myślami i funkcjonować na codzień bez napadów lęku. Skutki uboczne (senność w ciągu dnia, problemy z zasypianiem w nocy, zmniejszony apetyt) szybko ustąpiły poza dysfunkcjami seksualnymi, mianowicie niższe libido i kłopoty z osiągnięciem orgazmu. Po lekturze brytyjskich i amerykańskich forów oraz strony examine.com włączyłem do leczenia suplementację korzeniem Maca oraz ziołkiem Epimedium (Horny Goat Weed). Efekty są zauważalne, tj. na pewno jest trudniej niż przed rozpoczęciem leczenia, ale z drugiej strony dużo lepiej niż na samym escitalopramie.
Wiem, że są inne rozwiązania typu zmiana leku na inny (nie chcę - ten dobrze działa, poza tym szkoda czasu) albo dołączenie innego np. mirtazepina, buspiron (nie chcę za dużo mieszać chemii, poza tym ryzyko tycia przy pracy głównie w trybie siedzącym), ale zdecydowałem się pójść nieco inną drogą.

przez Psychopharm 21 paź 2015, 08:45
Martiszon paro jest mocniejsza serotoninowo od escitalopramu, dla mnie esci w porównaniu do paro był słabiutkim lekiem, co oczywiście nie znaczy, że Tobie nie pomoże. A co do paro, to jaka jest wg. Twojej lekarki dawka maksymalna tego leku? :mrgreen:
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Martiszon 21 paź 2015, 11:06
Psychopharm, 60 mg, teraz biorę 40 mg ;) Pomyliłam się w wątku o paro ;)
Podobno lepiej płakać u psychoterapeuty niż śmiać się u psychiatry :)

przez Blondie 21 paź 2015, 14:47
Witam,
biorę Esci od 35 dni. Jestem na dawce 10mg+ 100mg trittico. Brana ze względu na wolnopłynące lęki oraz bezsenność.
Bezsenność całkowicie zniknęła, kładę się i zasypiam jak dziecko (co po 5 latach walki jest zbawienne), lęki zniknęły, przyznaję. Czuję, że się boję, martwię, jednak jest to baaaardzo stłumione. Nie przytyłam, objawów ubocznych na początku nie było.
Wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że nie potrafię się skoncentrować, ani przypomnieć sobie ważnych rzeczy. Nagle nie mogę sobie przypomnieć nazwisk albo wydarzeń. Problemy te przekładają się na pracę... Dochodzi do tego ogromne zmęczenie i senność w ciągu dnia. Ciężko jest mi funkcjonować w ten sposób. Zastanawiam się, może organizm się nasycił i zmniejszyć dawkę do 5mg i zmniejszyć trittico? A może powinnam brać inny lek dodatkowo, na rozkręcenie? Jak uważacie?

przez Kalebx3 21 paź 2015, 15:02
Witaj Blondie,
ja bym jednak na Twoim miejscu wywalił to Triticco i zamienił na inny lek. Lepszy i jednak też o profilu nasennym ( tylko nie benzo ) . Esci nie powoduje kłopotów z pamięcią , to wina Triticco .
A może powinnam brać inny lek dodatkowo, na rozkręcenie?

-w jakim sensie " na rozkręcenie " . Możęsz opisać konkretniej co to znaczy to rozkręcenie i co masz na myśli ( chodzi Ci o kopa energrtycznego , czy poprawe pamięci ???)\
pozdrawaim. ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Sortuj wg