ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez szaraczek 06 paź 2015, 11:36
nowak.teodor, Wszyscy Tobie piszą, że leki antydepresyjne to nie są leki na zwiększoną gadatliwość itp. Te leki przepisywane są na konkretne schorzenia takie jak np.: depresja, nerwica, fobia społeczna, zespół stresu pourazowego. I owszem - jeśli np. u Ciebie zmniejszona chęć do rozmowy z innymi ludźmi bądź też unikanie ich jest spowodowane poprzez jakiś wewnętrzny niepokój lub lęki, które Ciebie hamują, to antydepresanty pomagają pozbyć się tych dolegliwości a przez to mogą spowodować to, że nie będziesz mieć żadnych obaw, lęków itd. w czasie rozmowy z ludźmi. Ale te leki nie zmieniają Twojej osobowości więc jeśli z natury jesteś osobą bardziej zamkniętą w sobie, nieprzebojową (introwertykiem) to taki pozostaniesz bo takie są już cechy Twojego charakteru, ale jeśli przed nerwicą czy też depresją byłeś zupełnie inną osobą niż obecnie to poprzez działanie właściwie dobranego leku antydepresyjnego objawy chorobowe ustąpią i staniesz się spowrotem dawnym sobą. Natomiast trzeba też pamiętać, że objawy nerwic i depresji nie pojawiają się w naszym życiu bez powodu i lek antydepresyjne nie dotrze do przyczyny tych objawów. Zrobić to może tylko i wyłącznie psychoterapia. Leki mają za zadanie wyeliminować objawy choroby i sprawić, że osoba zacznie inaczej patrzeć na otaczający ją świat.
Druga kwestia to to, że ludzie wciąż Tobie piszą, że leki antydepresyjne dobiera się metodą prób i błędów. Nie ma innej możliwości. Każdy jeden antydepresant może działać zupełnie RÓŻNIE na poszczególne osoby. Wiadomo, że każdy z leków antydepresyjnych ma jakieś swoje teoretyczne działanie (tzn. np. sertralina może bardziej aktywizować niż paroksetyna, itd.) ale nie zawsze to sprawdza się w praktyce. My piszemy o swoich doświadczeniach z danym lekiem i również my musimy/musieliśmy je dobrać dla siebie metodą prób i błędów. Rozumiem Ciebie, że chciałbyś od razu trafić w najodpowiedniejszy dla siebie lek i poczuć ulgę od dokuczających Tobie objawów bo sam wiem jak ciężko jest wytrzymać ze sobą samym kiedy objawy nie pozwalają nam normalnie żyć, ale musisz sobie jakoś przetłumaczyć, że Ty robisz wszystko żeby pozbyć się tych objawów. Bo już samo to, że szukasz pomocy u lekarza jest sygnałem tego, że zdajesz sobie sprawę z tego, że Twój stan zdrowia kuleje. A pomyśl ilu ludzi jest nieświadomych swoich problemów i w ogóle nie szuka pomocy nigdzie. Także Ty masz tę przewagę nad nimi. Najlepiej jest zaufać swojemu lekarzowi, być z nim szczerym i wierzyć, że w końcu znajdziesz lek, który pozwoli Ci znów stanąć na nogi. Wiem o czym piszę bo sam miałem przez ostatnie kilka lat życia dużo problemów z samym sobą, ale wiedziałem, że nie mogę się poddać. Moim pierwszym lekiem kilka lat temu była wenlafaksyna, która to wyciągnęła mnie z czarnej otchłani i przywróciła do życia. Po samowolnej odstawce bardzo długo nie mogłem dojśc do siebie. Po kilku miesiącach był powrót do wenli i nie zaskoczyła. Następnie zrezygnowany dałem sobie spokój z psychiatrami na długi okres czasu. Po jakimś czasie znów podjąłem leczenie, ale już w trochę innym kierunku. Mianowicie zapisałem się na psychoterapię grupową. Później powróciłem do farmakologii. Były kolejno: paroksetyna, moklobemid, Wellbutrin i sertralina. I w końcu na sertralinie znów jest świetnie. Pozdrawiam.

-- 06 paź 2015, 10:43 --

Aha. I jeszcze jedno. Odpowiedz sobie sam na pytanie czego oczekujesz od leków. Bo jeśli myślisz, że lek znajdzie za Ciebie pracę i zapłaci za Ciebie kredyt to powiem krótko - to nie ten kierunek.
Zaburzenia depresyjno-lękowe

Wenlafaksyna 225 mg

przez Rocky2 06 paź 2015, 11:58
nowak teodor, ty nadal te pytania swoje zadajesz :) widze, że konto zmieniłeś, wywalili cie?
Tobie nie trzeba leków, ty musisz sam dupe ruszyć, na ssri będziesz jeszcze więcej konia walił, bo po tych lekach nie czuć przyjemności i bedziesz trzepał kapucyna, żeby się lepiej poczuć. :mrgreen:
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez Dominik_wot 06 paź 2015, 14:48
a mi Tam Tianeptyna (Tianesal®) 12.5 mg x3 dziennie pomaga no to sobie nawet chwalę :P

poprawia koncentrację i pamięć nie obniża libido niweluje lęki no i nie uwala jak esci ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Tomek858 06 paź 2015, 15:58
Ja od siebie moge powiedziec, ze na zadnym SSRI, ktore bralem libido mi nie spadlo, a nawet sie zwiekszylo, chociaz wlasciwie to ja nie wiem czy to jest moje libido czy sposob na rozladowanie napiecia ( raczej to drugie). Natomiast na Parogenie, zwlaszcza na wyzszych dawkach to moglem i ze 2h walic i nie moglem osiagnac orgazmu. Potem mi to przeszlo. Zreszta Parogen ponoc przepisuja lekarze na problemy z przedwczesnym wystryskiem. Na Esci nie mam zadnych skutkow ubocznych w ogole, ani tez w sferze seksualnosci. Moja subiektywna opinia jest taka, ze jest to troszke slabszy lek od parogenu, albo ma inny mechanizm dzialania. Natomiast wy piszecie o zamuleniu, sennosci, apati po esci i paro. Ludzie mi sie marzy, zeby na mnie tak dzialaly te leki. Jestem nadpobudliwy, lęki moze i redukuja, ale nie do konca mnie uspakajaja. U mnie nie ma mowy o efekcie zombie. Jak widac nie mozna miec wszystkiego. Wy narzekacie ze was te leki mula, a ja placze ze nie dzialaja na mnie tak jak na was :(

przez Davin 06 paź 2015, 16:41
nowak.teodor napisał(a):to niby jest forum mające dawać wsparcie

Gdzie to wyczytałeś? :mrgreen:

nowak.teodor napisał(a): ale widzę ze jest to tylko klitka wzajemnie się adorujących psychotropowych lekomaniaków którzy myślą ze pozjadali wszystkie rozumy bo jedzą psychotropy od kilku kilkunastu lat i wszystko wiedza najlepiej i wszystko jest dla nich takie oczywiste...

My wszyscy łykamy sobie leki jak cukierki i dlatego jesteśmy tacy zajebiści. ;)

nowak.teodor napisał(a):Bo mi chodzi głównie o lek poprawiający pewność siebie jak i gadatliwość jaki to będzie najlepszy lek ?

Kielicha se jebnij jak chcesz mieć pewność siebie i sobie pogadać.

przez Kalebx3 06 paź 2015, 17:16
Davin,
-świetna odpowiedż . :brawo: ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez achino 06 paź 2015, 20:33
Psychopharm napisał(a):A także w wielu innych księgarniach internetowych jak np. merlin. Celowe zawężanie wątku do "katoli" i "prawicowców" by zdyskredytować daną opinię/temat w oczach reszty społeczeństwa jest dziś tak często spotykane i stosowane, że straciło już chyba swoją "moc".

Osoba, która bezczelnie wkleja wyimki z Wikipedii i stron internetowych, prezentując je na forum jako własny poradnik, nie jest dla mnie wiarygodnym partnerem do dyskusji.

przez Pablo5HT1 06 paź 2015, 22:25
No u mnie 17-18 dzień na esci i..... niepodoba mi się ta zabawa, znów zmulenie ale to takie, że... leżeć i leżeć.
Daje mu jeszcze te 10 dni ale jak tendencja zamulania się będzie zwiększała to chyba pójdzie w piz....

-- 06 paź 2015, 21:31 --

Teodor Nowak, bo to może byc tak, że lek podnosi ci chęc a obniża mozliwości. Tak te SSRi mają czasem, bo to takie "stukanie" ( ta agonizacja) po wielu receptorach, część stukukania jest pożądana a druga niepożadana. I wychodzą potem takie .... kumasz?

przez Psychopharm 08 paź 2015, 09:22
achino kto tak niby robi? Bo chyba nie ja. Jeśli coś piszę z medycznego punktu widzenia to zawsze podpieram to linkiem i cytatem z badania, bo ludzie zarzucają, że to sobie wymyśliłem. Żadnych poradników na forum nie pisałem i nie będę pisał. Zresztą też nie mam zamiaru z Tobą dyskutować, napisałem tylko o znanych technikach dyskredytowania tematu i zawężeniu spojrzenia lewicowej (by nie określić jej lewackiej) części społeczeństwa. Szczególnie tej "wojującej".
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez achino 09 paź 2015, 02:08
Nie tłumacz się, wielokrotnie wypisywałeś bzdury, wcielając się w autorytet od leczenia chorób psychicznych.
Fevarin 100, Trittico 15 mg (okruszek), Alpragen 0,5
Zolpidem, Phenibut
(to jest tragedia ! jeszcze po łbie mu chodzą GBL , kodeiny i inne odrdzewiacze ! Szok !Wóda go za mało niszczy. )

przez Pablo5HT1 09 paź 2015, 20:15
achino napisał(a):Nie tłumacz się, wielokrotnie wypisywałeś bzdury, wcielając się w autorytet od leczenia chorób psychicznych.

Achino, chyba za dużo tych leków bierzesz.

przez achino 09 paź 2015, 21:00
Tylko się nie popłacz.

przez Pablo5HT1 10 paź 2015, 00:15
achino napisał(a):Tylko się nie popłacz.

Nie popłaczę ciotko:P

przez dr. Psycho Trepens 11 paź 2015, 17:35
Biorę nieprzerwanie od roku ESCI, zmniejszyłem do 5mg - jestem uzależniony i minimalna dawka jaką muszę brać to 2,5mg nawet
jeśli przyjmuje inny antydepresant (12 lat brania ESCI/CITA).
Teraz dorzucam do ESCI Sertralinę, to już klasyka, te 2 SSRI wyjątkowo się lubią u mnie, to 4 taka próba, zazwyczaj
po około 3-4 tygodniach rzucałem albo jedno albo drugie patrząc o co mózg się upomina, zazwyczaj odrzucałem ESCI na rzecz
Sertraliny ale niestety po tygodniu mózg mnie torturował o najmniejszy okruch ESCI by się rozluźnić i tak robiłem, brałem 2,5mg
przez pare dni i znowu odstawiałem i tak w kółko.

Nie radzę sobie już z zamuleniem, AMI nie pomagało, stymulanty zaszkodziły.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

Sortuj wg