ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

LEXAPRO (Escitalopram-Elicea,Depralin)

przez linka 02 mar 2011, 19:01
Pinkii, a masz choć jedną tabletkę? Podziel na pół może...lepsze chyba to niż tak gwałtownie odstawić....albo miej pod ręką na wszelki wypadek benzo. No i jutro po prośbie do rodzinnego.......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Michuj 02 mar 2011, 19:05
Leki nie refundowane, teoretycznie lekarze mogą zapisywać bez żadnych ograniczeń, więc to, że rodzinna nie chce Ci wypisać to tylko jej zła wola...
Tym bardziej, że możesz pokazać opakowanie i wytłumaczyć.
Michuj

przez Pinkii 02 mar 2011, 19:07
linka napisał(a):Pinkii, a masz choć jedną tabletkę? Podziel na pół może...lepsze chyba to niż tak gwałtownie odstawić....albo miej pod ręką na wszelki wypadek benzo. No i jutro po prośbie do rodzinnego.......

Nie mam. Dziś wzięłam ostatnią i miałam iść do mojego psycha. Niestety nie mogłam dziś do niego jechać bo mój chłop zabrał z domu moją kartę i zostałam bez kasy a on jest w innym mieście dzisiaj :evil: Niestety rodzinna już mi nie wypisze, parę razy wypisała i powiedziała że koniec z tym, bez papierka od psycha już mogę zapomnieć. Na pogotowiu nie wypiszą, już kiedyś prosiłam. A mój psych będzie dopiero w środę za tydzień. Ja się pokroję chyba :evil: Jeden dzień bez esci i mam drgawki.

Michuj- już kilka razy wypisała i ostatnim razem stwierdziła że jak jej nie dam papieru od psycha to już nie wypisze.
Obrazek
zbanowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zenonek 02 mar 2011, 19:18
Pinkii,

Przynajmniej do tej pory zazywalas dobry lek, pomysl, ja dostalem od swojego citalopram......to jest dopiero szok...kto to jeszcze stosuje , jak za te same pieniadze mozna miec Esci...

Mysle, ze rodzinna Ci w takiej sytuacji wypisze recke.

przez Pinkii 02 mar 2011, 19:21
Nie wypisze już, czytajcie ze zrozumieniem Trąby :mrgreen: :lol: 8)

Lek jest całkiem spoko, chociaż wkręcał się chyba pół roku jak nie lepiej.
Ale nie mogę tak nagle przerwać- nie mogę i nie chcę.
Jestem w czarnej dupie, jak ktoś z Was wymyśli coś sensownego to proszę o kontakt ;)
Obrazek
zbanowany

przez Zenonek 02 mar 2011, 19:25
Pinkii,

Skoro nie masz ani jednej tablety...to ja bym probowal u rodzinnej mimo wszystko...

Chociaz jest jeszcze opcja (poza lewym towarem), masz jakas apteke "znajoma" ? Czasami mozna tak zrobic, ze dadza Ci bez recepty warunkowo, ze doniesiesz im takowa w danym czasie.

Ewentualnie rodzice nie moga Ci jakos skolowac ? Na pewno maja jakiegos znajomego lekarza , czy tam ktos ze znajomoych?

przez Pinkii 02 mar 2011, 19:29
Rodzinna mi nie wypisze na 100%, już ostatnio ją chyba z pół godziny namawiałam :?
Mam w rodzinie lekarkę ale głupio mi ją prosić bo i tak często mi coś wypisuje a teraz ma gorszy okres w życiu i po prostu mi głupio teraz do niej iść i jej głowę zawracać (i tak za dużo mi pomaga)... Niestety nie mam żadnej apteki w której by mnie znali :-|
Obrazek
zbanowany

przez Zenonek 02 mar 2011, 19:31
Pinkii,

To jest zawracanie glowy ? Kobito , NIE mozesz nagle przerwac brania takiego leku...TO jest sprawa Twojego zdrowia, od razu lec do tej znajomej, dzwon, jedz...

przez Pinkii 02 mar 2011, 19:34
To trochę skomplikowana sytuacja. Już nie wspomnę o tym że latam do niej z byle pierdołą, a jak chcę jakąś receptę to zawsze mówię 'To już ostatni raz, obiecuję!'... I tak co chwilę :? Chyba się spalę ze wstydu jak będę musiała znowu iść do niej w łaskę. Ale jeśli nie będę mieć wyjścia... Kuźwa.
Obrazek
zbanowany

przez Zenonek 02 mar 2011, 19:38
Pinkii,

Jezeli nie masz ani 3 tablet, a inne opcje odpadaja...To nie masz innej mozliwosci, wiec lepiej sie nastaw...

przez Pinkii 02 mar 2011, 19:43
Chyba muszę. Zajebiście :-|
A najlepsze jest to, że znalazłam właśnie kartę do bankomatu mojego chłopaka. I spokojnie mogłam iść do lekarza. FUCK. Ale pech...
Obrazek
zbanowany

przez Anna R. 03 mar 2011, 09:16
Pinkii, po jakim czasie na esci odczułaś poprawę i stabilizacje? Jakie były skutki uboczne na początku? Interesuje mnie ten lek w praktyce, choć wiadomość, ze po przerwaniu brania pojawiają się drgawki nie należy do pocieszających :?
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez fobia 03 mar 2011, 22:53
Anna R., ja tam zadnych drgawek nie miałam ;/

przez Pinkii 04 mar 2011, 01:51
Anna R. napisał(a):Pinkii, po jakim czasie na esci odczułaś poprawę i stabilizacje? Jakie były skutki uboczne na początku? Interesuje mnie ten lek w praktyce, choć wiadomość, ze po przerwaniu brania pojawiają się drgawki nie należy do pocieszających :?

Pierwszą poprawę czułam po około miesiącu. Mogłam wtedy wyjść z domu i np jechać na wycieczkę do 100km. Pierwsze pół roku wyglądało tak, że tydzień czułam się dobrze, a kolejny fatalnie, zdarzyło mi się wtedy kilka ataków. Miałam spore wahania lękowe. Stabilizacja nastąpiła po około pół roku od pierwszej tabletki. Myślę, że to długo. Osobiście sporo lepiej czuję się na Eliceii niż na Depralinie, choć to niby to samo.
Skutki uboczne- okropne bóle głowy przez pierwsze pół roku (!), kilka razy straciłam przytomność, miałam mdłości jakiś czas, nie miałam kompletnie apetytu i byłam zmęczona. Ale nie były to (oprócz bóli głowy) jakieś tragiczne skutki uboczne, było całkiem ok.
Faktycznie jeśli nie wezmę leku to mam drgawki, tzn bardzo trzęsą mi się ręce (nie mogę prawie że utrzymać np długopisu), ogólnie mam trzęsawkę, zimno mi, dostaję mdłości i lekkiej derealizacji. Nie wiem czy to normalne.

Ogólny bilans po braniu od prawie 10 miesięcy.

Plusy:
-praktycznie zerowe objawy nerwicy (miewam gorsze dni, ale nie jest tragicznie)
-nie mam już ataków (choć się zdarzył jeszcze chyba w listopadzie czy jakoś tak)
-mogę podróżować, wychodzić, pracować. Ogólnie postawiło mnie na nogi!
-mam dobry humor i chce mi się żyć, mam motywację do pracy :smile:
-nie mam porannych mdłości (wreszcie!)

Minusy:
-przytyłam 7kg w pół roku, jedząc tyle samo co wcześniej
-mam tragiczną pamięć
-jestem roztrzepana: zapominam spojrzeć czy coś jedzie na ulicy, robię absurdalne rzeczy np szarpię się z kartą sim w telefonie a nie wyjęłam baterii i dziwię się, dlaczego nie mogę jej wyjąć :lol: 8) :roll:
-lek nie jest za tani...
-czasem czuję lęk, w stresujących sytuacjach- na Eliceii nie, ale na Depralinie zdarza się, tak samo ataki
-nie czuję się idealnie, po prostu czuję się na tyle ok aby móc funkcjonować

Te minusy mi przeszkadzają trochę, więc lek nie jest super.

p.s. Mam lek :smile: :yeah:
Obrazek
zbanowany

Sortuj wg