ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Dominik_wot 27 sie 2015, 08:37
Lu_80 napisał(a):Dominik_wot, boję się już TLPD.

dlaczego ? ja dostałem TLPD na dzień dobry ...
to powód żeby zmienić lekarza

przez Lu_80 27 sie 2015, 08:38
Przerabiałem już różne TLPD. Nie pomogły. Miałem uboki. Nie chcę już wracać do nich. Ja już się leczę 13 lat.
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

przez achino 27 sie 2015, 15:42
Dominik_wot napisał(a):
co wybrać :

esci - brak lęków dobry humor otwartość do ludzi brak fobii społecznej zaburzenia libido osłabienie koncentracji kordynacji i zmniejszenie myślenia

czy ...

serta - wzrost motywacji myślenia działania nie osłabione libido wkurw i lęki

czy esci powoduje zaniki lęku przez amotywację oslabienie myślenia koncentracji abstrakcyjnego myślenia ?
... oczywiście nie u wszystkich ;)

+ esci mega poty i wzrost apetytu , a serta brak pocenia się i chyba osłabiony apetyt ...

a może fluo? ;)

Esci zdecydowanie powoduje otępienie, brak motywacji, ZANIK KREATYWNOŚCI, wycofanie, zanik libido, zobojętnienie, apatie, osłabienie, senność (czasem).

Mógłbyś spróbować dodać trazodon do sertraliny, skoro ona działa na ciebie pozytywnie na motywacje i libido. Trazodon mógłby wywrzeć działanie uspokajające. Ograniczyłby negatywne skutki sertraliny - dobry sen (śpi sie 8-9 h, a po wstaniu nie ma sennosci), brak zaburzeń erekcji. Mogłoby być dobrze na takim combo. Ja brałem kiedyś Setaloft i za nic nie pamiętam, dlaczego odstawiłem. Właściwie to w swoim życiu wszystkie SSRI odstawiałem i zawsze jak bumerang wracałem do fluwoksaminy. I wiem, ze jestem bardzo rzadkim przypadkiem, bo fluwoksaminy prawie nikt nie stosuje.

-- 27 sie 2015, 15:45 --

Lu_80 napisał(a):Przerabiałem już różne TLPD. Nie pomogły. Miałem uboki. Nie chcę już wracać do nich. Ja już się leczę 13 lat.

Bralem Doxepin - masakra, zamula gorsza niż po hydroksyzynie. A potem Anafranil SR 75. Zrobił ze mnie impotenta, kiedy miałem 19-20 lat. Na fobie i leki pomagał, to trzeba przyznać, ale za jaka cenę...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dominik_wot 27 sie 2015, 15:51
achino napisał(a):
Dominik_wot napisał(a):
co wybrać :

esci - brak lęków dobry humor otwartość do ludzi brak fobii społecznej zaburzenia libido osłabienie koncentracji kordynacji i zmniejszenie myślenia

czy ...

serta - wzrost motywacji myślenia działania nie osłabione libido wkurw i lęki

czy esci powoduje zaniki lęku przez amotywację oslabienie myślenia koncentracji abstrakcyjnego myślenia ?
... oczywiście nie u wszystkich ;)

+ esci mega poty i wzrost apetytu , a serta brak pocenia się i chyba osłabiony apetyt ...

a może fluo? ;)

Esci zdecydowanie powoduje otępienie, brak motywacji, ZANIK KREATYWNOŚCI, wycofanie, zanik libido, zobojętnienie, apatie, osłabienie, senność (czasem).

Mógłbyś spróbować dodać trazodon do sertraliny, skoro ona działa na ciebie pozytywnie na motywacje i libido. Trazodon mógłby wywrzeć działanie uspokajające. Ograniczyłby negatywne skutki sertraliny - dobry sen (śpi sie 8-9 h, a po wstaniu nie ma sennosci), brak zaburzeń erekcji. Mogłoby być dobrze na takim combo. Ja brałem kiedyś Setaloft i za nic nie pamiętam, dlaczego odstawiłem. Właściwie to w swoim życiu wszystkie SSRI odstawiałem i zawsze jak bumerang wracałem do fluwoksaminy. I wiem, ze jestem bardzo rzadkim przypadkiem, bo fluwoksaminy prawie nikt nie stosuje.

-- 27 sie 2015, 15:45 --

Lu_80 napisał(a):Przerabiałem już różne TLPD. Nie pomogły. Miałem uboki. Nie chcę już wracać do nich. Ja już się leczę 13 lat.

Bralem Doxepin - masakra, zamula gorsza niż po hydroksyzynie. A potem Anafranil SR 75. Zrobił ze mnie impotenta, kiedy miałem 19-20 lat. Na fobie i leki pomagał, to trzeba przyznać, ale za jaka cenę...

mi chodziło raczej o fluo - fluoksetyne a nie fluowosksamine ;)
czym się różni fluoksetyna stary prozac :P od sertraliny w działaniu ???

-- 27 sie 2015, 16:01 --

TRAZODON (Trittico CR) ? a ewentualnie co jeszcze - żeby było działanie tonizujaco - uspokajające bo serta pobudza mnie jak mała feta w negatywnym sensie :? zresztą mój dinozaur idzie na urlop a ja do nowego psychiatry i nie wiem (pewnie nie) wypisze mi to co mi się podoba ... może i słusznie :shock:

czy floksetyna działa delikatnej niż serta? :roll:

kiedyś brałem też od rodzinnego Belergot to do serty można łączyć :D?

przez achino 27 sie 2015, 16:02
Wiem, ze chodziło Ci o fluoksetynę. Zapomniałem o niej napisać. To najbardziej anksjogenny SSRI - przynajmniej na początku stosowania. Czyli będziesz ze strachu chodził po ścianach przez kilka pierwszych dni zażywania, chyba ze wspomożesz się końską dawką benzodiazepin. Naprawdę początki dla kogoś z nerwicą lękowa to koszmar. Potem wszystko powinno się uspokoić i powinna dobrze działać na nerwice. Moj kumpel bierze fluoksetyne i jest bardzo zadowolony, bo escitalopram wywoływał u niego otępienie i uboki seksualne, a na fluoksetynie mu sie poprawiło.

-- 27 sie 2015, 16:13 --

Dominik_wot napisał(a):TRAZODON (Trittico CR) ? a ewentualnie co jeszcze - żeby było działanie tonizujaco - uspokajające bo serta pobudza mnie jak mała feta w negatywnym sensie :? zresztą mój dinozaur idzie na urlop a ja do nowego psychiatry i nie wiem (pewnie nie) wypisze mi to co mi się podoba ... może i słusznie :shock:

czy floksetyna działa delikatnej niż serta? :roll:

kiedyś brałem też od rodzinnego Belergot to do serty można łączyć :D?

Według mnie nie ma alternatywy dla Trittico, jeśli chodzi o dołączenie do takiego leku jak sertralina. Mirtazapina lub mianseryna będą powodować chora ospałość i przyrost wagi. Hydroksyzyna - po co brać taki zamulacz, który niczego nie leczy? Trittico leczy depresje, leki, działa pozytywnie na sferę seksualna. A taka hydroksyzyna tylko zamula, nie dając żadnych korzyści! Bellergot można oczywiście sobie brać, nie zaszkodzi (myślałem, ze takie leki się zażywało w latach 50).

przez Dominik_wot 27 sie 2015, 16:14
a co lepsze sertralina czy fluoksetyna ?

tzn. praktycznie czym się różnią ? bo teoretycznie to sam powinienem spróbować bo co organizm to inna reakcja ...

ale po sertralinie też mam lęki a fluo się długo skręca

więc jak jest z "wkurwem" po fluo czy lęki mnie puszczą po pewnym czasie?

przez achino 27 sie 2015, 16:28
Bralem fluoksetynę i po przebrnięciu przez początkowy koszmar nie miałem już później żadnych lęków. Co nie oznacza, ze fluoksetyna jest jakimś cudownym lekiem - wystarczy poczytać sobie watek o niej na forum: ludzie skarzą się na to samo, co my: zobojętnienie, uboki seksualne.
Fevarin 100, Trittico 15 mg (okruszek), Alpragen 0,5
Zolpidem, Phenibut
(to jest tragedia ! jeszcze po łbie mu chodzą GBL , kodeiny i inne odrdzewiacze ! Szok !Wóda go za mało niszczy. )

przez Dominik_wot 27 sie 2015, 16:37
achino napisał(a):Bralem fluoksetynę i po przebrnięciu przez początkowy koszmar nie miałem już później żadnych lęków. Co nie oznacza, ze fluoksetyna jest jakimś cudownym lekiem - wystarczy poczytać sobie watek o niej na forum: ludzie skarzą się na to samo, co my: zobojętnienie, uboki seksualne.

czytałem :D ale nigdzie nie mogę znaleźć porównania fluo V S serta :szukam: ;)

-- 27 sie 2015, 17:05 --

chodziło mi dokładnie o to czy :
a) fluo jest bardziej pro-lękowe niż serta

b) serta powoduje większy "wkurw" i agresję

c) fluo się dłużej wkręca
-ale to już akurat wiem że fluo ma tu najdłuższy czas działania ;)

-- 27 sie 2015, 17:16 --

Bellergot w latach 50 :) a dlaczego mi to lekarz rodzinny przepisał kilka lat wstecz i działał minimalnie ;)

a co Fenobarbital , luminal nie działa z ssri ?

-- 27 sie 2015, 19:34 --

:shock: a jak w sobotę szykuje mi się wieczór kawalerski i konkretne picie a nie mam co się oszukiwać że będę siedział przy soczku to wystarczy ominąć jeden dzień dawkowania leku czy lepiej nie iść wcale

przez Lu_80 27 sie 2015, 19:50
achino, dziś z lekarzem ustaliliśmy zejście z benzo. Zamiast benzo dorzucił mi Anafranil. Też go już kiedyś brałem. Dalej będę "bezerekcyjny" :/ Chłop mi z domu ucieknie :(

przez KoalaLala 27 sie 2015, 20:10
cześć wszystkim. trzy dni temu postanowiliśmy z psychiatrą zwiększych dawkę - po 9 tygodniach na 15 mg (wcześniej jeszcze 4 tyg. na 10). teraz 20 mg, ponieważ przez ponad 2 miesiące na 15 poprawa była bardzo bardzo malutka. coś drgnęło, ale maleńko, a ja za 5 tygodni chciałabym być w miarę na nogach...

trzeci dzień na 20 mg to jest jakiś koszmar - lęk duuuuuuży, jak przed braniem 15, do tego okropne samopoczucie - co chwila wybucham płaczem, mam fatalne myśli, że to się już nigdy nie skończy itd.

10 mg i wejścia na 15 tak nie odczułam, ale może dlatego, że wtedy większość dni tak wyglądała. a przez ostatnie dwa miesiące coś się przejaśniło (w sklepach moja 'chora' noga n a p r a w d e nie boli mocniej!) i dało nadzieję, że wróci życie. a dzisiaj zjazd totalny. mam nadzieję, że to długo nie potrwa i ta już, kurde, serio duża dawka, przyniesie chociaż trochę kolejnej poprawy

przez Lu_80 27 sie 2015, 20:28
Dominik_wot, benzo i alko? Hmmm

-- 27 sierpnia 2015, o 20:30 --

KoalaLala, ja z kolei nie czułem nic przy zmianie 15 na 20.

przez Dominik_wot 27 sie 2015, 20:31
jest gdzieś jakieś sensowne porównanie wszystkich ssri ?

przez Lu_80 27 sie 2015, 20:35
Benzo widziałem, ssri nie.

przez achino 27 sie 2015, 20:35
Lu_80 Anafranil jako dokładka do escitalopramu? Widze, ze potraktował Cie jak Trynkiewicza... Jednak to prawda, o czym od dawna myślę, ze psychiatria na początku XXI wieku znajduje się w powijakach. Cos strasznego. Następnym razem pewnie zapiszą Ci lit.

Sortuj wg