ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez lunatic 15 sie 2015, 10:13
Rocky2 napisał(a):Niskie dawki nie są skuteczne, bo szybciej zachodzi faza eliminacji w wątrobie, poza tym co ci z dawki 9 mg sertraliny, jeżeli 50% wychwytu nie wystarcza by zaszły jakieś pozytywne zmiany, gdy by tak było to człowiek by łykał 5 mg paroksetyny i był by zadowolony, /cenzura/ mało tego nieraz ludzie muszą brać i 40 mg paro np, by coś odczuć, skąd to się bierzesz jak sądzisz!? z różnicy w metabolizmie danych osób, to samo jest z innymi lekami nie tylko przeciwdepresyjnymi, poza tym skąd ty wziąłeś info, że 9 mg sertraliny blokuje wychwyt serotoniny w 50%?
Pewnie z polskiej wikipedii, masz jakieś konkretniejsze zródło ? to chętnie zobaczę.
Każda substancja by leczyła musi być podana w odpowiedniej dawce terapeutycznej, jeżeli jest zbyt mała to nie ma szans na poprawę i jakie ty odczuwasz te skutki uboczne niby? po podaniu jakiej dawki?

widze ze Tobie sie wydaje ze wiesz wszystko lepiej, łącznie z tym jak inna osoba się czuje na danej dawce, odczuwałem silne skutki uboczne przy zmianie dawki paroksetyny o 5 mg a poza tym od sporego czasu jestem na niskich dawkach SSRI wiec coś niecoś wiem czy działają czy nie działają
nie, nie wziąłem tego z wikipedii ,znów jesteś w błędzie
http://ils.unc.edu/bmh/neoref/nrschizop ... mp/352.pdf

-- 15 sie 2015, 09:23 --

chociaz akurat wikipedia tez podaje link do tego badania, tylko w skróconej wersji

-- 15 sie 2015, 09:33 --

Rocky2 napisał(a): i jakie ty odczuwasz te skutki uboczne niby? po podaniu jakiej dawki?

wystarczy troche pomyśleć, jeżeli niewielka dawka wpłynie na zmiane wychwytu serotoniny w 50%, nie 1-2% tylko 50, to nietrudno się domyśleć że wpłynie to na funkcjonowanie organizmu i zareaguje skutkami ubocznymi, chyba ze ktoś ma szczescie i nie odczuwa zadnych skutków ubocznych, tacy sie czasem zdarzają
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

przez Rocky2 15 sie 2015, 10:44
lunatic napisał(a):
Rocky2 napisał(a):Niskie dawki nie są skuteczne, bo szybciej zachodzi faza eliminacji w wątrobie, poza tym co ci z dawki 9 mg sertraliny, jeżeli 50% wychwytu nie wystarcza by zaszły jakieś pozytywne zmiany, gdy by tak było to człowiek by łykał 5 mg paroksetyny i był by zadowolony, /cenzura/ mało tego nieraz ludzie muszą brać i 40 mg paro np, by coś odczuć, skąd to się bierzesz jak sądzisz!? z różnicy w metabolizmie danych osób, to samo jest z innymi lekami nie tylko przeciwdepresyjnymi, poza tym skąd ty wziąłeś info, że 9 mg sertraliny blokuje wychwyt serotoniny w 50%?
Pewnie z polskiej wikipedii, masz jakieś konkretniejsze zródło ? to chętnie zobaczę.
Każda substancja by leczyła musi być podana w odpowiedniej dawce terapeutycznej, jeżeli jest zbyt mała to nie ma szans na poprawę i jakie ty odczuwasz te skutki uboczne niby? po podaniu jakiej dawki?

widze ze Tobie sie wydaje ze wiesz wszystko lepiej, łącznie z tym jak inna osoba się czuje na danej dawce, odczuwałem silne skutki uboczne przy zmianie dawki paroksetyny o 5 mg a poza tym od sporego czasu jestem na niskich dawkach SSRI wiec coś niecoś wiem czy działają czy nie działają
nie, nie wziąłem tego z wikipedii ,znów jesteś w błędzie
http://ils.unc.edu/bmh/neoref/nrschizop ... mp/352.pdf

-- 15 sie 2015, 09:23 --

chociaz akurat wikipedia tez podaje link do tego badania, tylko w skróconej wersji

-- 15 sie 2015, 09:33 --

Rocky2 napisał(a): i jakie ty odczuwasz te skutki uboczne niby? po podaniu jakiej dawki?

wystarczy troche pomyśleć, jeżeli niewielka dawka wpłynie na zmiane wychwytu serotoniny w 50%, nie 1-2% tylko 50, to nietrudno się domyśleć że wpłynie to na funkcjonowanie organizmu i zareaguje skutkami ubocznymi, chyba ze ktoś ma szczescie i nie odczuwa zadnych skutków ubocznych, tacy sie czasem zdarzają

No i gdzie ty tam masz ze 9 mg sertraliny wpływa na wychwyt zwrotny serotoniny w ilości 50%?
Bo ja póki co tego nie widzę tam.

-- 15 sie 2015, 10:45 --

Jak można coś poczuć po 9 mg sertaliny, ty sobie chyba naprawdę jaja robisz. :pirate:
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez Lu_80 15 sie 2015, 10:51
Mnie Paro totalnie usypiała. Zero aktywizacji.
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 15 sie 2015, 10:53
dałem calą treść badania z analizami porównawczymi jak dana dawka wpływa na wychwyt serotoniny, jak piszesz ze nie widzisz to juz nic nie poradze

przez Rocky2 15 sie 2015, 10:56
No i to badanie, było robione na zwierzętach nie na ludziach, więc co ci z tego badania, jak zwierze waży 20 razy mniej, faktycznie na obrazkach wychodzi te 50% o ile dobrze widzę nie chce mi się tego wszystkiego czytać, na końcu i tak jest napisane, że żeby działania miało sens siła wychwytu serotoniny musi wynosić 80%.

-- 15 sie 2015, 10:58 --

lunatic, Więc kogo interesuje, że 9 mg sertraliny wychwytuje transporter 50% serotoniny u szczura albo kota, bo te 2 zwierzaki tam wykorzystali.

9 mg ani nawet 25 mg to nie jest dawka progowa i nigdy nie będzie bo te 50% wychwytu nie ma nawet znaczenia klinicznego, bo to jest zbyt mało.

-- 15 sie 2015, 11:00 --

Jeżeli ty czujesz uboki na 9 mg, to ja nie wiem jaki ty masz organizm i co się z tobą dzieje jak wejdziesz na 50 mg, o matko boska. :mrgreen:
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez Dominik_wot 15 sie 2015, 11:01
lunatic napisał(a):dałem calą treść badania z analizami porównawczymi jak dana dawka wpływa na wychwyt serotoniny, jak piszesz ze nie widzisz to juz nic nie poradze

tyle szczęścia żeRocky2 dodał mnie do ignorowanych nie będzie widział co piszę i przynajmniej nie będzie odpowiadał na moje posty :smile: lunatic może podkreśl mu to na czerwono albo zapisz że to chodzi o 9,1 mg a nie 9 to wtedy zobaczy ;)

zresztą ja też odczuwam zmiany już na minimalnej dawce więc nie wiem w czym problem :P
Ostatnio edytowano 15 sie 2015, 11:06 przez Dominik_wot, łącznie edytowano 1 raz

przez lunatic 15 sie 2015, 11:06
Rocky2 napisał(a):No i to badanie, było robione na zwierzętach nie na ludziach

poszukaj sobie jakiegoś lepszego tłumacza, bo nie wiem skąd takie bzdury wytrzasnąłeś, badanie było na ludziach a nie na zwierzętach, a jak twierdzisz ze na zwierzętach to mi pokaz gdzie takie coś pisze
domyślam się ze zobaczyleś słowo PET i sobie przetłumaczyłeś ze to jest zwierze,w ogóle nie czytając nawet całego zdania, a pisząc tam PET mieli na myśli pozytonową tomografie emisyjną, w skrócie PET

przez Rocky2 15 sie 2015, 11:07
Wy albo jesteście panikarzami albo wierzycie w siłę placebo, jak wezmiesz 2 łyki piwa to też cię sieknie co ?
Cale piwo potrafi zakręcić w głowie, więc 2 duże łyki też da się odczuć. :D
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez lunatic 15 sie 2015, 11:14
nie chce mi sie juz odpowiadac na te głupoty

przez Rocky2 15 sie 2015, 11:16
lunatic, Najlepsze jest to, że jak szukam jakiś tych rewelacji w necie to nigdzie nie ma o tych 9 mg i wychwycie 50% serotoniny, wyskakuje tylko wikipedia, na której wciąż jest napisane, że taka tianeptyna jest SSRE, a przecież od dłuższego czasu wiadomo, że nie jest, ale ok będę szukał, to badania przeczytam na spokojnie to się ustosunkuje, bo czytałem wyrywkowo.
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez Lu_80 15 sie 2015, 11:18
Wikipedia to nie najlepsze źródło. Jest dużo błędów.
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

przez lunatic 15 sie 2015, 11:22
Rocky2,
no przeciez masz cale badanie to czego jeszcze szukasz? dałem Ci je bo twierdziles ze małe dawki są neutralizowane i nie wywierają żadnego wpływu, masz czarno na białym ze tak nie jest

przez dr. Psycho Trepens 15 sie 2015, 14:33
lunatic olej go, on ma swój świat i nie psuj mu go ;)
To nasz forumowy idiota, zablokujcie sobie go w ustawieniach i nie bedziecie go widziec.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez Rocky2 15 sie 2015, 14:41
dr. Psycho Trepens napisał(a):lunatic olej go, on ma swój świat i nie psuj mu go ;)
To nasz forumowy idiota, zablokujcie sobie go w ustawieniach i nie bedziecie go widziec.

Idiotą to ty jesteś łajzo jeb..a
Żryj te swoje benzo i wpier... dalej ssri.

-- 15 sie 2015, 14:43 --

dr. Psycho Trepens, Masz coś do mnie frajerze to pisz na pv, z reszta niedługo mnie tu nie będzie także nie ma problemu, odetchniecie.
Wy jedyne co potraficie wszyscy to siedzieć na forum i pier...ć o niczym i taka jest prawda, te wasze depresje to są po prostu śmieszne, szczególnie twoja, ostatnio pisałeś, że cieszysz się ładna pogoda, haha dobre. :D
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

Sortuj wg