ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Rocky2 12 sie 2015, 19:44
Nieugięta1993 napisał(a):hej;) chciałam zapytać czy ktos z was odstawił escitalopram czy tez elicea i czy mial jakies efekty odstawienne;(? Jesli tak to jak długo to trwało? Dzieki z góry za odpowiedz;)

Schodz powoli to nic ci nie będzie, ewentualnie kilka dni poczujesz się gorzej, ten lek jest stosunkowo lekki jeśli o to chodzi, gdyby to była paroksetyna albo wenla, to można by było się martwić i wziąść l-4 gdzieś na miesiąc :time:
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez mada1987 12 sie 2015, 19:47
Ja od ok.tygodnia na 5 mg, dzisiaj i wczoraj miałam koszmary, budziłam się w nocy. Dodatkowo nie umiem a niczym się skupić, czegoś mi brakuje, siedzę cały dzień przed kompem. Chce mi sie tylko spać i jeść, ewentualnie pić alkohol. Chce mi się trochę płakać, nie umiem się odnaleźć. Jest to do przeżycia, ale co znajdę sobie jakieś zajęcie, po minucie odpuszczam. Dni przeciekają mi przez palce, nawet nie wiem, jak się czuję i czego chcę.

przez Rocky2 12 sie 2015, 19:49
mada1987 napisał(a):Ja od ok.tygodnia na 5 mg, dzisiaj i wczoraj miałam koszmary, budziłam się w nocy. Dodatkowo nie umiem a niczym się skupić, czegoś mi brakuje, siedzę cały dzień przed kompem. Chce mi sie tylko spać i jeść, ewentualnie pić alkohol. Chce mi się trochę płakać, nie umiem się odnaleźć. Jest to do przeżycia, ale co znajdę sobie jakieś zajęcie, po minucie odpuszczam. Dni przeciekają mi przez palce, nawet nie wiem, jak się czuję i czego chcę.

Widocznie musisz, mieć bardzo lekki organizm, ja kiedyś ten lek rzuciłem z dnia na dzień po ponad roku brania i nic mi nie było.
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dominik_wot 12 sie 2015, 19:56
!.
Rocky2 napisał(a):
Lu_80 napisał(a):Rocky2, nie na wszystko jest recepta taka ot, na już.

Jak to nie, trzeba tylko czasu, chęci i silnej woli, wiem, dużo, ale innej opcji nie ma.

nie możesz trywializowac i deprecjonować czyjegoś samopoczucia osmieszajac go względem Twojego bo ktoś może się źle czuć albo nawet gorzej niż Ty bez powodu gdy nie ma za co żyć bo stracił pracę zmarł mu ktoś bliski albo zostawiła dziewczyna czy jest chory ...

przez mada1987 12 sie 2015, 20:03
Nie ma tragedii, ale mogłoby być lepiej. Co pomaga? Alkohol pomaga? (w małych ilościach, piwo-dwa?) Napięcie psychiczne jest nie do zniesienia, nie wiem, co mam ze sobą zrobić :(. Jestem zmęczona nic nie robieniem, a nie umiem niczym sie zająć, nie umiem się zmusić, im bardziej się zmuszam, tym gorzej. Wiem, że śimeszne to jest, ale dla mnie urosło do rangi problemu, bo źle mi z tym. Jestem niespokojna i leniwa jednocześnie :P, nie umiem się odprężyć, boli mnie głowa, jestem psychicznie zmęczona. Nie mam lęków, ale wydaje mi się, że się gdzieś blisko czają, no i humor też mi się ewidentnie popsuł :/

przez Rocky2 12 sie 2015, 20:04
Dominik_wot napisał(a):!.
Rocky2 napisał(a):
Lu_80 napisał(a):Rocky2, nie na wszystko jest recepta taka ot, na już.

Jak to nie, trzeba tylko czasu, chęci i silnej woli, wiem, dużo, ale innej opcji nie ma.

nie możesz trywializowac i deprecjonować czyjegoś samopoczucia osmieszajac go względem Twojego bo ktoś może się źle czuć albo nawet gorzej niż Ty bez powodu gdy nie ma za co żyć bo stracił pracę zmarł mu ktoś bliski albo zostawiła dziewczyna czy jest chory ...

Ty chcesz jakiegoś sporu chłopcze czy do czego ty dążysz?
Powiem to raz jeszcze, to że ktoś się zle czuje nie usprawiedliwia jego poczynań, alkoholik też się zle czuje jak nie pije, ale nie oznacza to, że ma iść kraść i pić za nieswoje pieniądze, rozumiesz?, co z tego, że ktoś stracił pracę, przecież to jest wpisane w ludzkie życie, porażki i sukcesy, nie może być cały czas dobrze, jeżeli ktoś odbiera sobie życie bo stracił prace, albo go rzuciła dziewczyna, to bez urazy, ale dla mnie jest skończonym debilem, który tak naprawdę nie kocha życia, tylko wymaga od niego wszystkiego, a sam nie daje nic z siebie, nie mam ochoty z tobą polemizować, a czy ja mam prawo czy nie mam kogoś oceniać to już pozostaw sądowi ostatecznemu.
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez Dominik_wot 12 sie 2015, 20:21
Rocky2 ok chłopcze :blabla:

przez Rocky2 12 sie 2015, 20:29
Dominik_wot napisał(a):Rocky2 ok chłopcze :blabla:
No chłopcze. :D
Po twoich wypowiedziach i błędach tak jestem w stanie cię określić, jeśli ci to nie pasuje to już nie mój problem, pozdro.
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez Dominik_wot 12 sie 2015, 21:00
Rocky2 napisał(a):
Po twoich wypowiedziach i błędach tak jestem w stanie cię określić, jeśli ci to nie pasuje to już nie mój problem, pozdro.

hehehe chłopcze to było do ciebie - a nie że się przejmuję twoja opinią na mój temat :P

jeżeli ty nazywasz debilami osoby mające depresję z jakiegoś konkretnego powodu
ale już osobami chorymi nazywasz osoby które maja depresje bez powodu ...

no to sory ...

przez Rocky2 12 sie 2015, 21:14
Dominik_wot napisał(a):
Rocky2 napisał(a):

hehehe chłopcze to było do ciebie - a nie że się przejmuję twoja opinią na mój temat :P

jeżeli ty nazywasz debilami osoby mające depresję z jakiegoś konkretnego powodu a osobami chorymi nazywasz osoby które maja depresje bez powodu ...

Przeinaczasz to co ja mówię, powiem ci szczerze, że nie chcę mi się z tobą dyskutować nawet.
Nie ma osoby chorej z jakiegoś powodu lub bez powodu!
Po prostu są chorzy, jedyne co napisałem to to, że jeżeli ktoś niszczy sobie życie z powodu straty pracy lub jakiejś dupy, to jest dla mnie debilem i zdania nie zmienię, poza tym ty masz prace w ogóle, czym ty się zajmujesz, chodzisz do szkoły, wiesz coś w ogóle o życiu!?, czy mieszkasz z rodzicami i masz 30 lat na karku? :pirate: :time:

-- 12 sie 2015, 21:20 --

Dominik_wot, Jeszcze jedno, a jaki to jest konkretny powód niby, strata pracy albo dziewczyny?, człowieku to są /cenzura/ bzdury, nie słyszałem jeszcze by ktoś miał silna bardzo głęboką depresje z powodu braku dziewczyny, albo tego że go z pracy wyrzucili, ty chyba mylisz smutek z depresją a to są 2 różne rzeczy, jak ktoś ma depresje z tak błachych powodów to faktycznie wspólczuje, bo w prawdziwym świecie to on się nie odnajdzie, takie rzeczy są na porządku dziennym w życiu trzeba być twardym i znosić porażki a depresja to po prostu stan, który w końcu przeminie, nie koniecznie nawet musi być leczony w wielu przypadkach.
Psychiatrzy teraz zapisują ludziom ssri nawet jak komuś pies albo kot zdechnie, albo dlatego, że ma ostatnio gorszy tydzień w pracy, przecież to jest śmieszne. :D

-- 12 sie 2015, 21:22 --

Kończę z tobą gadkę bo ty nie bardzo wiesz o czym mówisz w ogóle, poza tym śmietnik się robi w każdym wątku
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez sensualla 14 sie 2015, 08:44
HEJ.
Pierwszy dzien na esci czulam sie jak na jakims speedzie...kolejne dwa dni bolalala mnie glowa. Zrywam sie o 6 rano juz drugi dzien i troche trzesa mi sie rece. No i poca bardziej.
Rozumiem, ze to minie? czy tak bedzie caly czas?
Czy w razie potrzeby moge na wieczor zazyc xanax?

przez Lu_80 14 sie 2015, 12:45
sensualla, minie, minie. To klasyczne objawy na starcie.
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

przez achino 14 sie 2015, 12:46
Po jakims miesiacu stosowania escitalopramu w dawce 10 mg moge z cala odpowiedzialnoscia stwierdzic, ze zamienilem sie w warzywo. Jest mi wszystko jedno. Siedze przed komputerem i nic innego nie robie. Niczym sie nie interesuje, niczego nie pragne nic mi nie sprawia radosci ani smutku. Wczoraj spotkalem sie z ladnym 30-letnim facetem. Kochalismy sie i nie czulem kompletnie zadnego podniecenia, przez caly czas myslalem o tym, aby to sie juz skonczylo, spogladalem nawet na zegarek. Facet byl ladny i bardzo mily (to wyjatkowa rzadkosc). Nic nie czulem, zmuszalem sie do tego. Jest mi bardzo przykro. Ten lek usuwa z mojego umyslu obsesje, podnosi nastroj, usuwa roztrzesienie. Tylko ze ja juz nigdy sie nie zakocham, ani do nikogo nie zblize. Jeszcze niedawno mialem mnostwo planow, pragnien, marzen, fascynacji. Teraz nie odczuwam niczego, nie smieje sie, nie placze, po prostu wszystko mi jedno.

przez Lu_80 14 sie 2015, 12:56
achino, zazdroszczę jednego: zniósł Ci lęk. Mi nie. Męczę się nadal a łykam 20 mg :/
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

Sortuj wg