ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Lu_80 09 sie 2015, 20:54
Dlatego nie na już. Trzeba czasu właśnie :)
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

przez Rocky2 09 sie 2015, 20:55
Lu_80, Inna sprawa, że można być tam gdzie jesteś jeżeli ci to pasuje, ludzie całe życie szukają szczęścia, a tak naprawdę to mrzonka, szczęście to tylko biochemia mózgu. :pirate:

-- 09 sie 2015, 20:56 --

Lu_80 napisał(a):Dlatego nie na już. Trzeba czasu właśnie :)

Jasne, na już to można zrobić kloca co najwyżej. :D
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez lunatic 09 sie 2015, 20:57
Rocky2 napisał(a):I co zamierzasz coś z tym zrobić?, chodzisz na jakąś terapie?

zamierzam sie w koncu wybrać, bo to potrafi bardzo utrudniać zycie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lu_80 09 sie 2015, 20:57
Nie pasuje. Szczęścia nie szukam, jedynie życia bez lęku.

przez mada1987 09 sie 2015, 21:02
Ja siebie lubię :). Depresję miałam raczej przez to, że inni nie są tacy, jak ja, a nie ja taka, jak inni :D

przez Lu_80 09 sie 2015, 21:03
Odmienność. To jest to. Inność..

przez Dominik_wot 09 sie 2015, 22:03
Rocky2 napisał(a):
Lu_80 napisał(a):Rocky2, nie na wszystko jest recepta taka ot, na już.

Jak to nie, trzeba tylko czasu, chęci i silnej woli, wiem, dużo, ale innej opcji nie ma.

#edit zresztą kur***nie ważne :)

-- 10 sie 2015, 14:37 --

a

-- 10 sie 2015, 14:45 --

-------------------------/

a na czym polega "trwałe" działanie leku ssri w mózgu coś sie zmienia "na stałe" czy to raczej tylko jak się zażywa działa żeby np. przeczekać ciężkie chwilę np. śmierć bliskiej osoby czy coś innego a potem wszystko wraca do formy ???
sprzed leczenia bo nic nie jest już blokowane ani wychwytywane zwrotnie żeby było więcej nuro przekaznika w przestrzeni miedzysynaptycznej

na czym polega "trwały efekt srri" czy może zmienić osobowość i ktoś stanie się nerwowy albo agresywny...

-- 10 sie 2015, 18:02 --

cytrynka84 napisał(a):Dominik_wot, Nie ,z czasem bylo nawet gorzej pod względem lękow na sercie.

a ile brałaś sertre ? bo ja krótko ale mam mega wkur... na wszystko i robię się agresywny w myślach wzywam wszystkich od ... i chce się bić to wina dopaminy czy co ?
i czy to by przeszło mi z czasem bo mam niby alprox (alprozam) ale po nim tylko chce mi się spać i głupieje :?

przez doopamina 10 sie 2015, 20:05
też jestem ciekawa ctz 'trwały efekt ssri' , mógłby ktoś wyjaśnić? jak w ogóle coś takiego jest
wcześniej Aisha*

przez Rocky2 10 sie 2015, 20:23
doopamina napisał(a):też jestem ciekawa ctz 'trwały efekt ssri' , mógłby ktoś wyjaśnić? jak w ogóle coś takiego jest

Nie chce mi się pisać, więc wkleję mniej więcej tak to wygląda:

Blokada wychwytu zwrotnego serotoniny przez leki typu SSRI powoduje zwiększenie stężenia serotoniny w przestrzeni synaptycznej.To z kolei powoduje że auto receptory odczytując ze serotoniny jest zbyt dużo w przestrzeni synaptycznej (w wyniku blokady wychwytu zwrotnego dzięki SSRI) ulegają z czasem downregulacji(odwrażliwieniu).W konsekwencji po okresie latencji trwającym ok.4-8 tygodni skutkuje to tym ze auto receptory tracą na reaktywności (czułości) i "puszczają" do przestrzeni synaptycznej więcej serotoniny anizeli miało to miejsce przed tą downregulacją.
Desensytyzacja autoreceptorów 5HT1a stanowi więc kluczowy machanizm działania SSRI.Powoduje ona odwrażliwienie autoreceptorów 5HT1a co jest korzystne przeciwdepresyjnie.
Ponadto zwiększona ilość serotoniny w przestrzeni synaptycznej następująca w skutek blokady wychwytu zwrotnego przez SSRI powoduje ze w synapsie postsynaptycznej następuje downregulacja(odwrażliwienie) heteroreceptorów 5HT2a co równiez jest korzystne przeciwdepresyjnie i przeciwlękowo.Downregulacja receptorów 5HT2a indukuje wydzielanie dopaminy i noradrenaliny w płacie czołowym.

Łopatologicznie, zwiększamy ilość serotoniny po to by zaszły zmiany receptorowe i by mózg zaczął naprawiać szkody, po pewnym czasie w wyniku brania ssri, tworzą się nowe neurony w Hipokampie, poprawia, się pamięć, funkcje poznawcze, nastrój, lekko napęd, ale na to wszystko trzeba czasu, 8-12 tygodni i po tym czasie, można stwierdzić czy dany lek jest dla kogoś ok, oprócz tego ssri poprzez działanie na serotoninę, zmniejszają działanie dopaminy, im dłużej człowiek jest na ssri, tym jest to bardziej widoczne, spada motywacja i chęć do działania, człowiek zaczyna się izolować we własnym niby fajnym świecie, anhedonia równięż może się pojawić oraz apatia - spowolnienie procesów psycho-fizycznych, zaburzenia sexualne też bardzo często wystepują, po chłopsku, człowiek funkcjonuje jak zombie w Resident Evil, swoją drogą świetny film.
:great:

Aha nie jest do końca tak, że efekt ten może nie pozostać trwały!, ale nikt nie da nikomu gwarancji na brak nawrotu choroby.
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez mada1987 10 sie 2015, 21:15
Po odstawieniu, czy przy odstawiniu albo równocześnie z przyjmowaniem SSRI nie można przyjmować czegoś na dopaminę, żeby mieć kopa do działania?

przez Lu_80 10 sie 2015, 21:29
mada1987, DOPA-lacze ;)

przez Rocky2 10 sie 2015, 21:30
mada1987 napisał(a):Po odstawieniu, czy przy odstawiniu albo równocześnie z przyjmowaniem SSRI nie można przyjmować czegoś na dopaminę, żeby mieć kopa do działania?

Teoretycznie, można i jest to praktykowane, tylko nie zawsze lek dopaminowy przebije się przez działanie leku ssri, według mnie najlepiej zaleczyć depresje ssri a jeśli wystąpi brak motywacji i apatia to wtedy brać już sam lek dopaminowy + jakiś antydepresant które ma niewiele wspólnego z serotonina, np: Bupropion + jakiś lek, tutaj już lekarz niech decyduje, tylko, że lekarze są /cenzura/ normalnie zakochani w ssri i ciężko z nimi cokolwiek załatwić czasami, ale są leki z innej grupy niż ssri, tianeptyna, agomelatyna, bupropion, może wenlafaksyna+mirtazapina, wtedy mniejsza szansa na apatie i anhedonie.

-- 10 sie 2015, 21:32 --

Albo po prosty pobrać ssri, powiedzmy rok czasu i odstawić, wtedy mózg sam powinien wrócić do równowagi, bez dopalaczy dodatkowych, oczywiście odstawienie związane jest z ryzykiem nawrotu, ale trzeba spróbować bo inaczej się nie dowiemy. :pirate:
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez Dominik_wot 11 sie 2015, 08:47
no dobra ale na czym polega "trwałe" działanie w mózgu ?

produkują się dodatkowe receptory i tak mogą zostać na stałe ? czy raczej trzeba brać przez długi czas bo po odstawieniu efekty miją czy miesza w DNA ?

-- 11 sie 2015, 08:48 --

bo srri nie mają działania neuroprotekcyjnego ?

-- 11 sie 2015, 16:02 --

Mooon napisał(a):Czy pocicie sie bardziej na esci

ja tak a na sertraline nie + chyba mam podwyższony apetyt a na srtraline nie

wnerwiają mnie te srri jeden leczy coś a daje 5 innych objawów ...
no może przesiadam ale jak coś jest ok to nie ma tak żeby co innego było nie tak :(

-- 12 sie 2015, 07:53 --

Dominik_wot napisał(a):no dobra ale na czym polega "trwałe" działanie w mózgu ?

produkują się dodatkowe receptory i tak mogą zostać na stałe ? czy raczej trzeba brać przez długi czas bo po odstawieniu efekty miją czy miesza w DNA ?

-- 11 sie 2015, 08:48 --

bo srri nie mają działania neuroprotekcyjnego ?

-- 11 sie 2015, 16:02 --

Mooon napisał(a):Czy pocicie sie bardziej na esci

ja tak a na sertraline nie + chyba mam podwyższony apetyt a na srtraline nie

wnerwiają mnie te srri jeden leczy coś a daje 5 innych objawów ...
no może przesiadam ale jak coś jest ok to nie ma tak żeby co innego było nie tak :(

chodziło mi bardziej o efekty uboczne ;) ssri są ok :)

przez Nieugięta1993 12 sie 2015, 19:18
hej;) chciałam zapytać czy ktos z was odstawił escitalopram czy tez elicea i czy mial jakies efekty odstawienne;(? Jesli tak to jak długo to trwało? Dzieki z góry za odpowiedz;)

Sortuj wg