ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Lu_80 09 sie 2015, 19:55
Mooon, trochę tak.
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

przez Rocky2 09 sie 2015, 19:57
Ale to jest dla mnie logiczne, trudno super się dogadywać z innymi codziennie umierając we własnej skórze i tak podziwiam ludzi, ktorzy, chodzą do pracy, starają się jakoś funkcjonować i stwarzać pozory na zewnątrz, sam tak robiłem, jest to piekielnie trudne, łatwo się zamknąć w domu, ale gdzieś wyjść coś porobić, jest cholernie trudno. :roll:
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez Lu_80 09 sie 2015, 19:59
Rocky2, jutro muszę iść do pracy. Poudawać nie-siebie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 09 sie 2015, 20:00
różne zaburzenia osobowości powodują różne zaburzenia w relacjach z innymi ,jest sporo ich typów więc nie da się określić na czym one polegają bo w każdym przypadku będzie co innego, raczej sobie sam tego nie wymyśliłem bo to mialem zdiagnozowane podczas pobytu w szpitalu
praktycznie od zawsze, ale coś co jest nieprawidłowe pociąga za sobą kolejne nieprawidłowości w funkcjonowaniu aż dojdzie się do takiego poziomu ze wszystko co się myśli, odczuwa, robi jest tak naprawde zaburzonym postrzeganiem siebie, swoich potrzeb i całej otaczającej rzeczywistości
i tego niestety ani lekami ani zadnymi wyjściami do kina czy nie wiadomo gdzie sie nie wyleczy

-- 09 sie 2015, 19:04 --

a jezeli lekarz diagnozując ten typ zaburzeń przepisuje na to antydepresant który jedynie co potrafi to lekko to stłumić to potem tak to wygląda ze zamiast iść do przodu z każdym dniem tylko cofa się do tyłu, bo problem coraz bardziej sie nawarstwia a antydepresant tylko go jeszcze maskuje sprawiając wrażenie że wszystko jest w porządku

-- 09 sie 2015, 19:05 --

Zaburzenia osobowości według klasyfikacji psychiatrycznej to:

(…) głęboko zakorzenione i utrwalone wzorce zachowań, przejawiające się mało elastycznymi reakcjami na różnorodne sytuacje indywidualne i społeczne. Reprezentują one albo skrajne, albo znaczące odmienności w porównaniu z przeciętnym w danej kulturze sposobem spostrzegania, myślenia i odczuwania, a w szczególności – odnoszenia się do innych. Takie wzorce zachowania mają tendencje do trwałości i do obejmowania wielu zakresów funkcjonowania psychologicznego.1

przez lato 09 sie 2015, 20:10
Tak wracając do tematu, ale to pewnie nic odkrywczego, mnie esci zamulał, ale fakt, miałem wszystko w dupie. Nie mogłem sobie jednak pozwolić na spadek koncentracji, który po esci wystąpił, bo pracuje przy komputerze i mózg musi byc na wysokich obrotach. Praca twórcza.

przez Rocky2 09 sie 2015, 20:11
lunatic napisał(a):różne zaburzenia osobowości powodują różne zaburzenia w relacjach z innymi ,jest sporo ich typów więc nie da się określić na czym one polegają bo w każdym przypadku będzie co innego, raczej sobie sam tego nie wymyśliłem bo to mialem zdiagnozowane podczas pobytu w szpitalu
praktycznie od zawsze, ale coś co jest nieprawidłowe pociąga za sobą kolejne nieprawidłowości w funkcjonowaniu aż dojdzie się do takiego poziomu ze wszystko co się myśli, odczuwa, robi jest tak naprawde zaburzonym postrzeganiem siebie, swoich potrzeb i całej otaczającej rzeczywistości
i tego niestety ani lekami ani zadnymi wyjściami do kina czy nie wiadomo gdzie sie nie wyleczy

-- 09 sie 2015, 19:04 --

a jezeli lekarz diagnozując ten typ zaburzeń przepisuje na to antydepresant który jedynie co potrafi to lekko to stłumić to potem tak to wygląda ze zamiast iść do przodu z każdym dniem tylko cofa się do tyłu, bo problem coraz bardziej sie nawarstwia a antydepresant tylko go jeszcze maskuje sprawiając wrażenie że wszystko jest w porządku

-- 09 sie 2015, 19:05 --

Zaburzenia osobowości według klasyfikacji psychiatrycznej to:

(…) głęboko zakorzenione i utrwalone wzorce zachowań, przejawiające się mało elastycznymi reakcjami na różnorodne sytuacje indywidualne i społeczne. Reprezentują one albo skrajne, albo znaczące odmienności w porównaniu z przeciętnym w danej kulturze sposobem spostrzegania, myślenia i odczuwania, a w szczególności – odnoszenia się do innych. Takie wzorce zachowania mają tendencje do trwałości i do obejmowania wielu zakresów funkcjonowania psychologicznego.1

No niby tak, tylko, powiedz mi, co to znaczy tak naprawdę być normalny!?
Zaburzenia osobowości to w ogóle jakoś strasznie brzmi, jak by ktoś był co najmniej bardzo chory, a przecież to tylko zaburzenie postrzegania i myślenia na temat siebie i innych, no na to leki nie pomogą z tym się zgadzam tutaj tylko praca nad sobą i psychoterapia i to taka porządna psychoterapia, nie pójście raz w miesiącu do jakiegoś psychologa który zrobił papier na 3-. :pirate:
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez lunatic 09 sie 2015, 20:15
dla mnie być normalnym to tak jak wynika z tej definicji, czyli nie odbiegać bardzo od przyjętych w danej kulturze sposobów postrzegania i odczuwania, ja odbiegam i dlatego mam to stwierdzone, niestety jest to dość uciążliwe jeżeli trzeba być z ludźmi, bo wtedy odczucia nie są dostosowane adekwatnie do sytuacji i robią sie problemy, wymknie się coś takiego spod Twojej kontroli, nie dasz z tym rady i kwestią czasu jest np depresja tym wywołana, koło zamkniete, jedno napędza drugie

przez Rocky2 09 sie 2015, 20:33
lunatic napisał(a):dla mnie być normalnym to tak jak wynika z tej definicji, czyli nie odbiegać bardzo od przyjętych w danej kulturze sposobów postrzegania i odczuwania, ja odbiegam i dlatego mam to stwierdzone, niestety jest to dość uciążliwe jeżeli trzeba być z ludźmi, bo wtedy odczucia nie są dostosowane adekwatnie do sytuacji i robią sie problemy, wymknie się coś takiego spod Twojej kontroli, nie dasz z tym rady i kwestią czasu jest np depresja tym wywołana, koło zamkniete, jedno napędza drugie

I co zamierzasz coś z tym zrobić?, chodzisz na jakąś terapie?
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez mada1987 09 sie 2015, 20:41
Jeżeli być normalnym, to być przeciętnym Kowalskim, to ja nie chcę być normalna. Gardzę przeciętnym Kowalskim

przez Rocky2 09 sie 2015, 20:44
mada1987 napisał(a):Jeżeli być normalnym, to być przeciętnym Kowalskim, to ja nie chcę być normalna. Gardzę przeciętnym Kowalskim

Mój podpis nie jest przypadkowy. :mrgreen:
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez Lu_80 09 sie 2015, 20:48
mada1987, jest zatem nas dwoje :)
Terapeuta zawsze się mnie pyta: a co to znaczy normalność, norma.
Okazuje się, że wszystko jest płynne, bez wyraźnych granic.

przez Rocky2 09 sie 2015, 20:50
Prawda jest taka, że trzeba polubić siebie, żyć w zgodzie z własnymi wartościami a resztę mieć w dupie, chcesz mieć kasę, zmień prace, zacznij coś robić, otwórz biznes, pójdz do szkoły, chcesz lepiej wyglądać zacznij biegać, zapisz się na siłownie, jak trzeba to kup koksy jeśli nie możesz przytyć, chcesz mieć kobietę to /cenzura/ zacznij się umawiać z kobietami, jeżeli boisz się kobiet i jesteś nieśmiały to po prostu naucz się być śmiałym, podrywu, można się nauczyć jak niemieckiego albo angielskiego.

-- 09 sie 2015, 20:51 --

Lu_80 napisał(a):mada1987, jest zatem nas dwoje :)
Terapeuta zawsze się mnie pyta: a co to znaczy normalność, norma.
Okazuje się, że wszystko jest płynne, bez wyraźnych granic.

Dobry terapeuta. :great:
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez Lu_80 09 sie 2015, 20:52
Rocky2, nie na wszystko jest recepta taka ot, na już.

przez Rocky2 09 sie 2015, 20:53
Lu_80 napisał(a):Rocky2, nie na wszystko jest recepta taka ot, na już.

Jak to nie, trzeba tylko czasu, chęci i silnej woli, wiem, dużo, ale innej opcji nie ma.
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

Sortuj wg