ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez arienka 08 sie 2015, 17:26
Bralam escitalopram od kwietnia do wrzesnia (dopoki w ciaze nie zaszlam). Nie czulam po nim zadnej roznicy, nadal bylam nerwowa i agresywna. Kiedys bralam fluoksetyne i po niej bylo duzo lepiej.
Dla Ciebie jest morderca, a dla mnie Aniołem Stróżem !

przez Lu_80 08 sie 2015, 17:28
U mnie sprawa jest bardziej pokręcona. Jestem typowo lękowy, mam ataki. To nie depresja. I z tym kurczę trochę trudno się walczy.
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

przez Rocky2 08 sie 2015, 17:37
Lu_80 napisał(a):U mnie sprawa jest bardziej pokręcona. Jestem typowo lękowy, mam ataki. To nie depresja. I z tym kurczę trochę trudno się walczy.

Rozumiem, słuchaj jeżeli leki dają ci w miarę dobre życie, to nie ma sensu z nich rezygnować ja spróbowałem bez leków tylko dlatego, że one na mnie kiepsko działały i cały czas na nich stałem w miejscu, to jest dobre na rok czasu, jak masz ciężką depresje, idziesz na l-4 i masz w dupie, starasz się przetrwać, ale nie można żyć w takiej beznadziei ileś lat bo można zwariować, ja zaryzykowałem i mi się udało, jasne, że miałem opory i wątpliwości, ale wiedziałem też, że to są wkręty mojego mózgu i tak naprawdę wszystko się da, jeśli się czegoś naprawdę chce i ma się siłę by po to sięgnąć, pewnie, że łatwiej jest siedzieć i nic nie robić i liczyć na to, że lek nas z tego wyciągnie, też tak myślałem, ale się na tym przejechałem.
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lu_80 08 sie 2015, 17:40
Muszą dać. W pół roku zmarły mi 2 bliskie osoby. Wszystko się nasiliło. Trzeba się ratować.

przez Dominik_wot 08 sie 2015, 17:49
Lu_80 napisał(a):Terapia to też nie jest bajka. Dużo czasu, potu, ale chyba innej drogi nie ma. Trzeba usunąć konflikt, który powoduje chorobę. Leki tylko leczą objaw. Dają iść do pracy, po prostu aby JAKOŚ żyć.

no właśnie leki dają jakiś początek "podstawę" i siłę żeby ruszyć dupę np. na terapię albo do pracy czy na uczelnie i zmienić życie na lepsze

-- 08 sie 2015, 17:56 --

Rocky2 brałeś leki wczesnej przez długi czas to może jednak Tobie pomogły i dały siłę i motywację do zmiany życia na takie jakie chcesz żeby było

przez Rocky2 08 sie 2015, 18:14
Dominik_wot napisał(a):
Lu_80 napisał(a):Terapia to też nie jest bajka. Dużo czasu, potu, ale chyba innej drogi nie ma. Trzeba usunąć konflikt, który powoduje chorobę. Leki tylko leczą objaw. Dają iść do pracy, po prostu aby JAKOŚ żyć.

no właśnie leki dają jakiś początek "podstawę" i siłę żeby ruszyć dupę np. na terapię albo do pracy czy na uczelnie i zmienić życie na lepsze

Rocky2 brałeś leki wczesnej przez długi czas to może jednak Tobie pomogły i dały siłę i motywację do zmiany życia na takie jakie chcesz żeby było

A gdzie tam one mi odbierały motywacje i chęci do zmian, na początku poprawiały trochę nastrój i zmniejszały zmęczenie, ale po braniu ich tak 6-12 miesięcy było coraz gorzej, nie interesowało mnie nic, tylko, żeby się nażreć jakiegoś mięsa, słodyczy i siedzieć na kompie, nie miałem na nic ochoty kompletnie, ale może u was będzie inaczej, u niektórych, bo część to już widzę, że zadowolona z tych leków nie jest.
Oprócz tego ssri rozjebały mi pamięć konkretnie, przytyłem bardzo dużo przez leki, spadła mi kondycja masakryczni, jak zacząłem trenować to zobaczyłem jak te leki mnie urządziły, masakra, odizolowałem się od ludzi, nawet od rodziny, byłem w stosunku do nich agresywny i chamski momentami, /cenzura/ dopiero jak zlazłem z ssri, zobaczyłem w jakim gównie byłem, sądząc że moje życie jest w porządku, ono nie było w porządku to była wegetacja z dnia na dzień, tylko byle przetrwać dzień i położyć się spać.

-- 08 sie 2015, 18:17 --

Dominik_wot napisał(a):

Jeszcze jedno ja to wszystko zrobiłem bez leków, one nie dały mi żadnej motywacji, tak jak napisałem one mi ją jeszcze odbierały, bo tłumiły moje uczucia, ja się nawet wkurwić na nich nie mogłem, a o uśmiechu to w ogóle mowy nie było, totalny marazm, zadowolony z niczego. pół debil bez ambicji tak miałem na ssri.
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez KoalaLala 08 sie 2015, 18:24
Lu_80 mowisz, ze depresji nie masz ale czy lęki Cie chociaz czesciowo nie ograniczyly? Bo ja tez mowilam sobie, ze nie mam depresji a psychiatra mi mowi, ze mam, bo bardzo ograniczylam wykonywane czynnosci, aktywnosci itd

przez Lu_80 08 sie 2015, 18:28
KoalaLala, może ujmę to tak: moja depresja jest wynikiem stanów lękowych. I tak. Ograniczyła moje czynności, ale jako główny sprawca występuje tu lęk, który napędza wszystko. Negatywnie..

przez Dominik_wot 08 sie 2015, 18:31
Rocky2 jakby na to nie patrzec to i tak Ci pomogły - wspomogly bo przed ich braniem nie wzialbyś się za siebie i wcześniej nie wpadleś na pomysł żeby zmienić sobie życie po przez dzialanie a ja uważam że te leki po to właśnie są albo stlumią lęki i człowiek się mniej boji poprawią humor i człowiek się mniej przejmuje albo dadzą motywację i siłę do zmian:)

przez KoalaLala 08 sie 2015, 18:36
Lu_80 rozumiem, u mnie jest podobnie mysle

przez Rocky2 08 sie 2015, 18:46
Dominik_wot napisał(a):Rocky2 jakby na to nie patrzec to i tak Ci pomogły - wspomogly bo przed ich braniem nie wzialbyś się za siebie i wcześniej nie wpadleś na pomysł żeby zmienić sobie życie po przez dzialanie a ja uważam że te leki po to właśnie są albo stlumią lęki i człowiek się mniej boji poprawią humor i człowiek się mniej przejmuje albo dadzą motywację i siłę do zmian:)

Ty wogóle słyszysz co ja mówię, nic a nic mi nie pomogły tylko pogorszyły mój stan, w zasadzie do dzisiaj mam problemy z pamięcią a nie biorę tego gówna już z 6 lat, po odstawieniu bardzo długo utrzymywała mi się anhedonia i apatia, na te objawy pomogło mi bieganie, ale też to trwało długo za nim było lepiej, napisze to jeszcze raz, wole przechodzić depresje na jej zasadach niż na lekach ssri, tyle w temacie, wy jak chcecie to bierzcie, może u was będzie inaczej, te leki nic nie leczą, pomogą ci na obniżony nastrój kosztem twojej energii i motywacji zostawią ci w bonusie apatie i anhedonie, im dłużej je bierzesz tym gorzej się na nich czujesz, poza tym to nie jest tylko moja opinia, poszukaj sobie na zagranicznych forach opinie o ssri, chłopie te leki to jest porażka.
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez Dominik_wot 08 sie 2015, 18:48
ja też myślę że u mnie lęk wiedzie prym ...

dlatego stłumienie lęku spowoduje automatycznie większą aktywność poprzez działanie

przez Lu_80 08 sie 2015, 18:50
Na lęk najlepsze są benzo. A to oznacza senność i inne przygody.

przez Rocky2 08 sie 2015, 18:53
Dominik_wot, Jeszcze jedno, ja wcześniej nie chciałem zmieniać własnego życia bo było ok, to jebane depresja mnie zmusiła do zmiany życia, ja zmieniłem prace i zrobiłem szkołę tylko po to by mieć paliwo i jakieś obowiązki po to by móc walczyć z depresją, a nie dla samego zdobycia nowej pracy czy pójścia do szkoły, ja już wcześniej dobrze prosperowałem, oczywiście miałem wybór, mogłem pójść się powiesić, przez długi czas chciałem odebrać sobie życie, bo nie miałem na nic siły ani ochoty, raz nawet polazłem i chciałem to zrobić, nie wiem czemu tego nie zrobiłem wtedy, zamiast tego polazłem kupiłem wódkę i piłem kilka dni a na kacu podjąłęm decyzje by walczyć z choroba.
to nie jest zasługa leków, tylko mojej pracy.

-- 08 sie 2015, 19:01 --

Idę się kimnąć bo w nocy jadę do Niemiec, kawałek drogi mam, a nie spałem sporo, pozdro.
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

Sortuj wg