ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

Re: Lexapro.

przez Mattej 18 gru 2010, 15:31
Brałem ponad pół roku paroksetynę 20mg. Teraz mam zmianę właśnie na escitalopram (Lexapro) - od kilku dni przyjmuję 5 mg, w niedługim czasie mam przejść na 10 mg. Jak na razie czuję się nieszczególnie. Jestem bardziej pobudzony, nasiliły mi się lęki społeczne. Jestem świadomy, że może to być wywołane zejściem z paroksetyny, a escitalopram nie zaczął jeszcze działać, a właściwie już zaczął, ale jeszcze nie poprawia nastroju, tylko już stymuluje.
Mam pytanie do osób z fobią społeczną, lękami: czy escitalopram w tej dziedzinie pomaga, może ktoś zażywał również paroksetynę i pokusi się o małe porównanie? Nadmienię, że paroksetyna mi dosyć mocno pomagała wyciszyć się. Nie wiem w sumie, czy escitalopram okaże się w tej dziedzinie lepszy, mam wątpliwości.

przez Wujek_Dobra_Rada 18 gru 2010, 15:51
Mattej, Napisz za parę dni co się dzieje. Bo jak paro przestanie działać, to ten lek będzie u mnie na tapecie ;)
Wujek_Dobra_Rada

przez Mattej 18 gru 2010, 16:31
Coś napiszę. Dobrze, że teraz idą wolne dni, na uczelni mam przerwę do 16.01, to dotrwam i będę wiedział, czy lek działa w dobrym kierunku. Od 26.12 będę brał 10mg - dawkę docelową. Na razie kaplica, łażę bez celu po domu, trochę siedzę przed kompem. Przy paroksetynie nie było tego pobudzenia, nawet na początku, raczej był pozytywny napęd, nawet obroniłem pracę licencjacką w języku obcym.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depresyjny 18 gru 2010, 21:20
Ja muszę powiedziec że generalnie dobry lek. Jeżeli chodzi o skutki uboczne to w dawce 10 mg są do przeżycia nawet jeżeli są.
Ja to miałem taki motyw że brałem przez 3 miesiące 10 mg, ale cały czas się wahało. Raz pobudzało raz depresjonowało i nie wiedziałem co robic, bałem się że jak zwiększe to huśtawa się jeszcze bardziej pogłębi. Lekarz sugerował żebym poczekał ewentualnie i przy pogorszeniu zwiększył. I czekam....czekam....a tu po 3 miesiącach się pogorszyło. Owszem ustabilizowało się ale na bardzo niskim poziomie, Na takim bez perspektyw. Zwiększyłem do 15 mg kilka dni temu i teraz jest coraz lepiej. Humor mam całkiem całkiem. Łapie klimaty ludzi zdrowych...p...Nawet się śmieję... Więc generalnie polecam ten lek. Nie wiem jak tam ta deprecha wygląda u innych . Wiem że napewno inaczej niż u mnie...p....Ale prawda jest dla wszystkich taka że jak nie ma miażdżących skutków to warto czekac, a nawet trzeba. Ja to bym radził nawet 3 miechy jak się nie dzieję nic miażdżącego, uniemożliwiającego dalsze branie. Pozdro
depresyjny

przez Mattej 19 gru 2010, 19:06
Niestety do objawów uboczny doszły zaburzenia trawienia i refluks. Do tego byłem jeszcze bardziej pobudzony. Zrezygnowałem z leku, wróciłem do 20mg paroksetyny i na następny dzień ulga.
Tymczasem.

przez Moolik 19 gru 2010, 19:40
dla mnieten lek to nie wypał i tyule brałem 7 miesiecy i nic
Moolik

przez depresyjny 20 gru 2010, 11:09
Czy nie wiecie może który z escitalopramów się najlepiej , bezproblemowo kroi??. Bo zwiększyłem do 15 lenuxinu. Mam recepty na 10, ale strasznie się źle kroją z tego względu że nawet niekiedy się rozwalają podczas przepołowienia. Trzeba siły i dobrego noża..p
depresyjny

przez Mattej 20 gru 2010, 13:09
Lexapro ma rowek, bez problemu dzieli się palcami, w ulotce do leku jest nawet instrukcja jak zrobić to profesjonalnie :shock:
Tylko że 10 mg kosztuje od 85zł. No ale to oryginał, jest pewne prawdopodobieństwo że czystszy chemicznie i z lepszymi substancjami wypełniającymi niż generyki.

przez depresyjny 20 gru 2010, 13:21
No mnie z deczka nie stac, dlatego jadę na generykach..p..Muszę coś rozkminic bo lenuxin się dzieli problemowo i czasami nieprecyzyjnie,. a i podrożał ostatnimi czasy o 100% niewiedzieć czemu.. :bezradny:
Chyba zakupie w ciemno jakiś inny generyk w podobnej cenie, bo podejrzewam że gorzej się już żaden nie dzieli.p
depresyjny

przez fobia 22 gru 2010, 00:17
ja na mozarinie tez mam ten rowek i faktycznie łatwo się je dzieli przez to :mrgreen:

przez Margaryna9 22 gru 2010, 15:10
Biorę juz 20 mg tego leku Lenuxin tak lekarz zalecił... Biorę już tydzień dzisiaj pierwszy raz 20 mg i czuje się okej.. to duża dawka ?
DziwnySwiat00.blog.interia.pl wejdz i skomentuj :)
Biorę Abilify , Pernazyna , Lenuxin , tegretol i chyba zdrowieje :)

Re: zamiana Escitalopramu na Seroxat

przez Mattej 23 gru 2010, 10:43
Nie powinno być problemu, seroxat działa silniej uspokajająco od Elicei. Zresztą 5 mg to mała dawka, a i 10 mg paroksetyny również niewielka. Biorę właśnie 20mg paroksetyny i od samego początku tą dawkę i nie odczuwałem żadnych skutków ubocznych. Od razu poprawiło napęd, a gdzieś tak po 2-3 tygodniach również humor, zmniejszyły się lęki. Czego również Tobie życzę.

Oj, dopiero teraz zobaczyłem, że to stary temat, no ale może ktoś skorzysta. ;)

przez kasia000 23 gru 2010, 10:45
to tak jak ja boje sie zmiany z seroxatu który juz nie pomaga na sertaline..

[Dodane po edycji:]

seroxat brałam w dawce minimalnej 10 mg tyle lat-wiec powinnam zareagować na 50 mg sertralinki lekarka tak twierdzi..
strasznie sie od wrzesnia męczę wiec kurde co mam do stracenia?
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez Mattej 23 gru 2010, 10:47
kasia000 napisał(a):to tak jak ja boje sie zmiany z seroxatu który juz nie pomaga na sertaline..

Ludzie z reguły dobrze reagują na sertralinę, to łagodny lek, może trochę bardziej nakręcać od paroksetyny, warto spróbować.

Sortuj wg