ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Dominik_wot 07 sie 2015, 10:23
mada1987 napisał(a):
KoalaLala napisał(a):
mada1987 napisał(a):nie mam porównania, ale esci działa baaardzo przeciwlękowo, ja właściwie zapomnialam czym jest strach, lęk i stres, niepokój, ale to uśpienie, brak motywacji, zero "kopa" to jakaś tragedia

zazdroszcze Ci tego zapomnienia lęku... po jakim czasie to przyszło?

Kilka miesięcy, nie pamiętam, ale po nawet 4-5 zdarzały mi się stany lękowe, z czasem zanikało.

-- 06 sie 2015, 23:36 --

sensualla napisał(a):Interesuje mnie jak lek wplywa na zycie codzienne, tzn czy bede odczuwala go funkcjonujac w pracy, czy bede miec problemy ze snem itd.
I ktorymi ewentualnie objawami uboczynymi nie powinnam sie przejmowac, bo sa typowe przy braniu tego leku.

Ja po nim zaczęłam w końcu normalnie sypiać i budzić się wyspaną, na - problemy z koncentracją, ale dawałam radę studiować, spłycenie uczuć, emocji i myśli, brak energii, brak motywacji, obojętność. No i ja przytyłam kilka kg., z początku mniejsze łaknienie, potem większe, a przy małej motywacji, stresie i obojętności na to, co inni o nas myślą i jak wypadamy nie sprzyja to wielkim wysiłkom w stronę doskonalenia sylwetki :P

czyli lęki minęły po przez to że wszystko zaczęło być Ci obojętne ??? a jak z ludźmi zauważyłaś np. to że byłaś może milsza i bardziej przyjazna ? a libido spadło ?
a jakie masz skutki uboczne odstawienia ?

-- 07 sie 2015, 12:03 --

czyli serotonina odpowiada za układ kary w mózgu i im bardziej selektywny ssri tym bardziej przestajemy się czymkolwiek przejmować ?

-- 07 sie 2015, 12:06 --

a jak jest dodatkowo dopamina to działa motywujaco ale też może lękotworczo ???

-- 07 sie 2015, 12:07 --

a jak jest dodatkowo dopamina to działa motywujaco ale też może lękotworczo działać ?

-- 07 sie 2015, 12:07 --

a jak jest dodatkowo dopamina to działa motywujaco ale też może lękotworczo działać ???

-- 07 sie 2015, 12:12 --

sory posty się zbudowały

-- 07 sie 2015, 18:05 --

.

-- 07 sie 2015, 18:08 --

od kiedy zamknęli Vengence nie ma tu nikogo nawet nie ma się z kim pokłócić ;) ale na szczęście ja jeszcze potrafię się porozumiewać z ludźmi ... :D

przez lunatic 07 sie 2015, 19:11
ja Ci zaraz znajde ze bedziesz sie mial z kim pokłocić, zadajesz pytania jak dziecko w przedszkolu

przez Dominik_wot 07 sie 2015, 19:35
lunatic napisał(a):ja Ci zaraz znajde ze bedziesz sie mial z kim pokłocić, zadajesz pytania jak dziecko w przedszkolu

no i od razu lepiej przynajmniej wiadomo ze ktoś to czyta :tel2: a ja zadaje pytania odnośnie działania esci ciekawe w jakim przedszkolu są tez takie dzieci :brawo: a to napisałem bo nikt na nie mi nie odpowiada :(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 07 sie 2015, 19:43
zadajesz pytanie o wpływ neuroprzekażników na zachowanie, gdyby to tylko od nich zależało to już dawno byłbym zdrowy
a co do esci to nawet jak dostaniesz odpowiedź to nie masz zadnej pewności ze u Ciebie bedzie tak samo, reasumując odpowiedzi na Twoje pytania są bezcelowe, a więc tym samym Twoje pytania

przez Rocky2 07 sie 2015, 19:47
Dominik_wot, Z serotonina i z dopamina, jest jak zakochana parą nie mogą bez siebie żyć, żadna z nich osobno nie będzie w pełni szczęśliwa, ale razem o boże to jest to. :mrgreen:
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez mada1987 07 sie 2015, 22:29
Ja w sumie mam taki charakter trochę i tak jestem wychowana, żeby nie przejmowac się zdanie innych itp., ale mimo to miałam stany lękowe, w których się bałąm wszystkiego. Po esci z czasem to minęło, ale to jest zawsze coś kosztem czegoś. Trochę tęsknie za starą sobą, pomimo tych lęków, stresów itd. Esci to takie znieczulenie, pewnie wszystkie SSRI działają podobnie. Na początku porównywałam to do przyjemnego stanu relaksu, jak po masażu, czy basenie albo duży wysiłku fizycznym, gdzie jesteś szczęśliwy, odprężony, zero stresu, ale i zmęczony. Tak na mnie esci działało. Tak chyba działa serotonina...Ciężko w takim stanie się stresować..Człowiek się staje gruboskórny. Kiedyś targały mną czasem złe emocje, nie mogłam się po kłótni ogarnąć nawet kilka dni, a teraz też się wkurzę, ale po chwili już sobie myślę "fajnie się masz...zresztą czy to wszystko takie ważne? Tacy są ludzie. Tak bywa. Nikt nie jest idealny" etc. i nie daję się znić z tropu, żyję sobie dalej.Teraz jestem przyzwyczajona i trochę zaczyna mi to ciążyć, chciałabym poczuć stres, bo nie umiem się zmotywować do obowiązków :P. Nie czuję aktualnie żadnych skutków ubocznych odstawienia, czuję się b.dobrze, gdyby jeszcze nie te upały :P..

przez Dominik_wot 08 sie 2015, 12:47
lunatic napisał(a):zadajesz pytanie o wpływ neuroprzekażników na zachowanie, gdyby to tylko od nich zależało to już dawno byłbym zdrowy
a co do esci to nawet jak dostaniesz odpowiedź to nie masz zadnej pewności ze u Ciebie bedzie tak samo, reasumując odpowiedzi na Twoje pytania są bezcelowe, a więc tym samym Twoje pytania

zadaję pytania odnośnie leku esci czyli na temat :)
a że jest to lek ogólnodostępny i o określonym działaniu jego właściwości powinny być w większości takie same inaczej nie byłby dopuszczony do użytku więc jestem ciekawy jak to u innych jest stąd moje pytania nie są bezcelowe ...
mada1987 czyli nie zmobilizowało Cię to do niczego przy dłuższym działaniu ?
Ostatnio edytowano 08 sie 2015, 12:53 przez Dominik_wot, łącznie edytowano 1 raz

przez lunatic 08 sie 2015, 12:52
Dominik_wot napisał(a):a że jest to lek ogólnodostępny i o określonym działaniu jego właściwości powinny być w większości takie same inaczej nie byłby dopuszczony

ale nie są, wystarczy otworzyć ulotkę i zobaczyć na sprzeczne działania uboczne np. senność i bezsenność, jakby miał takie określone działanie na każdego porównywalne to by nie powodował przeciwnych reakcji

przez Lu_80 08 sie 2015, 13:01
Zomiren do Elicea rozwalił mi system trawienny. Bóle brzucha itd. Dostałem Rudotel. Jak na razie to boli mnie głowa po nim.
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

przez Dominik_wot 08 sie 2015, 13:06
lunatic napisał(a):
Dominik_wot napisał(a):a że jest to lek ogólnodostępny i o określonym działaniu jego właściwości powinny być w większości takie same inaczej nie byłby dopuszczony

ale nie są, wystarczy otworzyć ulotkę i zobaczyć na sprzeczne działania uboczne np. senność i bezsenność, jakby miał takie określone działanie na każdego porównywalne to by nie powodował przeciwnych reakcji

ale musi mieć jakieś określone wytyczne spectrum działania inaczej byłby przepisywany na np. grypę bo "może zadziała" a skoro u innych ludzi spowoduje podobne efekty jak powoduje u innych to mogę to brać teoretycznie za przykład :) chociaż wiem że działanie może się różnić :P
jak nie chcesz i nie podobają Ci się moje pytania to po prostu na nie nie odpowiadaj :/ chociaż faktem jest że zadaję ich trochu dużo :P ale to dlatego że mnie to ciekawi
#a jak u was było z koncentracja i uczeniem się

przez lunatic 08 sie 2015, 13:18
jak Cie ciekawi dzialanie danego leku to nie jest to dobre miejsce na uzyskanie informacji, dostajesz 1-2 odpowiedzi od przypadkowych osób u których wystąpiło odpowiednie działanie, to nie jest żadna grupa żeby móc wyciągnać jakiekolwiek wnioski, chyba ze czytales wszystkie strony w tym dziala i zbierales kazda opinie, ale wątpie
jak już coś to badania dotyczące leku i procentowy rozkład jak dane grupy reagowały na lek, a nie pojedyncze odpowiedzi od losowych osób, wtedy mozesz założyć ze skoro np. u 80% badanych nastąpiła poprawa pamieci i koncentracjio to jest spora szansa ze i u Ciebie będzie podobnie

przez Rocky2 08 sie 2015, 13:24
Dominik_wot napisał(a):
lunatic napisał(a):

ale musi mieć jakieś określone wytyczne spectrum działania inaczej byłby przepisywany na np. grypę bo "może zadziała" a skoro u innych ludzi spowoduje podobne efekty jak powoduje u innych to mogę to brać teoretycznie za przykład :) chociaż wiem że działanie może się różnić :P
jak nie chcesz i nie podobają Ci się moje pytania to po prostu na nie nie odpowiadaj :/ chociaż faktem jest że zadaję ich trochu dużo :P ale to dlatego że mnie to ciekawi
#a jak u was było z koncentracja i uczeniem się

Efekt u każdego jest taki sam, przy dłuższym braniu pojawia, sie amotywacja, lenistwo i brak ochoty na cokolwiek, poza żarciem, kompem i tv,na początku jedynie każdy może mieć inne uboki, brałem każdy ssri przez długi okres czasu, na każdym jest to samo, to co napisałem wiersz wyżej, coś dodać jeszcze do tego?
Jak cie coś ciekawi to masz od tego internet, koncetracja raczej nie siada, pamięć jak najbardziej, po pewnym czasie będziesz miał takie dziury, że nie będziesz pamiętał dokładnie co robiłeś 15 minut temu.
Leki ssri to przeżytek i nie są warte ich brania, żadne nowe gówno które wyjdzie i będzie miało ss na początku nie będzie się różniło niczym poza cena od starych już dostępnych leków, a te wszystkie podniety świetnym działaniem wychodzą albo od producenta, albo od lekarza, który je przepisuje, jak można nie chwalić czegoś co się komuś podaje. :pirate:
W przypadku zaczęcia kuracji ssri, w tym również leku o którym mówimy, trzeba się liczyć z tym, że szybko z tych leków nie zejdziemy, a każda próba prawdopodobnie będzie się kończyła nawrotem choroby + dodatkami różnych wad tych leków.

Tak więc czy brać ssri - brać w przypadku bardzo głębokich i silnych depresji, gdzie myśli samobójcze masakrują głowę niczym młot pneumatyczny asfalt.
W przypadki lżejszej depresji nie brać ssri z dwóch powodów, po:
1. Nie odczujesz różnicy w nastroju, ba może się nawet pogorszyć+ może dojść zmęczenie i osłabienie, poprzez osłabienie transmisji dopaminergicznej, o reszcie to nawet mi się pisać nie chcę.
2. Po odstawieniu będziesz czuł się gorzej niż przed zażywaniem tych leków.

Tak więc tak brać jeśli depresja zagraża życiu.
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez Lu_80 08 sie 2015, 13:38
Rocky2, niby racja. Ale co zrobić jak lęk żyć nie daje. Benzo = jeszcze gorszy shit. Na razie nikt nie wymyślił nic lepszego od SSRI :/
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

przez Rocky2 08 sie 2015, 13:46
Lu_80 napisał(a):Rocky2, niby racja. Ale co zrobić jak lęk żyć nie daje. Benzo = jeszcze gorszy shit. Na razie nikt nie wymyślił nic lepszego od SSRI :/

Wymyślono już lepsze substancje i od dawna istnieją, tylko koncerny nie chcą ich wypuścić na rynek, dużo leży też w laboratorium pod sterta papierów, dużo istnieje, ale ludzie jeszcze o tym nie wiedzą, spokojnie w ciągu kilku najbliższych lat wyjdą nowe leki i w końcu będzie można te gówna wyrzucić do śmietnika bez żalu.

Nowe nootropy niektóre maja potencjał jak choćby nsi-189, niedługo ma wyjść ten nowy lek na glutaminian, GLYX-13

-- 08 sie 2015, 13:47 --

Lu_80, Mówisz, że lęk ci żyć nie daje??
Niczym tego nie wyleczyłeś na stałe, że ciągle musisz brać ssri?
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

Sortuj wg