ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

Re: Lexapro.

przez sitsaluti89 19 lis 2010, 17:00
Siemanko, biorę od 20 dni Lexapro no i wcześniej było w miarę, ale teraz jest dziwnie...mam codziennie szczękościsk muszę coś żuć bo inaczej mnie aż telepie, czuje się bardzo mocno pobudzony, na uczelni to ludzi już na mnie dziwnie patrzą bo na-pier-da-lam jakbym się czegoś najadł, mam taką sraczkę słowną, i dziwną euforię, cały chodzę, czuje jakbym miał każdy zmysł wyostrzony :x :x :x :x
Chyba sobie odpuszczę bo czuje jakbym miał zaraz postradać zmysły :( :( :(
*********************************************************************************** W związku z tym powyżej pytam - czy to normalne skutki uboczne?? Czy może ten lek nie dla mnie, bo zamiast mnie uspokoić i "uradośnić" to mnie wypieprza z butów :|

przez Moolik 20 lis 2010, 15:15
MAm takie pyatnie zazywam lexapro juz prawie 7 miesiecy w dawce 10 mg no i nie powiem działąnie antydepresyjne jest lecz jest przeciwlekowe bardzo słabe a zalezy mi własnie na działaniu preciwlekowym czy jest mozliwe ze po zwiekszeniu dakwi do 20 pojawi sie działanie przeciwlekowe czy raczej nie i powinno sie juz pojawic przy 10 mg
Moolik

przez zaqzax 20 lis 2010, 20:40
Full info o Lexapro (z mojej książki): :idea:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Moolik 21 lis 2010, 15:06
nawet po przeczytaniu tego dalej nie wqiem czy zwieszac do 20 mg czy zmieniac na seroxat boje sie ze na 20 mg lexparo wystapi potliwosc zaqzax, ty masz doswiadczenie z wielkimi dawkami wystepuje potliwosc po 20 mg ?? i czy trudno odstawic lexapro

[Dodane po edycji:]

Aha i masz moze w tej swojej ksiazce taki opis ale seroxatu jak tak to bardzo bym prosił
Moolik

przez zaqzax 24 lis 2010, 18:08
Moolik napisał(a):nawet po przeczytaniu tego dalej nie wqiem czy zwieszac do 20 mg czy zmieniac na seroxat boje sie ze na 20 mg lexparo wystapi potliwosc zaqzax, ty masz doswiadczenie z wielkimi dawkami wystepuje potliwosc po 20 mg ?? i czy trudno odstawic lexapro

Aha i masz moze w tej swojej ksiazce taki opis ale seroxatu jak tak to bardzo bym prosił

daj spokoj, zabierasz sie do tego jak do nie wiem czego, ja brałem 40mg, teraz biore 30mg i jest lepiej jak na 20mg,
co to za efekt uboczny - potliwość ? on jest przy wielu lekach, nie jest to uciazliwy objaw, daj spokoj,
sproboj te 20mg a nie sie pieprzysz z tym jakby to było niebezpieczne jak wziecie heroiny.
kazdy antydepresant odstawia sie ciezko, lexapro mimo wszystko ma i tak najmniejsze objawy odstawiene.

pobierz 20mg i po tygodniu poczujesz roznice, jak nie bedzie ci pasowac to zmniejszysz, co za problem.
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Moolik 24 lis 2010, 20:40
nie chodzi o to ze sie boje tylko o to czy jest sens za tydzien mam wizyte i nie wiem czy poprosic o zwiekszaenie dawki czy zmienic na paroksetyny zwieksze dawke i kolejna wizyta za 2 miechy a jak dawka nie pomoze do dupa a przez te 2 miesiece seroxat juz by mogł sie ładnie rozkrecic o to chodzi
Moolik

przez zaqzax 24 lis 2010, 23:47
Moolik napisał(a):nie chodzi o to ze sie boje tylko o to czy jest sens za tydzien mam wizyte i nie wiem czy poprosic o zwiekszaenie dawki czy zmienic na paroksetyny zwieksze dawke i kolejna wizyta za 2 miechy a jak dawka nie pomoze do dupa a przez te 2 miesiece seroxat juz by mogł sie ładnie rozkrecic o to chodzi

zacznij chodzic do psychiatry raz na miesiac a nie na dwa, nawet 2x w miesiacu i bedzie spokoj.
ja bym twoim zdaniem juz zwiekszyl dawke, a jak ci przypisze seroxat to odlozysz esci, tylko 3 dni dluzej.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Moolik 25 lis 2010, 17:39
no zaczynam wdupiac 20 mg ktorych starczy na 6 dni poczuje efekt po 6 dniach ??
Moolik

przez zaqzax 25 lis 2010, 18:22
Moolik napisał(a):no zaczynam wdupiac 20 mg ktorych starczy na 6 dni poczuje efekt po 6 dniach ??

moze to za krotko ale po 6 dniach cos tam powinienes poczuc.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez zaqzax 28 lis 2010, 20:42
chyba zmniejsze jeszcze bardziej dawke, z 30mg zejde do 20mg, poniewaz zaczely dominowac takie objawy jak:
lekka anhedonia, pustka, trudnosc w skupieniu sie, brak zainteresowania czymkolwiek, totalne rozleniwienie i znudzenie - trudność
w podjęciu jakichkolwiek działań, stagnacja, koncentracji, zahamowanie. Mimo iż lęk i silna depresja opadły trochę.
docelowo zmniejsze dawke do 15mg chociaz moze nie byc super po tym, ale musze ryzykowac, zwiekszam zas Solian do 100mg
ktory biore juz 16 dni.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez zaqzax 28 lis 2010, 22:34
Amon_Rah napisał(a):zaqzax, a Solian jak na Ciebie działa? Coś w ogóle odczuwałeś przy takiej dawce 50 mg?

no na razie za bardzo nie czuje tego Solianu, bralem 14 dni dawke 50mg a teraz zwiekszam do 100mg, mozliwe ze Lexapro hamuje dopamine
i przez to nie czuc Solianu.

chyba zmienie lek na Zoloft, bo tamten dziala jeszcze dodatkowo minimalnie dopaminowo,
a Escitalopram i Citalopram katowałem latami i nic szczególnego.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez sitsaluti89 03 gru 2010, 17:40
a jak długo Lexapro pozostaje w organizmie po zakończeniu kuracji? :D

przez Vi. 05 gru 2010, 11:10
Witajcie, biorę Elicee to to samo co Lexampro.
Lekarz mi we wtorek zwiększył dawkę do 20 mg z 10, to jest maksymalna dawka jaką może mi dać.
Powiedzcie mi czy na początku może mi towarzyszyć większy lęk i zachowania depresyjne (smutek, rozpacz, myśli samobójcze) ?

Do tego dochodzą sensacje żołądkowe- muszę często chodzić do toalety...
Vi.

przez zaqzax 15 gru 2010, 17:31
zmniejszylem 4 dni temu Lexapro do 10mg na rzecz zwiekszenia Zoloftu ktory biore od rowno 14 dni (od 2 dni w dawce 150mg), dzis dopadła mnie totalna chujnia, wyraźny smutek i silne przygnębienie.
niestety bede musial wrocic przynajmniej do 20mg Lexapro bo ono szybko zaskakuje...

Czy to bezpieczne brać aż 20mg Lexapro i 150mg - bo obawiam sie zespolu serotoninowego ?
(wczesniej bralem 20mg Lexapro razem z Effectinem 150mg i nic nie było, ale Effectin działa slabiej na serotonine niz Zoloft)

mam nadzieje ze pomoze, moze doktorze moze pomoze, cokolwiek...
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Sortuj wg