ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez lunatic 09 lip 2015, 22:17
mada1987 napisał(a):Ludzie jak wy schodzicie z tego leku? Biorę 7,5 zamiast 10 już tyle dni, a czuję się coraz gorzej psychicznie, zaczynam się stresować byle czym, mam dziwne wyrzuty sumienia z byle powodu, jakaś zalękniona jestem, rozdrażniona i smutna :(. Zanim zrobię cokolwiek, to się waham i zastanawiam po 100 x, czy tego chcę, czy dobrze robię itp. Nie wiem, co się ze mną dzieje. Ten lek to jakieś bagno, nie da się go rzucić

2 tygodnie czy krócej?

przez mada1987 09 lip 2015, 23:18
lunatic napisał(a):
mada1987 napisał(a):Ludzie jak wy schodzicie z tego leku? Biorę 7,5 zamiast 10 już tyle dni, a czuję się coraz gorzej psychicznie, zaczynam się stresować byle czym, mam dziwne wyrzuty sumienia z byle powodu, jakaś zalękniona jestem, rozdrażniona i smutna :(. Zanim zrobię cokolwiek, to się waham i zastanawiam po 100 x, czy tego chcę, czy dobrze robię itp. Nie wiem, co się ze mną dzieje. Ten lek to jakieś bagno, nie da się go rzucić

2 tygodnie czy krócej?

+ - 1,5 tygodnia

przez lunatic 10 lip 2015, 20:15
Powinno minac w ciagu 2 tygodni

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 10 lip 2015, 20:37

nie wiem czy tak powinno minąć , może tak , a może nie .
Jak zmiana dawki leku daje takie efekty jak pisze mada1987 to najwidoczniej znaczy ,że nie teraz jeszcze czas schodzić z tego leku , no chyba ,że ktoś lubi depresyjno -lękową szajbę.
Ja tam na razie nie zmniejszam Paro 10mg , po kiego ? Jestem z tym lekiem pozytywnie udupiony i nic puki co na to nie poradząę, a płakać tez nie będę. Muszę funkcjonować , a nie paluszki obgryzać , bez leku .

Mada , a jak długo leczysz sie już Esci?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez mada1987 10 lip 2015, 21:38
Ponad 1,5 roku 10 mg, ale chcę to rzucić, miało być na chwilę. Czuję, że się zmieniam..fajny lek, ale ja chcę życie spędzić na trzeźwo..

przez Lu_80 10 lip 2015, 21:44
3 tyg na 20 mg. Lęki nadal są, choć mniejsze. Nie wiem czy to bardziej zaleta Esci czy Zomirenu. Usypia mnie to benzo, to na pewno... Każdego popołudnia spanie.
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

przez lunatic 10 lip 2015, 22:21
Kalebx3 napisał(a):

nie wiem czy tak powinno minąć , może tak , a może nie .
Jak zmiana dawki leku daje takie efekty jak pisze mada1987 to najwidoczniej znaczy ,że nie teraz jeszcze czas schodzić z tego leku , no chyba ,że ktoś lubi depresyjno -lękową szajbę.

mialem to samo na paro, przyzwyczaili mnie w szpitalu do dawki 20 mg i przy schodzeniu o jedynie 1/4 tabletki był koszmar, te ssri tak mieszają w głowie ze potem takie cuda się dzieją jak się próbuje cokolwiek zmienić, trwało to u mnie koło 2 tygodni i taki podaje się mniej więcej średni czas jeżeli chodzi o przystosowanie się organizmu do nowej dawki

przez mada1987 10 lip 2015, 22:38
Ja wystartowałam na początku z 10 na 5 :) przez kilka dni nie czułam żadnej róznicy, ale po ponad tygodniu wróciłąm do starej dawki, bo czułam się bardzo źle, więc zaczęłam jeszcze raz, ale rozsądniej i próbuję te 7,5. Tęsknię za trzeźwym życiem, nie chcę być niewolnicą leków :(

przez lunatic 10 lip 2015, 23:01
ja nie potrafię już odpowiedzieć na pytanie co to jest trzeźwe życie? bo być może właśnie życie z nienormalnymi emocjami jest nienormalne, a życie w stłumieniu jest bardziej normalne

przez Lu_80 10 lip 2015, 23:04
Ja tez juz nie wiem co to znaczy. Nie pamiętam już jak jest "normalnie".
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

przez lunatic 10 lip 2015, 23:06
mi paro kiedyś wyraźnie stłumiła uczucia, teraz wydawało mi się ze dzieje się podobnie, ale nagle pojawiło się uczucie które doprowadziło mnie kiedyś do depresji, nie potrafie tego wyjaśnić jak to się mogło stać na tym leku

przez Emocjonalna 11 lip 2015, 08:58
mada1987 napisał(a):Ja wystartowałam na początku z 10 na 5 :) przez kilka dni nie czułam żadnej róznicy, ale po ponad tygodniu wróciłąm do starej dawki, bo czułam się bardzo źle, więc zaczęłam jeszcze raz, ale rozsądniej i próbuję te 7,5. Tęsknię za trzeźwym życiem, nie chcę być niewolnicą leków :(

Ja odstawiałam Esci 10 przez 3 tygodnie. Co tydzień o ćwiartkę mniej. Nie obyło się bez nieprzyjemnych objawów, ale mam wrażenie, ze część z nich generowała moja głowa pod wpływem strachu.

przez joaszka 11 lip 2015, 09:23
lunatic napisał(a):mi paro kiedyś wyraźnie stłumiła uczucia, teraz wydawało mi się ze dzieje się podobnie, ale nagle pojawiło się uczucie które doprowadziło mnie kiedyś do depresji, nie potrafie tego wyjaśnić jak to się mogło stać na tym leku

Parę miesięcy brania 20mg Esci doprowadzilo mnie do tego samego.
Teraz biorę 15mg i jest ok. Trzeba znaleźć swoją dawkę. Choć i tak czuję się wykastrowana emocjonalnie.
Wiem, że bez esci nie poradziłabym sobie z lękami, ale marzy mi się, żeby kiedyś to odstawić. Tesknię za uczuciem.
joaszka

przez lunatic 11 lip 2015, 14:25
joaszy napisał(a):
lunatic napisał(a):mi paro kiedyś wyraźnie stłumiła uczucia, teraz wydawało mi się ze dzieje się podobnie, ale nagle pojawiło się uczucie które doprowadziło mnie kiedyś do depresji, nie potrafie tego wyjaśnić jak to się mogło stać na tym leku

Parę miesięcy brania 20mg Esci doprowadzilo mnie do tego samego.
Teraz biorę 15mg i jest ok. Trzeba znaleźć swoją dawkę. Choć i tak czuję się wykastrowana emocjonalnie.
Wiem, że bez esci nie poradziłabym sobie z lękami, ale marzy mi się, żeby kiedyś to odstawić. Tesknię za uczuciem.

no to nie rozumiem, jest ok czy jest wykastrowanie emocjonalne?

-- 11 lip 2015, 13:26 --

zastanawiałem sie nad zmianą paroksetyny na escitalopram ale przypuszczałem ze będzie to samo i z tego co widzę raczej bym się nie pomylił

Sortuj wg