ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Don Kamillo 27 maja 2015, 07:45
Radol napisał(a):
25 mg Mozarinu - max dawka Esci to 20 mg chyba że czegoś nie wiem :/

Sam sobie zwiększyłem na 25mg ale doszedłem do wniosku że to nie ma sensu, dlatego będę powoli schodził z tej dawki do 15mg , bo Escitil nie daje mi nic na moje objawy (nerwica natrectw myslowych) od 12 miesiecy jak się lecze farmakologicznie nie potrafie się pozbyć tego złego z głowy, a nie mam zamiaru sie faszerować tym świństwem bezsensu. Bo poprawy nie widze, za uj. :-| Depresji już jako takiej nie ma, więc trzeba będzie pójsc na konsultacje do lekarza, żeby mi coś przepisał w kierunku tych natręctw, bo to mi skutecznie niszczy życie. Esci nie jest na to, przynajmniej w moim odczuciu tak jest.

przez inez3 27 maja 2015, 09:09
A ja tylko moge powiedzieć, że od dziś mam powrót na Esci. Start 5 mg, może tym razem nie będzie tak tragicznie.

przez elmopl79 27 maja 2015, 16:11
He,he,he....Witaj Gradrec:)Nawet nie wiesz jak Cię milo poczytac:)
Co u Ciebie?

Inez
Wiesz co,mnie sie wydaje,ze ja tez będę musiała spowrotem zwiększyć esci....siedze narazie na5mg,ale czuje jak pomalu wszystko wraca.....esci w moim przypadku jest za slabym lekiem.....zreszta od początku sie nie polubilismy......
A czemu powrot do esci a nie cos innego?!!!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Don Kamillo 27 maja 2015, 16:38
Czy są leki na stricte natręctwa myślowe ? Muszę pogadać o tym z moim lekarzem, bo Mozarin to bezsensu jest w moim przypadku.
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

przez antylopa 27 maja 2015, 16:44
Ja po Esci poszłam w górke...
Mówiłam, że chce żyć bez Ciebie: Nie chciałam!
Mówiłam, że Cie nie kocham: Kochałam!
Mówiłam, że dam sobie rady: Nie dałam!
Mówiłam, że zapomnę: Kłamałam!

przez ill234 27 maja 2015, 17:19
mały oftop ;)
Jak lek jest do 6.15 to moge go bra jeszcze przez cały czerwiec?

Orientuje sie kto moze czy cita 20mg działa słabiej od esci 10mg?

przez Don Kamillo 27 maja 2015, 17:43
Mi lekarz powiedział ze spokojnie 2 miesiące mozna jeszcze brać.
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

przez Ricah 27 maja 2015, 17:46
ill234, przewaznie jest do ostatniego dnia danego miesiaca, wiec tak. Gdzies na ulotce powinno to pisac.

Teoretycznie 20mg citalopramu = 10mg esci.
Agomelatyna 25mg
some shit

przez ill234 27 maja 2015, 17:53
Dziekuje Wam :)

a ma ktos porownanie meidzy cito a esci?
Bo zastanawima sie czy zaryzykowac i brac polowke 20mg cita, skoro po esci tak odjechałam...

przez lunatic 27 maja 2015, 21:41
Cześć Gradrec, co tam u Ciebie nowego?

inez3 napisał(a):A ja tylko moge powiedzieć, że od dziś mam powrót na Esci. Start 5 mg, może tym razem nie będzie tak tragicznie.

zapytałbym lekarke jaki w takim razie jest sens odstawiania leku i za chwile znowu zaczynania narażając się w jednym i drugim przypadku od nowa na skutki uboczne, a drugie pytanie to jak odwrócić zmiany po ssri żeby organizm się ich nie domagał po odstawieniu, bo jak dla mnie jeżeli chodzi sie na terapie i rozwiązuje problemy a objawy po odstawieniu od razu wracają to mają podłoże biologiczne a nie psychologiczne, przypuszczam ze na to drugie żaden lekarz nie będzie umiał odpowiedzieć

przez inez3 28 maja 2015, 19:39
elmopl79 napisał(a):He,he,he....Witaj Gradrec:)Nawet nie wiesz jak Cię milo poczytac:)
Co u Ciebie?

Inez
Wiesz co,mnie sie wydaje,ze ja tez będę musiała spowrotem zwiększyć esci....siedze narazie na5mg,ale czuje jak pomalu wszystko wraca.....esci w moim przypadku jest za slabym lekiem.....zreszta od początku sie nie polubilismy......
A czemu powrot do esci a nie cos innego?!!!

No i już nie esci... Wczoraj stwierdziłam, że poszukam innego psychiatry skoro moja lekarka już nie ma pomysłu, chyba chodzi o moja niecierpliowość. Trafiłam prywatnie do miejsca z dobrą opinią i na fajnego lekarza. Siedziałam tam godzinę i w końcu stanęło na tym, że wracam do wenli, bo najlepiej mi pomogła i miałam 3 lata przerwy od leków i lęków. Dodatkowo na spanie chwilowo dostała trittico. A co do tego, że tak szybko wróciło? Być może za szybko były oba leki odstawione, najpierw powinien być odstawiony jeden czyli lamitrin a potem dopiero wolno esci. W każdym razie lekarz powiedział, że skontaktuje się z moją terapeutką (dziwne, bo to inna "firma") i z nią pogada, może coś razem ustalą. To akurat pozytywne zaskoczenie :). Stwierdził, że ponad 10 lat leczenia to już za długo i trzeba się w końcu pozbyć tej nerwicy. Póki co 37,5 mg wenli i mam tylko niewyraźne widzenie i chce mi się lekko spać. Już nie pamiętam jak to było na wenli bo to 5 lat temu było.

przez 1986 29 maja 2015, 10:04
witam , ja brałem esci 3 tygodnie od 8 maja przez 4 dni cwiartke, pozniej całą tabletkę 10 mg
I dzis już kończę z tym syfem. Lek wogole nie działa, nie ma uboków po za tym że wacek nie staje
i zacząłem myśleć o samobojstwie bo leże jak kłoda. Porażka nie mam siły brać tego syfu.
Dobry lek dla ludzi którzy leżą w szpitalu i wszystko im jedno

przez inez3 29 maja 2015, 10:31
1986 napisał(a):witam , ja brałem esci 3 tygodnie od 8 maja przez 4 dni cwiartke, pozniej całą tabletkę 10 mg
I dzis już kończę z tym syfem. Lek wogole nie działa, nie ma uboków po za tym że wacek nie staje
i zacząłem myśleć o samobojstwie bo leże jak kłoda. Porażka nie mam siły brać tego syfu.
Dobry lek dla ludzi którzy leżą w szpitalu i wszystko im jedno

Kurcze, ja to przy nerwicy np. w ogóle o seksie nie myślę, bo tak jestem skupiona na objawach.
Co do Esci - u ciebie zero uboków, a ja myślałam, że zeswiruje przez prawie 2 miesiące. Dopiero po dodaniu stabilizatora coś ruszyło, a na początku brałam nawet benzo przez 2 tyg. Co osoba to inna reakcja. Ja od wczoraj na wenli i nic mi się nie dzieje, może poza suchościa w paszczy, poceniem w nocy (tak mam na każdym leku) i trudnością z ostrym widzeniem momentami. Poza tym czuje się spokojniejsza. W porównaniu z Esci to ja już jestem zdrowa na początku. Mi ogólnie Esci pomogło, ale mi każdy lek pomagał.

przez elmopl79 29 maja 2015, 11:24
Inez
Super,ze trafilas na normalnego lekarza!!!
Wlasnie nie rozumialam,czemu tamta dr.przepisala znowu esci.....
Dla mnie esci to tez porazka!!!
Niby na lęki pomogl....ale jakim kosztem.....

Sortuj wg