ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez inez3 15 maja 2015, 19:07
krista, na prawdę chcesz całe życie byc na lekach? Ja chcę nauczyć się dawać sobie radę sama, bez prochów.

Cóż moge powiedzieć, dziś był jeden z lepszych dni w tych tygodniu. Było prawie normalnie... Mam nadzieję, że na prawdę to tylko jakiś spadek formy. Dalej będę brać hydro, w poniedziałek terapia, oj będzie o czym mówić. A tak btw, dziś neurolog jak mu powiedziałam, że od miesiąca budzę się duzo przed budzikiem i nie moge zasnąć (nie miałam żadnych objawów najpierw) to stwierdził, że to jest/może być jeden z objawów depresji. Kurcze, a to ludzie nie mogą tak mieć po prostu? Moja rodzina jest wcześnie wstawającą, mój ojciec wstaje codziennie o dziwnej porze. A w ogóle on miał kiedyś problem nerwicowy, bal sie, że się przewróci w związku z zawrotami głowy. Wiecie co mu pomogło? Internista mu powiedział, że jemu się tylko tak wydaje i na pewno się nie przewróci. Czemu niektórym wystarczy tylko coś zasugerować i działa, a inni muszą brać prochy?

przez lunatic 15 maja 2015, 19:13
Elmopl
Siedze ciągle na 15 mg paro ale wydaje mi sie ze więcej działa ten drugi lek co biore

-- 15 maja 2015, 18:28 --

Inez
http://www.alternatywnamedycyna.pl/artykul.php?a_id=78

przez marchewol 15 maja 2015, 22:49
siema,

mam taki problem ze biore lexapro od kilku dni (5mg) i mam coraz wieksze problemy z oddawaniem moczu - musze z 5 minut stac i sikac po kropelce.
Na ulotce napisane jest:

"Jeśli wystąpią następujące działania niepożądane, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do szpitala:
- trudności w oddawaniu moczu"

Do szpitala to podziekuje, a mojego lekarza aktualnie nie ma w mieście. Czy powinienem odstawić lek czy brać go nadal?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez krista 16 maja 2015, 17:08
Cześć Inez
Jak na razie to nie wiem czy poradzę sobie bez prochów ,byle jaki problem wywołuje we mnie strach ,więc wole prochy niż przeżywać powrót nerwicy.
Hydro brałam przed nerwicą w dawce 40mg ale nic mi nie pomagały także to dla mnie za słabe.

przez inez3 16 maja 2015, 20:57
marchewol, trudno mi powiedzieć co masz zrobić, ja bym spróbowała się skonsultować z jakimś lekarzem.

prosta, też jestem zaskoczona, że mi hydro pomaga i to w takiej małej dawce. Ja póki co nie chce wracać do leków, więc na razie próbuje. Dziś mi doskwiera walace serce, przeszkadza mi odpoczywać bo tak się kołacze. Pomógł spacer, ale znow zaczęłam myśleć i wróciło. Aż mnie cała lewa ręka boli. Strasznie to wkurzajace...

przez click88 17 maja 2015, 19:48
u mnie esci powodowalo okropne uboki i zero dzialania przeciwlekowego....

-- 17 maja 2015, 18:51 --

jeszcze a propos hydroksyzyny biore ja wiele lat i ona pomaga mi na somatyke! Gdy biore na noc 25 kolejny dzien nie mam mdlosci i bolow glowy i moge palic fajki apetyt mega. Gdy nie wezme czuje sie slabiej mam mdlosci bol glowy i dziwne samopoczucie?

przez inez3 18 maja 2015, 12:10
Hej, a ja obawiałam się poranku i oczywiście stres był. Z tym, że to nie lęk jest, że mi się coś stanie, a raczej lęk przed samym odczuciem. Ogólnie brak kontroli nad swoimi odczuciami jest moim problemem... Tak czy siak, teraz jest już ok, jakoś samo minęło.

click88, no moim problemem jest głównie somatyka, ale u mnie hydro nie daje takich efektów, a szkoda ;).

LEXAPRO (Escitalopram-Elicea,Depralin)

przez 1986 19 maja 2015, 08:24
Pinkii napisał(a):Nie wypisze już, czytajcie ze zrozumieniem Trąby :mrgreen: :lol: 8)

Lek jest całkiem spoko, chociaż wkręcał się chyba pół roku jak nie lepiej.
Ale nie mogę tak nagle przerwać- nie mogę i nie chcę.
Jestem w czarnej dupie, jak ktoś z Was wymyśli coś sensownego to proszę o kontakt ;)

Lek wkrecał się pół roku.......... brak słów
Prawdopodobnie depresja się u ciebie już skończyła po poł roku a lek to placebo.

-- 19 maja 2015, 16:41 --

Zenonek napisał(a):miko84, Daj temu lekowi jeszcze co najmniej z 5-6 tygodni i najwyzej zapodaj 15 mg.

nie, daj temu lekowi co najmniej 2-5 lat , może się rozkręci

-- 19 maja 2015, 16:43 --

1986 napisał(a):
Pinkii napisał(a):Nie wypisze już, czytajcie ze zrozumieniem Trąby :mrgreen: :lol: 8)

Lek jest całkiem spoko, chociaż wkręcał się chyba pół roku jak nie lepiej.
Ale nie mogę tak nagle przerwać- nie mogę i nie chcę.
Jestem w czarnej dupie, jak ktoś z Was wymyśli coś sensownego to proszę o kontakt ;)

Lek wkrecał się pół roku.......... brak słów
Prawdopodobnie depresja się u ciebie już skończyła po poł roku a lek to placebo.

-- 19 maja 2015, 16:41 --

Zenonek napisał(a):miko84, Daj temu lekowi jeszcze co najmniej z 5-6 tygodni i najwyzej zapodaj 15 mg.

nie, daj temu lekowi jeszcze co najmniej 2-5 lat , może się rozkręci na emeryturze

przez Radol 19 maja 2015, 18:10
u mnie esci się rozkręciło po miesiącu, no może po 5 -ciu tygodniach i działa rewelacyjnie do dzisiaj :)
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

przez inez3 19 maja 2015, 18:50
U mnie rozkrecil się dopiero ze stabilizatorem. Sam wymeczyl mnie niemiłosiernie przez pierwsze 2-3 tyg. Potem już było ok, ale nigdy więcej tego już nie chce brać.

przez elfrid 19 maja 2015, 18:54
inez3 a jaki stabilizator bierzesz?
pregabalina, wenlafaksyna

przez inez3 19 maja 2015, 19:56
Brałam Lamitrin 100 mg.

przez Don Kamillo 20 maja 2015, 18:47
Dalej jakoś tak ciężko, aktualnie 25mg Mozarinu, doraźnie Xanax 0,5mg i codziennie deprexolet 30mg.

na otarcie łez całkiem dobrze zdana ustna z polskiego, i niemieckiego :) Istnieje realna szansa na to, że będę miał mature, i zostanie technikiem mimo depresji i innych takich smutnych momentów i złych chwil. Na ustnych Xanax się spisał. Tylko samotność trwogą straszną, obojętność potęzna ale też lęk, przed tym, że któraś mnie załatwi jak moja ex. Mam nadzieje, że kiedyś pojawi się ta jedyna która przebije uczuć zmarlizne :) rok już wcinam te tabletki szczęścia, szkoda że przynoszą mi tylko nieszczęście, niby jest okej. Ale chciałbym jeszcze poczuć jak zdrowy człowiek :)

Pozdrawiam wszystkich i wytrwałości w akceptacji rzeczywistości... Autko się buduje w odmętach garażu, jako rzecz jedyna, sprawiająca mi przyjemność. Garażowy mechanik, i mam nadzieje przyszły spawacz.. Oby te nerwice nie spierdzieliły mi moich ambicji. Szkola skonczona, matura napisana, jeszcze zawodowy i 15 lipca do pracy.
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

przez inez3 21 maja 2015, 06:08
Ilość energii, którą marnuje na roztrzasanie czemu mi tak jest, czemu się tak czuję, "o boże ledwo żyje" jest niesamowita. Hello bezsenność, dziś pobudka była o 3. Co jest najlepsze? Wczoraj na terapii sama się uspokoiłam. Czemu jak stamtąd wychodzę to tracę tą zdolność?

-- Cz maja 21, 2015 12:03 pm --

-- Cz maja 21, 2015 12:07 pm --

No i skończyło się tym, że musiałam wyjść z pracy...

Sortuj wg