ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez mmebovary 13 maja 2015, 17:00
Dostałam właśnie eliceę 10 mg, biorę od roku venlectine 100 mg plus dostałam na spanie imovane. Pani doktor kazała mi również brać magnez i neurovit. Nie za dużo tego wszystkiego? Przyznaję, z moją depresją jest naprawdę niedobrze, ale czy nie będę po tym wszystkim chodziła jak zombie?

przez Radol 13 maja 2015, 20:39
CHERISCH

witaj na forum , spokojnie daj czas lekowi , jak przejrzysz moje posty od początku to miałem jeszcze większą dupówę :) - mnie wbrew opiniom innych Esci bardzo pomogło , pozwoliło mi wrócić do równowagi i działania - a miałem niektóre dni tak depresyjne aż zahaczały o fizyczny ból i to nie byle jaki.
Byłem w związku , rozsypał się - pogłębienie deprechy - teraz też byłem i chyba także się rozsypał alu juz nie panikuję tak jak wtedy - leki dają mi spokój i może nieco zobojętnienie - ale jest OK .
Trzeb być cierpliwym choc wiem, że to nie łatwe no i oczywiście nie na każdego to działa :)

INEZ i ELMOPL - hej dziewczyny! - u mnie w miarę ok - znaczy sie biorę 15 mg i w zasadzie powinienem juz przejść na 10 i w zasadzie chciałbym - muszę się wybrać do psycha ale nie mam kiedy bo jeszcze przyplątała mi się choroba mamy (rak płuc) i naprawdę nie mam siły myśleć o depresji :) - łyka, Apo-Zolpin na spanie bo z tym zawsze miałem problemy a śpi się po tym REWELACYJNIE i w ciągu kilku tygodni bardzo uregulowało mi to sen...

INEZ - co do magnezu to nie kupuj żadnych tabletek do łykania albo rozpuszczania - to jedna wielka ściema koncernów farmaceutycznych :) - pestki z dyni i słonecznika - 5 razy więcej magnezu - garstka dziennie

przez inez3 14 maja 2015, 07:09
Radol, a ja myslalam, że ty już bez leków. Ja już bez i w zasadzie to się cieszę, bo już mam dość żarcia prochów.
No dziś troche lepszy dzień, nie obudziłam się o 4. Aktualnie doskwiera mi mega wielkie zmęczenie i napięcie, ale to mija jakos po południu. W zasadzie każdy wieczór jest normalny. Póki co zamierzam brać hydroksy i jakoś przed do przodu. Mam nadzieję, że to faktycznie chwilowe i w końcu przejdzie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Radol 14 maja 2015, 09:55
inez3 napisał(a):Radol, a ja myslalam, że ty już bez leków. Ja już bez i w zasadzie to się cieszę, bo już mam dość żarcia prochów.
No dziś troche lepszy dzień, nie obudziłam się o 4. Aktualnie doskwiera mi mega wielkie zmęczenie i napięcie, ale to mija jakos po południu. W zasadzie każdy wieczór jest normalny. Póki co zamierzam brać hydroksy i jakoś przed do przodu. Mam nadzieję, że to faktycznie chwilowe i w końcu przejdzie.

miałem juz w zasadzie odstawiać ale przyplątała sie choroba mamy , poza tym u mnie w osobistych związkach tez nie za różowo więc na razie jeszcze pociągnę z pół roku bo sie boję żeby mnie cos nie chwyciło teraz a byłby to najmniej odpowiedzi moment bo muszę się spiąć z mamą - jestem sam nie mam rodzeństwa więc jak ja bym sie załamał to już byłby dramat - wiec nie chcę za bardzo eksperymentować w takim czasie - do odstawienia trzeba mieć spokój i stabilizację więc nie zaryzykuję na chwilę obecną :/

przez inez3 14 maja 2015, 19:03
Jak można w ciągu tygodnia z normalnej osoby można stać się kłębkiem nerwów? To jest aż niemożliwe... Poranek ok, tylko mega zmęczenie + odmóżdżenie prze hydroksy, zero lęku... W pracy nagle totalne osłabienie, potem problem ze zjedzeniem obiadu, potem nagle klik i wszystko ok, jak reką odjął. Przed samym wyjściem z pracy wrażenie, że zwymiotuje, a w głowie jak ja zjadę windą. Dotarłam do auta, mdłości w drodze przeszły, ale łzy płynęły, dotarłam do domu, zjadłam i teraz już nie wiem co mam robić... Czy to już tak zawsze będzie wracać? Szczerze mówiąc nie mam siły nawet wstać... Najchętniej wzielabym jakiś uspokajacz, usnęła i obudziła się jutro... To niemożliwe po miesiącu od odstawienia... Czemu po tylu latach ja dalej sobie nie radzę? Już wiem skąd to się wzięło, dlaczego tak się robi, ale nadal się boję tego wszystkiego...

przez lunatic 14 maja 2015, 19:29
możliwe jeżeli organizm się przystosował funkcjonować na leku i już bez niego nie umie

przez inez3 14 maja 2015, 19:41
To w takim razie esci jest do d..., na innych lekach tak nie miałam. Szczerze, wiszą mi leki, nie chce już nigdy brać żadnego świństwa... Nie wiem już co mi może pomóc.

przez lunatic 14 maja 2015, 19:50
a pojawiły Ci się po odstawieniu jakieś objawy których wcześniej nie miałaś?osłabienia mialas wcześniej?

przez inez3 14 maja 2015, 19:55
Nigdy nie miałam osłabienia, były tylko nerwy i strach. Teraz mam wrażenie, że się nie boję, teraz po prostu zle się czuje. Strach jest, że to znow wraca.

-- Cz maja 14, 2015 7:57 pm --

Ogólnie po samym odstawieniu miałam standardowo zawroty głowy. Minęło, po czy nagle miałam kilka razy w tyg uczucie, że nie moge utrzymać głowy i ustac na nogach. Poszłam do neurologa, tam usłyszałam, że mam napięty kręgosłup wating, dostałam mydocalm i hydroksy żeby się nie stresować. Mydocalm wzięłam 2 razy, ale czułam się po nim fatalnie, więc przestałam. Myslalam, że już będzie ok, ale zaczęło byc gorzej, już nerwicowo. Potem zaczęłam wew sie bac, że to nawrót i go sobie sama zrobilam.

-- Cz maja 14, 2015 8:08 pm --

Heh, wczoraj wieczorem czułam się ok, nawet sobie ćwiczyłam, a dziś? Dziś jestem załamana...

przez lunatic 14 maja 2015, 21:09
spróbuj brać regularnie magnez o którym pisałaś razem z jakimiś witaminami B, ewentualnie jakieś roślinne produkty typu różeniec górski, tylko magnez zarejestrowany jako lek a nie suplement

przez Radol 14 maja 2015, 22:04
Inez

spróbuj na sen Apo-Zolpin - u mnie działa rewelacyjnie bez żadnych rannych uboków - super reguluje sen...a powiem że po Twoich doświadczeniach też mam obiekcję co do odstawki - więc chyba się wstrzymam , jak bym miał przechodzić jeszcze raz to samo to chyba bym sfiksował :/
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

przez elmopl79 14 maja 2015, 22:51
Inez
Bardzo mi przykro.....
Moze to tylko chwilowe.....
Mowilam,ze esci to gowniany lek!!!
Chociaz ja po odstawieniu paro tez mialam szybko nawrot tego wszystkiego.....ale z mniejsza sila....a potem jakoś sie ustabilizowalo....
Inez,musisz przepracować to na terapii.....i starać się"odcinać"te myśli.....

Lunatic
Co u Ciebie?

Radku
Jak masz taka sytuacje,to nie odstawiaj narazie esci.....teraz potrzebujesz"wspomagacza",bo kupe nerwów,przezyc przed Toba.....
Trzymam mooocno kciuki za Twoja mame......Kiedy ma mieć operacje?

przez inez3 15 maja 2015, 06:47
Magnez zamierzam brać, aktualnie magnesol to suplement, ale czytałam, że pomaga. A w czym znajdę różeniec górski? Na co to jest? Najlepsze w tym wszystkim jest to, że 10mg hydro mi pomaga, wyluzowuje, ale jednocześnie usypia... Nie chcę znowu wylądować na prochach. Dziś mam wizytę u neurologa z tym kręgosłupem. Zobaczymy co mi powie.

-- Pt maja 15, 2015 7:03 am --

A ogólnie wczoraj padlam o 21 i od 3.30 nie spie...

-- Pt maja 15, 2015 10:51 am --

No, neurologicznie wszystko ok oczywiście... Wszystkie odruchy, wszystko działa ok. To co przeżywam to objawy nerwicowe. Kazał brać hydroksy i magnez. Co do leków to decyzja należy do psychiatry i do mnie oczywiście. Na koniec powiedział, uszy do góry i w sumie nawet jakoś lepiej mi się zrobiło. Hydroksy 10 mg wzięłam jakoś o 6 i dalej mnie trzyma, jestem totalnie przymulona, ledwo na nogach stoję, ale przynajmniej nic somatycznego nie ma. Thank God, że dzis piątek :).

przez krista 15 maja 2015, 14:16
Witam wszystkich
U mnie bez zmian ,nadal biorę 15mg.esci lekarz na ostatniej wizycie kazała schodzić mi z leku na 10mg ale boję się.
Esci mi pomogło ,chociaż czasami bywają gorsze dni ale jakoś radze, póki co nie wyobrażam sobie żebym mogła całkowicie odstawić lek .
We wrześniu będzie dwa lata jak biorę esci jak by to było możliwe to mogę brać go już zawsze.

Sortuj wg