ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

Re: Lexapro.

przez fobia 30 paź 2010, 17:08
Moolik, ja dopiero jestem miesiąc na lexapro bez przesady :roll: jezeli po takim czasie oczekujesz od leku spektakularnych zmian na lepsze to życzę powodzenia. On się rozkęca dość wolno, ale na prawdę mi pomógł stanąć na nogi ostatnim razem kiedy na prawdę było nie wesoło... Nie rozumiem czemu na siłę chcesz mi weprzeć ,że ten lek nie jest dla mnie dobry? Ja tobie nie wpieram ,że to najlepszy lek dla Ciebie i ,musisz go brać :roll: na każdego leki działają inaczej!!!
izaiza111, Trzymam kciuki za Twoje leczenie :great:

przez Moolik 30 paź 2010, 18:07
Bo wiem ze lek nie jest warty swojej ceny ;] i ze na paroksetynie było by o wiele lepiej
Moolik

przez fobia 30 paź 2010, 18:43
Moolik, a skąd wiesz ,że na mnie zadziałałaby dobrze? może ja bym się na niej czuła jak Ty na lexapro? Dla mnie lexapro jest warte swojej ceny - na mnie działa zajebiście! Po za tym ja biorę odpowiednik -mozrain ponad połowę tańszy ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Moolik 31 paź 2010, 17:51
15 mg trzeci dzien bez zmian jak na razie jesli 15 mg nie zacznie działac to za 20 mg nawet sie nie biore bo wydaje mi sie ze było by bez zmian i zmieniam na ta paroksetyne wkoncu

[Dodane po edycji:]

Hmmm i co polecacie sertralina czy paroksetyna gdybyscie mogli wybrac z tych 2 to ktory leszpy
Moolik

przez zaqzax 01 lis 2010, 00:08
5 dni brania zwiekszonej dawki do 30mg, ale trace cierpliwość mimo że jeszcze 3-5 dni by poczuć zwiększoną dawkę (bo u mnie manipulacja dawkami Lexapro jest wyczuwalna w ciagu 7-10 dni, potem niewiele sie zmienia, moze minimalnie).
ale już chce przywalić z góry 40mg by potem gdy roznica na 30mg nie bedzie wielka to by znowu sie nie babrać.
tylko nie wiem czy to dobre odrazu tak nawalic do 40mg, ale w sumie moj organizm jest juz przyzwyczajony
do SSRI'owego syfu.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Moolik 01 lis 2010, 14:43
zaqzax, bo ty jestes troche obezany powiedz mi jak juz sie trafi na ten cudowny lek ktory dla nas jest najlepszy i czujemy na nim poprawe jak długo powinno trac leczenie bo ja zazywam lexapro juz 7 miesiac no i moze działanie antydepresyjne jest ale przeciwlekowe bardzo bardzo słabe wiec to chyba nie lek dla mnie
Moolik

przez zaqzax 01 lis 2010, 17:34
Moolik napisał(a):zaqzax, bo ty jestes troche obezany powiedz mi jak juz sie trafi na ten cudowny lek ktory dla nas jest najlepszy i czujemy na nim poprawe jak długo powinno trac leczenie bo ja zazywam lexapro juz 7 miesiac no i moze działanie antydepresyjne jest ale przeciwlekowe bardzo bardzo słabe wiec to chyba nie lek dla mnie

no wiesz, jak poczujesz pełną poprawę to się czeka jeszcze z pół roku na mniejszych dawkach,
ale jak nie czujesz sie w pelni dobrze to trzeba brac dalej, modyfikowac dawki, dorzucac cos...
lexapro troche dziala przeciwlękowo - nie słabiej niż inne SSRI, wiec inny lek z tej grupy wiele
ci nie da co do lęku, chociaż możesz próbować.

jak bierzesz 7 miesiecy i czujesz ze dzialanie przeciwlekowe jest slabe to kiepsko, musisz
pogadac o tym z lekarzem, moze zwiekszy ci dawke lub w ogole zmieni lek.

nie jestem jasnowidzem a takze sam juz nie wiem co dziala a co nie, ciezko mi o tym juz pisac.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Moolik 01 lis 2010, 18:09
wroce do paroksetyny chyba wycztrałem ze to najczesciej przepisywany lek na fobie społeczna a mam takie pytanie co sadzisz o wenlafaksynie lepsza od paroksetyny czy nie
Moolik

przez Zenonek 01 lis 2010, 18:45
Moolik,

Wenlafaksyna to raczej mocniejszy lek od Paro, w koncu Paro to SSRI z niewielkim dzialaniem na noradreanaline , natomiast Wenla to SNRI.

Powiem tak, Paroksetyna to raczej najlepszy SSRI jest, wiec proboj to.

przez izaiza111 02 lis 2010, 09:33
fobia,
jak się czujesz?Ja dzisiaj 2 tabletka Asentry i czuję sie strasznie:(Już trace nadzieję,że kiedyś wstane i będzie normalnie

przez maksinek 02 lis 2010, 09:45
Iza ja tez biore asente i na poczatku tez się żle czułam ale z czasem to minie:)
maksinek

przez izaiza111 02 lis 2010, 09:50
Ja wiem,tylko 3 dni temu brałam jeszcze Lexapro i myślałam,że będzie łatwiej to przejść i nie będzie skutków ubocznych.Może to moja wina,bo sobie wkręcam,że za szybko weszłam na inne tabletki i coś mi się stanie

przez Badziak 02 lis 2010, 10:06
Moja historia z Depralinem (odpowiednik Lexapro). Zaczęłam od 10mg, dostałam zalecenie, żeby podwyższyć do 15mg, ale podwyższyłam do 20mg i było dobrze.

Przed:
Myśli samobójcze z planowaniem, płaczliwość, ciągła rozpacz i poczucie bezsensu egzystencji, lęki, nieustanny niepokój, izolowanie się od znajomych, obsesyjne myśli o wszystkim co złego mi się w życiu zdarzyło i o ewentualnych następstwach mojego wyjazdu z domu (mama ze stresu zaczyna pić intensywniej = prowadzenie pojazdu po pijaku = wypadek poniekąd z mojej winy), koszmary w nocy, senność w ciągu dnia, gwałtowny spadek wagi, obgryzanie paznokci.

Po (czyli w trakcie 2 miesięcy brania Depralinu, dawka ostateczna 20mg):
Świetny nastrój, więcej energii, mniejsze zmęczenie, mniejsza senność, lepsza koncentracja, brak obsesyjnych myśli, zero rozdrażnienia, dwa miesiące zupełnie bez płaczu ( :D ), nowi znajomi, dalej słabe łaknienie (ubok Depralinu), dalej lęki, ale już bez wszechogarniającej rozpaczy.

Teraz:
3 dzień na 5mg Depralinu i objawy wracają. Znowu płaczę, znowu zaczynam się izolować. Idę na dniach do psychiatry. Tylko tym razem poproszę o coś tańszego, bo na Depralin chwilowo mnie nie stać dlatego zaczęłam odstawiać. :(
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez izaiza111 02 lis 2010, 10:11
Badziak,
wydaje mi się,że ten nawrót to dlatego,że za szybko odstawiłaś lek.Pewnie lekarz powiedział Ci ile będzie trwało leczenie.Ja za pierwszym razem brałam Asentre i plan leczenia był taki,że miałam brać rok i pół roku schodzić z niego.Zeszłam dużo szybciej,bo czułam,że jestem gotowa.

Sortuj wg